Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post Reply
MaliDuje
Posts: 355
Joined: 18/12/2016 17:56

#1 Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by MaliDuje »

U moru geopolitickih problema,na mala vrata danasnjom kupovinom 6 najmodernije opremljinih Migova 29 sa jos 4 koje poseduju,uz nove tenkove i sisteme Kub Srbijanska vojska postaje ponovo dominantna na Balkanu a narocitonu ex Yu...
Nije mi jasno ko to dozvoljava??
Ovime se jasno destabilizira region i jedna vojska dobija stratesku prednost i dominaciju u odnosu na sve ostale?
Zasto armija Bih ne dobije eskadrilu F16 kao i Hrvatska?
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#2 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Acid25 »

Sudeći po svemu što se piše i govori, njesra će izbiti prije nego stignu da urade remont i uvježbaju pilote. :mrgreen:
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#3 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Matzan »

NATO pakt je odmah podigao stepen pripravnosti, b/g u svim avio i raketnim bazama je na najvećem nivou.
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Truba »

imali su prigodu

popusili su od dragovoljaca i patikasa koji su morali kupovati oruzje

mislim da nema vise opasnosti
User avatar
Acid25
Posts: 1891
Joined: 04/04/2013 01:48

#5 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Acid25 »

Opet Bake mora do Sultana. Ovaj put po stingere. :lol:
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#6 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Zgoljo »

Vrlo glup potez.
Otplacivat ce ih godinama i stotinama milona eura a u slucaju rata poobarat cemo im ih za dva dana.
Jako glup nacin da potrosis pare a pogotovo kad nemas hljeba jesti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#7 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by General War »

MaliDuje wrote:U moru geopolitickih problema,na mala vrata danasnjom kupovinom 6 najmodernije opremljinih Migova 29 sa jos 4 koje poseduju,uz nove tenkove i sisteme Kub Srbijanska vojska postaje ponovo dominantna na Balkanu a narocitonu ex Yu...
Nije mi jasno ko to dozvoljava??
Ovime se jasno destabilizira region i jedna vojska dobija stratesku prednost i dominaciju u odnosu na sve ostale?
Zasto armija Bih ne dobije eskadrilu F16 kao i Hrvatska?
:lol:
PA sta ce sa tih ukupno 10 migova...koji nisu ni blizu najmodernije opreme (cak sta vise moraju se remontovati odmah)...To je za AIr Policing, mozda se nadaju da pruzanjem usluga air policinga susjednim drzavama (c gora, mozda i BiH)...sve je to defanzivno oruzje ono sto namjeravaju da kupe, a o tome se prica vec godinama da rusi nude milijardu kredita za oruzje. Tako da je ovo prakticno nista, Srbija je namjeravala da kupi Mig 29 M2, a eto apetiti su se smanjili na polovnjake iz sredine osamdesetih.
BiH ne treba F16, mozda dobar PVO sistem, za nako, ali vise se bojim politickog pritiska na sistem i integritet BiH nego na vojni i to i od hrvatske i srbije.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#8 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by jefferson »

MaliDuje wrote:U moru geopolitickih problema,na mala vrata danasnjom kupovinom 6 najmodernije opremljinih Migova 29 sa jos 4 koje poseduju,uz nove tenkove i sisteme Kub Srbijanska vojska postaje ponovo dominantna na Balkanu a narocitonu ex Yu...
Nije mi jasno ko to dozvoljava??
Ovime se jasno destabilizira region i jedna vojska dobija stratesku prednost i dominaciju u odnosu na sve ostale?
Zasto armija Bih ne dobije eskadrilu F16 kao i Hrvatska?
:run: :run: :run: :run: :run:
Boletus edulis
Posts: 280
Joined: 27/02/2012 18:51

#9 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Boletus edulis »

Niti ima Armije BiH niti Hrvatska ima F16.A i tih 6 MIG-ova sto je dobila Srbija je samo reklama,ko fol brinu o braci Srbima.Za one stare MIG-ove nemaju ni akumulatora a ovim "novim" ce remont kostati pod 20 - 30 miliona eura.I oni stari MUG-ovi sto ih je JNA kupila 1987 bili su polovni a kamoli ove kante stare 30 godina.Srbija kako je golema nece moci odrzavati ni trenazne letove a vec je uletila u neku NATO drzavu.Vojska Srbije ima u skladistima vise rashodovanih tenkova nego sto ih je sad dobila od rusa.T72.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#10 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by muha_sa »

plaho se nasekirah sabah zorom--komše se naoružavaju :(
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#11 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by jefferson »

Boletus edulis wrote:Niti ima Armije BiH niti Hrvatska ima F16.A i tih 6 MIG-ova sto je dobila Srbija je samo reklama,ko fol brinu o braci Srbima.Za one stare MIG-ove nemaju ni akumulatora a ovim "novim" ce remont kostati pod 20 - 30 miliona eura.I oni stari MUG-ovi sto ih je JNA kupila 1987 bili su polovni a kamoli ove kante stare 30 godina.Srbija kako je golema nece moci odrzavati ni trenazne letove a vec je uletila u neku NATO drzavu.Vojska Srbije ima u skladistima vise rashodovanih tenkova nego sto ih je sad dobila od rusa.T72.
Dobro, YU je MIG-ove nove kupila, i to je bilo samo privremeno rjesenje za JNA.
Takodje, manje zemlje od srbije imaju avijaciju, i koliko god sve ovo tragikomicno izgledalo, Srbija se bar koprca. U BiH nemas jednog jedinog generala avijacije! Helikopteri ne lete ne zbog akumulatora, nego djelova koji kostaju 40 dolara.
Sto se tice T72, upravu si. To mi nikako nije jasno. Pored M84 pricati o T72. Nigdje veze.
Boletus edulis
Posts: 280
Joined: 27/02/2012 18:51

#12 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Boletus edulis »

Koliko znam,JNA je 1987 kupila 16 MIG-ova 29 koji nisu bili novi nego su bili godinu ili dvije u sovjetskoj avijaciji pa su onda konzervirani i prodati Jugoslaviji.
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#13 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by haos1 »

MaliDuje wrote:U moru geopolitickih problema,na mala vrata danasnjom kupovinom 6 najmodernije opremljinih Migova 29 sa jos 4 koje poseduju,uz nove tenkove i sisteme Kub Srbijanska vojska postaje ponovo dominantna na Balkanu a narocitonu ex Yu...
Nije mi jasno ko to dozvoljava??
Ovime se jasno destabilizira region i jedna vojska dobija stratesku prednost i dominaciju u odnosu na sve ostale?
Zasto armija Bih ne dobije eskadrilu F16 kao i Hrvatska?
Pa srbi će te migove platiti debelo, treba platiti turcima debelo pa dobit avione, održavanje, itd..
UterivacDugoga
Posts: 324
Joined: 13/06/2016 11:53

#14 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by UterivacDugoga »

Postavljac teme 2 posta :-)

A sto se tice te famozne kupovine,ne znam jel smijesno ili zalosno (za njih).

Bacanje para dok narod gladuje :izet:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by muha_sa »

UterivacDugoga wrote:Postavljac teme 2 posta :-)

A sto se tice te famozne kupovine,ne znam jel smijesno ili zalosno (za njih).

Bacanje para dok narod gladuje :izet:
za mene je zabrinjavajuce--sinoc jedva zaspah :(
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#16 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by jefferson »

Boletus edulis wrote:Koliko znam,JNA je 1987 kupila 16 MIG-ova 29 koji nisu bili novi nego su bili godinu ili dvije u sovjetskoj avijaciji pa su onda konzervirani i prodati Jugoslaviji.
Ja koliko znam bili su novi, ali moze biti da je par bilo i polovnih uslovno receno. Svakako je MIG29 bio planiran kao prelazno rjesenje do dolaska NA.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#17 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by jefferson »

haos1 wrote:
MaliDuje wrote:U moru geopolitickih problema,na mala vrata danasnjom kupovinom 6 najmodernije opremljinih Migova 29 sa jos 4 koje poseduju,uz nove tenkove i sisteme Kub Srbijanska vojska postaje ponovo dominantna na Balkanu a narocitonu ex Yu...
Nije mi jasno ko to dozvoljava??
Ovime se jasno destabilizira region i jedna vojska dobija stratesku prednost i dominaciju u odnosu na sve ostale?
Zasto armija Bih ne dobije eskadrilu F16 kao i Hrvatska?
Pa srbi će te migove platiti debelo, treba platiti turcima debelo pa dobit avione, održavanje, itd..
Naravno, jer niko ne obrati paznju na stavku: modernizacija 150-180 miliona eura.
Za te pare mogu kupiti polovne F-18 od kanadjanja koji su dovedeni na Super Hornet standard avionike. Ali jok, draze rusko govno nego americka pita.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#18 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by GeeTnT »

jefferson wrote:
Boletus edulis wrote:Koliko znam,JNA je 1987 kupila 16 MIG-ova 29 koji nisu bili novi nego su bili godinu ili dvije u sovjetskoj avijaciji pa su onda konzervirani i prodati Jugoslaviji.
Ja koliko znam bili su novi, ali moze biti da je par bilo i polovnih uslovno receno. Svakako je MIG29 bio planiran kao prelazno rjesenje do dolaska NA.
....i 1987 je bilo bacanje novca, kao i ovo danasnje Vucicevo preseravanje i slikanje pored olupina....Sreca pa su zitelji Srbije prepoznali da se radi o jako skupoj kampanji za naredne izbore....

Sto se tice kompletnog naourazanja, ono je za BiH veliko kao sto je bilo i 90 tih ali za sviijet je to veliko "nista" i bojim se da Vuciceve izjave da Srbija nikada vise 1995 1999 uz nekoliko olupina iz Rusije su jako glupe...Dovoljno je da pogleda koliko blizu su vojni kapaciteti oko Srbije i zacutao bi za sva vremena....
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#19 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by 155_mm »

jefferson wrote:
haos1 wrote:
MaliDuje wrote:U moru geopolitickih problema,na mala vrata danasnjom kupovinom 6 najmodernije opremljinih Migova 29 sa jos 4 koje poseduju,uz nove tenkove i sisteme Kub Srbijanska vojska postaje ponovo dominantna na Balkanu a narocitonu ex Yu...
Nije mi jasno ko to dozvoljava??
Ovime se jasno destabilizira region i jedna vojska dobija stratesku prednost i dominaciju u odnosu na sve ostale?
Zasto armija Bih ne dobije eskadrilu F16 kao i Hrvatska?
Pa srbi će te migove platiti debelo, treba platiti turcima debelo pa dobit avione, održavanje, itd..
Naravno, jer niko ne obrati paznju na stavku: modernizacija 150-180 miliona eura.
Za te pare mogu kupiti polovne F-18 od kanadjanja koji su dovedeni na Super Hornet standard avionike. Ali jok, draze rusko govno nego americka pita.
ako ce mo tacno, nije pita nego torta.
:D
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#20 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by 155_mm »

bas mi je simpaticno ovo ismijavanje srbije od strane jadnog bosnje. ocogledno jer jadni bosnjo ne konta da ti avioni i nisu namijenjeni u nekom sukobu sa NATO, nego upravo su namjenjeni da daju bosnji po vagini ako bi se suprostavio intervenciji srbije u BiH pod okriljem prava srbije po dejtonskom sporazumu da stiti manji entitet. nadam se da nismo zaboravili izjave srbijanskih zvanicnika u vrijeme referendumske krize. ili jesmo?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#21 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by GeeTnT »

155_mm wrote:bas mi je simpaticno ovo ismijavanje srbije od strane jadnog bosnje. ocogledno jer jadni bosnjo ne konta da ti avioni i nisu namijenjeni u nekom sukobu sa NATO, nego upravo su namjenjeni da daju bosnji po vagini ako bi se suprostavio intervenciji srbije u BiH pod okriljem prava srbije po dejtonskom sporazumu da stiti manji entitet. nadam se da nismo zaboravili izjave srbijanskih zvanicnika u vrijeme referendumske krize. ili jesmo?
..jahh...ocekivao sam da ce se prica o MiGovima okrenuti prema Bosnjacima, ali nisam mislio da ces ti zapoceti..pa i da je sarkazam, mnogi ovde jedva cekaju da prica krene bas u tom pravcu....
btw....Srbija bi u tom slucaju imala umjesto Beograda ogroman "Parking na vodi "...
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#22 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by Dr. Kuca »

Ta ce srbi, mi ih sa prackama izdominirali u ratu. Picke obicne.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#23 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by 155_mm »

GeeTnT wrote:
155_mm wrote:bas mi je simpaticno ovo ismijavanje srbije od strane jadnog bosnje. ocogledno jer jadni bosnjo ne konta da ti avioni i nisu namijenjeni u nekom sukobu sa NATO, nego upravo su namjenjeni da daju bosnji po vagini ako bi se suprostavio intervenciji srbije u BiH pod okriljem prava srbije po dejtonskom sporazumu da stiti manji entitet. nadam se da nismo zaboravili izjave srbijanskih zvanicnika u vrijeme referendumske krize. ili jesmo?
..jahh...ocekivao sam da ce se prica o MiGovima okrenuti prema Bosnjacima, ali nisam mislio da ces ti zapoceti..pa i da je sarkazam, mnogi ovde jedva cekaju da prica krene bas u tom pravcu....
btw....Srbija bi u tom slucaju imala umjesto Beograda ogroman "Parking na vodi "...
izvini nisam znao da se destabilizacija balkana ne tice bosnje. to ona poznata "nije ovo nas rat".

a to da ce neko nauditi BG ako srbija i pipne u jadnog bosnju stvarno ne bih komentarisao. tako razmisljati poslije svih dogadjanja zadnjih godina je stvarno zalosno.

nazalost tako razmislja vecina bosnji. zato im je sve smjesno. zato ga je lako naguziti pricom o ekonomskoj saradnji da pristane na most kod bratunca. ekonomska saradnja a ne znas ko je veca sirotinja, lijeva ili desna obala.

isto ce biti i sa brzom cestom SA - BG. pristat ce bosnjo na trasu visegrad - uzice. izgleda da su se tenkisti uzickog korpusa zalili na losu cestu kad su krenuli za visegrad 1992.
Last edited by 155_mm on 23/12/2016 08:55, edited 1 time in total.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#24 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by KB9 »

sta ih briga, najjaci su, gladni doduse AL NAJJACI :izet:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#25 Re: Da li novo naorizavanje Srbije destabilizira Balkan ponovo???

Post by General War »

jefferson wrote:
Boletus edulis wrote:Niti ima Armije BiH niti Hrvatska ima F16.A i tih 6 MIG-ova sto je dobila Srbija je samo reklama,ko fol brinu o braci Srbima.Za one stare MIG-ove nemaju ni akumulatora a ovim "novim" ce remont kostati pod 20 - 30 miliona eura.I oni stari MUG-ovi sto ih je JNA kupila 1987 bili su polovni a kamoli ove kante stare 30 godina.Srbija kako je golema nece moci odrzavati ni trenazne letove a vec je uletila u neku NATO drzavu.Vojska Srbije ima u skladistima vise rashodovanih tenkova nego sto ih je sad dobila od rusa.T72.
Dobro, YU je MIG-ove nove kupila, i to je bilo samo privremeno rjesenje za JNA.
Takodje, manje zemlje od srbije imaju avijaciju, i koliko god sve ovo tragikomicno izgledalo, Srbija se bar koprca. U BiH nemas jednog jedinog generala avijacije! Helikopteri ne lete ne zbog akumulatora, nego djelova koji kostaju 40 dolara.
Sto se tice T72, upravu si. To mi nikako nije jasno. Pored M84 pricati o T72. Nigdje veze.
MIslim da i oni migovi nisi bili novi sto je JNA kupila, M84 jeste bolji, ali nema sanse ga vise napraviti jer industrije nema...T72 ako nista, samo ono kako lete u nebo u siriji, ja se nebih vise usudio slati ih na front.
Post Reply