Da li ste za ovuđenje minimalne pomoći nezaposlenima u BiH (pročitaj prvi post)

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#51 Re: Da li ste za ovuđenje minimalne pomoći nezaposlenima u BiH (pročitaj prvi post)

Post by probook »

int21 wrote:
djkurt wrote:
vjesticanametli wrote:Pa nek obezbjedi uslove i nek ima 10 a ne da joj ja placam djecu i taslacenje....zelimo mi svasta nesto....ne bih uvela ovo jer u bosni to nikad ne bi posteno ferceralo....
Tačno se vidi frustriranost. Samo me interesuje razlog. Kako god a ko će vama zaraivat penziju kad ostarite ako ne bude djece. Kojaa glupava razmišljanja bože dragi. I vi protivnici se mžete taslačiti niko vam ne brani.
Zasto frustracija?

Nagradjivati nerad i taslacenje? I tata bi meco i spavao do 12 pa kurko.....

Ja bih i kazne uveo......pravis sirotinju neobrazovanu i jos lezis i palamudis....
Nemojte onda da se pisu tekstovi o bijepoj kigi, praznim skolama itd. kada je stav vecine izgleda ovakav.

Drzava za pocetak moze skinuti pdv sa svih stvato za bebe i djecu. Recimo zasto ja placam pdv 17% na pelene, a neko kupuje auto od 100 000 KM i isti pdv placa? Gdje su neke poreske olaksice, eto ne treba pomoc direktna, ali moze takva indirektna!
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#52 Re: Da li ste za ovuđenje minimalne pomoći nezaposlenima u BiH (pročitaj prvi post)

Post by int21 »

Indirektna pomoc naravno da moze. Skidanje pdv-a za stvari za djecu, za ucila i tako to.

Ali brate da neko ko ima 18 godina ide na biro i da odmah dobija 300Km samo zato sto ga je babuka nahalatio, ili da svi nezaposleni odmah dobiju platu zato sto su nezaposleni, kurko.

Te pare bi se navlacile od ljudi koji rade. E nece ici bratko.
Post Reply