Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#151 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

Sta si zapeo niko ne brani nikome da se udaje i sa 70 ,kazemo sta mislimo o tome opcenito
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#152 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by MarlboroGold »

I ja kažem ono što mislim, šta sad?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#153 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

ja ti pricam sta su rekle takve zene udovice ili bez muza,svaka od njih je rekla "ne dam ja svoju slobodu" ili "necu da se prilagodjavam strancu po stare dane"
Ima i takvih. te se nisu ni u mladosti znale prilagoditi. :-)
Koliko ja vidim, u 70 -im se osobe puno jednostavnije druze i uklope.Uglavnom novac nije problem a i osobe nemaju komplekse niti predrasude kako se ponasati. Uglavnom, svako snosi svoje troskove zivota a imovina se ne mijesa- ako imaju djecu -svaka strana ostavlja ako zeli svojoj i to je cisto.
bitno im je drustvo, putovanja , restorani, pozorista.. to su njihovi interesi.
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#154 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by lmo »

Boemica wrote:Sa'će se Imo opet šokirat :lol:
naprosto. :shock:

:lol: nije ba ovo za mene
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#155 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Boemica »

lmo wrote:
Boemica wrote:Sa'će se Imo opet šokirat :lol:
naprosto. :shock:

:lol: nije ba ovo za mene
:lol: :lol:

Joj kakvog ozbiljnog psihologa dovest na forum, vašar :lol:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#156 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by superiska »

SmokingMan wrote:
Ako te interesuje,imam poprilično veliku kuću,posao takoađe,ali eto sve se svelo na puka nagađanja forumaša,šta i kako bi trebao da radim.sve popraćeno ciničnim komentarima,kao da svako svakog poznaje ovde lično,shodno mahalskom mentalitetu.Ne stidm se što i dalje živim sa majkom,ta žena je,uz sestru koja sada živi vani, jedina bila i uz mene kada sam prolazio kroz najteže periode u životu,nikoga tada nije bilo,ni familije,ni prijatelja.Ja cijenim njene postupke prema meni za koje se ni za 1.000 života neću moći iskupti,i nikad je ne bi sputavao niti uslovljavao nekim stvarima.ja sve mogu riješit na lijep način,bez sukoba,i ona to dobro zna.Moje odluke ne mogu diktirati njenu sreću,niti obrnuto,ali ja jednostavno ne bi želio živjeti sa nekim drugim za koga bi se moja majka eventualno udala,ona je slobodna da radi šta joj je volja,to joj niakda nije bilo uskraćivano,ja imam svoj stav koji je sigurno bolji od nekog zajedničkog života nazor,to nije dobro za nikoga.Meni je moj otac značio sve iako smo rijetko vrijeme provodili zajedno,radio je i nije bio čovjek koji je nešto naročito pokazivao emocije,a daleko da nas nije volio,ali ja shvatam u potpunosti zašto je to bilo tako svo vrijeme,i nikada mu nisam zamjerio zbogo toga,to je stvar koja će vjećno ostati između nas dvojice.Kakav god da je bio,on je bio moj otac,i tu se završava sva mistika,shvatio to neko ili ne. :)
Zastitnicki stav prema majci.
Mozda je njoj dovoljno da zna, da je cula, primjetila, sta god...da bi ti otisao ako bi ona bila s nekim, da ugusi postojanje zelje da sa nekim bude, ostari. Ovakav stav i misljenje je jako rasprostranjeno posebno kod muske djece. Moguce je da ces drugacije razmisljati kada budes imao vlastitu porodicu, cak mozda i pozelis da ima nekoga. A opet, s druge strane, imas i zene koje uzivaju u toj zastiti od strane djece. Pricinjava im neko posebno zadovoljstvo.

Djeca su ljubomorna i na vlastitog oca kada je blizu majke (u odredjenim zivotnim fazama) a da ne budu na stranca. Strah da ce im manjkati svega onoga sto imaju od majke prije nego se pojavi neko u njen zivot.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#157 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Zastitnicki stav prema majci.
Ovo nije razlog? :roll:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#158 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by superiska »

moonca wrote:
Zastitnicki stav prema majci.
Ovo nije razlog? :roll:
Razlog cega, gospodjo munka?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#159 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Nije. :)
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#160 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by superiska »

Postavili ste pitanje. Ne razumijem sta pitate.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#161 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Momak je jasno napisao razlog i ne treba ga pritiskati da ide u detalje. :)
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#162 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

superiska wrote:
SmokingMan wrote:
Ako te interesuje,imam poprilično veliku kuću,posao takoađe,ali eto sve se svelo na puka nagađanja forumaša,šta i kako bi trebao da radim.sve popraćeno ciničnim komentarima,kao da svako svakog poznaje ovde lično,shodno mahalskom mentalitetu.Ne stidm se što i dalje živim sa majkom,ta žena je,uz sestru koja sada živi vani, jedina bila i uz mene kada sam prolazio kroz najteže periode u životu,nikoga tada nije bilo,ni familije,ni prijatelja.Ja cijenim njene postupke prema meni za koje se ni za 1.000 života neću moći iskupti,i nikad je ne bi sputavao niti uslovljavao nekim stvarima.ja sve mogu riješit na lijep način,bez sukoba,i ona to dobro zna.Moje odluke ne mogu diktirati njenu sreću,niti obrnuto,ali ja jednostavno ne bi želio živjeti sa nekim drugim za koga bi se moja majka eventualno udala,ona je slobodna da radi šta joj je volja,to joj niakda nije bilo uskraćivano,ja imam svoj stav koji je sigurno bolji od nekog zajedničkog života nazor,to nije dobro za nikoga.Meni je moj otac značio sve iako smo rijetko vrijeme provodili zajedno,radio je i nije bio čovjek koji je nešto naročito pokazivao emocije,a daleko da nas nije volio,ali ja shvatam u potpunosti zašto je to bilo tako svo vrijeme,i nikada mu nisam zamjerio zbogo toga,to je stvar koja će vjećno ostati između nas dvojice.Kakav god da je bio,on je bio moj otac,i tu se završava sva mistika,shvatio to neko ili ne. :)
Zastitnicki stav prema majci.
Mozda je njoj dovoljno da zna, da je cula, primjetila, sta god...da bi ti otisao ako bi ona bila s nekim, da ugusi postojanje zelje da sa nekim bude, ostari. Ovakav stav i misljenje je jako rasprostranjeno posebno kod muske djece. Moguce je da ces drugacije razmisljati kada budes imao vlastitu porodicu, cak mozda i pozelis da ima nekoga. A opet, s druge strane, imas i zene koje uzivaju u toj zastiti od strane djece. Pricinjava im neko posebno zadovoljstvo.

Djeca su ljubomorna i na vlastitog oca kada je blizu majke (u odredjenim zivotnim fazama) a da ne budu na stranca. Strah da ce im manjkati svega onoga sto imaju od majke prije nego se pojavi neko u njen zivot.

Daj ba,ne znas nista o njegovoj situaciji niti znas koliko zena ima godina.A drugo ako zena zeli da se uda i ima nekoga,nema tog djeteta koje ce je sprijeciti.Moja tetka se udala,s njom nisu pricali 1 godinu,i popustili na kraju ali ona se htjela da uda i udala se

drugo,sto ce on tu pobogu ako bi se ona udala`? to ti je zajednica,a zajednica je dno dna uvijek
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#163 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by superiska »

moonca wrote:Momak je jasno napisao razlog i ne treba ga pritiskati da ide u detalje. :)
A ja sam to ucinila u postu? :lol:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#164 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by superiska »

sadie_forever wrote:
superiska wrote:
SmokingMan wrote:
Ako te interesuje,imam poprilično veliku kuću,posao takoađe,ali eto sve se svelo na puka nagađanja forumaša,šta i kako bi trebao da radim.sve popraćeno ciničnim komentarima,kao da svako svakog poznaje ovde lično,shodno mahalskom mentalitetu.Ne stidm se što i dalje živim sa majkom,ta žena je,uz sestru koja sada živi vani, jedina bila i uz mene kada sam prolazio kroz najteže periode u životu,nikoga tada nije bilo,ni familije,ni prijatelja.Ja cijenim njene postupke prema meni za koje se ni za 1.000 života neću moći iskupti,i nikad je ne bi sputavao niti uslovljavao nekim stvarima.ja sve mogu riješit na lijep način,bez sukoba,i ona to dobro zna.Moje odluke ne mogu diktirati njenu sreću,niti obrnuto,ali ja jednostavno ne bi želio živjeti sa nekim drugim za koga bi se moja majka eventualno udala,ona je slobodna da radi šta joj je volja,to joj niakda nije bilo uskraćivano,ja imam svoj stav koji je sigurno bolji od nekog zajedničkog života nazor,to nije dobro za nikoga.Meni je moj otac značio sve iako smo rijetko vrijeme provodili zajedno,radio je i nije bio čovjek koji je nešto naročito pokazivao emocije,a daleko da nas nije volio,ali ja shvatam u potpunosti zašto je to bilo tako svo vrijeme,i nikada mu nisam zamjerio zbogo toga,to je stvar koja će vjećno ostati između nas dvojice.Kakav god da je bio,on je bio moj otac,i tu se završava sva mistika,shvatio to neko ili ne. :)
Zastitnicki stav prema majci.
Mozda je njoj dovoljno da zna, da je cula, primjetila, sta god...da bi ti otisao ako bi ona bila s nekim, da ugusi postojanje zelje da sa nekim bude, ostari. Ovakav stav i misljenje je jako rasprostranjeno posebno kod muske djece. Moguce je da ces drugacije razmisljati kada budes imao vlastitu porodicu, cak mozda i pozelis da ima nekoga. A opet, s druge strane, imas i zene koje uzivaju u toj zastiti od strane djece. Pricinjava im neko posebno zadovoljstvo.

Djeca su ljubomorna i na vlastitog oca kada je blizu majke (u odredjenim zivotnim fazama) a da ne budu na stranca. Strah da ce im manjkati svega onoga sto imaju od majke prije nego se pojavi neko u njen zivot.

Daj ba,ne znas nista o njegovoj situaciji niti znas koliko zena ima godina.A drugo ako zena zeli da se uda i ima nekoga,nema tog djeteta koje ce je sprijeciti.Moja tetka se udala,s njom nisu pricali 1 godinu,i popustili na kraju ali ona se htjela da uda i udala se

drugo,sto ce on tu pobogu ako bi se ona udala`? to ti je zajednica,a zajednica je dno dna uvijek
Pravo da ti kazem ni ne zanima me. Pisemo i razmjenjujemo misljenja, smiri se :D
Ako ti je jako stalo kako ce se tvoje dijete/djeca osjecati pozelis li uvesti neku osobu i u njihov zivot, itekako da ima tog djeteta koje ce sprijeciti udaju. Evo me :helou: Dakle, ima i toga. Meni bi bilo jako bitno misljenje i osjecanja moje djece.
Taj njegov odlazak sam spomenula u kontekstu odlazak iz ljutnje.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#165 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by saga »

Ja bih voljela da su se moji razveli barem 15 godina prije nego sto jesu, da su upoznali po nekog ko im valja i zivjeli happily ever after :ljulja:

Nisu, cekali su previse (zbog djece naravno :-? ), nisu imali nista ozbiljnije sa drugim ljudima nakom razvoda. No eto, ko zna... imaju jos vremena valjda.
Bilo bi mi sigurno cudno da je dosao jos neko u pricu dok sam zivjela s mamom, ali nemam ja sta tu... mater je mater, nek je ona meni sretna.
Isto vazi i za starog naravno, ovo bi samo u kontekstu suzivota sa drugima.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#166 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by triconja »

sadie_forever wrote:Pa tako bi vecina muskaraca i uradili koji zive s majkom,nece kao 30-godisnjak ostati s majkom i njenim novim partnerom? cak i da podrzava da se ponovo uda,opet nije uredu da zivi s njima.sta je tu cudno?

nego hajmo biti realni,zena koja napuni preko 55 i nema neku potrebu za udajom,mislim da je to njima samo teret..jer niko nece da se ponovo prilagodjava drugima ,niti zeli sluziti tudju kucu u tim godinama
Bog te mazo neko ko djeci diktira sta ce radit nesto govori da neko nema sta u kasnim godinama radit :lol: :lol: :lol: .

Znaci jebeno to neko mjesto odakle si ti rodom :lol: :lol: :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#167 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by triconja »

lmo wrote:
Xavier1 wrote:Ni meni nije jasno zasto bi zena 50+ trazila nekoga.
:shock:
@triconja, ne prestajem se šokirati.
Eee moja ti kad se sjedne sa zenama pa one kad pocnu raspredat svega mozes cut. Nek je pola od tog istina znaci kad slusas sve taj rad :shock: :D
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#168 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by duminjo »

Znaci ako se ona uda, on će odselit. Eh da je pametna da ga odma s noge na nogu. Ovo je ucjena i cisto iskoristavanje roditeljske ljubavi pa da je ne znam ti kakva situacija. Bezobrazno i sebicno. Znamo svi, pogotovo majke a ima ih/vas ovdje, koliko su majke slabe na djecu, posebno na sinove. Majka će svom sinu uvijek popustit pa kad se sin ozeni i dodje mlada u kucu, eto Belaja. I ko će biti donji? Majka će biti donja.
Samo ne znam kako ce kolega reagovati ako buduca supruga kaže "necu ti ja sa materom" hocel onda pokazat muda kosto ih sad pokazuje :-)

Tacno me neka huja ufati kad vidim kako "djeca" iskoristavaju roditelje. On majci Ultimatum da postavlja. Fuj :cry:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#169 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

hej, ne pretjeruj ti. :roll:
Momak nije nigdje napisao da je majci dao ultimatum.Vjerujem da nisu nikada ni pricali o toj situaciji.

Jasno je napisao da se to desi da bi odselio ,sto je sasvim razumno i ispravno.Jer zasto bi bio u kuci, njen partner nije njegov izbor.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#170 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by duminjo »

moonca wrote:hej, ne pretjeruj ti. :roll:
Momak nije nigdje napisao da je majci dao ultimatum.Vjerujem da nisu nikada ni pricali o toj situaciji.

Jasno je napisao da se to desi da bi odselio ,sto je sasvim razumno i ispravno.Jer zasto bi bio u kuci, njen partner nije njegov izbor.
Nit vjerujem nit ne vjerujem. Necu da nagadjam ko ti. Znam samo da se ni jedna majka nece udati ako zna da Će sin odseliti. Udara nisko, gdje najvise boli. Nije uredu da ga jebes i nije ni vrijedno Banovica jer cu lanut bezveze
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#171 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

duminjo wrote:
moonca wrote:hej, ne pretjeruj ti. :roll:
Momak nije nigdje napisao da je majci dao ultimatum.Vjerujem da nisu nikada ni pricali o toj situaciji.

Jasno je napisao da se to desi da bi odselio ,sto je sasvim razumno i ispravno.Jer zasto bi bio u kuci, njen partner nije njegov izbor.
Nit vjerujem nit ne vjerujem. Necu da nagadjam ko ti. Znam samo da se ni jedna majka nece udati ako zna da Će sin odseliti. Udara nisko, gdje najvise boli. Nije uredu da ga jebes i nije ni vrijedno Banovica jer cu lanut bezveze
Uopste ne nagadjam. Citaj sta pise.

Sinovi napustaju roditeljski dom zenidbom ili skolovanje ili novim poslom.
Posebna je situacija kada odrasloj osobi dolazi novi tata ili mama. Nije to ljubomora. jednoistavno su to medjuljudski odnosi izmedju odraslih osoba koje nisu ucestvovale u izboru.
Nemoj da lanes , nemas razloga..... :)
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#172 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by duminjo »

Sinovi nikad ne napustaju roditelje samo odsele kad se osjecaju kao odrasle osobe i muškarci. Na zalost, neki Do kraja života ostanu Mamini Sinovi i vire ispod dimija.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#173 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Zasto pises napustee.Mislis da to znaci da prekinu sVe odnose sa majkom ili ocem.

Ne, ako jedan roditelj odluci da dovede prijatelja u kucu i da taj postaje clan obitelji , odraslo dijete ako se ne osjeca ugodno u toj novoj kombinaciji je najbolje da odseli.
On ili ona i dalje ostaju u dobrim odnosima , mogu se vidjati, putovati....

A sto se tice maminih sinova, hm ima ih tacno ali podjednako ili cak u vecem broju ima kcerki koje se ne udaju jer su im majke najbolje prijateljice.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#174 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by duminjo »

moonca wrote:Zasto pises napustee.Mislis da to znaci da prekinu sVe odnose sa majkom ili ocem.

Ne, ako jedan roditelj odluci da dovede prijatelja u kucu i da taj postaje clan obitelji , odraslo dijete ako se ne osjeca ugodno u toj novoj kombinaciji je najbolje da odseli.
On ili ona i dalje ostaju u dobrim odnosima , mogu se vidjati, putovati....
Ako imas 30 i zivis sa jednim roditeljem, automatski sprecavas roditelja da nadje nekoga sebi. Idi brate, trazi svoju nafaku, ne gusi i sebe i njega. Nego jok, odselice se kad njegovoj guzici bude odgovaralo i misliš da ce onda brinuti o roditelju sa druge Adrese ako ne brine i ne misli na roditelja kad su pod istim krovom?
Mozes ti pucati u Kontru ko i skoro uvijek al ovo je samo sebicnost i nista drugo.
LaHka mi noc a tebi ugodan dan. Pusica :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#175 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Ramzess Veliki »

sadie_forever wrote:Pa tako bi vecina muskaraca i uradili koji zive s majkom,nece kao 30-godisnjak ostati s majkom i njenim novim partnerom? cak i da podrzava da se ponovo uda,opet nije uredu da zivi s njima.sta je tu cudno?

nego hajmo biti realni,zena koja napuni preko 55 i nema neku potrebu za udajom,mislim da je to njima samo teret..jer niko nece da se ponovo prilagodjava drugima ,niti zeli sluziti tudju kucu u tim godinama
Za prvo si u pravu, za drugo nisi u pravu.
Cuj "sluziti tudju kucu" ... :jbt:
Post Reply