Da li sam ja hipohondor?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1 Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

Vadilo mi krv sa inekcijom kad sam nedavno bio hospitaliziran u bolnici na psihijatrijskom odjelu i od tada kad sam pusten kuci od lakta gdje je vadzenja krv me pece bolno povremeno ruka prema saci i bicepsu, prema dnu i vrhu citavog dijela te ruke. Inace mi je ta ruka odavno nesto bila mozda povrijedzena jer imam problem sa laktom na toj ruci.

Nazalost nemam se kome obratiti od doktora jer me vode pod sizofrenijom paranoidnom sa odlikama hipohondrije.

Izgleda po njima lud sam pa nemogu biti bolestan uopste a znali su da jesam fizicki bolestan i davno nekad 2012 izgubili oni dokumenta u bolnici u vezi nalaza jetre koja je bila obolila pa se oporavila sama i neke mrlje na snimku stomaka tj., nisu vratili dokumente u vezi toga sve.
Last edited by Sanjarko on 16/04/2020 12:24, edited 1 time in total.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#2 Re: Da li je se zivac u ruci mogao povrijediti inekcijom?

Post by Dr.medicine »

shizofrenija sa hipohondrijom.
sve si sam rekao.
nisu te na psihijatriji izlijecili, zalijecili, ili si tvrdokorna rezistentna forma.
vjerovatno cim to prođe, naštiklat ceš neku novu bolest.

imas djevojku/ženu?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: Da li je se zivac u ruci mogao povrijediti inekcijom?

Post by Sanjarko »

Dr.medicine wrote: 15/04/2020 13:03 shizofrenija sa hipohondrijom.
sve si sam rekao.
nisu te na psihijatriji izlijecili, zalijecili, ili si tvrdokorna rezistentna forma.
vjerovatno cim to prođe, naštiklat ceš neku novu bolest.

imas djevojku/ženu?
Jarane jetru mi je internista oboljelu tad 2012 otkrio, otkrili mrlju neku na stomaku na rendgenu. Samo ja belaj tad napravio na odjelu pa me se rijesili i poslali na psihijatriju tad. Izgubili u bolnici dokumenta ta tj., nisu ih vratili.

Idalje me ruka boli ali manje, mjesec dana nakon otpustanja. Boli me od lakta prema saci, nanize od lakta.

I nije bol kao bol, nego vise pece.

Sto trazim sebi lijeka ne znaci da sam hipohondor. Imam floaterse, musice i nevidim dobro na desno oko. Kad sam rekao psihijatrici za floaterse, musice ona rekla citiram a sta je to.

Nije znala ni sta je bipolarni poremecaj kad sam joj rekao da sumnjam da ga imam.

Imam jos zdrastvenih problema. Vidim bijela krvna zrnca i to se zove bluefield entoptic phenomena. Povredu ove ruke desne u laktu imam. Skljoca bolno stalno po ispravljanju ruke. Vjerovatno odavno povrijedio pri radzenju sklekova.

Uspusem se vezi i umorim pri kretanju vecem i naporu. Previse spavam i stalno pospan. Sumnjam na narkolepsiju.

Sumnjam da sam imao i da imam neki hormonalni poremecaj ili da sam interseks.

Imam jos nekih zdrastvenih tegoba o jednom uopste i ne bi da govorim.

Zato sto sam u predjelu polnog organa imao bolove i sto nisam mogao mokriti mi je puknuta hipohondorija jer nisu utvrdili nikakav problem s tim.

Trebati raditi skroz sve nalaze tad na internom odjelu KB Zenica. Citiram doktore s toga odjela: Morate [prezime] ekstremne nalaze da radite.

Sve od kolonoskopije do gutanja sijalice radi snimanja zdrijela i stomaka.

Jbala vas hipohondrija. To najlakse puknuti i tako se rijesiti problematicnog pacijenta.

Pa jbte doktoru nisu htjeli Pasagicu da pomognu kamo li meni jadi i hudniku.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: Da li je se zivac u ruci mogao povrijediti inekcijom?

Post by Sanjarko »

Moj primjer imate. Tad kad sam lezao na internom odjelu neko se od medicinara slozio sa mnom kad sam im to sve reko, i rekao taj neko od medicinara proglasit ce ga ludim. Sto je nakraju i bilo.

Nekazem imam i psihicku bolest ali ni fizicki nisam dobro nikako. Puklo odlike hipohondrije mi, pa sad nije mi nista po njima i nemoze bit. Kao i momku u Tuzli tad otprilike u to vrijeme koji je se zalio na bol u stomaku pa umro od puknuca trbusne arterije.

Nekazem belaj sam napravio na internom odjelu pa su me se morali rijesiti i poslati na psihijatrijski odjel, ali kad sam se smirio itd., trebali su da odrade sve nalaze koje su trebali da inace urade. Detaljne nalaze sve.

C/P sa druge teme.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#5 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by moonca »

:roll:
.e Sanjarko- ti ces sve -pobiti- oko sebe.. :oops:
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#7 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by pizarro »

kad najveci pacijent foruma daje nekome dijagnozu :-)

momak ima ozbiljan problem, ako nemas sta korisno da napises --- suti!
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#8 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by easy »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:27 Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
Bavis li se sportom? Koliko fizicke aktivnosti sedmicno imas?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#9 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by moonca »

. i sta si ti sad napisao... za razliku od ranijih tvojih obzeravacija.. nista -samo kleveces okolo.. :zoka:

..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#10 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

easy wrote: 16/04/2020 12:51
Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:27 Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
Bavis li se sportom? Koliko fizicke aktivnosti sedmicno imas?
Slabo. I jedno i drugo. Spor sam, samom mi bas sport neide. Para nemam za nesto kao fitnes neki kurs. Socijalni slucaj sam i ja i moji.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

moonca wrote: 16/04/2020 12:53 . i sta si ti sad napisao... za razliku od ranijih tvojih obzeravacija.. nista -samo kleveces okolo.. :zoka:

..
Odkad je klevetanje, govorenje istine. Nikad nelazem, jer neznam lagati. Nisam dobar u tome pa nevolim niti znam da lazem.

Jetra mi pokazano da je bila ostecena davno, na oko desno obnevidio itd., sta sam sve naveo. Gdje je tu kleveta. Kleveta je kako znam namjerna laz da se nekome napakosti i slicno.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#12 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by moonca »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:00
moonca wrote: 16/04/2020 12:53 . i sta si ti sad napisao... za razliku od ranijih tvojih obzeravacija.. nista -samo kleveces okolo.. :zoka:

..
Odkad je klevetanje, govorenje istine. Nikad nelazem, jer neznam lagati. Nisam dobar u tome pa nevolim niti znam da lazem.

Jetra mi pokazano da je bila ostecena davno, na oko desno obnevidio itd., sta sam sve naveo. Gdje je tu kleveta. Kleveta je kako znam namjerna laz da se nekome napakosti i slicno.
Sanjarko- nisam tebi pisala, ne odnosi se na tebe.. :kiss:

.Znam kako ti je.. imala sam u daljoj familiji - istu situaciju....i sam si svjetan iste..
.. ako ti pozmaze pisanje- pisi..
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#13 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by easy »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:56
easy wrote: 16/04/2020 12:51
Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:27 Evo priznajem da jesam hipohondor i to sa paranoidnom sizofrenijom iako nisam nikad imao halucinacije i nemam paranoju da me neko prati i slicno. Znaci imam paranoidnu sizofreniju sa odlikama hipohondrije i psihologikinja koja je tu dijagnozu postavila je 100% upravu.
Bavis li se sportom? Koliko fizicke aktivnosti sedmicno imas?
Slabo. I jedno i drugo. Spor sam, samom mi bas sport neide. Para nemam za nesto kao fitnes neki kurs. Socijalni slucaj sam i ja i moji.
Za sport i fizicku aktivnost ti ne treba para. Nadji sebi rutu dugu nekoliko kilometara i svaki dan ili svaki drugi dan odradi turu trcanja. Takmici se sam sa sobom. Probaj biti brzi, trci dalje. Treniraj kuci sa tjelesnom tezinom - ima brdo videa na youtube. Treninzi traju 20-60min obicno, tako da nije ni bog zna sta zahtjevno vremenski. Nemoj se crnjaciti ako ne mozes nesto uraditi, ali uvijek daj sve od sebe.

Tvoje tijelo ce biti zdravo i jako onoliko koliko ulazes u njega. Ako se trpas hranom i raznoraznim trashom, imas visak kila, pusis, pijes alkohol ili ako nisi aktivan (ne znam sta od ovog radis ili ne, samo navodim primjere), neces se osjecati dobro u svojoj kozi. Ako imas zdravo i jako tijelo, postajes automatski zadovoljan samim sobom u tom pogledu. Jako tijelo ti daje drugi mentalni feedback, osjecas se drugacije i samim tim ti se smanjuje input problema za tvoju hipohondriju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

moonca wrote: 16/04/2020 13:04
Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:00
moonca wrote: 16/04/2020 12:53 . i sta si ti sad napisao... za razliku od ranijih tvojih obzeravacija.. nista -samo kleveces okolo.. :zoka:

..
Odkad je klevetanje, govorenje istine. Nikad nelazem, jer neznam lagati. Nisam dobar u tome pa nevolim niti znam da lazem.

Jetra mi pokazano da je bila ostecena davno, na oko desno obnevidio itd., sta sam sve naveo. Gdje je tu kleveta. Kleveta je kako znam namjerna laz da se nekome napakosti i slicno.
Sanjarko- nisam tebi pisala, ne odnosi se na tebe.. :kiss:

.Znam kako ti je.. imala sam u daljoj familiji - istu situaciju....i sam si svjetan iste..
.. ako ti pozmaze pisanje- pisi..
Izvini *Mjesecarkinjo*, nisam shvatio jer sam spor. Usporen pravo odavno i uvijek takav spor i sporiji bio. Sipljom me ko malog zvali i zadirkivali. Nesmiju me sad moji ni pustiti bas samog napolje bez da neko od njih neide sa mnom.

Lijekovi me usporavaju jos vise i dodatno uspavljuju iako i bez njih previse spavam ionako i ova sporost prijasnja kad se doda s ovom od lijekova cini da sam jos pospaniji i jos usporeniji. Boje se da bi me neko vozilo moglo zgazit ili nesto slicno.

Jednom malo falilo da padnem niz pokretne stepenice upravo zbog ovoga. Sreca bio neko iza mene pa me pricuvao da nepadnem. Odtad nesmijem se penjati uz pokretne stepenice.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#15 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

easy wrote: 16/04/2020 13:08
Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:56
easy wrote: 16/04/2020 12:51

Bavis li se sportom? Koliko fizicke aktivnosti sedmicno imas?
Slabo. I jedno i drugo. Spor sam, samom mi bas sport neide. Para nemam za nesto kao fitnes neki kurs. Socijalni slucaj sam i ja i moji.
Za sport i fizicku aktivnost ti ne treba para. Nadji sebi rutu dugu nekoliko kilometara i svaki dan ili svaki drugi dan odradi turu trcanja. Takmici se sam sa sobom. Probaj biti brzi, trci dalje. Treniraj kuci sa tjelesnom tezinom - ima brdo videa na youtube. Treninzi traju 20-60min obicno, tako da nije ni bog zna sta zahtjevno vremenski. Nemoj se crnjaciti ako ne mozes nesto uraditi, ali uvijek daj sve od sebe.

Tvoje tijelo ce biti zdravo i jako onoliko koliko ulazes u njega. Ako se trpas hranom i raznoraznim trashom, imas visak kila, pusis, pijes alkohol ili ako nisi aktivan (ne znam sta od ovog radis ili ne, samo navodim primjere), neces se osjecati dobro u svojoj kozi. Ako imas zdravo i jako tijelo, postajes automatski zadovoljan samim sobom u tom pogledu. Jako tijelo ti daje drugi mentalni feedback, osjecas se drugacije i samim tim ti se smanjuje input problema za tvoju hipohondriju.
Ma pokusavao. Radio vjezbe, i nazalost pogresno ih valjda uradim pa se povrijedim. Krecem se ja po kuci. Neznam kako se to zove kad se uzmuha neko. Nazalost napisao sam. Nesmijem bas bez pratnje sam da se popolju krecem.

Usporen pravo sam i sporiji sto se tice skoro svega.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by moonca »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:15 Izvini *Mjesecarkinjo*, nisam shvatio jer sam spor. Usporen pravo odavno i uvijek takav spor i sporiji bio. Sipljom me ko malog zvali i zadirkivali. Nesmiju me sad moji ni pustiti bas samog napolje bez da neko od njih neide sa mnom.

Lijekovi me usporavaju jos vise i dodatno uspavljuju iako i bez njih previse spavam ionako i ova sporost prijasnja kad se doda s ovom od lijekova cini da sam jos pospaniji i jos usporeniji. Boje se da bi me neko vozilo moglo zgazit ili nesto slicno.

Jednom malo falilo da padnem niz pokretne stepenice upravo zbog ovoga. Sreca bio neko iza mene pa me pricuvao da nepadnem. Odtad nesmijem se penjati uz pokretne stepenice.
..Da, pitanje je i jeli ti i terapija uskladjena- tablete imaju nus pojave-- i to je to- da puno spavash..
Niz pokretne stepenice- zna se desiti, svima nama... ali, ako se ne osjecas ugodno, ne sam - ali, pokusaj s nekim opet nemoj se plasiti..
.no. jako dobar znak je, da pises... :thumbup: mislim da si i na drugim temama..
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#17 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by easy »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:20
easy wrote: 16/04/2020 13:08
Sanjarko wrote: 16/04/2020 12:56

Slabo. I jedno i drugo. Spor sam, samom mi bas sport neide. Para nemam za nesto kao fitnes neki kurs. Socijalni slucaj sam i ja i moji.
Za sport i fizicku aktivnost ti ne treba para. Nadji sebi rutu dugu nekoliko kilometara i svaki dan ili svaki drugi dan odradi turu trcanja. Takmici se sam sa sobom. Probaj biti brzi, trci dalje. Treniraj kuci sa tjelesnom tezinom - ima brdo videa na youtube. Treninzi traju 20-60min obicno, tako da nije ni bog zna sta zahtjevno vremenski. Nemoj se crnjaciti ako ne mozes nesto uraditi, ali uvijek daj sve od sebe.

Tvoje tijelo ce biti zdravo i jako onoliko koliko ulazes u njega. Ako se trpas hranom i raznoraznim trashom, imas visak kila, pusis, pijes alkohol ili ako nisi aktivan (ne znam sta od ovog radis ili ne, samo navodim primjere), neces se osjecati dobro u svojoj kozi. Ako imas zdravo i jako tijelo, postajes automatski zadovoljan samim sobom u tom pogledu. Jako tijelo ti daje drugi mentalni feedback, osjecas se drugacije i samim tim ti se smanjuje input problema za tvoju hipohondriju.
Ma pokusavao. Radio vjezbe, i nazalost pogresno ih valjda uradim pa se povrijedim. Krecem se ja po kuci. Neznam kako se to zove kad se uzmuha neko. Nazalost napisao sam. Nesmijem bas bez pratnje sam da se popolju krecem.

Usporen pravo sam i sporiji sto se tice skoro svega.
Kontam. Pocni onda polako. Baby steps. Izadji vani i setaj. Svaki put probaj da setas duze i/ili brze. Ako moras povesti nekoga, onda povedi. Nikome nece skoditi dobra setnja. Pripazi sta jedes. Pocni polako i razvijaj se dalje. Shvati to kao terapiju. Probaj 2 sedmice disciplinovano da setas svaki dan, pa vidi kako ti godi. Odustati poslije toga uvijek mozes, to je najlakse.

Ima hiljadu razloga zasto je fizicka aktivnost dobra za tebe u tom stanju, a ti ako hoces naci ces ih milion protiv. Neke stvari su do tebe, a neke nisu. Potrudi se da sto bolje upravljas onim sto je do tebe. Neuredan i neaktivan zivot su hrana za tvoju hipohondriju, a to je nesto na sto ti mozes da utices. Toliko od mene... Sretno
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

moonca wrote: 16/04/2020 13:26
Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:15 Izvini *Mjesecarkinjo*, nisam shvatio jer sam spor. Usporen pravo odavno i uvijek takav spor i sporiji bio. Sipljom me ko malog zvali i zadirkivali. Nesmiju me sad moji ni pustiti bas samog napolje bez da neko od njih neide sa mnom.

Lijekovi me usporavaju jos vise i dodatno uspavljuju iako i bez njih previse spavam ionako i ova sporost prijasnja kad se doda s ovom od lijekova cini da sam jos pospaniji i jos usporeniji. Boje se da bi me neko vozilo moglo zgazit ili nesto slicno.

Jednom malo falilo da padnem niz pokretne stepenice upravo zbog ovoga. Sreca bio neko iza mene pa me pricuvao da nepadnem. Odtad nesmijem se penjati uz pokretne stepenice.
..Da, pitanje je i jeli ti i terapija uskladjena- tablete imaju nus pojave-- i to je to- da puno spavash..
Niz pokretne stepenice- zna se desiti, svima nama... ali, ako se ne osjecas ugodno, ne sam - ali, pokusaj s nekim opet nemoj se plasiti..
Neznam da li je. Pijem ih redovno. Mijenjane su od hospitalizacije do hospitalizacije. Kazem inace puno spavam i stalno sam pospan, jos i sporiji i usporen. Bolje uz stepenice obicne barem se tako nahodam koliko toliko ali moram probati i pokretne opet da prevazidzem taj problem penjanja uz njih.

Sreca pa nepusim i nepijem. Onako se hranim. Klasicno ko i vecina, i mrsaviji sam.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

easy wrote: 16/04/2020 13:34
Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:20
easy wrote: 16/04/2020 13:08

Za sport i fizicku aktivnost ti ne treba para. Nadji sebi rutu dugu nekoliko kilometara i svaki dan ili svaki drugi dan odradi turu trcanja. Takmici se sam sa sobom. Probaj biti brzi, trci dalje. Treniraj kuci sa tjelesnom tezinom - ima brdo videa na youtube. Treninzi traju 20-60min obicno, tako da nije ni bog zna sta zahtjevno vremenski. Nemoj se crnjaciti ako ne mozes nesto uraditi, ali uvijek daj sve od sebe.

Tvoje tijelo ce biti zdravo i jako onoliko koliko ulazes u njega. Ako se trpas hranom i raznoraznim trashom, imas visak kila, pusis, pijes alkohol ili ako nisi aktivan (ne znam sta od ovog radis ili ne, samo navodim primjere), neces se osjecati dobro u svojoj kozi. Ako imas zdravo i jako tijelo, postajes automatski zadovoljan samim sobom u tom pogledu. Jako tijelo ti daje drugi mentalni feedback, osjecas se drugacije i samim tim ti se smanjuje input problema za tvoju hipohondriju.
Ma pokusavao. Radio vjezbe, i nazalost pogresno ih valjda uradim pa se povrijedim. Krecem se ja po kuci. Neznam kako se to zove kad se uzmuha neko. Nazalost napisao sam. Nesmijem bas bez pratnje sam da se popolju krecem.

Usporen pravo sam i sporiji sto se tice skoro svega.
Kontam. Pocni onda polako. Baby steps. Izadji vani i setaj. Svaki put probaj da setas duze i/ili brze. Ako moras povesti nekoga, onda povedi. Nikome nece skoditi dobra setnja. Pripazi sta jedes. Pocni polako i razvijaj se dalje. Shvati to kao terapiju. Probaj 2 sedmice disciplinovano da setas svaki dan, pa vidi kako ti godi. Odustati poslije toga uvijek mozes, to je najlakse.

Ima hiljadu razloga zasto je fizicka aktivnost dobra za tebe u tom stanju, a ti ako hoces naci ces ih milion protiv. Neke stvari su do tebe, a neke nisu. Potrudi se da sto bolje upravljas onim sto je do tebe. Neuredan i neaktivan zivot su hrana za tvoju hipohondriju, a to je nesto na sto ti mozes da utices. Toliko od mene... Sretno
Nemam s kim bas. Jbga kad smo u problemima. A zbog toga nemoze niko s mnom da hoda stalno. Imaju i oni svojih problema. PS. Kazem nisam hipohondor. Nisam fizicki ni psihicki zdrav. Da sam Bogdom zdrav lako bi ja.

Nemoze nalaz los jetre itd., bit hipohondrija. Istina oporavila je se jetra ali receno tad od strane interniste da se mora pratit jetra i da nisam dobro.
easy
Posts: 348
Joined: 14/06/2008 14:45

#20 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by easy »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:43
easy wrote: 16/04/2020 13:34
Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:20 Ma pokusavao. Radio vjezbe, i nazalost pogresno ih valjda uradim pa se povrijedim. Krecem se ja po kuci. Neznam kako se to zove kad se uzmuha neko. Nazalost napisao sam. Nesmijem bas bez pratnje sam da se popolju krecem.

Usporen pravo sam i sporiji sto se tice skoro svega.
Kontam. Pocni onda polako. Baby steps. Izadji vani i setaj. Svaki put probaj da setas duze i/ili brze. Ako moras povesti nekoga, onda povedi. Nikome nece skoditi dobra setnja. Pripazi sta jedes. Pocni polako i razvijaj se dalje. Shvati to kao terapiju. Probaj 2 sedmice disciplinovano da setas svaki dan, pa vidi kako ti godi. Odustati poslije toga uvijek mozes, to je najlakse.

Ima hiljadu razloga zasto je fizicka aktivnost dobra za tebe u tom stanju, a ti ako hoces naci ces ih milion protiv. Neke stvari su do tebe, a neke nisu. Potrudi se da sto bolje upravljas onim sto je do tebe. Neuredan i neaktivan zivot su hrana za tvoju hipohondriju, a to je nesto na sto ti mozes da utices. Toliko od mene... Sretno
Nemam s kim bas. Jbga kad smo u problemima. A zbog toga nemoze niko s mnom da hoda stalno. Imaju i oni svojih problema. PS. Kazem nisam hipohondor. Nisam fizicki ni psihicki zdrav. Da sam Bogdom zdrav lako bi ja.

Nemoze nalaz los jetre itd., bit hipohondrija. Istina oporavila je se jetra ali receno tad od strane interniste da se mora pratit jetra i da nisam dobro.
Vjerovatno nisi 100% fizicki zdrav. Ali ko je od nas 100% zdrav? Razmisli malo da li su ti zdravstveni problemi stvarno toliko veliki, koliko ih ti sebi predstavljas. Jel ne mozes da funkcionises normalno radi njih ili ne mozes da funkcionises normalno od razmisljanja o njima? Kacis se na to da imas problem s jetrom, a sam govoris da si ga IMAO i da se OPORAVILA jetra. Pa zar to nije nesto dobro? Jetra ti je sada zdrava i to je cinjenica. Prati je. Ali to ne znaci da nisi zdrav, ako je moras pratiti. Cak naprotiv, vjerovatno si zdrav u tom pogledu, ali to ne prihvacas. Gore si napisao da si hipohondar, a sad kazes opet da nisi. Vjeruj mi da svako od nas, ako krene da analizira svoje tijelo i mikro-signale koje nam daje, mogao bi da zakljuci da ima hiljade bolesti. I jos nesto, vjerovatno ne bi bio hipohondar, ako bi to priznao. Mozda jesi, mozda nisi. Ja niti sam strucan niti je moguce dati internet dijagnoze. Hipohondriju je cak i normalnim putem tesko dijagnosticirati. Ali sve sto sam naveo je iz iskustva i vjeruj mi vrijedno je pokusati. Fizicka aktivnost je veoma vazna. Dovedi svoje tijelo u dobro stanje, pa ces onda lakse i znati kada nesto ne valja sa njim.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#21 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by mO k3 »

Sanjarskoa starac sve najbolje ...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#22 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

mO k3 wrote: 16/04/2020 15:42 Sanjarskoa starac sve najbolje ...
Nazalost nisam starac ali se osjecam kao da jesam. Hvala *Moke* valjda bude bolje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23289
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#23 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Sanjarko »

easy wrote: 16/04/2020 14:07
Sanjarko wrote: 16/04/2020 13:43
easy wrote: 16/04/2020 13:34
Kontam. Pocni onda polako. Baby steps. Izadji vani i setaj. Svaki put probaj da setas duze i/ili brze. Ako moras povesti nekoga, onda povedi. Nikome nece skoditi dobra setnja. Pripazi sta jedes. Pocni polako i razvijaj se dalje. Shvati to kao terapiju. Probaj 2 sedmice disciplinovano da setas svaki dan, pa vidi kako ti godi. Odustati poslije toga uvijek mozes, to je najlakse.

Ima hiljadu razloga zasto je fizicka aktivnost dobra za tebe u tom stanju, a ti ako hoces naci ces ih milion protiv. Neke stvari su do tebe, a neke nisu. Potrudi se da sto bolje upravljas onim sto je do tebe. Neuredan i neaktivan zivot su hrana za tvoju hipohondriju, a to je nesto na sto ti mozes da utices. Toliko od mene... Sretno
Nemam s kim bas. Jbga kad smo u problemima. A zbog toga nemoze niko s mnom da hoda stalno. Imaju i oni svojih problema. PS. Kazem nisam hipohondor. Nisam fizicki ni psihicki zdrav. Da sam Bogdom zdrav lako bi ja.

Nemoze nalaz los jetre itd., bit hipohondrija. Istina oporavila je se jetra ali receno tad od strane interniste da se mora pratit jetra i da nisam dobro.
Vjerovatno nisi 100% fizicki zdrav. Ali ko je od nas 100% zdrav? Razmisli malo da li su ti zdravstveni problemi stvarno toliko veliki, koliko ih ti sebi predstavljas. Jel ne mozes da funkcionises normalno radi njih ili ne mozes da funkcionises normalno od razmisljanja o njima? Kacis se na to da imas problem s jetrom, a sam govoris da si ga IMAO i da se OPORAVILA jetra. Pa zar to nije nesto dobro? Jetra ti je sada zdrava i to je cinjenica. Prati je. Ali to ne znaci da nisi zdrav, ako je moras pratiti. Cak naprotiv, vjerovatno si zdrav u tom pogledu, ali to ne prihvacas. Gore si napisao da si hipohondar, a sad kazes opet da nisi. Vjeruj mi da svako od nas, ako krene da analizira svoje tijelo i mikro-signale koje nam daje, mogao bi da zakljuci da ima hiljade bolesti. I jos nesto, vjerovatno ne bi bio hipohondar, ako bi to priznao. Mozda jesi, mozda nisi. Ja niti sam strucan niti je moguce dati internet dijagnoze. Hipohondriju je cak i normalnim putem tesko dijagnosticirati. Ali sve sto sam naveo je iz iskustva i vjeruj mi vrijedno je pokusati. Fizicka aktivnost je veoma vazna. Dovedi svoje tijelo u dobro stanje, pa ces onda lakse i znati kada nesto ne valja sa njim.
Pa jest. Mislim deveram ja. Devera mi i porodica. A veliki su i fizicki i psihicki problem. Dovoljno da nemogu radit. Nemogu ni zdrastveno uvjerenje dobit i kad bi posao nasao. Tako receno. A niko da me od psihijatara posalje nekome ko je nadlezan da vidimo koje pravo mogu ostvarit. Da li socijalnu pomoc ili invalidninu. A oduzilo se s mojima jer stalno neki problemi nam se nizaju, pa nemogu oni sa mnom da izganjaju to sve.

Vid mi ode od floatersa, musica. Sire se sve vise godinama. Progresija je sto se tice toga. Kazem spavam stalno i stalno opet pospan. Evo sad sam spavao i jedva ustao. Treci put da spavam od sinoc. Ukupno sam spavao mozda danas 13-14 sati.

Jetra neznam kako radi jer nikad nije njen rad vise pracen. Trebao kontrolisati je jednom ali nisam bolesna mi sestricna tad bila. Nesmijem ni s njom ostat sam. Zivahno dijete a ja nemogu da to pratim. Imam nizi pritisak. To sam saznao nedavno pri hospitalizaciji iako smo i prije toga sumnjali na to jer mi je bio i nakon prije ove zadnje hospitalizacije nizi pritisak.

Znam da je fizicka aktivnost veoma vazna. Ali jbn problem imam. Stalno sam u svom svijetu nekakvom. Sta god radim ili neradim. Kao da sam autista a ne sizofrenicar. Pa nemogu da se toliko njom bavim pogotovo ne sam. Kazem povrijedim se pri radzenju vjezbi a moje strah samog me pustiti napolje iz razloga koje sam vec naveo. Ali krecem se ja. Nije da sam nepokretan skroz.

Znam ima bolesnijih od mene ali nisam ni ja dobro ni fizicki ni psihicki, i ja sam bolestan. Ali smatram da nisam hipohondor. Ovoj temi naslov je glasio drugacije. Bilo je pitanje da li mi je se zivac na ruci mogao povrijediti pri vadzenju krvi inekcijom u bolnici. Jer odkako mi je tako vadzena krv i odkako sam otpusten ta me ruka iz koje je vadzena krv bolno pece od lakta gdje je se vadila krv prema saci nanize. Jedno vrijeme me je bolno peklo i prema navise, prema bicepsu. Sad manje bolno pece.

Pitao da li je se zivac inekcijom mogao povrijediti i odmah receno hipohondrija da je upitanju, posto sam napisao dijagnozu paranoidna sizofrenija s odlikama hipohondrije da mi je pripisana od strane psihologikinje.

Nego ja cu ako ovaj belaj sadasnji prodze i ako budem imao nekakvih para, privatno psiholozima po drugo misljenje i doktorima drugim, barem za vid i narkolepsiju na koju sumnjam da je imam.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#24 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by Fauja Singh »

Cesto u sebi kazem "ne daj Boze u ovoj drzavi biti bolestan" jer ova drzava je pakao za bolesnog insana.
Nazalost ovakvih slucajeva kao Sanjarko je more kod nas, gdje su ljudi prepusteni sami sebi, pogotovo ljudi koji su zbog svoje bolesti nesposobni za rad. U nekoj sredjenoj zemlji Sanjarko bi imao pomoc pravih doktora koji su se te struke prihvatili da bi pomogli bolesnim ljudima, a ne samo da bi imali tu titulu doktora i uzivali u privilegijama koje ta titula nosi, imao bi novcanu pomoc, vjerovatno i kucnu njegu. Ovdje te bolesnog niko i ne gleda.

Ne znam, nadam se da se Sanjarko nece uvrijediti sto cu ovo reci, ali volio bi da se organizuje neka humanitarna pomoc pa da pomogne koliko i kako ko moze.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#25 Re: Da li sam ja hipohondor?

Post by moonca »

Sanjarko wrote: 16/04/2020 17:39 A niko da me od psihijatara posalje nekome ko je nadlezan da vidimo koje pravo mogu ostvarit. Da li socijalnu pomoc ili invalidninu. A oduzilo se s mojima jer stalno neki problemi nam se nizaju, pa nemogu oni sa mnom da izganjaju to sve.
hm... moguce da ima neko na forumu koji je upucen- moja komsinica je imala - osim penzije i dodatak - treceg lica- tako nekako se to naziva -- oko 300KM zavisi kako komisija nalozi.
Po svemu --ti si kandidat za tako sto- ali moras proci proceduru.
Raspitaj se ili ce neko od forumasha znati-kako.. ja sto znam- s nalazom/ dijagnozom ides pred komisiju, koja odlucuje o naknadi...
Post Reply