Da li vam se dopada renovirana Titova ulica?

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Da li vam se dopada renovirana Titova ulica?

Da
24
73%
Ne
4
12%
Svejedno
5
15%
 
Total votes: 33

genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#1 Da li vam se dopada renovirana Titova ulica?

Post by genija »

Ja mislim da je puno ljepse u Titovoj nego prije..
londza
Posts: 52
Joined: 05/07/2006 04:04
Location: Zenica

#2

Post by londza »

Ma Neznam. Svidja al i Nesvidja.

Neznam sta da mislim o onome sto su zagradili pijacu sa metalnim izgledom,
nekako neide bas jer to su stare kuce pa izgleda malo da nepripada
tu. I one sarene fasade su previse. Al uglavnom su nesto
obnovili pa moramo biti sretni. Jedva cekam
kad budem prolazila kroz grad....
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#3

Post by Oi »

u poredjenju sa prijasnjim stanjem, ovo na nesto lici! samo trznica nam je sad postala koncertna hala - nedavno oni humanitarci, a naculo se da ce uskoro i selma bajrami
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#4

Post by sulesavic »

Volim Selmu Bajrami.

Titova? Onaj dio izmeðu Kamenitog mosta u pijace, s onim ploèama, kada ki¹a padne, pa ti stane¹, pa se pomjeri ploèa, pa te zapljusne, ili snijeg kad je, pa ga kao uklone, pa pospu so, a ti vidi¹ oèi¹æeno, a ne zna¹ da je klizavo, pa krene¹ pun sebe, pa se prostre¹ po zemlji... Neprocjenjivo.

Nema toga vi¹e.
boginjae
Posts: 35
Joined: 13/07/2006 17:27
Location: Zenica/USA

#5

Post by boginjae »

Nesto mi se cini kao da je mal prostor u trznici za koncerte, bude puncato, zar moze citava ze stati :)
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#6

Post by hool »

boginjae wrote:Nesto mi se cini kao da je mal prostor u trznici za koncerte, bude puncato, zar moze citava ze stati :)
Zenicani ne idu na te koncerte u trznici 8)
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#7

Post by sulesavic »

Tema je o Titovoj.
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#8

Post by nesvrstan »

Citiram sam sebe sa diskusije o piramidi. Ova slika desno (i ideja) je uzeta od neponovljivog bengazija koji nas je, izgleda, nepovratno napustio. Zahvaljujuci... zna se kome
nesvrstan wrote:"OBRADJENO LJUDSKOM RUKOM?!"

To je veoma relativan pojam. Ne znaci da je sve sto je ljudska ruka dotakla samim tim i "obradjeno", a vidimo da dosta toga sto je priroda napravila izgleda "obradjenije".
Evo dole pogledajte pa uporedite. Lijevo je poznata slika sa "piramide" a desno je najnoviji plocnik u Zenici, navodno "obradjen ljudskom rukom" !

Image
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#9

Post by sulesavic »

Hod'o sam ulicom, k'o nenormalan, tra¾eæi ovo ljudskih ruku djelo. Zna li ko prezicnu lokaciju ovoga?
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#10

Post by nesvrstan »

ja sam naso od prve, kad je ova slika postavljena. Donji dio Titove negdje oko BATA prodavnice. To je bilo davno, da nisu u medjuvremenu popravili !?
Cisto sumnjam.
boginjae
Posts: 35
Joined: 13/07/2006 17:27
Location: Zenica/USA

#11

Post by boginjae »

[quote="hool"][/quote]
Zenicani ne idu na te koncerte u trznici 8)


:lol: :)
hool
Posts: 343
Joined: 31/07/2006 13:40

#12

Post by hool »

boginjae wrote:
hool wrote:
Zenicani ne idu na te koncerte u trznici 8)


:lol: :)
Dobro, mozda ti ides :D
User avatar
Oi
Posts: 745
Joined: 23/07/2006 15:03
Location: tajna lokacija

#13

Post by Oi »

sulesavic wrote:Tema je o Titovoj.
trznica je u titovoj
AZ
Posts: 115
Joined: 30/07/2006 13:18

#14

Post by AZ »

Svidja mi se:
-sama ideja da se nesto renovira 8)
-rasvjeta 8-)

Ne svidja mi se:
-poplocavanje (ni 'kvaliteta' ni zamisao, vidjecemo kakvo ce biti stanje za par godina, ali ocekujem najgore) :x
-boje fasada :P
-silna plastika i derivati u izgradnji nove trznice :shock:
-katastrofalno rjesenje za Zenicanku koja sad lici na seosku zadrugu :lol:
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#15

Post by genija »

Istog sam misljenja,

zaista je bolje sada nego prije, samo je istina da Zenicanka i trznica su obnovljene u plastici i staklu, 'fol moderan izgled, ali samo odudara od ostalih objekata (pogotovu Zenicanka)
Bilo bi bolje da su sacuvali stari izgled centra kao par zgradica sto su ostale od davno, i tako obnavljali ostalo, jer imamo sasvim malo starih objekata u ze sto nisu srusili, i ljepo je vidjeti starinkse objekte u gradu nego plasticne i metalne i fasade u strogim bojama...ali sta ces....
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#16

Post by horns&drums »

Zao mi fakat onih s diplomatskim tablama sto se vise ne mogu parkirati po plocniku :lol: :lol: :lol:
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#17

Post by dr.iver »

AZ wrote:-katastrofalno rjesenje za Zenicanku koja sad lici na seosku zadrugu :lol:
Pa kad je seljak iz Obrenovaca na vlasti....sta ocekivati?!?
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#18

Post by neupucena »

Nemam osjecaj da su svi upratili da je tema Titova u Zenici a ne u Sarajevu
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#19

Post by genija »

dr.iver wrote:
AZ wrote:-katastrofalno rjesenje za Zenicanku koja sad lici na seosku zadrugu :lol:
Pa kad je seljak iz Obrenovaca na vlasti....sta ocekivati?!?
:lol: :-D :)

Vala bas. Stvarno moram reci da jeste nacelnik uspjeo popraviti i obnoviti dosta u Zenici, samo brate dragi nelici na nesto najbolje.

Kad je vec neko spomenio Sarajevo ovdje, moram reci kad god odem u sa vidim veliku razliku prema tome sto stvaro ljudi ulagaju vremena i kvalitetnog materijala za izgradnju i pojedino sto su izgradili ili obnovili koliko sam ja mogla vidjeti, je stvarno kvalitetno napravljeno, i izgleda lijepo...

Hmm, zasto se to nemoze i obavljati u ze tako?
neupucena
Posts: 623
Joined: 05/06/2006 16:03
Location: Livada na kojoj krave zadovoljno pasu travu
Contact:

#20

Post by neupucena »

genija wrote:
dr.iver wrote:
AZ wrote:-katastrofalno rjesenje za Zenicanku koja sad lici na seosku zadrugu :lol:
Pa kad je seljak iz Obrenovaca na vlasti....sta ocekivati?!?
:lol: :-D :)

Vala bas. Stvarno moram reci da jeste nacelnik uspjeo popraviti i obnoviti dosta u Zenici, samo brate dragi nelici na nesto najbolje.

Kad je vec neko spomenio Sarajevo ovdje, moram reci kad god odem u sa vidim veliku razliku prema tome sto stvaro ljudi ulagaju vremena i kvalitetnog materijala za izgradnju i pojedino sto su izgradili ili obnovili koliko sam ja mogla vidjeti, je stvarno kvalitetno napravljeno, i izgleda lijepo...

Hmm, zasto se to nemoze i obavljati u ze tako?
Bez ikakve zajedljivosti, i uz potpuno ignorisanje ovih silnih "ne" uz glagole molim te objasni mi kako si dosla do ovih rijeci?
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#21

Post by sulesavic »

genija wrote:
dr.iver wrote:
AZ wrote:-katastrofalno rjesenje za Zenicanku koja sad lici na seosku zadrugu :lol:
Pa kad je seljak iz Obrenovaca na vlasti....sta ocekivati?!?
:lol: :-D :)

Vala bas. Stvarno moram reci da jeste nacelnik uspjeo popraviti i obnoviti dosta u Zenici, samo brate dragi nelici na nesto najbolje.

Kad je vec neko spomenio Sarajevo ovdje, moram reci kad god odem u sa vidim veliku razliku prema tome sto stvaro ljudi ulagaju vremena i kvalitetnog materijala za izgradnju i pojedino sto su izgradili ili obnovili koliko sam ja mogla vidjeti, je stvarno kvalitetno napravljeno, i izgleda lijepo...

Hmm, zasto se to nemoze i obavljati u ze tako?
Ne vidim razloga da se poredi i u kojem smislu kvalitet radova u Sarajevu i u Zenici. U Sarajevu nije dobro odraðeno posljednje asfaltiranje ulice i trotoara, u Sarajevu nije dobro odraðena Ferhadija...

Zenica tek treba da bude istestirana.
londza
Posts: 52
Joined: 05/07/2006 04:04
Location: Zenica

#22

Post by londza »

Kako nece u sarajevu biti ljepse..kad sve pare idu tamo....
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#23

Post by sulesavic »

londza wrote:Kako nece u sarajevu biti ljepse..kad sve pare idu tamo....
Ne zakuhavaj. Ozbiljno.
genija
Posts: 231
Joined: 24/04/2006 01:01

#24

Post by genija »

londza wrote:Kako nece u sarajevu biti ljepse..kad sve pare idu tamo....

Zenica tek treba da bude istestirana.
. . sve je receno :) :roll:
nedim_uk
Posts: 99
Joined: 04/04/2006 11:58
Location: Ukrajina-Aktivan-Radio

#25

Post by nedim_uk »

sulesavic wrote:
londza wrote:Kako nece u sarajevu biti ljepse..kad sve pare idu tamo....
Ne zakuhavaj. Ozbiljno.
Ma nema se sta tu zakuhat,samo konj zenicki moze tvrditi da lova ide u sarajevo.Mi smo dvije razlicite kuce u istoj mahali,cuj sarajlije odnose lovu! Koje nebuloze majko moja.Zasto zenicani uvijek nalaze krivca za svoje probleme?Dupe-glava niko ni prstom da mrdne,da je sve zdravo na gotovo,jes bilo bi nam dobro da nam neko sve napravi dok nase lijene guzice sjede i cekaju a ako nam nesto zafali onda su krive sarajlije.Gospodin smajlovic koji se ovdje proziva fola "obrenovci" je prvi napokon pokrenuo nesto u ovom gradu,jes i sad mu treba hebat mater sto je i to pokrenuo.Nevalja ovo,te nevalja ono a duboko u sebi uzivaju hodajuci tim istim ulicama.Nek se javi bilo koji zenicanin koji proziva ljude na naziv obrenovci i sl,neka pogleda porodicno stablo unazad sto godina,bas me intersuje sta ce naci,sta ce saznati........odakle je?Selo moje ravno......sarajlije su krive sto mi ne znamo sa parama!!
Post Reply