Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#226 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by todd_smith »

moonca wrote:Tradicija je - svugdje u svijetu - da roditelji, zavisi od mogucnosti, imovinu namjene djeci. Ne mislim da je obaveza.

Ako je drugi brak u pitanju i nemaju 'novu djecu' mislim da se testamentom mogu zastiti. To nije problem . problem je da roditelji, ako imaju vise od jednog djeteta''mesetare' / ucjenjuju, kome ce koliko imovine namjeniti i time prave razdor medju djecom.

Znam nekoliko slucajeva bogatih koji su se zenili vise puta i imaju djecu - da je zena/pomajka dobila vecinu bogatstva a djeci je odredjen fond - ili je roditelj imao zivotno osiguranje , koje se mjesecno placa jako visoko , da nakon smtri djeca dobiju,opet zavisi na koju sumu se osigurao , po nekoliko miliona doll.
Nije ovdje pitanje roditelja, nego ego djece istih roditelja koji sami od sebe po prirodi sebi pripisuju imovinu roditelja kao da je to obaveza
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#227 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by pustopoljina »

Takvima bih sebi sve za dom odredila i putovanje. Jebite se, kako sam i ja.
Ama ni krpu im ne bih ostavila.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#228 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

HM .... opet ona---- nisam trazio da me rodish-

.ako pripisuju- to je ipak na osnovu necega - roditelj jednom izrazi osjecaje - tebi cu sprat - i dijete, naravno to prihvati kao odluku ..bez obzira sto mu je starost 20 god.. i sto ce se nacekati da uziva u istom...

s druge strane - licno sam cula od momka iz Krajine -koji smatra i bez ikakvih obecanja od roditelja, da njemu sva imaovina pripada, jer je to tradicija.
Sestre. hm .kaze sta cu im ja ... :lol:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#229 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by pustopoljina »

moonca wrote:HM .... opet ona---- nisam trazio da me rodish-

.ako pripisuju- to je ipak na osnovu necega - roditelj jednom izrazi osjecaje - tebi cu sprat - i dijete, naravno to prihvati kao odluku ..bez obzira sto mu je starost 20 god.. i sto ce se nacekati da uziva u istom...

s druge strane - licno sam cula od momka iz Krajine -koji smatra i bez ikakvih obecanja od roditelja, da njemu sva imaovina pripada, jer je to tradicija.
Sestre. hm .kaze sta cu im ja ... :lol:
Ma nije to samo krajina ..ja sam iz krajine i dobila sam kako su mama i tata tada govorili...
Imas takvih "potomaka", smatraju roditeljsko njihovom prcijom, mijesaju im se i dok su jos zivi...ok, jedno je kad im roditelji to dopuste, smatrajuci da tako i tako njima ostaje...ali kad roditelj sve placa, pa i djeci..a djeca samo sebe gledaju i jos pametuju roditeljima...ne ide taki..
Mada znam i kad su roditelji u drugom braku dobili djecu sa puno mladjom zenom...pa na kraju i zena i ta djeca iz drugog braka sve dobiju, a prva ko sirocad...
Ni to ne kontam
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#230 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Obe strane snose krivicu.

Roditelji odgojili tako- imaju 'mezimce' njemu sve - ostale smatraju dovoljno sposobnim da se kao sami snadju itd....
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#231 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by pustopoljina »

moonca wrote:Obe strane snose krivicu.

Roditelji odgojili tako- imaju 'mezimce' njemu sve - ostale smatraju dovoljno sposobnim da se kao sami snadju itd....
Takvih ne poznajem puno...da jedno dijete favorizuju.
S druge strane, jest bio obicaj da sin sve dobije, a sestre da se odreknu u bratovu korist. Ali se podrazumijeva da se sestra udala i da je njen muz isto tako dobio..sa danasnjim razvodima i uopce- izostankom zenidbe/udaje...to se mijenja.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#232 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Favorizuju , kako ne ... :-)

gledajuci neke situacije - ipak , djeca nadrljaju s roditeljima... pogotovo kada se ozene /udaju..... to je kriticni period...
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#233 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

pustopoljina wrote:
moonca wrote:Obe strane snose krivicu.

Roditelji odgojili tako- imaju 'mezimce' njemu sve - ostale smatraju dovoljno sposobnim da se kao sami snadju itd....
Takvih ne poznajem puno...da jedno dijete favorizuju.
S druge strane, jest bio obicaj da sin sve dobije, a sestre da se odreknu u bratovu korist. Ali se podrazumijeva da se sestra udala i da je njen muz isto tako dobio..sa danasnjim razvodima i uopce- izostankom zenidbe/udaje...to se mijenja.
Danas je obrnuto,kcerki i zetu se ugadja a sin i snaha se sjebe u zdrav mozak :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#234 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Ugadja se zetu - da se kcerke ne razvode... :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#235 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by spreca »

sadie_forever wrote:
pustopoljina wrote:
moonca wrote:Obe strane snose krivicu.

Roditelji odgojili tako- imaju 'mezimce' njemu sve - ostale smatraju dovoljno sposobnim da se kao sami snadju itd....
Takvih ne poznajem puno...da jedno dijete favorizuju.
S druge strane, jest bio obicaj da sin sve dobije, a sestre da se odreknu u bratovu korist. Ali se podrazumijeva da se sestra udala i da je njen muz isto tako dobio..sa danasnjim razvodima i uopce- izostankom zenidbe/udaje...to se mijenja.
Danas je obrnuto,kcerki i zetu se ugadja a sin i snaha se sjebe u zdrav mozak :D
Bil se ti opet udala
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#236 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

moonca wrote:Ugadja se zetu - da se kcerke ne razvode... :-)
a sin ako se razvede ne smeta?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#237 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by insomnia78 »

‘ta ce smetati
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#238 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by animals »

sadie_forever wrote:
moonca wrote:Ugadja se zetu - da se kcerke ne razvode... :-)
a sin ako se razvede ne smeta?
Pa naci ce valjda opet neku,
ne more biti gora od ove rospije..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#239 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

animals wrote:
sadie_forever wrote:
moonca wrote:Ugadja se zetu - da se kcerke ne razvode... :-)
a sin ako se razvede ne smeta?
Pa naci ce valjda opet neku,
ne more biti gora od ove rospije..
ha.. na Balkanu je to prihvatljivije- :zoka:
harry825
Posts: 80
Joined: 04/05/2018 21:40

#240 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by harry825 »

...
Last edited by harry825 on 19/12/2021 03:01, edited 1 time in total.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#241 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by King Theoden »

Moj stari se ponovo oženio. Jedva smo ga nagovorili.
On 56. godište, ona 79. :mrgreen:
Tako ga pazi da je to nevjerovatno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#242 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

harry825 wrote:Meni nije normalno ostetiti dijete za imovinu, imovina je narocito danas jako bitna jer su teska vremena, i jos kad te neko najblizi ostavi bez necega sto ti prirodno pripada onda je to stvarno katastrofa, naravno da trebaju svi za sebe zaradjivati ali ne znaci ako dijete zaradjuje da mu ne treba stan ili slicno, osim toga gdje je obraz tim "novim partnerima" roditelja da uzmu nesto za sta znaju da im ni po kakvoj logici ne pripada nego su se nasli na pravom mjestu u pravo vrijeme i bili "rame ze plakanje"

Opet kazem ne vidim svrhu u braku u nekim poznijim godinama, tu ne moze biti neke velike zaljubljenosti nego cista sebicnost, "da se neko brine za tebe u starosti"
...ne bih ja njih osudjivala -roditelji su za to zaduzeni... ako zele da zastite djecu -ima nacina ....ako ne -onda ce odraditi, da taj novi bude ''krivac'' :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#243 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by HAVANA »

harry825 wrote:Meni nije normalno ostetiti dijete za imovinu, imovina je narocito danas jako bitna jer su teska vremena, i jos kad te neko najblizi ostavi bez necega sto ti prirodno pripada onda je to stvarno katastrofa, naravno da trebaju svi za sebe zaradjivati ali ne znaci ako dijete zaradjuje da mu ne treba stan ili slicno, osim toga gdje je obraz tim "novim partnerima" roditelja da uzmu nesto za sta znaju da im ni po kakvoj logici ne pripada nego su se nasli na pravom mjestu u pravo vrijeme i bili "rame ze plakanje"

Opet kazem ne vidim svrhu u braku u nekim poznijim godinama, tu ne moze biti neke velike zaljubljenosti nego cista sebicnost, "da se neko brine za tebe u starosti"
Eki teska vremena,a kad nisu bila? :roll: Naravno treba djeci pomoci,zivim za njih ali ovakva razmisljanja me zamisle kako ne bi bilo lose zenu pod ruku i jebat znanje svemu sto smo stvorili,proputovati,proziviti.Nek se namuce malo,bice bolji ljudi.Sta ja imam gledat svrhu braka u poznijim godinama,to je njihov zivot i neka prozive sto bolje mogu.Ja sretan.Mom je 83 godine i ima curu 60 godiste. :lol: Sto kaze jaran,vrtim ja ocima,joj reko dodje mi ko trece dijete,daj ovo,daj ono,ode tamo,ode vamo,nikad mira ko da mu je 30... :roll: Kaze suti jebo ti mater,neka ga,ja svog u pelene motam. :cry: I tacno tako.Neka ga.Sve cu mu omoguciti sto mogu.Umrijece nasmijan.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#244 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Dino34 wrote:Moj stari se ponovo oženio. Jedva smo ga nagovorili.
On 56. godište, ona 79. :mrgreen:
Tako ga pazi da je to nevjerovatno.
Hoces reci, obostrano se paze.. :)
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#245 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by animals »

Dino34 wrote:Moj stari se ponovo oženio. Jedva smo ga nagovorili.
On 56. godište, ona 79. :mrgreen:
Tako ga pazi da je to nevjerovatno.
Da mu nije malo prestara za njegove godine..
mogao bi nesto mladje :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#246 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

animals wrote:
Dino34 wrote:Moj stari se ponovo oženio. Jedva smo ga nagovorili.
On 56. godište, ona 79. :mrgreen:
Tako ga pazi da je to nevjerovatno.
Da mu nije malo prestara za njegove godine..
mogao bi nesto mladje :D
..iznenadio bi se da nekada izgled vara-- koliko ko ima godina u 'pomenutim' :-)
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#247 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by King Theoden »

moonca wrote:
animals wrote:
Dino34 wrote:Moj stari se ponovo oženio. Jedva smo ga nagovorili.
On 56. godište, ona 79. :mrgreen:
Tako ga pazi da je to nevjerovatno.
Da mu nije malo prestara za njegove godine..
mogao bi nesto mladje :D
..iznenadio bi se da nekada izgled vara-- koliko ko ima godina u 'pomenutim' :-)
Bravo, to je to.
Animals, da ga vidiš, reko bi da je njezin parac ili čak mlađi. Drži se stari :mrgreen:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#248 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by alibaba_i_30_godina »

Dino34 wrote:
moonca wrote:
animals wrote:
Da mu nije malo prestara za njegove godine..
mogao bi nesto mladje :D
..iznenadio bi se da nekada izgled vara-- koliko ko ima godina u 'pomenutim' :-)
Bravo, to je to.
Animals, da ga vidiš, reko bi da je njezin parac ili čak mlađi. Drži se stari :mrgreen:
Imaš se na koga ugledati onda Dino. :thumbup: :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#249 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

Dino panici u 30-oj... vech.. :zoka:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#250 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by King Theoden »

alibaba_i_30_godina wrote:Imaš se na koga ugledati onda Dino.
Ma kakav ja. Penzić koji se davno predo.
Nekad pomislim tj duša koja je mlada pomisli da se treba trznuti i obnoviti ono staro.
Evo, recimo sinoć sam onak pun nekog lažnog elana izašo da oborim vlastiti rekord na 400 m
... odusto nakon. 300 m
moonca wrote:Dino panici u 30-oj... vech.. :zoka:
Gotovo je to, moja ti. Samo za lopate i ilovače.
E, da se odnekud pojavi kaka harna hamša pa da me razbudi...
Post Reply