Da nije malo previse ovo sve?

Moderator: O'zone

User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#26 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Aha a antivakseri ubice,ne treba ih pustit vani da izađu i to ne vidis,vidis samo ono sto tebi odgovara?
Klasika
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#27 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

zabac kermit wrote: 19/11/2021 14:12
billy organ wrote: 19/11/2021 14:10

Malac uzivaj :thumbup:
:thumbup:
uzivam i divim se vasem ne znanju,kao da u skolu niste isli,mozda i niste.
Pa ti živi u svom znanju a mi ćemo u "ne znanju" :D kao milion liječnika koji nisu išli u školu :D.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#28 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 14:32
zabac kermit wrote: 19/11/2021 14:12
:thumbup:
uzivam i divim se vasem ne znanju,kao da u skolu niste isli,mozda i niste.
Pa ti živi u svom znanju a mi ćemo u "ne znanju" :D kao milion liječnika koji nisu išli u školu :D.
Pa kako nije neznanje kad vidis da neko prica kako je korona opasnija od hiva?Kolko dnevno od te bolesti umre ljudi to niko ne pise samo se sad pise od umiranja korona virusom druge smrti ne postoje.Niđe veze.
Mnogima su mozgovi saprani koronom zato svasta i pisu.To zahvalit medijima jer plase narod.
Jel skoro 100% vakcinisano u izraelu pa sta se tamo desilo zasto se vratila korona i ljudi primaju trece doze?Ko ih je zarazio antivakseri?
Prica za budale.
Ova prica o antivakserima je ista ona kad isilovac uci onog kad se raznese bombom da ide u dzenet
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#29 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

zabac kermit wrote: 19/11/2021 14:55
Bobi wrote: 19/11/2021 14:32

Pa ti živi u svom znanju a mi ćemo u "ne znanju" :D kao milion liječnika koji nisu išli u školu :D.
Pa kako nije neznanje kad vidis da neko prica kako je korona opasnija od hiva?Kolko dnevno od te bolesti umre ljudi to niko ne pise samo se sad pise od umiranja korona virusom druge smrti ne postoje.Niđe veze.
Mnogima su mozgovi saprani koronom zato svasta i pisu.To zahvalit medijima jer plase narod.
Jel skoro 100% vakcinisano u izraelu pa sta se tamo desilo zasto se vratila korona i ljudi primaju trece doze?Ko ih je zarazio antivakseri?
Prica za budale.
Ova prica o antivakserima je ista ona kad isilovac uci onog kad se raznese bombom da ide u dzenet
Slušaj, Covid je poprimio pandemični nivo dok je HIV više lokalni u uskom krugu ljudi, znaš onih :mrgreen: . Covid se lakše prenosi dok je HIV se prenosi direkt preko krvi,znaš onih :D. To sad znaš zašto je Covid opasniji. OK.

Ni jedan lijek nije efikasan 100% pa tako ni vakcine, ustvari nema ništa da je 100 % u prirodi sigurno..to je tako pa i vakcinisani mogu u odredjenoj znatno manjoj mjeri prenositi virus. Ljudi iz Izraela putuju pa i vakcnisani mogu prenijeti virus ponovo jer nemaju nikakvih simtoma.Svremenom broj anti tijela opada pa se sad bocaju trecom dozom, brinu o svojim gradjanima.

Ovo sto sam ti napisao potvrdit ce svaki školovan liječnik na planeti...50 miliona liječnika, njima je to posao, oni se bave liječenjem, vakcinama i tako to, nije to moj sud ili neke antivakser model plavuše sa FB :lol: .


Jel vjeruješ prije antivakser plavušama, bravarima, pravnicima, inzinjerima, fudbalerima ili vakser liječnicima :D ?
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#30 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 15:39
zabac kermit wrote: 19/11/2021 14:55

Pa kako nije neznanje kad vidis da neko prica kako je korona opasnija od hiva?Kolko dnevno od te bolesti umre ljudi to niko ne pise samo se sad pise od umiranja korona virusom druge smrti ne postoje.Niđe veze.
Mnogima su mozgovi saprani koronom zato svasta i pisu.To zahvalit medijima jer plase narod.
Jel skoro 100% vakcinisano u izraelu pa sta se tamo desilo zasto se vratila korona i ljudi primaju trece doze?Ko ih je zarazio antivakseri?
Prica za budale.
Ova prica o antivakserima je ista ona kad isilovac uci onog kad se raznese bombom da ide u dzenet
Slušaj, Covid je poprimio pandemični nivo dok je HIV više lokalni u uskom krugu ljudi, znaš onih :mrgreen: . Covid se lakše prenosi dok je HIV se prenosi direkt preko krvi,znaš onih :D. To sad znaš zašto je Covid opasniji. OK.

Jel vjeruješ prije antivakser plavušama, bravarima, pravnicima, inzinjerima, fudbalerima ili vakser liječnicima :D ?
Pa hiv se prenosi i sexualnim putem nije samo preko krvi,zamisli startas neku plavusu veceras i dadne ti prvo vece sutra niđe je,saznas da ima hiv a nisi koristio gumicu.Znaci jako jebena stvar,sad sto ce neko reci jebi ga ne stupam sa svakim u odnos ili koristim gumicu....isto da ja sad kazem nosim masku svuđe ne rukujem se i pridrzavam se svih mjera 100%

Sto se tice vakcina i vjerovanja-nevjerovanja pa to najvise baziram na strucnjacima i zato imam podjeljeno misljenje jer mnogi su protiv vakcina i nisu se vakcinisali pa ih nazivaju sad antivaxerima i budalama a ljudi zavrsavali fakultete itd....
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#31 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

zabac kermit wrote: 19/11/2021 15:50
Bobi wrote: 19/11/2021 15:39

Slušaj, Covid je poprimio pandemični nivo dok je HIV više lokalni u uskom krugu ljudi, znaš onih :mrgreen: . Covid se lakše prenosi dok je HIV se prenosi direkt preko krvi,znaš onih :D. To sad znaš zašto je Covid opasniji. OK.

Jel vjeruješ prije antivakser plavušama, bravarima, pravnicima, inzinjerima, fudbalerima ili vakser liječnicima :D ?
Pa hiv se prenosi i sexualnim putem nije samo preko krvi,zamisli startas neku plavusu veceras i dadne ti prvo vece sutra niđe je,saznas da ima hiv a nisi koristio gumicu.Znaci jako jebena stvar,sad sto ce neko reci jebi ga ne stupam sa svakim u odnos ili koristim gumicu....isto da ja sad kazem nosim masku svuđe ne rukujem se i pridrzavam se svih mjera 100%

Sto se tice vakcina i vjerovanja-nevjerovanja pa to najvise baziram na strucnjacima i zato imam podjeljeno misljenje jer mnogi su protiv vakcina i nisu se vakcinisali pa ih nazivaju sad antivaxerima i budalama a ljudi zavrsavali fakultete itd....
Ako je neko završio fakultet poljoprivrede ne znaci da m moraš vjerovati ili ako je hodža u džamiji. ja ti govorim o liječnicima, zvaničnim osobama koje se bave medicinom. gdje si ti to vidio da neki liječnik kaže da vakcina ne valja, na FB se i ja mogu predstaviti kao lijčenik,stavim ono dr ,p ph spec ispred imena nabijem ozbiljnu facu napišem da radim tamo vamo Oxford i sta ti ja znam :D.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#32 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by billy organ »

Bobi wrote: 19/11/2021 15:57
zabac kermit wrote: 19/11/2021 15:50

Pa hiv se prenosi i sexualnim putem nije samo preko krvi,zamisli startas neku plavusu veceras i dadne ti prvo vece sutra niđe je,saznas da ima hiv a nisi koristio gumicu.Znaci jako jebena stvar,sad sto ce neko reci jebi ga ne stupam sa svakim u odnos ili koristim gumicu....isto da ja sad kazem nosim masku svuđe ne rukujem se i pridrzavam se svih mjera 100%

Sto se tice vakcina i vjerovanja-nevjerovanja pa to najvise baziram na strucnjacima i zato imam podjeljeno misljenje jer mnogi su protiv vakcina i nisu se vakcinisali pa ih nazivaju sad antivaxerima i budalama a ljudi zavrsavali fakultete itd....
Ako je neko završio fakultet poljoprivrede ne znaci da m moraš vjerovati ili ako je hodža u džamiji. ja ti govorim o liječnicima, zvaničnim osobama koje se bave medicinom. gdje si ti to vidio da neki liječnik kaže da vakcina ne valja, na FB se i ja mogu predstaviti kao lijčenik,stavim ono dr ,p ph spec ispred imena nabijem ozbiljnu facu napišem da radim tamo vamo Oxford i sta ti ja znam :D.


Semir Osmanagic je uvazeni strucnjak.

:)
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#33 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

billy organ wrote: 19/11/2021 16:00
Bobi wrote: 19/11/2021 15:57

Ako je neko završio fakultet poljoprivrede ne znaci da m moraš vjerovati ili ako je hodža u džamiji. ja ti govorim o liječnicima, zvaničnim osobama koje se bave medicinom. gdje si ti to vidio da neki liječnik kaže da vakcina ne valja, na FB se i ja mogu predstaviti kao lijčenik,stavim ono dr ,p ph spec ispred imena nabijem ozbiljnu facu napišem da radim tamo vamo Oxford i sta ti ja znam :D.


Semir Osmanagic je uvazeni strucnjak.

:)
O da. iz oblasti kamenoloma, rudnika,pecćina i tako to :D.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#34 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by billy organ »

Bobi wrote: 19/11/2021 16:02
billy organ wrote: 19/11/2021 16:00



Semir Osmanagic je uvazeni strucnjak.

:)
O da. iz oblasti kamenoloma, rudnika,pecćina i tako to :D.
Mojne tako, vidis da Novak gazi sve redom zbog energije iz piramide, :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#35 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

billy organ wrote: 19/11/2021 16:03
Bobi wrote: 19/11/2021 16:02
O da. iz oblasti kamenoloma, rudnika,pecćina i tako to :D.
Mojne tako, vidis da Novak gazi sve redom zbog energije iz piramide, :lol:
Pusti Novaka, guta se medicinom više nego pola tima Barcelone :lol: .
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#36 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by billy organ »

:lol:
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#37 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 15:57
zabac kermit wrote: 19/11/2021 15:50

Pa hiv se prenosi i sexualnim putem nije samo preko krvi,zamisli startas neku plavusu veceras i dadne ti prvo vece sutra niđe je,saznas da ima hiv a nisi koristio gumicu.Znaci jako jebena stvar,sad sto ce neko reci jebi ga ne stupam sa svakim u odnos ili koristim gumicu....isto da ja sad kazem nosim masku svuđe ne rukujem se i pridrzavam se svih mjera 100%

Sto se tice vakcina i vjerovanja-nevjerovanja pa to najvise baziram na strucnjacima i zato imam podjeljeno misljenje jer mnogi su protiv vakcina i nisu se vakcinisali pa ih nazivaju sad antivaxerima i budalama a ljudi zavrsavali fakultete itd....
Ako je neko završio fakultet poljoprivrede ne znaci da m moraš vjerovati ili ako je hodža u džamiji. ja ti govorim o liječnicima, zvaničnim osobama koje se bave medicinom. gdje si ti to vidio da neki liječnik kaže da vakcina ne valja, na FB se i ja mogu predstaviti kao lijčenik,stavim ono dr ,p ph spec ispred imena nabijem ozbiljnu facu napišem da radim tamo vamo Oxford i sta ti ja znam :D.
Nestorovic nije zavrsio fakultet poljoprivrede pa ga pljuju samo zato sto ne djeli njihovo misljenje i drugacije prica o kovidu.Njegovo misljenje nije relevantno?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#38 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

zabac kermit wrote: 19/11/2021 16:16
Bobi wrote: 19/11/2021 15:57

Ako je neko završio fakultet poljoprivrede ne znaci da m moraš vjerovati ili ako je hodža u džamiji. ja ti govorim o liječnicima, zvaničnim osobama koje se bave medicinom. gdje si ti to vidio da neki liječnik kaže da vakcina ne valja, na FB se i ja mogu predstaviti kao lijčenik,stavim ono dr ,p ph spec ispred imena nabijem ozbiljnu facu napišem da radim tamo vamo Oxford i sta ti ja znam :D.
Nestorovic nije zavrsio fakultet poljoprivrede pa ga pljuju samo zato sto ne djeli njihovo misljenje i drugacije prica o kovidu.Njegovo misljenje nije relevantno?
Nestorović. ko ti je taj :D ? Fakat. ko je i šta je izjavio? Ne ponajemo svi tog Nestorovića.Ako može neki link na izjavu, video ili audio.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#39 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 16:39
zabac kermit wrote: 19/11/2021 16:16
Nestorovic nije zavrsio fakultet poljoprivrede pa ga pljuju samo zato sto ne djeli njihovo misljenje i drugacije prica o kovidu.Njegovo misljenje nije relevantno?
Nestorović. ko ti je taj :D ? Fakat. ko je i šta je izjavio? Ne ponajemo svi tog Nestorovića.Ako može neki link na izjavu, video ili audio.


Kome se ne gleda citav klip neka pogleda od 22 minute sta doktor kaze za hiv.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#40 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »



:lol:
Nestorović se "proslavio" kada je 26. veljače, na konferenciji za novinare, koronavirus nazivao najsmješnijim virusom u povijesti čovječanstva, da koronavirus postoji samo na Facebooku, a žene pozivao da slobodno idu u šoping u Italiju. Ustvrdio je tada da je na sastanku s predsjednikom Aleksandrom Vučićem bio protiv naručivanja zaštitnih maski i da se protivio testiranjima.

U naletu mudrih misli rekao je da je virus slab i da trenutno još slabi, a da žene estrogen štiti od koronavirusa. Njegovim izjavama smijao se tada i Vučić.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#41 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 18:19

:lol:
e jebiga sad pa poslusaj sta je i za taj klip rekao,ovo je bio sami pocetak,ko je mogao prognozirat sve od tada...
Last edited by zabac kermit on 19/11/2021 18:24, edited 1 time in total.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#42 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

Bil ti da te takav neki liječi pa ti sutra kaže "Ja sam se šalio, da te smirim " :mrgreen:
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#43 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 18:23 Bil ti da te takav neki liječi pa ti sutra kaže "Ja sam se šalio, da te smirim " :mrgreen:
Opet je na pojedincu ko ce mu vjerovat ko nece ali poenta je, trazili ste misljenje doktora, dobili,ne valja a to sam tvrdio da ce biti jer vjerujete samo u drugu stranu price...
Bobi
Forum administrator
Posts: 32184
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#44 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Bobi »

zabac kermit wrote: 19/11/2021 18:25
Bobi wrote: 19/11/2021 18:23 Bil ti da te takav neki liječi pa ti sutra kaže "Ja sam se šalio, da te smirim " :mrgreen:
Opet je na pojedincu ko ce mu vjerovat ko nece ali poenta je, trazili ste misljenje doktora, dobili,ne valja a to sam tvrdio da ce biti jer vjerujete samo u drugu stranu price...
Pa on nije protiv vakcine.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#45 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

Bobi wrote: 19/11/2021 18:27
zabac kermit wrote: 19/11/2021 18:25

Opet je na pojedincu ko ce mu vjerovat ko nece ali poenta je, trazili ste misljenje doktora, dobili,ne valja a to sam tvrdio da ce biti jer vjerujete samo u drugu stranu price...
Pa on nije protiv vakcine.
Nije protiv ali nije ni za da se svako vakcinise tek tako bez predhodnog testa jel bolovao koronu a da nezna...
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#46 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by ja71 »

Ova pandemija je pokazala da što imaš više strućljaka u državi to ti je veća smrtnost.

Zato je Bosna do neki dan bila 1. u Evropi dok nas nisu pretekli Bugari. Inače Balkanci su komplet u vrhu i konkurencija je jaka.

A tamo gdje je više 'ovaca' spremnih za vakcinaciju tu je smrtnost manja.
User avatar
zabac kermit
Posts: 528
Joined: 30/09/2021 14:49
Location: zivot,sve u i oko njega

#47 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by zabac kermit »

ja71 wrote: 19/11/2021 18:33 Ova pandemija je pokazala da što imaš više strućljaka u državi to ti je veća smrtnost.

Zato je Bosna do neki dan bila 1. u Evropi dok nas nisu pretekli Bugari. Inače Balkanci su komplet u vrhu i konkurencija je jaka.

A tamo gdje je više 'ovaca' spremnih za vakcinaciju tu je smrtnost manja.
Problem nas je sto sve kopiramo od drugih valjalo ne valjalo i kao izgovor se kaze pa to i drugi rade.
Slabo kod nas imas doktora kao ovaj nestor da se bas razumiju i prate sve sirom svijeta sta se desava.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#48 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by MehmedPasaMoric »

ja71 wrote: 19/11/2021 18:33 Ova pandemija je pokazala da što imaš više strućljaka u državi to ti je veća smrtnost.

Zato je Bosna do neki dan bila 1. u Evropi dok nas nisu pretekli Bugari. Inače Balkanci su komplet u vrhu i konkurencija je jaka.

A tamo gdje je više 'ovaca' spremnih za vakcinaciju tu je smrtnost manja.
Apsolutno netacno... U Africi procenat vakcinisanih u bilo kojoj zemlji tesko prelazi 5%, u nekima je cak i ispod 1% a kompletan kontinent ima manje slucajeva od same Velike Britanije, uz neku smrtnost koja je u granicama prosjeka smrtnosti u zapadnim zemljama. U istoj Africi u kojoj je prije par godina umro zadnji pacijent od polia, 50 godina nakon pronalaska vakcine za polio? Razvijenost nekog podrucja i broj strucnjaka nema apsolutno nikakve veze sa dinamikom sirenja pLandemije
User avatar
mayab
Posts: 27202
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#49 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by mayab »

Spoiler
Show
Stupio je na snagu zakon o obaveznom nošenju zimske opreme, zimske gume.
Razbudite se!
Recite ne zimskim gumama!
Ne dozvolite da Vas manipuliše vlada i industrija guma!
Moj auto, moj izbor!
Da li znate, da se zimi najveci broj saobraćajnih nesreća desava sa zimskim gumama.
Ono sto kriju od nas je, kada vam mijenjaju zimske gume u njih stavljaju 5G čip i tako namještaju saobraćajne nesreće.
Moj auto, moj izbor!
Kazi NE industriji guma !
User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#50 Re: Da nije malo previse ovo sve?

Post by Ateista »

azurna_obala wrote: 19/11/2021 09:05
zabac kermit wrote: 18/11/2021 19:49 Kad vidim kakva se panika dize oko ovog covida cesto se pitam cemu sve ovo?Uvode mjere na granicama pandemija raste,uvode mjere po gradovima pandemija raste,ljudi se vakcinisali pandemija raste,cemu mjere?Imali smo mjere lockdowna koje vidimo danas nista pomogle nisu i stanje je isto.
Jos jedna stvar koja mi je jako zanimljiva a niko to pitanje nije pokrenuo pa evo sad da ja vas pitam,ali dobro razmislite nemojte na prvu odgovarat,zbog cega na granicama prije korone nisu bile potrebne potvrde ljudima koji su zarazeni sa sidom-hivom,hepatitisom?Sta to nisu bolesti koje su prenosive i smrtne?

Pa kako se šire te bolesti?? Velika.je razlika i nije to pitanje nikakvo "Eureka" otkriće 🙄

Očito ti niko u familije nije najebao zbog korone, pa.postavljas ovakva pitanja mrtav hladan.
Poredjenje sa hiv virusom nije adekvatno zbog nacina sirenja, ali svejedno stoji da su ogranicenja na granicama nelogicna. Kad u drzavi vec imas zarista i veliki broj zarazenih, to hoce li i neki turista doci zarazen ne igra toliko ulogu. Da su granice zatvorili na vrijeme i poceli testirati prije nego sto viris udje u drzavu to bi imalo nekog smisla, ovako i nema bas, pogotovo ovo sa covid propusnicama gdje vakcinisani normalno putuju kao da je to garancija da nisu zarazeni a nije.
Locked