Da li vjerujete Srbima???

User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#1 Da li vjerujete Srbima???

Post by turban »

Ima li ljudi,zena,pa i djece(mislim ratnu sirocad)koji vjeruju Srbima.Vjeruju da Srbi nikada vise nece pociniti strasne zlocine i svojim ne djelima ubiti poslednju nadu nekog suzivota???
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#2 Re: Da li vjerujete Srbima???

Post by pita »

turban wrote:Ima li ljudi,zena,pa i djece(mislim ratnu sirocad)koji vjeruju Srbima.Vjeruju da Srbi nikada vise nece pociniti strasne zlocine i svojim ne djelima ubiti poslednju nadu nekog suzivota???
Da li ti vjerujes sebi....nije mi jasno vec 20 god. razpravljamo iste stvari i vrtimo se u krugu...
:shock:
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#3

Post by turban »

...i dokle cemo se vrtjeti,mislim u krugu???


Uzas i strahote koje su Srbi proizveli u par godina agresije imaju ne 20-godina nego 200 godina da se osjecaju.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#4

Post by jefferson »

turban wrote:...i dokle cemo se vrtjeti,mislim u krugu???


Uzas i strahote koje su Srbi proizveli u par godina agresije imaju ne 20-godina nego 200 godina da se osjecaju.
Zbog takvih kao ti mi sve vise zivimo u 18 vijeku a ne 21!
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#5

Post by turban »

jefferson wrote:
turban wrote:...i dokle cemo se vrtjeti,mislim u krugu???


Uzas i strahote koje su Srbi proizveli u par godina agresije imaju ne 20-godina nego 200 godina da se osjecaju.
Zbog takvih kao ti mi sve vise zivimo u 18 vijeku a ne 21!
Mislis na zrtve srpskih zlocina,ili nesto drugo???
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#6

Post by SiSaJuMe »

Da li vjerujes Bosnjacima i Hrvatima
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#7

Post by jefferson »

turban wrote:
jefferson wrote:
turban wrote:...i dokle cemo se vrtjeti,mislim u krugu???


Uzas i strahote koje su Srbi proizveli u par godina agresije imaju ne 20-godina nego 200 godina da se osjecaju.
Zbog takvih kao ti mi sve vise zivimo u 18 vijeku a ne 21!
Mislis na zrtve srpskih zlocina,ili nesto drugo???
Jesil ti frajeru normalan?
bibliotekar
Posts: 126
Joined: 19/02/2007 23:21

#8

Post by bibliotekar »

sa srbima se ratovati mora, ratovati a ne suze liti :-x :-x
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#9

Post by turban »

jefferson,

Hajde da se nadjemo na Bosni,pecam ljeti kod Vranduka(kod Zenice) pa zakljuci sam da li sam normalan... :D
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#10

Post by [Matrix] »

turban wrote:jefferson,

Hajde da se nadjemo na Bosni,pecam ljeti kod Vranduka(kod Zenice) pa zakljuci sam da li sam normalan... :D
strasne zlocine i svojim ne djelima ubiti poslednju nadu nekog suzivota???[/quote]

Ako mislis na onu "sirocad" sto pune "Aqua-u" i koncerte Seke Aleksic onda za njih nema nade,oni su vec umrli od druge vrste "kulturocida".Ono sto me brine da narod kojem pripadam opcenito ima inferioran stav prema sebi i proslosti i nepotrebno stvara tabu od genocida ,koji jesu pocilnili pripadnici srpskog naroda.ako si ljudi poput Tomislava Nikolica budu pitali,genocid ce se opet ponoviti.Sto kaze jedan hrvatski politicar(imam i snimljeno na dictafon):"Dok je Bosnjaka bit ce i budala .kad oni nestanu ostat ce samo zlocinci,pritajeni ili otvoreni !"
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#11

Post by turban »

[Matrix] wrote:
turban wrote:jefferson,

Hajde da se nadjemo na Bosni,pecam ljeti kod Vranduka(kod Zenice) pa zakljuci sam da li sam normalan... :D
strasne zlocine i svojim ne djelima ubiti poslednju nadu nekog suzivota???
Ako mislis na onu "sirocad" sto pune "Aqua-u" i koncerte Seke Aleksic onda za njih nema nade,oni su vec umrli od druge vrste "kulturocida".Ono sto me brine da narod kojem pripadam opcenito ima inferioran stav prema sebi i proslosti i nepotrebno stvara tabu od genocida ,koji jesu pocilnili pripadnici srpskog naroda.ako si ljudi poput Tomislava Nikolica budu pitali,genocid ce se opet ponoviti.Sto kaze jedan hrvatski politicar(imam i snimljeno na dictafon):"Dok je Bosnjaka bit ce i budala .kad oni nestanu ostat ce samo zlocinci,pritajeni ili otvoreni !"[/quote]

Potpisujem.
Samo oko "ovih" sirocadi,Seke Aleksic,Cece i ostalih silikonskih Srpskih ikona.To je strasna pojava od koje se valja ljeciti.I hvala na komentaru.Ovo produbljuje temu.
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#12

Post by Fratris »

Sve sto se dovoljno ponavlja, postane istina. Da meni neko ponavlja non-stop godinama da sam govece, mozda bi i ja jednog dana poceo pasti travu. I zar bi se neko cudio?

Pa ti Srbima govori da su po prirodi genocidni, da su ubojice, i da ce kad tad opet pociniti zlocine. Pa se onda cudi kad se to i dogodi.

Mozda oni koji ne zele oprostiti bolje ni ne zasluzuju.
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#13

Post by [Matrix] »

Cesto pitam svoje prijatelje,drugih naciona,da li bi oni zivjeli i dalje u Sarajevu da je ono podpalo pod "karadzicevu vlast".Vecina kaze da bi,jer oni tu vlast nebi osjetili na svojoj kozi ali im je jasno da bih ja postao djelom masovnih zlocina i zavrsio u nekoj od grobnica.Sto ce reci Bosnjaci su u dvostrukom,sizofrenom stanju .Nemogu da prihvate sebe,kao nacion a nemogu ni da se izbore sa mrakom proslosti jer bi to podrazumjevalo izvjesnu dozu ostrascenosti i nacionalizma.Kao da drzite kocnicu i gas istovremeno,ali svakako imamo pravo da budemo oprezni i kao narod i kao pojedinci.
Bosnjaci su "raspeti na krizu" ,s jedne strane i druge strane nepovjerenje prema druga dva naroda i s trece vlastita ,"samoskrivljena nepunoljetnost".
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#14

Post by turban »

Fratris wrote:Sve sto se dovoljno ponavlja, postane istina. Da meni neko ponavlja non-stop godinama da sam govece, mozda bi i ja jednog dana poceo pasti travu. I zar bi se neko cudio?

Pa ti Srbima govori da su po prirodi genocidni, da su ubojice, i da ce kad tad opet pociniti zlocine. Pa se onda cudi kad se to i dogodi.

Mozda oni koji ne zele oprostiti bolje ni ne zasluzuju.


Nadam se da gazda nece vidjeti ovu recenicu... :D

Pitam se sta bi Cedomir Jovanovic rekao na ovu misao,ili Lukic??

P.S
Tema nije ni zazivjela a odgovor izgleda vec stize... :roll:
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#15

Post by mrs. zurbrigen »

znaci trebalo bi svaki minut biti svjestan toga, da srbi ne bi oklijevali ni trenutka nego bi nas odmah kao i onda...

a kako se to sada treba odraziti na svakodnevni zivot? mogu li ja sad diferencirati, ili moram svakog srbina ex ante smatrati potencijalnim zlocincem?
da li je savjet da se totalno izoliram od srba i svega sto je srpsko?
smijem li pokusati u taj moj stav prema srbima unijeti nesto malo objektivnosti? ili je to nepozeljno?

da li je lose ako ja u svojoj svakodnevnici razlikovanje po nacionalnoj osnovi pokusavam sniziti na neki minimum? i umjesto toga razlikujem kategorije dobar ili los covjek?
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#16

Post by Fratris »

turban wrote:
Nadam se da gazda nece vidjeti ovu recenicu... :D
Ako smo stoka, sta nam vise treba?

A kad vidim ovakve teme na forumu, sve vise i vise vjerujem da jesmo stoka a ne ljudi.

Mrznja samo stvar vise mrznje. A ti si je pun.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#17

Post by turban »

Fratris wrote:
turban wrote:
Nadam se da gazda nece vidjeti ovu recenicu... :D
Ako smo stoka, sta nam vise treba?

A kad vidim ovakve teme na forumu, sve vise i vise vjerujem da jesmo stoka a ne ljudi.

Mrznja samo stvar vise mrznje. A ti si je pun.
Pardon.
Odkud ti taj zakljucak?To sto sam ovdje javno zaplakao zbog svoje teske nesrece koju su Srbi proizveli donosis zakljucak da sam pun mrznje... :?
Ja jos nisam rekao sta mislim o Srbima,ja samo konstatujem stanje stvari.Moje misljenje ces cuti u daljoj diskusiji,samo popi nesto za smirenje... :-)
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#18

Post by Fratris »

Dobro. Jel ti onda volis Srbe?
skolica
Posts: 140
Joined: 06/01/2008 21:58

#19

Post by skolica »

mrs. zurbrigen wrote:znaci trebalo bi svaki minut biti svjestan toga, da srbi ne bi oklijevali ni trenutka nego bi nas odmah kao i onda...

a kako se to sada treba odraziti na svakodnevni zivot? mogu li ja sad diferencirati, ili moram svakog srbina ex ante smatrati potencijalnim zlocincem?
da li je savjet da se totalno izoliram od srba i svega sto je srpsko?
smijem li pokusati u taj moj stav prema srbima unijeti nesto malo objektivnosti? ili je to nepozeljno?

da li je lose ako ja u svojoj svakodnevnici razlikovanje po nacionalnoj osnovi pokusavam sniziti na neki minimum? i umjesto toga razlikujem kategorije dobar ili los covjek?
Potpisujem.Za mene postoje dijve kategorije ljudi.Dobri i losi.Bez obzira na to kako se zvali.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#20

Post by turban »

Fratris wrote:Dobro. Jel ti onda volis Srbe?
Kao prvo oslobodjen sam mrznje.Bar u onom smislu da imam potrebu za nekom osvetom.
Kad razmisljam o Srbima onda to cinim u sirokom pojmu.
A to nije bezbolno za Srbe... :roll:
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#21

Post by turban »

A sad odoh na pecanje.Nadam se da necu opet naletjeti na nekog Srbina koji ce tlapiti o nekoj zavjeri zapadnih sila te krivicu svaliti na Aliju. Nadam se da mi nece kao onomad jedan Zenicki pravoslavac/Srbin reci sledece:Ma tesko je zivjeti sa balijama... :x
Doticni nije znao da sam i ja nazalost balija,kako nas zovu... :?
User avatar
Fratris
Posts: 999
Joined: 07/11/2006 09:10

#22

Post by Fratris »

Cuj, oslobodjen mrznje. Pa sta je ovo onda? Da si potpuno ravnodusan prema Srbima, kao sto sam ja prema recimo Mongolima, ne bi pokretao temu. Da ih volis, kao sto bi trebao voljeti svoje sugradjane, tema bi izgledala potpuno drugacije. Sto nam ostavlja samo jednu mogucnost, a to je da ih ne volis. Pa zasto onda negirati?

A ironija nad ironijama je da se genocidi dogadjaju upravo zbog tvog nacina razmisljanja. Pa i onaj u Bosni.
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#23

Post by Taras Buljba »

Zlochini koje su srbi pochinili se ne smiju zaboraviti.

Ako majka chijoj su bebi raznijeli mozak mozhe oprostiti neka oprosti , to je njena odluka .

Jedno je neminovno , a to je suzhivot .

Njemachka se i dan danas izvinjava jevrejskom narodu ...

Srbi se bome slabo kome izvinjavaju ...
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#24 Re: Da li vjerujete Srbima???

Post by grunt »

turban wrote:Ima li ljudi,zena,pa i djece(mislim ratnu sirocad)koji vjeruju Srbima.Vjeruju da Srbi nikada vise nece pociniti strasne zlocine i svojim ne djelima ubiti poslednju nadu nekog suzivota???
Ima! Ovo drugo nema šanse da se desi,jer dok budemo živi ovdje će biti mirovne snage! :)
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#25

Post by Taras Buljba »

Locked