Da li treba formirati policiju za lov i ribolov?

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#1 Da li treba formirati policiju za lov i ribolov?

Post by CikCikCikPogodi »

Kao sto smo vidjeli u BiH postoje jako bolesne osobe koje su spremen na sve kako bi sacuvali svoje stado i livadu. Trovanje medvjedice je dijelo seljacine kojeg je strah da mu jedan komad domace zivotinje (koje vjerovatno i sam bicuje) ne pojede. Znam da u nekim slucajevima je potrebno ubiti divlje zivotinje. Ali trovanje je izgleda previse zastupljeno na podrucijima Balkana gdje zive ljudi koji jos uvijek vjeruju u vampire.

Tako jedino rijesenje vidim u poostravanju zakona, formiranje policije za lov i ribolov, ili policiju za konzervaciju prirode, kao normalne zemlje sto imaju.
Uvesti licence za lov i ribolov, kvote na neke vrste zivotinja.
Obiljeziti staze za motore, bicikliste i offrodere.
Stiti sumu od drvokradica.
Kaznjavati za baceni papiric ako se primjeti osoba.
Image
Ako ne moze edukacijom moze se po dzepu i KPD Zenici nauciti zakonima.
Oni koji su spremni da otruju zivotinju sigurno su spremni ubiti i covjeka na isti nacin
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#2 Re: Da li treba formirati policiju za lov i ribolov?

Post by emirolini »

Ne. Treba uspostaviti sistem prvo, imati pravnu drzavu pa tek onda, ali prvo strogu ekolosku policiju koja ce brutalnim novcanim kaznama kaznjavati morone koji bacaju smece u prirodu, ali tek i samo tek kada se sistem pravne drzave uspostavi a ne ova trenutno gdje vladaju kriminalci u sudnicama potplaceni od strane drugih kriminalaca.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#3 Re: Da li treba formirati policiju za lov i ribolov?

Post by CikCikCikPogodi »

emirolini wrote: 27/05/2020 18:53 Ne. Treba uspostaviti sistem prvo, imati pravnu drzavu pa tek onda, ali prvo strogu ekolosku policiju koja ce brutalnim novcanim kaznama kaznjavati morone koji bacaju smece u prirodu, ali tek i samo tek kada se sistem pravne drzave uspostavi a ne ova trenutno gdje vladaju kriminalci u sudnicama potplaceni od strane drugih kriminalaca.
Ja samo cujem da postoji ta eko policija u BiH ali ja njih nikada u zivotu nisam vidio. Ako uopste postoje garant stu to neki uhljebi koji sjede po planinskim domovima i izletistima ispijajuci kafe po cijeli dan.
Treba neko tijelo koje ce sprvoditi zakone i stiti prirodu 24/7, da stegnu i piromane toliko da ih sahvata paranoja.
Ja sam gledo onu emisiju Alaska State Trooper, imaju diviziju za zastitu prirode, najmanja kazna koju izdaju je 1500 dolara to je vjerovatno najmanja za bacanje smeca.
Post Reply