da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
jutarnja zvijezda
Posts: 238
Joined: 29/11/2010 10:25

#1 da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by jutarnja zvijezda »

dragi forumasi.zeljela bih da "cujem" :D od vas da li ste imali nekih neobjasnjivih dogadjaja u zivotu. naime ,meni su se nekoliko puta u zivotu desile apsolutno neobjasnjive stvari.pitala sam za misljenje ljude koji bi o tome mogli nesto da znaju i u cije rasudjivanje imam veliko povjerenje,ali objasnjenja nema. naravno objasnjenje se moze dobiti samo na religioznoj osnovi ,ali to mi nije objasnjenje koje zelim.
na primjer ,kada mi je muz umro (u bolnici) svi satovi u kuci zaustavili su se u casu njegove smrti. nakon nekog vremena palio mi se kompjuter i tv u mojoj sobi gotovo uvijek oko 3h ujutro.to je bilo tako bucno da sam skoro umirala od straha. pitala sam sina da nije neki kvar ( komp. su mu profesija) ,rekao mi je da je to NEMOGUCE. :shock: .prestalo je kada sam pocela da spavam uz ukljucen tv. ima jos toga,ali eto za mali uvod mislim da je dosta.ako tema ikome bude zanimljiva razmijenicemo iskustva .unaprijed hvala. :)
simens1
Posts: 106
Joined: 18/01/2012 19:47

#2 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by simens1 »

jutarnja zvijezda wrote:dragi forumasi.zeljela bih da "cujem" :D od vas da li ste imali nekih neobjasnjivih dogadjaja u zivotu. naime ,meni su se nekoliko puta u zivotu desile apsolutno neobjasnjive stvari.pitala sam za misljenje ljude koji bi o tome mogli nesto da znaju i u cije rasudjivanje imam veliko povjerenje,ali objasnjenja nema. naravno objasnjenje se moze dobiti samo na religioznoj osnovi ,ali to mi nije objasnjenje koje zelim.
na primjer ,kada mi je muz umro (u bolnici) svi satovi u kuci zaustavili su se u casu njegove smrti. nakon nekog vremena palio mi se kompjuter i tv u mojoj sobi gotovo uvijek oko 3h ujutro.to je bilo tako bucno da sam skoro umirala od straha. pitala sam sina da nije neki kvar ( komp. su mu profesija) ,rekao mi je da je to NEMOGUCE. :shock: .prestalo je kada sam pocela da spavam uz ukljucen tv. ima jos toga,ali eto za mali uvod mislim da je dosta.ako tema ikome bude zanimljiva razmijenicemo iskustva .unaprijed hvala. :)


pratim
simens1
Posts: 106
Joined: 18/01/2012 19:47

#3 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by simens1 »

to da stanu satovi sam jos negdje cuo i mogu reci da sam se najezio...
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#4 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by casanova123 »

dobra tema.. ne mogu se sada nicega konkretnog sjetiti ali mi se sigurno nekada nesto neobjasnjivo desilo..
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#5 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by mrtva kokoš »

@jutarnja, je li ti sin vidio da su se palili kompjuteri odnosno to da su se ti satovi zaustavili, ustvari je li bilo ko osim tebe to vidio ?! ;-)
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#6 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by aveos »

Dobra tema,pratim...volim te misteriozne stvari citati,,cuj satovi stali :-?
simens1
Posts: 106
Joined: 18/01/2012 19:47

#7 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by simens1 »

da vrlo zanimljivo...ponekad trazim po netu price o misterijama....jes da nije bas lagodno kasnije al eto :D :D :D :D :D
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#8 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by donja_crtica »

jutarnja zvijezda wrote:ali to mi nije objasnjenje koje zelim.
Hoces kiberneticko neko?
User avatar
threshold
Posts: 1546
Joined: 09/03/2010 20:34

#9 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by threshold »

jutarnja zvijezda wrote:dragi forumasi.zeljela bih da "cujem" :D od vas da li ste imali nekih neobjasnjivih dogadjaja u zivotu. naime ,meni su se nekoliko puta u zivotu desile apsolutno neobjasnjive stvari.pitala sam za misljenje ljude koji bi o tome mogli nesto da znaju i u cije rasudjivanje imam veliko povjerenje,ali objasnjenja nema. naravno objasnjenje se moze dobiti samo na religioznoj osnovi ,ali to mi nije objasnjenje koje zelim.
na primjer ,kada mi je muz umro (u bolnici) svi satovi u kuci zaustavili su se u casu njegove smrti. nakon nekog vremena palio mi se kompjuter i tv u mojoj sobi gotovo uvijek oko 3h ujutro.to je bilo tako bucno da sam skoro umirala od straha. pitala sam sina da nije neki kvar ( komp. su mu profesija) ,rekao mi je da je to NEMOGUCE. :shock: .prestalo je kada sam pocela da spavam uz ukljucen tv. ima jos toga,ali eto za mali uvod mislim da je dosta.ako tema ikome bude zanimljiva razmijenicemo iskustva .unaprijed hvala. :)
Cao, nisu mi se desavale stvari, i zao mi je zbog muza. Paljenje kompjutera je moguce zbog automatskog updejta, i mini je po defoltu bio u 3 sata navecer.
Satovi stali? Psihololoski moment?

@L.e.g - ne kaki.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#10 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by BIONA »

U trenutku kada je jedna starija osoba umrla, vrata su zaskripala od pomjeranja a apsolutno nikakav propuh nije bio u kuci tako da je bas bilo :shock:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#11 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by azurna_obala »

Ne vjerujem u ovakve stvari, jer nije mi se nikad desilo nešto slično... :shock:
ali, to svakako ne znači da ne postoje čudni slučajevi. Ne do Bog, mislim da bih umrla na licu mjesta :shock:.

Ali hoću da vidim čega sve ima na ovoj temi od toga :-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#12 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by ladyblue18 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
koja su to objašnjenja koja se mogu dobiti samo na religioznoj osnovi?
Pa ocigledno objasnjenja koja zena trazi.

Iako mislim da ih ovdje bas nece naci.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#13 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by ladyblue18 »

Pa ti ga ocigledno ne mozes dati, srecom postoje ljudi vjerovatno koji znaju bolje od tebe i kojima su se smrcu najblizih isto desavale jako cudne stvari.

Ne valja biti iskljuciv tako ni podsmijavati se.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#14 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by azurna_obala »

Ja sam jednom čula kada je neki čovjek umro, nije mu se isti dan obavila dženaza, a ni sutradan, a koliko ja znam po islamu bi trebalo dženazu obaviti isti dan ili sutradan, uglavnom ne smije se čekati nešto puno.
Uglavnom, taj čovjek koji je umro, nije ukopan za neka tri dana, i ležao je u sobi svojoj u kući, u kojoj su bili njegovi članovi porodice, rodbina koja je došla, a valjda se čekalo na nekoga iz vana da dođe na dženazu. I tu neku noć, sad ne znam jel prvu ili drugu...začula se neka buka iz sobe u kojoj je ležao, lomljenje i i razbijanje...niko nije smio ući...ujutro kada su ušli po njega, kažu da je bilo strašno, da od njega nije bilo ništa i da je ta soba bila u užasnom stanju.


Sad koliko je ovo tačno ja ne znam, ovako sam i ja čula...i meni je ovo :shock: :shock:
Last edited by azurna_obala on 25/04/2012 21:34, edited 1 time in total.
donja_crtica
Posts: 668
Joined: 09/06/2008 13:45

#15 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by donja_crtica »

azurna_obala wrote:Ja sam jednom čula kada je neki čovjek umro, nije mu se isti dan obavila dženaza, a ni sutradan, a koliko ja znam po islamu bi trebalo dženazu obaviti isti dan ili sutradan, uglavnom ne smije se čekati nešto puno.
Uglavnom, taj čovjek koji je umro, nije ukopan za neka tri dana, i ležao je u sobi svojoj u kući, u kojoj su bili njegovi članovi porodice, rodbina koja je došla, a valjda se čekalo na nekoga iz vana da dođe na dženazu. I tu neku noć, sad ne znam jel prvu ili drugu...začula se neka buka iz sobe u kojoj je ležao, lomljenje i i razbijanje...niko i smio ući...ujutro kada su ušli po njega, kažu da je bilo strašno, da od njega nije bilo ništa i da je ta soba bila u užasnom stanju.


Sad koliko je ovo tačno ja ne znam, ovako sam i ja čula...i meni je ovo :shock: :shock:

Jedno je sigurno, umrli to nije uradio
User avatar
Entropio
Posts: 7810
Joined: 21/11/2010 21:49

#16 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by Entropio »

.
BIONA
Posts: 1340
Joined: 02/09/2009 21:53
Contact:

#17 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by BIONA »

azurna_obala wrote:Ja sam jednom čula kada je neki čovjek umro, nije mu se isti dan obavila dženaza, a ni sutradan, a koliko ja znam po islamu bi trebalo dženazu obaviti isti dan ili sutradan, uglavnom ne smije se čekati nešto puno.
Uglavnom, taj čovjek koji je umro, nije ukopan za neka tri dana, i ležao je u sobi svojoj u kući, u kojoj su bili njegovi članovi porodice, rodbina koja je došla, a valjda se čekalo na nekoga iz vana da dođe na dženazu. I tu neku noć, sad ne znam jel prvu ili drugu...začula se neka buka iz sobe u kojoj je ležao, lomljenje i i razbijanje...niko i smio ući...ujutro kada su ušli po njega, kažu da je bilo strašno, da od njega nije bilo ništa i da je ta soba bila u užasnom stanju.


Sad koliko je ovo tačno ja ne znam, ovako sam i ja čula...i meni je ovo :shock: :shock:
Jooj, ne zelim stvarno da vjerujem u ovo :shock: :shock:
ja da sam cula tu lomljavu u sobi, iste sekunde bi umrla :shock:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#18 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by Skyfox »

nadam se pokretac teme ne trola... inace ko je ikad citao onaj magazin Arka mogao je prestati biti skeptik :D
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#19 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by anonimus03 »

Meni kad se tetak ubio, dosao je njegov brat iz susjedne nam drzave, sa svojom porodicom, jednim prijateljem i malim psom koji u zivotu nije zalajao. Tetak se ubio iz spavace sobe. Dvosoban je stan bio, a puno je ljudi bilo, pa hajd da ne spavaju svi u dnevnom boravku, otici ce tetkov brat i taj prijatelj spavat na bracnom krevetu u spavacoj sobi. U po noci su se vratili u dnevni boravak, i nisu vise sklopili oka. Naime, dok su spavali, probudila je ih je skripa kreveta te mrdanje istog. Kao da neko drma krevet. :shock:
Sljedecu noc, svi su se poredali u dnevni boravak. Probudio ih je cuko koji je stajao ispred zatvorenih vrata od spavace sobe i lajao i zavijao. Iz ''cista'' mira.
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#20 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by blesava »

mozda nije vezano za temu ali eto meni najcudnija stvar koja mi se cesto desava je to da pomislim da ce se nekoj osobi nesto lose desiti, to mi onak prodje kroz glavu kao ideja i za par sati ili dana to se i desi. nekad mislim da sam ja to svojim mislima izazvala ili prizvala, a majke mi nisam uopste losa osoba :(
User avatar
jutarnja zvijezda
Posts: 238
Joined: 29/11/2010 10:25

#21 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by jutarnja zvijezda »

šime.sparina wrote:@jutarnja, je li ti sin vidio da su se palili kompjuteri odnosno to da su se ti satovi zaustavili, ustvari je li bilo ko osim tebe to vidio ?! ;-)

@sime-----bili smo svi u kuci sin doletio iz engleske ,da se posljednji put vidi sa ocem ,mladja i starija kcer ,komsinica, moja majka i sestra.
sto se tice religioznih objasnjenja ne zadovoljavaju me "fatalisticki" odgovori tipa "Bog dao,Bog uzeo". jedna iskrena vjernica mi je rekla da su to "sejtanska posla" ,a druga da posto je umro na svoj najveci vjerski praznik (a nije bio vjernik iako je proucio temeljito vjerske knjige svih "nasih" glavnih konfesija) da je odmah otisao u raj.zato kazem da tu nisam pronasla odgovor koji bi me zadovoljio,jer je u pitanju cista kontradikcija.neko ko je u raju nema sta da trazi u mojoj spavacoj sobi.
u svakom slucaju ,dragi forumasi ,drago mi je da vam se svidja tema.opisacu vam uskoro jos neka licna iskustva ,pa cemo razmijeniti misljenja .pozdrav i hvala svima za postove. :)
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#22 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by Ductus Holedocus »

volim oe misticne price..Ocekujem ih jos
User avatar
aveos
Posts: 1672
Joined: 28/02/2012 08:42

#23 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by aveos »

Ductus Holedocus wrote:volim oe misticne price..Ocekujem ih jos
Evo dok utakmica prodje...produzeci
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#24 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by PipiDugaDevetka »

5. jula 1971.g. uveče gledao sam putem c/b tv. aparata neku emisiju o Jazz muzici. Slavio se Dan borca, čini mi se, nije bilo nikakvih obaveza za mene.

Pravo me dojmio Louis Armstrong Sachmo, velikan jazz muzike i muzike uopšte.

Sutradan 6. jula kada sam uključio radio na vijestima sam čuo da je umro.

Image

Ned'o bog da ja još nekoga sanjam!
Sanjam, pa sve zaboravim šta je bilo. Niko ne treba da briga.



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BYvmFTUMaSo [/youtube]

Last edited by PipiDugaDevetka on 25/04/2012 23:08, edited 1 time in total.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#25 Re: da li su vam se desavale neobjasnjive stvari

Post by Not My Idea »

pratim.


nisu mi se desavale takve stvari a da se dese vjerovatno bih umrla od straha. :-?
Post Reply