Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#1 Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by phil manzanera »

Da li treba gušiti noćni život (u centru) Sarajeva za vrijeme SFF?

Ne kažem da treba ili da ne treba, no bilo bi dobro ćuti mišljenja i argumente "javnog mnjenja" za jednu i za drugu opciju.

Sa jedne strane, ljudi koji tu stanuju, ne spavaju danima, neki rade, neki imaju malu djecu, a opet, život u centru velegrada je malo drugačiji i nemirniji nego u nekom mirnom selu.

SFF je divna prilika da iz Sarajeva i iz BiH ide zdrava, lijepa i reprezentativna slika, a ne samo problemi, na nas gledaju kao na neke vanzemaljce, a onda dođe jedna mega zvijezda Angelina Jolie koja kaže da smo divan narod i zemlja.

Ne znam, nisam ni sam siguran, argumenti su jaki vezano za ljude koji tu žive, no sa druge strane.....

Samo da još kažem koju rijeć o smeću....pa dobro, to nije u redu, ali na SVIM javnim dogadjanjima širom svijeta, u jutro osvanu hrpe smeća, to nije ništa neobično i komunalne službe to odrade relativno brzo.....

Ne znam ni sam, da vidimo šta vi kažete....
Last edited by phil manzanera on 31/07/2011 10:23, edited 5 times in total.
User avatar
Rimad
Posts: 820
Joined: 20/05/2009 14:56

#2 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Rimad »

Ako pod "noćnim životom" misliš na glasnu muziku i pijančenja, onda jedno veliko DA - i to ne samo za vrijeme SFF-a.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#3 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Troll_Happens »

Rimad wrote:Ako pod "noćnim životom" misliš na glasnu muziku i pijančenja, onda jedno veliko DA - i to ne samo za vrijeme SFF-a.
kolega je sve rekao ne treba nista dodati... omladina se samo opija i spava do 13h svaki dan. I onda zale se na zivot bez posla i slicno... ko ce ih takve razvratne :x
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#4 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Creasy »

http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... omentari#5


Samo pazite koje su smece ostavili za sobom... :-)
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#5 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Troll_Happens »

Creasy wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... omentari#5


Samo pazite koje su smece ostavili za sobom... :-)
sta od stoke ocekivati.... krdo bizona za njih su intelektualci :lol: :-)
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#6 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by maxell_sarajevo »

Sve ovo protjerati na drugu stranu Trebevica pa nek tamo dernece po citavu godinu, a ne samo za vrijeme nekakvog festivala. :x
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#7 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

ma sta se ljutite
popijte i vi koju
bice vam bolje
User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#8 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by kukuruz_kokicar »

maxell_sarajevo wrote:Sve ovo protjerati na drugu stranu Trebevica pa nek tamo dernece po citavu godinu, a ne samo za vrijeme nekakvog festivala. :x
Je li pijenje po parkovima moto ili ideja sff ili na bilo koji način podržano od sff-a? Ko treba da to spriječi i čisti parkove? SFF? Ne, za to su zaduženi KMUP i KJKP rad.
Predlažem da se tvojoj pametnoj inicijativi doda i prijedlog ukidanja zimskih mjeseci kako bi imali manje troškove grijanja, čiste ulice i imali u prosjeku ljepše vrijeme.
User avatar
hape
Posts: 400
Joined: 18/06/2008 20:58

#9 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by hape »

Posto je ovo smece u gradu, nije toliko strasno. Jet set je to, oni to smiju. :roll: Da ovako nakon koride izgleda, bilo bi odmah "Sta ocekujete od papaka" itd. Ja sam prolazio JEDAN dan nakon sarajevske koride pored Stocne pijace na Stupu, i ljudi su cistili sve ono. Toliko o gradskoj raji s jedne i papcima s druge strane.

Nisam siguran da li treba zabraniti ili ne. Volim ponekad otici na takva "okupljanja", ali opet kad pogledam kako se neki tu ponasaju ja bjezim.
Margita81
Posts: 1255
Joined: 02/10/2009 01:07

#10 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Margita81 »

Ne treba. Ljeto je, festival i odlicna prilika da se mladi i oni stariji opuste i zabave maksimalno. Makar taj jedan mjesec u godini. :)
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#11 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

hape_hapica wrote:Posto je ovo smece u gradu, nije toliko strasno. Jet set je to, oni to smiju. :roll: Da ovako nakon koride izgleda, bilo bi odmah "Sta ocekujete od papaka" itd. Ja sam prolazio JEDAN dan nakon sarajevske koride pored Stocne pijace na Stupu, i ljudi su cistili sve ono. Toliko o gradskoj raji s jedne i papcima s druge strane.

Nisam siguran da li treba zabraniti ili ne. Volim ponekad otici na takva "okupljanja", ali opet kad pogledam kako se neki tu ponasaju ja bjezim.

pa svugdje u svijetu kad se odrzavaju neke manifestacije gdje dodje puno ljudi ostane puno smeca, ne vidim u cemu je problem
jednostavno ne postoji dovoljno kanti da se bace sve case, flase, kutije od cigara i ostalo
komunalci dodju ujutro pokupe to sve za sat, dva i cao
ja ne idem na takve skupove jer me nervira sva ta guzva al glupi su vam argumenti za smece stvarno
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#12 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by JThomas »

dvostruki aršini su sranje i hipokrizija. k'o biva, da se za festival vidi kako smo mi liberalni i otvoreni...a onda mrš nazad u žabokrečinu i glavu dole. kako je ostatak godine, tako treba i za SFF.

u berlinu i štokholmu se može cugati u parku, al' u nas gluho i daleko bilo...nešto bogam' ne primijetim da je sad manje marisana i incidenata u odnosu na vrijeme kad se moglo.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#13 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by valterbranisarajevo »

Svaka opština ima svoju "Odluku OV o javnom redu i miru" kojom se reguliše do kada se mogu održavati manifestacije na otvorenom, puštati glasna muzika i do kada smiju raditi ugostiteljski objekti. Ova odluka OV Centar je još ok jer očigledno pušta takve manifestacije do 0:30, Najčešće je to do 23:00. Jedini način kojim se moglo sve to produžiti je da OV Centar promijeni tu odluku, ali oni to nisu učinili i policija je ispoštovala zakon ( vjerovatno na poziv okolnih stanara, koji smatraju da je pola jedan ujutro vrijeme za spavanje a ne dernečenje).

U zemlji gdje ionako vlada bezakonje napadi na policiju što sprovode zakone može nam samo donijeti još više problema i uvesti u anarhiju..Uostalom zašto bi neki ugostiteljski objekat imao eksluzivno pravo da radi do pola jedan, ubire ekstra profit i krši Zakon dok ga se ostali moraju striktno pridržavati....

Policjija je uradila sve baš onako kako je trebalo, i trebali bi im reći svaka čast za ovo, nastavite i dalje štititi građane od bezakonja...
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#14 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Bušman »

Bolje pitanje je:

Da li SFF smije biti izgovor za krsenje zakona?
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#15 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Ali_G »

Najveci je problem sto se generalizira i sto se tjeranje sa javnih povrsina naziva gusenjem nocnog zivota. Ne gusi se nocni zivot vec se provodi javni red i mir, JAVNI. Ja nisam procitao da je ugasen party u Domu mladih, Ronhill baru, da je policija intervenisala u nekim drugim objektima osim u onim kod Narodnog pozorista. Nemam nista protiv zabava u gradu, al sam 100% za uvodjenje reda u onoj ulici za vrijeme festivala.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#16 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by zateznistub »

KATEGORICNO DA :-)

Sve to treba pod nogu, samo dozvoliti koncerte cece, raznoraznih polumenta, aca, i ostalih "umjetnika". Dozvoljeno je samo urlanje iz zvucnika pomentuih "izvodjaca" urbanih kockastih gl0va u A4 i vise. Ko smo mi da imamo malo zivota za vrijeme SFF-a. Mi smo ipak jedna selendra gdje kapu kroje papci koji su infiltrirani u sve sfere zivota i kroje kapu i adete sta treba i kako.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#17 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Troll_Happens »

bandini wrote:
hape_hapica wrote:Posto je ovo smece u gradu, nije toliko strasno. Jet set je to, oni to smiju. :roll: Da ovako nakon koride izgleda, bilo bi odmah "Sta ocekujete od papaka" itd. Ja sam prolazio JEDAN dan nakon sarajevske koride pored Stocne pijace na Stupu, i ljudi su cistili sve ono. Toliko o gradskoj raji s jedne i papcima s druge strane.

Nisam siguran da li treba zabraniti ili ne. Volim ponekad otici na takva "okupljanja", ali opet kad pogledam kako se neki tu ponasaju ja bjezim.

pa svugdje u svijetu kad se odrzavaju neke manifestacije gdje dodje puno ljudi ostane puno smeca, ne vidim u cemu je problem
jednostavno ne postoji dovoljno kanti da se bace sve case, flase, kutije od cigara i ostalo
komunalci dodju ujutro pokupe to sve za sat, dva i cao
ja ne idem na takve skupove jer me nervira sva ta guzva al glupi su vam argumenti za smece stvarno

i da postoji dovoljno kanti za smece nasa stoka bi to ili unistila ili bacala na pod pored istih... dovoljan je dokaz sto bacaju namjerno opuske u kontejner da isti izgori...
nama je dzabe govoriti nikad mi necemo doci kulture... mi smo jos u kamenom dobu zbog pojedinaca koje kese sa smecem bacaju kroz prozor sta ocekivat od njihove djece da bacaju u kontejnere ma daaaaj :oops:
User avatar
kukuruz_kokicar
Posts: 423
Joined: 29/09/2008 16:48

#18 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by kukuruz_kokicar »

valterbranisarajevo wrote:Svaka opština ima svoju "Odluku OV o javnom redu i miru" kojom se reguliše do kada se mogu održavati manifestacije na otvorenom, puštati glasna muzika i do kada smiju raditi ugostiteljski objekti. Ova odluka OV Centar je još ok jer očigledno pušta takve manifestacije do 0:30, Najčešće je to do 23:00. Jedini način kojim se moglo sve to produžiti je da OV Centar promijeni tu odluku, ali oni to nisu učinili i policija je ispoštovala zakon ( vjerovatno na poziv okolnih stanara, koji smatraju da je pola jedan ujutro vrijeme za spavanje a ne dernečenje).

U zemlji gdje ionako vlada bezakonje napadi na policiju što sprovode zakone može nam samo donijeti još više problema i uvesti u anarhiju..Uostalom zašto bi neki ugostiteljski objekat imao eksluzivno pravo da radi do pola jedan, ubire ekstra profit i krši Zakon dok ga se ostali moraju striktno pridržavati....

Policjija je uradila sve baš onako kako je trebalo, i trebali bi im reći svaka čast za ovo, nastavite i dalje štititi građane od bezakonja...
Ja bih zakon pooštrio. Za vrijeme sff-a - a boga mi i Ramazana, Božića, Bajrama, a Tita mi i Novih godina - odmah poslije crtanih u 19:15 treba uvesti policijski čas. Prekršioce upucati ... bez milosti i na licu mjesta!
U 19:15 je pristojan svijet kod kuće.
'ta će oni meni pod pendžerom dernečiti!
Last edited by kukuruz_kokicar on 31/07/2011 12:00, edited 1 time in total.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#19 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by JThomas »

nisi se ti dobro iskok'o, zalijepio si se za posudu.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#20 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

Jedan001 wrote:
bandini wrote:
hape_hapica wrote:Posto je ovo smece u gradu, nije toliko strasno. Jet set je to, oni to smiju. :roll: Da ovako nakon koride izgleda, bilo bi odmah "Sta ocekujete od papaka" itd. Ja sam prolazio JEDAN dan nakon sarajevske koride pored Stocne pijace na Stupu, i ljudi su cistili sve ono. Toliko o gradskoj raji s jedne i papcima s druge strane.

Nisam siguran da li treba zabraniti ili ne. Volim ponekad otici na takva "okupljanja", ali opet kad pogledam kako se neki tu ponasaju ja bjezim.

pa svugdje u svijetu kad se odrzavaju neke manifestacije gdje dodje puno ljudi ostane puno smeca, ne vidim u cemu je problem
jednostavno ne postoji dovoljno kanti da se bace sve case, flase, kutije od cigara i ostalo
komunalci dodju ujutro pokupe to sve za sat, dva i cao
ja ne idem na takve skupove jer me nervira sva ta guzva al glupi su vam argumenti za smece stvarno

i da postoji dovoljno kanti za smece nasa stoka bi to ili unistila ili bacala na pod pored istih... dovoljan je dokaz sto bacaju namjerno opuske u kontejner da isti izgori...
nama je dzabe govoriti nikad mi necemo doci kulture... mi smo jos u kamenom dobu zbog pojedinaca koje kese sa smecem bacaju kroz prozor sta ocekivat od njihove djece da bacaju u kontejnere ma daaaaj :oops:

eh ti sad generaliziras i to opasno
dok sam bio mladji i jos me drzalo to cuganje po parkovima, nikad nisam ostavio smece iza sebe, a znam koliko hoces ljudi koji isto kupe iza sebe, tako da je preglupo pricati o tome
naravno da uvijek ima stoke koja ce iza sebe ostaviti, ali takve stoke ima i u parizu, londonu, berlinu i ostalim gradovima
zasto zabraniti skup od 2 hiljade ljudi zbog 50 kretena koji razbijuju flase, nesto se kao tuku, a udaraju ko curice (to se desilo prvu noc SFF-a)
bas smo specifican narod jebo mater
samo da nam je nesto zabranjivati
kartografija
Posts: 10
Joined: 01/02/2008 11:29

#21 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by kartografija »

Treba ograničiti i zabraniti sve što nije u skladu sa zakonom i pravilima. I ćao.
User avatar
makkaj
Posts: 222
Joined: 27/10/2009 12:04
Location: kod mene

#22 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by makkaj »

Komplikovano pitanje...policija radi svoj posao ....doduše radi ga krajnje neprofesionalno u dobrom broju slučajeva, ali to je posebna priča...prvi sam platio dvije stoje prije par godina zbog cuge u parku i od tada sam u potpunosti prestao sa time (ne sa cuganjem nego sa odlascima u parkove :D )...
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#23 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by Faruk »

SFF nije pijanka
podržavam to da policija nedozvoljava konzumiranje alkohola u parku

ima kafana
fino naručiš i cugaš

za sve one koji će sad napisati kako ta djeca nemaju para imam poruku: nema para, nema zabave :D
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#24 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

makkaj wrote:Komplikovano pitanje...policija radi svoj posao ....doduše radi ga krajnje neprofesionalno u dobrom broju slučajeva, ali to je posebna priča...prvi sam platio dvije stoje prije par godina zbog cuge u parku i od tada sam u potpunosti prestao sa time (ne sa cuganjem nego sa odlascima u parkove :D )...

nisi lud da prestanes cugat :D
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#25 Re: Da li treba gušiti noćni život Sarajeva za vrijeme SFF?

Post by bandini »

Faruk wrote:SFF nije pijanka
podržavam to da policija nedozvoljava konzumiranje alkohola u parku

ima kafana
fino naručiš i cugaš

za sve one koji će sad napisati kako ta djeca nemaju para imam poruku: nema para, nema zabave :D

sta fali cuganju u parku??
kome smeta to?
stalno se furamo na neku europu a ustvari smo bijednici zatucani
u pragu mozes hodat ulicom i cugat, nece te niko ni pogledat
zato sto ljudi zive svoj zivot, boli ih kurac sta neko radi
eto samo nama smeta par klinaca koji uzmu flasu votke i razvale se u parku
krajnje licemjerno
Locked