Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#1 Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#2 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by macchiato »

Zašto bi mi smetalo? :?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

macchiato wrote:Zašto bi mi smetalo? :?

mnogima smeta,zato pitam
Last edited by sadie_forever on 01/10/2018 17:52, edited 1 time in total.
User avatar
Drosera capensis
Posts: 281
Joined: 14/09/2018 14:12

#4 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Drosera capensis »

ajde$ ne laje kuca radi sela
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#5 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by spreca »

sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Zar jedan roditelj mora umrijeti da bi se drugi posle ozenio/udao.....postoji jos i razvod posle kojeg se obicno oba zene.....pa nece se valjda nene i djedovi ponovno udavati ili zeniti
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#6 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by MarlboroGold »

sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Ne bi mi smetalo ako bi im bilo dobro sa novom ženom ili muškarcem. Njihov život, njihovo pravo. Međutim, djeca uvijek trebaju biti prioritet... barem dok ne odrastu. Dešavalo se da jedan roditelj odmah traži drugog partnera, a zapostavlja djecu u tom procesu... to ne valja nikako.
Last edited by MarlboroGold on 01/10/2018 18:08, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#7 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by ExNihilo »

Je l' se to svekrva udaje?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#8 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

spreca wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Zar jedan roditelj mora umrijeti da bi se drugi posle ozenio/udao.....postoji jos i razvod posle kojeg se obicno oba zene.....pa nece se valjda nene i djedovi ponovno udavati ili zeniti
Pitam jer je udaja nakon smrti druga stvar,nakon razvoda to se ocekuje ali ako otac umre cesto ce dijete osjecati da majka izdaje oca udajom za drugog ,to je kod nas jos nekako nepozeljno.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#9 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

MarlboroGold wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Ne bi mi smetalo ako bi im bilo dobro sa novom ženom ili muškarcem. Njihov život, njihovo pravo. Međutim, djeca uvijek trebaju biti prioritet... barem dok ne odrastu. Dešavalo se da jedan roditelj odmah traži drugog partnera, a zapostavlja djecu u tom procesu... to ne valja nikako.

to se desava cesto,mislim da je to kod muskaraca cak i pravilo :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by moonca »

sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Djeca vide opasnost u nasljedstvu, ako ga ima.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#11 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

moonca wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Djeca vide opasnost u nasljedstvu, ako ga ima.

to stoji itekako,imam primjer u okolini,znaci ..majka je umrla a otac se ozenio ,u medjuvremenu i on umro,a nova zena/maceha zivi u toj kuci...svojoj djeci iz prvog braka sve tu daje,a djeca njenog muza i prve zene izbacena na milost i nemilost.srecom imaju svoje


a to je 20 godina kucio i gradio njihov otac i njihova majka,jbg :P
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#12 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by macchiato »

Moji su rastavljeni i ne da mi nije zasmetalo nego mi je bilo drago kada su našli nove partnere. Danas-sutra ja odoh iz kuće i puno mi je draže i lakše kada znam da neće ostati sami u praznoj kući nego će imati nekoga uz koga će skupa provoditi dane.

Ako pričamo o smrtnom slučaju, zasmetalo bi mi da se desi relativno brzo poslije smrti ali poslije cca dvije godine je ok krenuti dalje.

Koliko je onaj pjevač Eldin čekao da se oženi sa drugom nakon smrti prve supruge, mjesec, dva? Pljuc. :-)
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#13 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by alibaba_i_30_godina »

sadie_forever wrote:
macchiato wrote:Zašto bi mi smetalo? :?

mnogima smeta,zato pitam
Totalno bezveze, naravno da svako treba nastaviti sa svojim životom. Moji roditelji su bili rastavljeni i iako su bili poprilično mladi nisu se više vjenčavali za nekog drugog, iz ne znam ni ja kojeg razloga. Tata se čak nije vjenčao i nakon nekoliko godina kada je majka umrla. Što se mene tiče svako treba da ima nekog sa kim će ostariti i proživjeti staračke dane, ne vidim razlog zašto bi mi to smetalo.

Čitam da neki spominju nasljedstvo, imovinu i slično, ali sve se to može riješiti ugovorom i testamentom u konačnici.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#14 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by duminjo »

sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Na prvu mi je zasmetalo. Valjda taj neki šok par dana. Stisnutih zuba, sebicno, sam je podrzo. Nakon tog šoka i prvih emocija, razmisljajuci Malo vise i dalje, sam skonto da to moze biti samo pozitivno za nju. Danas, kako u narodu kazu, Buraz i ja se zahvaljujemo Bogu što joj je poslo tog divnog čovjeka.
Nije to nikakva izdaja mrtvih nego mi djeca moramo biti Malo manje sebicni. I roditelji su ljudi i oni zele da zive.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#15 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by HAVANA »

Ja bi volio da se moja majka udala.Tek sad vidim i shvatam kako joj je bilo,sama,sjebana od razvoda,radi i zaradi za sebe i dvoje djece,trpi i izguraj sve probleme i mladalacka ludila,a njih je i vise kod djece razvedenih roditelja,sve to prodje i odosmo mi svojim putem...Sto puta sam rekao,da me sad zovne haj nosaj me krkace po carsiji ,ceif mi...Odma bi.A ne sta drugo.Kraljica,tito,bog otac...A opet,nista ne trazi,nikad...samo da cuje glas,da vidi,da je sve ok...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#16 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by HAVANA »

A ja,ja bi se opet ozenio ako bi opet nasao nekoga vrijednog tog cina.Nadam se da bi i zena kad bi ja skikno.Razvoda nema u nasoj prici.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#17 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by vjesticanametli »

ExNihilo wrote:Je l' se to svekrva udaje?
:lol: :lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#18 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by high_volume »

sadie_forever wrote:
spreca wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Zar jedan roditelj mora umrijeti da bi se drugi posle ozenio/udao.....postoji jos i razvod posle kojeg se obicno oba zene.....pa nece se valjda nene i djedovi ponovno udavati ili zeniti
Pitam jer je udaja nakon smrti druga stvar,nakon razvoda to se ocekuje ali ako otac umre cesto ce dijete osjecati da majka izdaje oca udajom za drugog ,to je kod nas jos nekako nepozeljno.
To je tako kod vas u Švedskoj, to da majka izdaje oca udajom za drugog, u Bosni je to sasvim normalno. Tačno, ima još poneka vukojebina gdje je ostalo takvog primitivnog razmišljanja, ali i to će odlaskom na Zapad nestati :oops:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#19 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Ramzess Veliki »

sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Mislim da se I ja pitam nesto ... I nije mi jasno zasto se moram zeniti ako mi jedan roditelj umre? :shock:
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#20 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

Ramzess Veliki wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Mislim da se I ja pitam nesto ... I nije mi jasno zasto se moram zeniti ako mi jedan roditelj umre? :shock:

ha?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#21 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

duminjo wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Na prvu mi je zasmetalo. Valjda taj neki šok par dana. Stisnutih zuba, sebicno, sam je podrzo. Nakon tog šoka i prvih emocija, razmisljajuci Malo vise i dalje, sam skonto da to moze biti samo pozitivno za nju. Danas, kako u narodu kazu, Buraz i ja se zahvaljujemo Bogu što joj je poslo tog divnog čovjeka.
Nije to nikakva izdaja mrtvih nego mi djeca moramo biti Malo manje sebicni. I roditelji su ljudi i oni zele da zive.
Da,to po pravilu ide tako uvijek,Imam prijateljicu ciji je otac poginuo za vrijeme rata,ona je tad bila dijete,i majka njih odgojila sama...kasniej se udala,i kaze danas taj covjek joj je kao otac postao
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#22 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by Ramzess Veliki »

sadie_forever wrote:
Ramzess Veliki wrote:
sadie_forever wrote:Da li bi vam smetalo,u slucaju da vam otac ili majka umru,da vas drugi roditelj ponovo ozeni/uda?
Mislim da se I ja pitam nesto ... I nije mi jasno zasto se moram zeniti ako mi jedan roditelj umre? :shock:

ha?
Pa odgovaram na pitanje. kako je napisano. Interesantno da ekipa odgovara kao ako ti umre jedan roditelj, da li je u redu da se drugi opet vjenca ... :lol: :lol: :lol: Nisu skontali ... :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#23 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by sadie_forever »

dobar si :D
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#24 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by arman1 »

macchiato wrote:Moji su rastavljeni i ne da mi nije zasmetalo nego mi je bilo drago kada su našli nove partnere. Danas-sutra ja odoh iz kuće i puno mi je draže i lakše kada znam da neće ostati sami u praznoj kući nego će imati nekoga uz koga će skupa provoditi dane.

Ako pričamo o smrtnom slučaju, zasmetalo bi mi da se desi relativno brzo poslije smrti ali poslije cca dvije godine je ok krenuti dalje.

Koliko je onaj pjevač Eldin čekao da se oženi sa drugom nakon smrti prve supruge, mjesec, dva? Pljuc. :-)
Taj kome ti kažeš "pljuc" je 11 ili 12 godina pazio osobu koja je zadnjih par godina bila praktično biljka.
Osobu koja ga je molila da je ostavi i da krene sa svojim životom.
Svi vole osuđivati, ali na kraju vjernici vjeruju da se svima nama sudi.
I tom pjevaču otkucava biološki sat. Najbolje godine je posvetio osobi kojoj je pokušao da uljepša svaki dan i umanji patnju.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#25 Re: Da se roditelj ponovo uda/ozeni''?

Post by superiska »

Super teme i meni baš interesantna :) i drago mi je da tu pišu i osobe koje su bile djeca razvedenih roditelja, ne samo oni koji su ostali bez jednog roditelja.
Ono što ja znam iz priča drugih, sve zavisi od uzrasta djece. Oni skroz mali i odrasli relativno dobro prihvataju dok djeca od, recimo, 8-20 god tako-tako. Šta sam još čula, a jednim dijelom i doživjela, jeste da su djeca veeeeelike intersdžije. A kako? Pa recimo dok su manji, posesivno čuvaju majku i svakoga ko je u njenoj blizini doživljavaju kao neprijatelja i potencijalnu opasnost. A opet ako majka, ipak, cijeli život ostane sama nakon smrti supružnika ili nakon razvoda, ta ista djeca kada odu svojim putem žale što im je majka ostala sama jer osjećaju obavezu (uglavnom) i žaleći ju uključuju je u sve sfere svog života pa tako dobijemo one namćoraste punice i svekrve :lol:
Post Reply