Da li verujete u ljubav ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#1 Da li verujete u ljubav ?

Post by pesak »

Do posljednjeg daha
do vjecnosti same
ici cu sa tobom
rame uz rame.

I kad jednom pukne
ovo srce moje
vidjeces u njemu
samo ime svoje.

Dok nas ljubav vodi
dok nam srca tuku
ici cu sa tobom
ruku pod ruku

Kroz vatru i vodu
kroz zime i ljeta
ici cu sa tobom
sve do kraja svijeta...

Kako posle moze da dodje do onog "Ne volim te vise" ?
Last edited by pesak on 12/01/2008 03:51, edited 1 time in total.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#2

Post by anais_nin »

User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#3

Post by anais_nin »

evo pesak da ne bi rekla kako te niko ne voli :D skidam bravu :D pa mozda ovde pronadjes odgovor na ta pitanja o ljubavi koja te muce :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#4

Post by pesak »

taman sam to htela da kazem. :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#5

Post by Prozor »

Mislis li na romanticnu ljubav?
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#6

Post by anais_nin »

mislim da misli :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#7

Post by Prozor »

eto, ja vjerujem :-) mada ima razlike izmedju zaljubljenosti i ljubavi...
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#8

Post by River_isle »

samo cetvrtkom :D :D :D sorry al morala sam :dance:
User avatar
mrs. zurbrigen
Posts: 364
Joined: 11/01/2007 22:25

#9

Post by mrs. zurbrigen »

samo u prestupnim godinama... :D

vjerujem u ljubav ko sto vjerujem u djeda mraza.
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#10

Post by encian »

naravno, kvragu samo se okreni i pogledaj koliko ljudi volis :). naravno da postoji. a ako ti njih mozes voljet vjecno, mogu i oni tebe :). mada ne moraju da te vole na nacin na koji bi ti zeljela ... :-D
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#11

Post by kolega »

dok snovi plove
vatre jos gore
ne razumijem
al' u ljubav vjerujem


:D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#12

Post by pesak »

Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#13

Post by anais_nin »

pesak wrote:Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
je li ne vjerujes u postojanje iste ili ne vjerujes u postojanje iste za sebe? ili se to sve svodi samo na to da je ti nisi osjetila, iskusila, naucila? :roll:
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#14

Post by kolega »

pesak wrote:Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
... u kojem ono exYu filmu jedna od glumica govori partneru tuci me zivotinjo! :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#15

Post by Prozor »

anais_nin wrote:
pesak wrote:Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
je li ne vjerujes u postojanje iste ili ne vjerujes u postojanje iste za sebe? ili se to sve svodi samo na to da je ti nisi osjetila, iskusila, naucila? :roll:
Dobra je anais, svima pomaze :D :-D :D
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#16

Post by kolega »

Prozor wrote:
anais_nin wrote:
pesak wrote:Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
je li ne vjerujes u postojanje iste ili ne vjerujes u postojanje iste za sebe? ili se to sve svodi samo na to da je ti nisi osjetila, iskusila, naucila? :roll:
Dobra je anais, svima pomaze :D :-D :D
dok na kraju ispostavi fakturu za usluge psihologa :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#17

Post by Prozor »

kolega wrote:
Prozor wrote:
anais_nin wrote: je li ne vjerujes u postojanje iste ili ne vjerujes u postojanje iste za sebe? ili se to sve svodi samo na to da je ti nisi osjetila, iskusila, naucila? :roll:
Dobra je anais, svima pomaze :D :-D :D
dok na kraju ispostavi fakturu za usluge psihologa :D
suti ba :oops: :D :D
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#18

Post by pesak »

anais_nin wrote:
pesak wrote:Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
je li ne vjerujes u postojanje iste ili ne vjerujes u postojanje iste za sebe? ili se to sve svodi samo na to da je ti nisi osjetila, iskusila, naucila? :roll:
Pa sve zajedno. :D
Ne bih volela da budem u kozi moje drugarice, srecno udate /vole se/ , a da moram stalno da polazem racune muzu gde sam bila i sta sam radila. Jeste to lepo biti u zajednici, ali me nervira da me neko kontrolise. Eto, na pr. on cak ne dozvoljava ni dugacke telefonske razgovore koje vodimo drugarica i ja. Ista takva situacija je sa drugom drugaricom. Ljubomorni muzevi. Mogu da ih zovem kad muzevi nisu tu, inace brzo prekidaju vezu, kao da su u zarobljenistvu. :-?
Ima to i svojih prednosti- ziveti zajedno, ali velika je cena.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#19

Post by anais_nin »

pesak wrote: Pa sve zajedno. :D
Ne bih volela da budem u kozi moje drugarice, srecno udate /vole se/ , a da moram stalno da polazem racune muzu gde sam bila i sta sam radila. Jeste to lepo biti u zajednici, ali me nervira da me neko kontrolise. Eto, na pr. on cak ne dozvoljava ni dugacke telefonske razgovore koje vodimo drugarica i ja. Ista takva situacija je sa drugom drugaricom. Ljubomorni muzevi. Mogu da ih zovem kad muzevi nisu tu, inace brzo prekidaju vezu, kao da su u zarobljenistvu. :-?
Ima to i svojih prednosti- ziveti zajedno, ali velika je cena.
TEBE nervira :D zato sto ti nemas pristup svojim drugaricama....i tebi to izgleda kao kontrola....mislim nemam pojma o brakovima tih tvojih drugarica ali napisala si gore SRETNO UDATE - VOLE SE....valjda to znaci da tim tvojim drugaricama odgovara situacija u kojoj su :D tj one su izabrale ljude s kojima zive i njima tako ne smeta.....mozda tvoja drugarica NE ZELI da sjedi na telefonu s tobom kad joj je muz kod kuce :D je li moguce da ona uziva u provodjenju vremena s njim kad je on tu, a razgovore s tobom ostavlja za one momente kad je on odsutan?

Sto se polaganja racuna tice, nisu svi muskarci isti i nisu sve zene iste :D Postoje kontrola i ljubomora na obe strane. Sustina ne samo ljubavi nego i odluke da djelis zivotni prostor s nekim je da pronadjes nekoga cije mane ti nisu nepodnosljive, i obrnuto, kome tvoje mane nisu nepodnosljive.....S nekima od nas je lakse zivjeti, a s nekima teze....I u svakom obliku suzivota postoje kompromisi :D Kada zivis pod istim krovom sa roditeljima, sa cimerom/cimericom, momkom*curom, bracnim partnerom....to je jednostavno tako....Ali ovo o cemu ti pricas je BRAK....Ili zajednica....Kakve to ima veze sa LJUBAVI? :? :D

To je "ljubav" kao ideja koja je predstavljena u bajkama, filmovima....Njih dvoje se upoznaju, pa se zavole, pa se zabavljaju, pa se vjencaju, i eto zive skupa (a nekad ovo dvoje obrnutim redom) :D Ljubav egzistira u toliko razlicitih oblika :D Vjerovala ili ne postoji hrpa ljudi na ovoj planeti koja NE ZELI brak, a svejedno vjeruje u ljubav....Ili onih koji biraju suzivot NA SVOJ nacin...Imam primjer u svojoj okolini :D Imaju brak "na daljinu", tj imali su od kad su se vjencali, a to je vec vise decenija :D On u jednom gradu, ona u drugom, zive zajedno vikendom :D Vise od toga ne vole ni on ni ona da kompromituju svoj zivotni prostor. I da, meni je njihova "zajednica" neobicna i cudna....cak su se i razveli, ali su skontali da ne mogu jedno bez drugog pa su se ponovo vjencali :lol: Njima to ocigledno frcera, OBOMA :D
User avatar
poplava
Posts: 296
Joined: 30/07/2007 14:36
Location: Sarajevo

#20

Post by poplava »

pesak wrote:Pa sve zajedno. :D
Ne bih volela da budem u kozi moje drugarice, srecno udate /vole se/ , a da moram stalno da polazem racune muzu gde sam bila i sta sam radila. Jeste to lepo biti u zajednici, ali me nervira da me neko kontrolise. Eto, na pr. on cak ne dozvoljava ni dugacke telefonske razgovore koje vodimo drugarica i ja. Ista takva situacija je sa drugom drugaricom. Ljubomorni muzevi. Mogu da ih zovem kad muzevi nisu tu, inace brzo prekidaju vezu, kao da su u zarobljenistvu. :-?
Ima to i svojih prednosti- ziveti zajedno, ali velika je cena.
Pogledaj to iz drugog ugla. Mozda su tvojim drugaricama muzevi zanimljiviji, pa pricaju s tobom samo kad njih nema?
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#21

Post by callmethebreeeze »

naravno da vjerujem.

p.s ja mislim da cemo mi pod hitno morati udati pesak, po mogucnosti za sina kakvog bogatog cevabdzije ili nekog drugog imucnog privatnika s vratnika. tek kad postane prava hanumica mislim da ce spoznati cari prave ljubavi :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#22

Post by callmethebreeeze »

pesak wrote:
anais_nin wrote:
pesak wrote:Ja verujem u zaljubljivanje, ali ne u ljubav.
Mnogo puta sam se zaljubila. :D
Sto se ljubavi tice, volim zivotinje. :D
je li ne vjerujes u postojanje iste ili ne vjerujes u postojanje iste za sebe? ili se to sve svodi samo na to da je ti nisi osjetila, iskusila, naucila? :roll:
Pa sve zajedno. :D
Ne bih volela da budem u kozi moje drugarice, srecno udate /vole se/ , a da moram stalno da polazem racune muzu gde sam bila i sta sam radila. Jeste to lepo biti u zajednici, ali me nervira da me neko kontrolise. Eto, na pr. on cak ne dozvoljava ni dugacke telefonske razgovore koje vodimo drugarica i ja. Ista takva situacija je sa drugom drugaricom. Ljubomorni muzevi. Mogu da ih zovem kad muzevi nisu tu, inace brzo prekidaju vezu, kao da su u zarobljenistvu. :-?
Ima to i svojih prednosti- ziveti zajedno, ali velika je cena.
pa nemoj se udati sa "control-freaka" i nema problema. :shock: :D 8-)

p.s nadji drugarice koje zive s normalnim muzevima. :D

p.s.s mozda njihovi muzevi misle da ces im "pokvariti" zene :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#23

Post by mamica papucarka »

anais_nin wrote:
pesak wrote: Pa sve zajedno. :D
Ne bih volela da budem u kozi moje drugarice, srecno udate /vole se/ , a da moram stalno da polazem racune muzu gde sam bila i sta sam radila. Jeste to lepo biti u zajednici, ali me nervira da me neko kontrolise. Eto, na pr. on cak ne dozvoljava ni dugacke telefonske razgovore koje vodimo drugarica i ja. Ista takva situacija je sa drugom drugaricom. Ljubomorni muzevi. Mogu da ih zovem kad muzevi nisu tu, inace brzo prekidaju vezu, kao da su u zarobljenistvu. :-?
Ima to i svojih prednosti- ziveti zajedno, ali velika je cena.
TEBE nervira :D zato sto ti nemas pristup svojim drugaricama....i tebi to izgleda kao kontrola....mislim nemam pojma o brakovima tih tvojih drugarica ali napisala si gore SRETNO UDATE - VOLE SE....valjda to znaci da tim tvojim drugaricama odgovara situacija u kojoj su :D tj one su izabrale ljude s kojima zive i njima tako ne smeta.....mozda tvoja drugarica NE ZELI da sjedi na telefonu s tobom kad joj je muz kod kuce :D je li moguce da ona uziva u provodjenju vremena s njim kad je on tu, a razgovore s tobom ostavlja za one momente kad je on odsutan?
Sto se polaganja racuna tice, nisu svi muskarci isti i nisu sve zene iste :D Postoje kontrola i ljubomora na obe strane. Sustina ne samo ljubavi nego i odluke da djelis zivotni prostor s nekim je da pronadjes nekoga cije mane ti nisu nepodnosljive, i obrnuto, kome tvoje mane nisu nepodnosljive.....S nekima od nas je lakse zivjeti, a s nekima teze....I u svakom obliku suzivota postoje kompromisi :D Kada zivis pod istim krovom sa roditeljima, sa cimerom/cimericom, momkom*curom, bracnim partnerom....to je jednostavno tako....Ali ovo o cemu ti pricas je BRAK....Ili zajednica....Kakve to ima veze sa LJUBAVI? :? :D

To je "ljubav" kao ideja koja je predstavljena u bajkama, filmovima....Njih dvoje se upoznaju, pa se zavole, pa se zabavljaju, pa se vjencaju, i eto zive skupa (a nekad ovo dvoje obrnutim redom) :D Ljubav egzistira u toliko razlicitih oblika :D Vjerovala ili ne postoji hrpa ljudi na ovoj planeti koja NE ZELI brak, a svejedno vjeruje u ljubav....Ili onih koji biraju suzivot NA SVOJ nacin...Imam primjer u svojoj okolini :D Imaju brak "na daljinu", tj imali su od kad su se vjencali, a to je vec vise decenija :D On u jednom gradu, ona u drugom, zive zajedno vikendom :D Vise od toga ne vole ni on ni ona da kompromituju svoj zivotni prostor. I da, meni je njihova "zajednica" neobicna i cudna....cak su se i razveli, ali su skontali da ne mogu jedno bez drugog pa su se ponovo vjencali :lol: Njima to ocigledno frcera, OBOMA :D
joj koliko puta sam nekim ljudima pokusala objasnit bas ovo uvecano :oops: jebeno tacno i istinito :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24

Post by anais_nin »

mamica papucarka wrote: joj koliko puta sam nekim ljudima pokusala objasnit bas ovo uvecano :oops: jebeno tacno i istinito :D
sega mi je sto se medju zenama ovo uvijek nekako prevede u

1) jao bezobraznice sada ima momka/muza pa nema vise vremena za prijateljice :?

2) jao joj onog muza kako je kontrolise, ne moze vise ni pricati na telefon ni izlaziti s nama kao prije :?


ljudi se jako tesko nose s konceptom promjene :D da, ljudima se zivot mjenja....i naravno da ce se neke stvari promjeniti kada neko zapocne novu vezu, udje u brak, dobije dijete... :D prijateljstvo ce uvijek prezivjeti ukoliko obe strane uvazavaju jedna drugu :D a meni se "kvaliteta" istog nije nikad mjerila brojem sati provedenih na telefonu, kao ni brojem kafa, izlazaka itd itd, pa ni brojem, a ni ucestalosti mailova kad je daljina u pitanju :D ljubav je i dalje tu, bez obzira na te stvari :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#25

Post by callmethebreeeze »

problem je valjda u tome sto ovi sto su i dalje singl ocekuju da im se posveti isto vremena, sto je fakticki nemoguce.
ali nije vala ni u redu totalno zapostaviti raju kad se nadje momak, hajde jedan, dva, tri mjeseca, ali treba naci malo vremena.
Post Reply