Da li su Bosanci carobnjaci?

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

Post Reply
MIRIS DUNJA
Posts: 39
Joined: 21/04/2009 18:29
Location: krajina

#1 Da li su Bosanci carobnjaci?

Post by MIRIS DUNJA »

Pitala me jedna svabica kolika nam je placa u Bosni i ja kazem prosjek isppricam bez lazi .Ona meni kaze da smo mi carobnjaci ,jer nam kuce sve lijepe i dobro jedemo a malo radimo.Onda mi rekla da su Bosanci cist narod a javne ustanove su fuj jer u skolama i bolnicama je vidjela tako prljavi wc da se iznenadila i zasto je to tako ..Pitam Vas sto su nam skole prljave i sto su nam javne ustanove kako kaze fuj i pitam vas da li smo carobnjaci mislim na bosance...Jer sam ostala zatecena tom izjavom te cure koja je bila kod mene u gostima.
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#2 Re: Da li su Bosanci carobnjaci?

Post by madtv »

MIRIS DUNJA wrote:Pitala me jedna svabica kolika nam je placa u Bosni i ja kazem prosjek isppricam bez lazi .Ona meni kaze da smo mi carobnjaci ,jer nam kuce sve lijepe i dobro jedemo a malo radimo.Onda mi rekla da su Bosanci cist narod a javne ustanove su fuj jer u skolama i bolnicama je vidjela tako prljavi wc da se iznenadila i zasto je to tako ..Pitam Vas sto su nam skole prljave i sto su nam javne ustanove kako kaze fuj i pitam vas da li smo carobnjaci mislim na bosance...Jer sam ostala zatecena tom izjavom te cure koja je bila kod mene u gostima.

to da malo radimo macku o rep - hocu reci, vecina Bosanaca (i Hercegovaca) rade k'o robovi za male pare...a to skole i bolnice da je obisla i to macku o rep (jedna lasta ne cini proljece)...
Ako ti je trebala jedna "svabica" da ti otvori oci onda...hm...etwas ist nicht gut mit dir (bez uvrede)
I na kraju svega: Niko te ne pita jel ti ovo ili ono dovoljno, zivi i snalazi se kako znas i umijes...
MIRIS DUNJA
Posts: 39
Joined: 21/04/2009 18:29
Location: krajina

#3 Re: Da li su Bosanci carobnjaci?

Post by MIRIS DUNJA »

Bas je cudna ovo tvoje razmisljanje .Sami smo mi svjesni nase situacije ovde ali ipak kad malo bolje pogledam ja isto mislim da nase javne ustanove nisu bas ok,ali kad pogledamo oko sebe malo se radi ali ipak se teferdzi.Niko nece da radi za dnevnicu od 40km sa hranom .Imam radnike koji rade za dnevnicu 60km i to sam jedva nasla ,.Svojim iskustvom koje imam u njemackoj dobro znam kako se tamo radi i koliki je stres zivjeti u zapadnim drzavama.Hocu da kazem da mi ipak dobro zivimo koliko radimo i koliki je stepen nezaposlenosti ali ljudi se snalaze ,bore i imamo rezultate.U mojoj blizoj okolici svaka kuca je sredena da se ne stidi niti jednog svabe i stojim iza toga da smo ipak carobnjaci .Jer u uvjetima u kojima zivimo ,nesredena politicka situacija i sve ostalo daje mi za pravo reci da smo borci bez oruzja....
Post Reply