Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#151 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

SFF ako ista promovise onda je to ALKOHOLIZAM..pokazimo mladim osobama da je alkohol INN..dozvolimo da se i dalje nastavi cugat u parku..najbolje izabrat parkove pored skola..da se mladi ugledaju i zavole cuganje po parkovima..zalazimo se da opet dovedu NOLTIJA na onaj crveni tepih koji je onako olesen od alkohola d ane zna na kojem je kontinentu a kamol da je na SFF-u..

http://www.kaportal.hr/odsad-kazne-za-c ... -parkovima

Maloljetnik koji se prvi put uhvati u prekršaju neće snositi sankcije, već će o tome samo biti obaviješteni roditelji ili skrbnik.

Pri drugom prekršaju bit će obaviješten Centar za socijalnu skrb, a ako se treći put uhvati u prekršaju pokrenut će se prekršajni postupak i izricanje odgovarajuće odgojne mjere.



nasoj djeci sada samo da je da s enapiju i nista vise..i umjesto da ih sprijecimo da postanu alkoholicari i da cugaju pred nekim radnjama tipa konzuma i traze pare za dvolitru..mi cemoih podrzat i pomoci im da mogu normalno cugat po parkovima..po mogucnosti da su COOL odjeveni..jer tada su FENCY i INN u drustvu i mogu postat gradska elita[/quote]


e moj kokuze cime se ti bavis
tema nije alkoholizam mladih
evo ja sam cugao citavu srednju i faks pa sta sad
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#152 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by travar »

Zanimljiva tema
Image
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#153 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by GOLFER »

Slabo ima dobrih derneka, djeca sad zele samo da se ubiju alkoholom ko stoka, i da ne znaju za sebe... i kad se to postigne eee onda je to dobar ''dernek''... Nema zezancije, glupiranja, igranja, izvodjenja raznoraznih karafeka, kreativnosti i slicno... samo daj da se naroljamo, ko stoka da budemo ko civilizovani ljudi...

Evo kao sto covjek opisa situaciju u HR... HB mi za njima jos u tome zaostajemo, nasa omladina jos nije otisla toliko u tom smjeru, ali definitivno prema tome se ide... I bas radi toga NIKAD nikad ne treba dozvoliti cuganje i opijanje na javnim mjestima, a uz to treba postriri kontrole i zabranu prodavanja alkohola maloljetnim osobama...
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#154 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by maximilijana »

bandini wrote: e moj kokuze cime se ti bavis
tema nije alkoholizam mladih
evo ja sam cugao citavu srednju i faks pa sta sad
as we can see :P :P (shala)
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#155 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

maximilijana wrote:
bandini wrote:
mislio sam da si ozbiljniji sagovornik fakat
al ocigledno nisi
svi tamo su kreteni, tuku se, deru, razbijaju flase
upravu ste
svaka cast

problem policiji je sto ne moze eliminisati samo one koji se deru bacaju flase isl..nego moraju sve..kako ce on iz mase znati ko je fin ko ne..
a tebi je normalno da do tebe neko stoji vristi dere se baca flase isl.. ? neces ga cak ni poprijeko pogledati?

i nisu svi nego VECINA a ta manjina koja je fina se samo stopi i totalno su neprimjetni :D ali nazalost neko mora ispastati :D

ako si samo jednom prosla kako kazes kako si mogla sve to da primjetis????
ja ne kazem ako ima a ima kretena nek otjeraju sve
al maloprije tvrdis da se vrijeme promijenilo
sta treba da neko pridje desetorici pijanih idiota i da im kaze da ne razbiju flase, pa da ga u najboljem slucaju svi iscipelare, a vrlo vjerovatno bi dobio i kakav noz u bubreg
mislim nismo djeca, kakve su to price
a ti si samo jednom prosla i tvrdis da si vidjela i tuce i deranje i razbijanje flasa
koliko je trajao taj tvoj prolazak, par sati il sta???
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#156 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

maximilijana wrote:
bandini wrote: e moj kokuze cime se ti bavis
tema nije alkoholizam mladih
evo ja sam cugao citavu srednju i faks pa sta sad
as we can see :P :P (shala)

nisam rekao da sam savrsen :D
imam i ja mana
popijem tu i tamo koju vise al sve je pod kontrolom :D
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#157 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

GOLFER wrote:Slabo ima dobrih derneka, djeca sad zele samo da se ubiju alkoholom ko stoka, i da ne znaju za sebe... i kad se to postigne eee onda je to dobar ''dernek''... Nema zezancije, glupiranja, igranja, izvodjenja raznoraznih karafeka, kreativnosti i slicno... samo daj da se naroljamo, ko stoka da budemo ko civilizovani ljudi...

Evo kao sto covjek opisa situaciju u HR... HB mi za njima jos u tome zaostajemo, nasa omladina jos nije otisla toliko u tom smjeru, ali definitivno prema tome se ide... I bas radi toga NIKAD nikad ne treba dozvoliti cuganje i opijanje na javnim mjestima, a uz to treba postriri kontrole i zabranu prodavanja alkohola maloljetnim osobama...

ti bi radije da udjemo u neku arapsku uniju a ne u europsku
sta fali cuganju na javnom mjestu???
u europi se to radi, mi se furamo na gospodju europu, pa sto i mi ne bi mogli
il su svedjani i njemci zaostali
a mi smo napredni
ccc
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#158 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by maximilijana »

nisam rekla da sam JEDNOM prosla , rekoh nedavno .sitnicaris :D .. a da zapocnem temu moja ispovjest za vrijeme SFFa..
recimo razbijanje flasa sam vidjela na carsiji :D al to je daleko od SFFa :P
a vristanje, deranje isl po citavom gradu :D
mislim da ja pokusavam objasniti da se neka ponasanja koja nisu NORMALNA ne mogu opravdavati SFFom..ili bilo kojim dogadjajem..
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#159 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by maximilijana »

bandini wrote:
GOLFER wrote:Slabo ima dobrih derneka, djeca sad zele samo da se ubiju alkoholom ko stoka, i da ne znaju za sebe... i kad se to postigne eee onda je to dobar ''dernek''... Nema zezancije, glupiranja, igranja, izvodjenja raznoraznih karafeka, kreativnosti i slicno... samo daj da se naroljamo, ko stoka da budemo ko civilizovani ljudi...

Evo kao sto covjek opisa situaciju u HR... HB mi za njima jos u tome zaostajemo, nasa omladina jos nije otisla toliko u tom smjeru, ali definitivno prema tome se ide... I bas radi toga NIKAD nikad ne treba dozvoliti cuganje i opijanje na javnim mjestima, a uz to treba postriri kontrole i zabranu prodavanja alkohola maloljetnim osobama...

ti bi radije da udjemo u neku arapsku uniju a ne u europsku
sta fali cuganju na javnom mjestu???
u europi se to radi, mi se furamo na gospodju europu, pa sto i mi ne bi mogli
il su svedjani i njemci zaostali
a mi smo napredni
ccc
a sto se u tome moramo furati na njih..mada za svedjanje vala ljudi rade ..vrijedno..i devastiraju se vikendima..ali prvo po stanovima i kucama pa onda izadju u grad i diskoteke..

zasto se ne furamo na njhi po ucenju, zavrsavanju fakulteta, radu..KULTURI..isl :D
a u alkoholiziranju..brate rusi su tu neprevazidjeni :D
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#160 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Urban B. »

maximilijana wrote:nisam rekla da sam JEDNOM prosla , rekoh nedavno .sitnicaris :D .. a da zapocnem temu moja ispovjest za vrijeme SFFa..
recimo razbijanje flasa sam vidjela na carsiji :D al to je daleko od SFFa :P
a vristanje, deranje isl po citavom gradu :D
mislim da ja pokusavam objasniti da se neka ponasanja koja nisu NORMALNA ne mogu opravdavati SFFom..ili bilo kojim dogadjajem..

pa toga ima svaki dan na svakom koraku,i sad zabraniti raji da izlazi,policiski sat fazoni?
nemojte biti smijesni :D
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#161 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

maximilijana wrote:
bandini wrote:
GOLFER wrote:Slabo ima dobrih derneka, djeca sad zele samo da se ubiju alkoholom ko stoka, i da ne znaju za sebe... i kad se to postigne eee onda je to dobar ''dernek''... Nema zezancije, glupiranja, igranja, izvodjenja raznoraznih karafeka, kreativnosti i slicno... samo daj da se naroljamo, ko stoka da budemo ko civilizovani ljudi...

Evo kao sto covjek opisa situaciju u HR... HB mi za njima jos u tome zaostajemo, nasa omladina jos nije otisla toliko u tom smjeru, ali definitivno prema tome se ide... I bas radi toga NIKAD nikad ne treba dozvoliti cuganje i opijanje na javnim mjestima, a uz to treba postriri kontrole i zabranu prodavanja alkohola maloljetnim osobama...

ti bi radije da udjemo u neku arapsku uniju a ne u europsku
sta fali cuganju na javnom mjestu???
u europi se to radi, mi se furamo na gospodju europu, pa sto i mi ne bi mogli
il su svedjani i njemci zaostali
a mi smo napredni
ccc
a sto se u tome moramo furati na njih..mada za svedjanje vala ljudi rade ..vrijedno..i devastiraju se vikendima..ali prvo po stanovima i kucama pa onda izadju u grad i diskoteke..

zasto se ne furamo na njhi po ucenju, zavrsavanju fakulteta, radu..KULTURI..isl :D
a u alkoholiziranju..brate rusi su tu neprevazidjeni :D

ne moramo se furati samo kazem
lijepo je znati da imas slobodu nesto da uradis, pa ne moras to nikad ni uradit ali lijepo je znati da mozes
a realno kretenu ne moras dati alkohol ni nista, on uciti i vrijedno raditi nece bez obzira na sve
a ko hoce da se skoluje, da radi i napreduje tom povremeno cuganje nece skoditi
braca rusi su neprikosnoveni :D
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#162 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

maximilijana wrote:nisam rekla da sam JEDNOM prosla , rekoh nedavno .sitnicaris :D .. a da zapocnem temu moja ispovjest za vrijeme SFFa..
recimo razbijanje flasa sam vidjela na carsiji :D al to je daleko od SFFa :P
a vristanje, deranje isl po citavom gradu :D
mislim da ja pokusavam objasniti da se neka ponasanja koja nisu NORMALNA ne mogu opravdavati SFFom..ili bilo kojim dogadjajem..

to je postalo standardno ponasanje za neke, mada je to tuzno ali tako je
pa i prije festivala, svaki dan nas sax izvjestava o pucnjavama, ubistvima, raznim glupostima
to se nece rijesiti ako ukinemo cugaanje u parku
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#163 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by maximilijana »

i mislim da je ljudima ovdje pun qrac guzonjinih sinova koji mogu raditi sta hoce (sto smo se uvjerili i kad nije SFF, i ostale manifestacije) da im naprosto sve pocinje smetati..ali to je sa razlogomda je bogdo da se moze normlano cugati u parku (mada sve manje imamo parkova :D :D ) i zezat se..a ne strahovat od kamenja nozeva i flasa..
jer ovdje POJEDINCI kad izadju ko da su pusteni sa lanca..a imaju dobra ledja i mogu raditi sta hoce :D
i zbog njih treba ovakvih glupih zakona zabrana, nazalost..ali steta sto se na njima ne primjenjuje :D
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#164 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by GOLFER »

bandini wrote:
GOLFER wrote:Slabo ima dobrih derneka, djeca sad zele samo da se ubiju alkoholom ko stoka, i da ne znaju za sebe... i kad se to postigne eee onda je to dobar ''dernek''... Nema zezancije, glupiranja, igranja, izvodjenja raznoraznih karafeka, kreativnosti i slicno... samo daj da se naroljamo, ko stoka da budemo ko civilizovani ljudi...

Evo kao sto covjek opisa situaciju u HR... HB mi za njima jos u tome zaostajemo, nasa omladina jos nije otisla toliko u tom smjeru, ali definitivno prema tome se ide... I bas radi toga NIKAD nikad ne treba dozvoliti cuganje i opijanje na javnim mjestima, a uz to treba postriri kontrole i zabranu prodavanja alkohola maloljetnim osobama...

ti bi radije da udjemo u neku arapsku uniju a ne u europsku
sta fali cuganju na javnom mjestu???
u europi se to radi, mi se furamo na gospodju europu, pa sto i mi ne bi mogli
il su svedjani i njemci zaostali
a mi smo napredni
ccc
Kako volim ove ''pametne'' rasprave... Nema sta... Nek si ti meni rek'o... Al si pravi kontras, kao sto rekoh ja sam se za SFF odlicno zabavio i po cijel noc se dernecilio, ali na pravim mjestima sa pravom rajom... Niko nije kriv likovima koji ne znaju da se zabave, pa se sad vade na supljake kako ih neko rastjeruje...

Nego hajmo onda ovako sta fali okretanju raznja na javnom mjestu? Da li ja u toj slobodnoj evropi mogu okrenuti razanj negdje u parku? Ako ne mogu radi cega ne mogu, pa to nije uredu tako ipak moraju postojati SLOBODE, I LIJEPO JE ZNAT DA JA IMAM SLOBODU DA FINO RAZANJ OKRENEM NA SRED PARKA.... Da li mogu?
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#165 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

maximilijana wrote:i mislim da je ljudima ovdje pun qrac guzonjinih sinova koji mogu raditi sta hoce (sto smo se uvjerili i kad nije SFF, i ostale manifestacije) da im naprosto sve pocinje smetati..ali to je sa razlogomda je bogdo da se moze normlano cugati u parku (mada sve manje imamo parkova :D :D ) i zezat se..a ne strahovat od kamenja nozeva i flasa..
jer ovdje POJEDINCI kad izadju ko da su pusteni sa lanca..a imaju dobra ledja i mogu raditi sta hoce :D
i zbog njih treba ovakvih glupih zakona zabrana, nazalost..ali steta sto se na njima ne primjenjuje :D

o tome ti pricam
kako da ja pridjem nekim idiotima da im kazem nemojte se derati ili lomiti flase
da me malo propuste kroz sake u najboljem slucaju
a takve zabrane ne uticu puno na takve likove
neko ko se ne boji da ubije covjeka, pretuce ga, opljacka sigurno se nece plasiti ni zabrane cuganje u parkovima
tako da taj zakon ne samo da nije ucinkovit nego je totalno bespotreban i kontraproduktivan
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#166 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Troll_Happens »

maximilijana wrote:
bandini wrote:
JThomas wrote:u štokholmu može u parku, u nas ne može, mi smo previše urbani i napredni za to.

to ti je kad se sa brošura uči šta je demokratija.

ma sta su stokholm ili prag za jedno sarajevo

poredit sarajevo sa pragom ili stokholmom je bezveze ... :)
a ako vam je do cuganja u parku bujrum u prag na neki festival :D pa u centru dernecite do kraja zivota :D
ovdje postoji zakon..kakav god da je zakon je i trebalo bi ga se pridrzavati :)
sta ce on vidis da nema za pive u kafani ne "on" ko on neko ko masa a da idu za cesku...
ko sto kaze ona da se svugdje u svijetu moze a a kod nas ne moze to je okey ako je zakon takav i propisan i nema sta da se poredimo sa drugima kod nas je tako i gotovo. Sta sad ja treba da protestvujem sto moram paliti svjetlo na autu po danu jer se kod mene ne pali ili sta..
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#167 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

GOLFER wrote:
bandini wrote:
GOLFER wrote:Slabo ima dobrih derneka, djeca sad zele samo da se ubiju alkoholom ko stoka, i da ne znaju za sebe... i kad se to postigne eee onda je to dobar ''dernek''... Nema zezancije, glupiranja, igranja, izvodjenja raznoraznih karafeka, kreativnosti i slicno... samo daj da se naroljamo, ko stoka da budemo ko civilizovani ljudi...

Evo kao sto covjek opisa situaciju u HR... HB mi za njima jos u tome zaostajemo, nasa omladina jos nije otisla toliko u tom smjeru, ali definitivno prema tome se ide... I bas radi toga NIKAD nikad ne treba dozvoliti cuganje i opijanje na javnim mjestima, a uz to treba postriri kontrole i zabranu prodavanja alkohola maloljetnim osobama...

ti bi radije da udjemo u neku arapsku uniju a ne u europsku
sta fali cuganju na javnom mjestu???
u europi se to radi, mi se furamo na gospodju europu, pa sto i mi ne bi mogli
il su svedjani i njemci zaostali
a mi smo napredni
ccc
Kako volim ove ''pametne'' rasprave... Nema sta... Nek si ti meni rek'o... Al si pravi kontras, kao sto rekoh ja sam se za SFF odlicno zabavio i po cijel noc se dernecilio, ali na pravim mjestima sa pravom rajom... Niko nije kriv likovima koji ne znaju da se zabave, pa se sad vade na supljake kako ih neko rastjeruje...

Nego hajmo onda ovako sta fali okretanju raznja na javnom mjestu? Da li ja u toj slobodnoj evropi mogu okrenuti razanj negdje u parku? Ako ne mogu radi cega ne mogu, pa to nije uredu tako ipak moraju postojati SLOBODE, I LIJEPO JE ZNAT DA JA IMAM SLOBODU DA FINO RAZANJ OKRENEM NA SRED PARKA.... Da li mogu?

kakav si ti lik
ccc
ja nisam isao u park kod bkc-a da pijem
ali neki ljudi nemaju para da izlaze na "prava" mjesta kako si ih nazvao jer imaju 5 maraka u dzepu
jel ti sad malo jasnije
a poredjenja su ti kao i uvijek odlicna
sta tebi smeta neko ko pije u parku?
evo reci mi
ne mislim na onu skupinu od vise stotina ljudi
evo konkretno 4 covjeka koji odu u park i popiju koju pivu, u tisini, nikome ne smetaju, nista ne razbijaju
sto tebi oni smetaju???
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#168 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

ma sta su stokholm ili prag za jedno sarajevo[/quote]


poredit sarajevo sa pragom ili stokholmom je bezveze ... :)
a ako vam je do cuganja u parku bujrum u prag na neki festival :D pa u centru dernecite do kraja zivota :D
ovdje postoji zakon..kakav god da je zakon je i trebalo bi ga se pridrzavati :)[/quote]

sta ce on vidis da nema za pive u kafani ne "on" ko on neko ko masa a da idu za cesku...
ko sto kaze ona da se svugdje u svijetu moze a a kod nas ne moze to je okey ako je zakon takav i propisan i nema sta da se poredimo sa drugima kod nas je tako i gotovo. Sta sad ja treba da protestvujem sto moram paliti svjetlo na autu po danu jer se kod mene ne pali ili sta..[/quote]


zakon je glup
jesu li to boziji zakoni mozda?
nepromjenljivi?
jeste li vi svjesni koje budale nama donose zakone?
koliko je samo besmislenih zakona doneseno pa promijenjeno
bilo je i ono poslije 11 za maloljetne, pa evo ko to sad ferma
fino kazem, hocemo demokratiju, hocemo slobode, na kraju krajeva hocemo tu europu
zasto se onda ponasamo ko zadnji bijednici i ogranicavamo i pokusavamo zabraniti ono sto se nama ne svidja
zasto ne pokazemo mrvu tolerancije???
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#169 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by ultima_palabra »

JThomas wrote:u štokholmu može u parku, u nas ne može, mi smo previše urbani i napredni za to.

to ti je kad se sa brošura uči šta je demokratija.
Objektivno ne možeš porediti naš i skandinavski mentalitet. Procenat onih koji će mirno cugati u parku je kod nas najviše 20%
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#170 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by GOLFER »

bandini wrote:
kakav si ti lik
ccc
ja nisam isao u park kod bkc-a da pijem
ali neki ljudi nemaju para da izlaze na "prava" mjesta kako si ih nazvao jer imaju 5 maraka u dzepu
jel ti sad malo jasnije
a poredjenja su ti kao i uvijek odlicna
sta tebi smeta neko ko pije u parku?
evo reci mi
ne mislim na onu skupinu od vise stotina ljudi
evo konkretno 4 covjeka koji odu u park i popiju koju pivu, u tisini, nikome ne smetaju, nista ne razbijaju
sto tebi oni smetaju???
Odgovori ti meni na pitanje, da li je u tim evropskim centrima i metropolama dozvoljeno u sred grada u parku okrenuti janje jedno, ono nas 3-4 jarana da se malo opustimo i janje okrenemo... Nikome ne smetamo, nikoga ne uznemiravamo...

pa odgovori mi...

Ova poredjenja su iskljucivo radi toga sto se ovdje prica o nekakvim pravima i slobodama... Svuda u EU je normalno da su slobode OGRANICENE, i u tom kontekstu je ista situacija i sa alkoholiziranjem na javnom mjestu, radi toga mi je prica glupa... Eto mi sad zaostali, jer se kod nas u parkovima ne moze piti :-) :-) :-) :-)

Inace mi ne smetaju likovi koji piju u parku, sve dok ne prave probleme, a u vecini slucajeva oni koji prave probleme (klosari i primitivci) okupljaju se oko pive po raznorazni coskovima (oni su ti koji najvise cugaju po parkovima)... Al na stranu to, zakon je jasan i to je to... Sa druge strane ne zelim da nasa omladina postane kao ona u ZAGREBU, gdje je jedini oblik derneka NAPIT SE KO STOKA, i ako se na omladinu sa svih strana vrsi ''pritisak'' da postanu takvi, kod nas je taj proces jos uvjek uporen, i smatram da ce i zakonska zabrana alkoholisanja poparkovima odigrati pozitivnu ulogu...
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#171 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:u štokholmu može u parku, u nas ne može, mi smo previše urbani i napredni za to.

to ti je kad se sa brošura uči šta je demokratija.
Objektivno ne možeš porediti naš i skandinavski mentalitet. Procenat onih koji će mirno cugati u parku je kod nas najviše 20%

sto volim kad ovako s procentima neko izadje
pa cugalo se godinama po parkovima bez ikakvih problem
hoces reci da od 100 ljudi koji piju u parku samo njih 20 ce mirno cugat a ostali ce se tuci, bacati flase, derati se, razvaljivati klupe i kante???
ne znam po kojim si parkovima ti pio al ja to nisam vidio
da ima budala ima al da je 80 posto budala to nije istina
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#172 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

GOLFER wrote:
bandini wrote:
kakav si ti lik
ccc
ja nisam isao u park kod bkc-a da pijem
ali neki ljudi nemaju para da izlaze na "prava" mjesta kako si ih nazvao jer imaju 5 maraka u dzepu
jel ti sad malo jasnije
a poredjenja su ti kao i uvijek odlicna
sta tebi smeta neko ko pije u parku?
evo reci mi
ne mislim na onu skupinu od vise stotina ljudi
evo konkretno 4 covjeka koji odu u park i popiju koju pivu, u tisini, nikome ne smetaju, nista ne razbijaju
sto tebi oni smetaju???
Odgovori ti meni na pitanje, da li je u tim evropskim centrima i metropolama dozvoljeno u sred grada u parku okrenuti janje jedno, ono nas 3-4 jarana da se malo opustimo i janje okrenemo... Nikome ne smetamo, nikoga ne uznemiravamo...

pa odgovori mi...

Ova poredjenja su iskljucivo radi toga sto se ovdje prica o nekakvim pravima i slobodama... Svuda u EU je normalno da su slobode OGRANICENE, i u tom kontekstu je ista situacija i sa alkoholiziranjem na javnom mjestu, radi toga mi je prica glupa... Eto mi sad zaostali, jer se kod nas u parkovima ne moze piti :-) :-) :-) :-)

Inace mi ne smetaju likovi koji piju u parku, sve dok ne prave probleme, a u vecini slucajeva oni koji prave probleme (klosari i primitivci) okupljaju se oko pive po raznorazni coskovima (oni su ti koji najvise cugaju po parkovima)... Al na stranu to, zakon je jasan i to je to... Sa druge strane ne zelim da nasa omladina postane kao ona u ZAGREBU, gdje je jedini oblik derneka NAPIT SE KO STOKA, i ako se na omladinu sa svih strana vrsi ''pritisak'' da postanu takvi, kod nas je taj proces jos uvjek uporen, i smatram da ce i zakonska zabrana alkoholisanja poparkovima odigrati pozitivnu ulogu...

za to pitanje moras nekog pitati iz europe
ja nisam relevantan da odgovorim i zato je glupo poredjenje
ta zakonska zabrana nece uticati da klosari i primitivci piju
pa ako neko krade, tuce se, spreman je da ubije nekog zar stvarno mislis da ce se on bojati neke zabrane cuganja?
nema sanse
nije ovo propagiranje cuganja nego jednostavno pravi se od toga prevelika fama
klinci i sad piju po parkovima, prvo jer im u kafanama cesto i ne daju da piju a i jeftinije je u parkovima
a i svaka zabrana je kontraproduktivna, to ti je barem jasno
pogotovo za mladje uzraste, sto god im zabranis njima je to sladje 10 puta
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#173 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Troll_Happens »

bandini wrote:
ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:u štokholmu može u parku, u nas ne može, mi smo previše urbani i napredni za to.

to ti je kad se sa brošura uči šta je demokratija.
Objektivno ne možeš porediti naš i skandinavski mentalitet. Procenat onih koji će mirno cugati u parku je kod nas najviše 20%

sto volim kad ovako s procentima neko izadje
pa cugalo se godinama po parkovima bez ikakvih problem
hoces reci da od 100 ljudi koji piju u parku samo njih 20 ce mirno cugat a ostali ce se tuci, bacati flase, derati se, razvaljivati klupe i kante???
ne znam po kojim si parkovima ti pio al ja to nisam vidio
da ima budala ima al da je 80 posto budala to nije istina
nije problem cuganje problem je sto se nasi divljaci ne znaju ponasati za vrijeme tog cuganja...
urlicu ko kakve divlje zvijeri... traze belaj tuku se razbijaju flashe svasta nesto i ne mozes mi reci da nije to tako..
da oni piju samo i pricaju to ne bi bio nikakav problem ali eto ocito to nije kod nas moguce, kao sto kaze @JThomas rece mi se ne znamo kontrolisati ko vani ljudi koji cugaju...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#174 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by ultima_palabra »

bandini wrote:
ultima_palabra wrote:
JThomas wrote:u štokholmu može u parku, u nas ne može, mi smo previše urbani i napredni za to.

to ti je kad se sa brošura uči šta je demokratija.
Objektivno ne možeš porediti naš i skandinavski mentalitet. Procenat onih koji će mirno cugati u parku je kod nas najviše 20%

sto volim kad ovako s procentima neko izadje
pa cugalo se godinama po parkovima bez ikakvih problem
hoces reci da od 100 ljudi koji piju u parku samo njih 20 ce mirno cugat a ostali ce se tuci, bacati flase, derati se, razvaljivati klupe i kante???
ne znam po kojim si parkovima ti pio al ja to nisam vidio
da ima budala ima al da je 80 posto budala to nije istina
Kad sam ja pio po parkovima taj procenat je bio manji :-D U zadnje vrijeme raste poprilično, zato je i onaj zakon dobar.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#175 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

sto volim kad ovako s procentima neko izadje
pa cugalo se godinama po parkovima bez ikakvih problem
hoces reci da od 100 ljudi koji piju u parku samo njih 20 ce mirno cugat a ostali ce se tuci, bacati flase, derati se, razvaljivati klupe i kante???
ne znam po kojim si parkovima ti pio al ja to nisam vidio
da ima budala ima al da je 80 posto budala to nije istina[/quote]

nije problem cuganje problem je sto se nasi divljaci ne znaju ponasati za vrijeme tog cuganja...
urlicu ko kakve divlje zvijeri... traze belaj tuku se razbijaju flashe svasta nesto i ne mozes mi reci da nije to tako..
da oni piju samo i pricaju to ne bi bio nikakav problem ali eto ocito to nije kod nas moguce, kao sto kaze @JThomas rece mi se ne znamo kontrolisati ko vani ljudi koji cugaju...[/quote]


mogu reci da nije tako jer sam dobar dio mladosti proveo po parkovima, vecinom zbog nedostatka para da pijem po "pravim mjestima" kao ova zlatna mladez
i za to vrijeme nisam se nikad ni potukao niti imao bilo kakvih problema, a nema parka u sarajevu da nisam bio
tako da ti mogu reci da nije tako
vi mali broj kretena koji rade gluposti uzimate kao nesto sto svi rade
ali necu te ubjedjivati
vecina ljudi koja pije radi to cisto iz zabave i da se opusti malo
a ne da postanu huligani koji razvaljuju grad
Locked