Da li sam ja hipohondor?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#26 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

moonca wrote: 16/04/2020 20:44
Sanjarko wrote: 16/04/2020 17:39 A niko da me od psihijatara posalje nekome ko je nadlezan da vidimo koje pravo mogu ostvarit. Da li socijalnu pomoc ili invalidninu. A oduzilo se s mojima jer stalno neki problemi nam se nizaju, pa nemogu oni sa mnom da izganjaju to sve.
hm... moguce da ima neko na forumu koji je upucen- moja komsinica je imala - osim penzije i dodatak - treceg lica- tako nekako se to naziva -- oko 300KM zavisi kako komisija nalozi.
Po svemu --ti si kandidat za tako sto- ali moras proci proceduru.
Raspitaj se ili ce neko od forumasha znati-kako.. ja sto znam- s nalazom/ dijagnozom ides pred komisiju, koja odlucuje o naknadi...
Cim malo s jacim radom krene, ako krene socijalno da radi, kaze sestra da ce ona ici sa mnom da tu proceduru pokrenemo. Ja neznam nazalost kako, sta itd. Stara prije nije mogla od posla jer se snalazi. Takav posao joj da ni svoja prava nije mogla da ganja ni nalaze da vadi. Nije mi ni stara zdrava, i ona bi u normalnoj uredzenoj drzavi imala pravo neko na svoju bolest i ne bi se ovako na crno snalazila, nego bi joj omogucili da normalno radi.

Nisu prije moji pokretali proceduru nazalost i malo radi drugih. Znate kako je kod nas, kako ide, sta ako cuje ovaj, sta ako cuje onaj, sta ce reci i slicno. Ali najvise radi svega sta nam je se izdesavalo nisu mogli da idu sa mnom da to izganjamo i da ostvarim nesto.
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#27 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by fortaleza »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:27 Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
Jesi vadio testosteron, i koliko iznosi?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#28 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

fortaleza wrote: 17/04/2020 18:56
Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:27 Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
Jesi vadio testosteron, i koliko iznosi?
Nisam, ali tad 2012 godine mi je nešto bilo nisko. Citiram doktoricu: samo te tijelo jede. Inače sam mršaviji. Imam manje kila naspram visine. Visok skoro 2 metra a imam oko 80 kila.

Danas opet spavao skoro 14 sati. Opet nenaspavan i pospan. Ali eto nekako uvijek budem skoro budan. Nekad poliježem. Kako kad.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#29 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by moonca »

Sanjarko wrote: 17/04/2020 19:10 Nisam, ali tad 2012 godine mi je nešto bilo nisko. Citiram doktoricu: samo te tijelo jede. Inače sam mršaviji. Imam manje kila naspram visine. Visok skoro 2 metra a imam oko 80 kila.
Ti se boris jos od 2012... ah... ne gubi vrijeme- i ne obazi se na okolinu ..... trazite tu pomoc- moguce, i da u ovo vrijeme neke sluzbe rade- barem pripremi dokumnetaciju- sta traze.... i da budes spreman
User avatar
fortaleza
Posts: 5592
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#30 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by fortaleza »

Sanjarko wrote: 17/04/2020 19:10
fortaleza wrote: 17/04/2020 18:56
Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:27 Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
Jesi vadio testosteron, i koliko iznosi?
Nisam, ali tad 2012 godine mi je nešto bilo nisko. Citiram doktoricu: samo te tijelo jede. Inače sam mršaviji. Imam manje kila naspram visine. Visok skoro 2 metra a imam oko 80 kila.

Danas opet spavao skoro 14 sati. Opet nenaspavan i pospan. Ali eto nekako uvijek budem skoro budan. Nekad poliježem. Kako kad.
Izvadi testosteron.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#31 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

fortaleza wrote: 17/04/2020 23:55
Sanjarko wrote: 17/04/2020 19:10
fortaleza wrote: 17/04/2020 18:56

Jesi vadio testosteron, i koliko iznosi?
Nisam, ali tad 2012 godine mi je nešto bilo nisko. Citiram doktoricu: samo te tijelo jede. Inače sam mršaviji. Imam manje kila naspram visine. Visok skoro 2 metra a imam oko 80 kila.

Danas opet spavao skoro 14 sati. Opet nenaspavan i pospan. Ali eto nekako uvijek budem skoro budan. Nekad poliježem. Kako kad.
Izvadi testosteron.
Tesko ce to mozda ici. Nemam para za privatno, a kod ove doktorice sto me vodi neznam bi li mogao trazit da mi urade nalaz za njega. Pogotovo sad dok ovo s koronom traje.

@moonca i duze se ja borim s ovim necim. S pospanoscu i nenaspavanoscu iako sam uredno odspavao i s ovim u svom svijetu sto sam. Uvijek skoro bilo tako samo prije me drustvo vadilo koliko toliko.

Sad nemam drustva pa slabo izlazim skroz.
Post Reply