Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#26 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by slavkoimamodilera »

karanana wrote:opa, a ja mislio da sam ja jedini jebach na forumu.
Ne treba bas svemu sa ironijom pristupati ;-) Ja ti govorim o vlastitom stavu o tome, tebi ako nije predugo cekat 6 mjeseci, super :thumbup: Meni jeste, posljednji put kad sam se s nekom peglao 6 mjeseci je bilo u srednjoj skoli :run:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#27 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by burek_in_space »

slavkoimamodilera wrote:
burek_in_space wrote:Predugo ti je i ovo. :oops:
Mozda, kako za koga, za Sarajevo je i to dobro :skoljka:
Shto jes' jes'...Bg i Zg su mnogo liberalniji po ovom pitanju. :evil:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#28 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by slavkoimamodilera »

anjusha wrote::shock:
gdje li sam ja upala?
:run:
Ufff, cemu strah anjusha draga? :) Pa nece se potrosit, nije saFun! :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#29 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by burek_in_space »

anjusha wrote::shock:
gdje li sam ja upala?
:run:
Chmooooooljoooooooooooooooooooooooo :mrgreen:
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#30 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

burek_in_space wrote:
anjusha wrote::shock:
gdje li sam ja upala?
:run:
Chmooooooljoooooooooooooooooooooooo :mrgreen:
Ma ne moras da ga zoves, sama pobjegoh od ovakvijeh silnih nenadhebivih hebača... Idi bre...
:skoljka:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#31 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by zelenashica »

de šta navaliste na curu....ona samo malkice zavirila :mrgreen:
User avatar
sistem
Posts: 650
Joined: 04/06/2008 19:09

#32 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by sistem »

pola zajebancija, pola ozbiljno, pali brojevi dana & hefti ...

ali je tacno slijedece:
1 - ako dugo u vezi nema seksa, a ta veza potraje, to je simptom za vezu tipa 'najbolji drugovi'
2 - ako dugo u vezi nema seksa, a ima zara, moguca frustracija & razocarenje kad jednom dodje do tog (dozivio :D )
3 - ako u vezi nema potrebom za seksom, vec od pocetka, pogledati broj 1
4 - ako u vezi s jedne strane iza potrebe, s druge ima odbijanje, to je simptom 'nema povjerenja', 'nema interesa', 'tvdi pazar', ili je osoba koja tezi vezi iz tacke 1
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#33 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by burek_in_space »

anjusha wrote: Ma ne moras da ga zoves, sama pobjegoh od ovakvijeh silnih nenadhebivih hebača... Idi bre...
:skoljka:
A chemu sad ovo nenadjebivi jebachi?!
zar se ne trazhi iskrenost (ponekad :mrgreen: ) na ovakvim temama,i kada se ona pruzhi,odmah ne valja?! :-? :mrgreen:
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#34 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

ma sve je to dobro. u teoriji.
ama ko ce mi biti iskren i reci kako to ide stvarno u praksi?
jako puno vidim oko sebe single muskaraca, koji ne da su single vec mjesecima koji se polako pretvaraju u godine, vec se cak i ne sheme sa nekim. nemaju cak ni one one-night-stands, pa cak ni posebno nekoga da mu kazu: Kakva veza, ba?
ovo nije licna observacija tebe ili nekog sa foruma, kakvi! ne zelim da se neko nadje ovdje prozvan, jer ne prozivam nikog!
ovo je ono sto vidim oko sebe, nekih likova koje znam u RL. i onda kad se konacno docepaju nekog zenska bude- daj sta das. ako ONA zeli u krevet se ide isti dan, ali isto tako ako ona zeli i ceka se... ok, ne kazem ja-on zna i prekinuti takvu "vezu" ali opet ostane "suh".
Vaginalna manipulacija....
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#35 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by karanana »

anjusha wrote:ma sve je to dobro. u teoriji.
ama ko ce mi biti iskren i reci kako to ide stvarno u praksi?
jako puno vidim oko sebe single muskaraca, koji ne da su single vec mjesecima koji se polako pretvaraju u godine, vec se cak i ne sheme sa nekim. nemaju cak ni one one-night-stands, pa cak ni posebno nekoga da mu kazu: Kakva veza, ba?
ovo nije licna observacija tebe ili nekog sa foruma, kakvi! ne zelim da se neko nadje ovdje prozvan, jer ne prozivam nikog!
ovo je ono sto vidim oko sebe, nekih likova koje znam u RL. i onda kad se konacno docepaju nekog zenska bude- daj sta das. ako ONA zeli u krevet se ide isti dan, ali isto tako ako ona zeli i ceka se... ok, ne kazem ja-on zna i prekinuti takvu "vezu" ali opet ostane "suh".
Vaginalna manipulacija....
pa reci ti kakva je situacija sa zenske strane pa cemo onda lahko skontati kakva je stvarnost i praksa u nas muskaraca.

a ja i predlazem jednu amonimnu anketu
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#36 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by burek_in_space »

anjusha wrote:ma sve je to dobro. u teoriji.
ama ko ce mi biti iskren i reci kako to ide stvarno u praksi?
jako puno vidim oko sebe single muskaraca, koji ne da su single vec mjesecima koji se polako pretvaraju u godine, vec se cak i ne sheme sa nekim. nemaju cak ni one one-night-stands, pa cak ni posebno nekoga da mu kazu: Kakva veza, ba?
ovo nije licna observacija tebe ili nekog sa foruma, kakvi! ne zelim da se neko nadje ovdje prozvan, jer ne prozivam nikog!
ovo je ono sto vidim oko sebe, nekih likova koje znam u RL. i onda kad se konacno docepaju nekog zenska bude- daj sta das. ako ONA zeli u krevet se ide isti dan, ali isto tako ako ona zeli i ceka se... ok, ne kazem ja-on zna i prekinuti takvu "vezu" ali opet ostane "suh".
Vaginalna manipulacija....
Nisam se nashao pogodjen lichno tvojim komentarom.
Chinjenica jeste da ima mnogo suhih danas,i vjeruj mi da nemam pojma kako im se to deshava.
Bar u danashnje doba nije teshko doci do sexa,koji maltene samo shto iz pashtete ne iskache :mrgreen:
Naravno,to ne znachi da ja u potpunosti opravdavam ta neka nachela koja vladaju,ali od chinjenica se ne mozhe pobjeci.
User avatar
sistem
Posts: 650
Joined: 04/06/2008 19:09

#37 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by sistem »

anjusha wrote:ma sve je to dobro. u teoriji.
ama ko ce mi biti iskren i reci kako to ide stvarno u praksi?
jako puno vidim oko sebe single muskaraca, koji ne da su single vec mjesecima koji se polako pretvaraju u godine, vec se cak i ne sheme sa nekim. nemaju cak ni one one-night-stands, pa cak ni posebno nekoga da mu kazu: Kakva veza, ba?
ovo nije licna observacija tebe ili nekog sa foruma, kakvi! ne zelim da se neko nadje ovdje prozvan, jer ne prozivam nikog!
ovo je ono sto vidim oko sebe, nekih likova koje znam u RL. i onda kad se konacno docepaju nekog zenska bude- daj sta das. ako ONA zeli u krevet se ide isti dan, ali isto tako ako ona zeli i ceka se... ok, ne kazem ja-on zna i prekinuti takvu "vezu" ali opet ostane "suh".
Vaginalna manipulacija....
dear anjusha :oops:
ovako ti to uvijek bude: tipovi u dugim vezama zavide jaranima koji su singl - zbog tekmi, pijancenja sa rajom, slobode da gledaju minice po ulici... a kad se nadju u situaciji da budu solo, shvate da su im sve vrijeme ovi drugi zavidili na urednom seksu :wink: jasta, nego si vazda suh, kad si solo.

al ovdje se govori o vezama, o uspjehu veze. daj sta das i nije neka veza. to je sport & razonoda. a nekad i frustracija :D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#38 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

sistem wrote:
anjusha wrote:ma sve je to dobro. u teoriji.
ama ko ce mi biti iskren i reci kako to ide stvarno u praksi?
jako puno vidim oko sebe single muskaraca, koji ne da su single vec mjesecima koji se polako pretvaraju u godine, vec se cak i ne sheme sa nekim. nemaju cak ni one one-night-stands, pa cak ni posebno nekoga da mu kazu: Kakva veza, ba?
ovo nije licna observacija tebe ili nekog sa foruma, kakvi! ne zelim da se neko nadje ovdje prozvan, jer ne prozivam nikog!
ovo je ono sto vidim oko sebe, nekih likova koje znam u RL. i onda kad se konacno docepaju nekog zenska bude- daj sta das. ako ONA zeli u krevet se ide isti dan, ali isto tako ako ona zeli i ceka se... ok, ne kazem ja-on zna i prekinuti takvu "vezu" ali opet ostane "suh".
Vaginalna manipulacija....
dear anjusha :oops:
ovako ti to uvijek bude: tipovi u dugim vezama zavide jaranima koji su singl - zbog tekmi, pijancenja sa rajom, slobode da gledaju minice po ulici... a kad se nadju u situaciji da budu solo, shvate da su im sve vrijeme ovi drugi zavidili na urednom seksu :wink: jasta, nego si vazda suh, kad si solo.

al ovdje se govori o vezama, o uspjehu veze. daj sta das i nije neka veza. to je sport & razonoda. a nekad i frustracija :D
ma znam o cemu je tema :D moj prethodni komentar je bio vezan samo za par prethodnih postova koji su govorili o tome koliko im treba da dobiju prvi sex. sex je stvar dvoje ljudi, tako da ako ona nece, nece ga ni on dobiti u tom vidu. :D
a slazem se da je bez dobrog i ucestalog sexa neka normalna i zdrava veza nemoguca. bez ikakve dileme.
imala sam jednom jednog poznanika- druga iz djetinjstva, kojeg kad sam srela nakon dugog niza godina mi je pricao o svojoj "vezi". (mislim da sam to vec jednom pisala na forumu) Bio je u to vrijeme vec nekih 5 godina sa djevojkom koju je namjeravao i zeniti. Nisu nikad imali sex. ona je htjela da u brak uđe nevina. ali joj je bilo ok da ako on ima te neke "potrebe" kako ih je ona zvala da se on sexa van te njihove veze pod uslovom da se on ne zaljubi u jednu od tih njegovih shema. :shock:
eh to mi vec nije normalno. ali ko sam ja da im sudim? :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#39 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by burek_in_space »

anjusha wrote: sex je stvar dvoje ljudi, tako da ako ona nece, nece ga ni on dobiti u tom vidu. :D
Sex jeste stvar dvoje ljudi,ali ne na nachin ako ona nece onda nema nishta od njega.valjda se i mushkarac neshto pita u svemu tome. :mrgreen:
Mishljenja sam da ako vec prichamo o vezi i sexu,onda prichamo o dvoje normalnih,zrelih,samosvjesnih ljudi koji se medjusobno privlache,medju kojima postoji hemija,strast,nagon i zashto to sputavati nekim duzhim vremenskim rokovima,kada nema nikakve garancije za opstanak neke veze,pa radilo se o vremenu,potpisanom papiru(brak) ili nechemu trecem.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#40 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

burek_in_space wrote:
anjusha wrote: sex je stvar dvoje ljudi, tako da ako ona nece, nece ga ni on dobiti u tom vidu. :D
Sex jeste stvar dvoje ljudi,ali ne na nachin ako ona nece onda nema nishta od njega.valjda se i mushkarac neshto pita u svemu tome. :mrgreen:
Mishljenja sam da ako vec prichamo o vezi i sexu,onda prichamo o dvoje normalnih,zrelih,samosvjesnih ljudi koji se medjusobno privlache,medju kojima postoji hemija,strast,nagon i zashto to sputavati nekim duzhim vremenskim rokovima,kada nema nikakve garancije za opstanak neke veze,pa radilo se o vremenu,potpisanom papiru(brak) ili nechemu trecem.
Pa sad... ako ona kaze ne, a on to hoce i na silu to uradi onda je to vec silovanje, ne?
Naravno, mozda se uvijek desiti i obrnuta situacija- a to je da ona hoce a on nece- pa opet nista od toga. Samo kolika je vjerovatnoca ovog? :D Doduse, imam jednog prijatelja koji je jednom rekao da ga boli glava...
Kad malo razmislim, i ja se sa svakim druzim :lol: :lol:
U sustini ja se slazem sa tobom. U danasnje vrijeme nema garancije ni da ces biti sa nekim sutra a kamoli za 5 -10 godina ili citav zivot. Covjek treba da tezi da mu bude lijepo, u granicama koje sam sebi postavi, ali upravo je to problem- sto su nam svima granica drugacije postavljene :D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#41 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by karanana »

anjusa, koji je tvoj zivotni prosjek od upozavanja do kreveta?
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#42 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

Je li ovo tema o meni, ili o vezama i sexu? Maloprije sam rekla da ne zelim nikog licno da prozivam na forumu, stoga molim da se to isto primjeni i na mene. Hvala.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#43 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by karanana »

ne prozivam ja nikog licno, nego probavam da dobijem neku sliku i percepciju normalnog vremenskog razdoblja kako u muskaraca tako i u zena.

moj zivotni prosjek je jedno mjesec dana, naravno izuzimajuci djevojke kojima sam placao. da sam to racunao to bi znatno smanjilo prosjek dana.
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#44 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by swirl »

karanana wrote:ne prozivam ja nikog licno, nego probavam da dobijem neku sliku i percepciju normalnog vremenskog razdoblja kako u muskaraca tako i u zena.

moj zivotni prosjek je jedno mjesec dana, naravno izuzimajuci djevojke kojima sam placao. da sam to racunao to bi znatno smanjilo prosjek dana.
Ma i mjesec dana je previse, fluid postoji ili ne postoji :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#45 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by zemo_online »

zast ne bi bila veza bez sexa, ne kontam?
naravno,ako se oduzi na par godina,onda i nije veza.
crnaguja
Posts: 66
Joined: 21/10/2008 12:42

#46 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by crnaguja »

Poznavala sam nekoliko parova koji su imali takvu vezu, ali je svaka funkcionisala tako što su momci imali sa strane za ... :dance: , a one fine i čedne čekale vrijeme da se udaju za njih. I što je najgore oženiše se ....Kažem najgore, jer su te navike dotiče gospode ostale i u braku :D Po mojoj slobodnoj procjeni radi se o primitivcima, zatucanih shvatanja itd.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#47 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by zemo_online »

crnaguja wrote:Poznavala sam nekoliko parova koji su imali takvu vezu, ali je svaka funkcionisala tako što su momci imali sa strane za ... :dance: , a one fine i čedne čekale vrijeme da se udaju za njih. I što je najgore oženiše se ....Kažem najgore, jer su te navike dotiče gospode ostale i u braku :D Po mojoj slobodnoj procjeni radi se o primitivcima, zatucanih shvatanja itd.
zar mi nemamo pravo na 4?
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#48 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by burek_in_space »

anjusha wrote: Pa sad... ako ona kaze ne, a on to hoce i na silu to uradi onda je to vec silovanje, ne?
Naravno, mozda se uvijek desiti i obrnuta situacija- a to je da ona hoce a on nece- pa opet nista od toga. Samo kolika je vjerovatnoca ovog? :D Doduse, imam jednog prijatelja koji je jednom rekao da ga boli glava...
Kad malo razmislim, i ja se sa svakim druzim :lol: :lol:
U sustini ja se slazem sa tobom. U danasnje vrijeme nema garancije ni da ces biti sa nekim sutra a kamoli za 5 -10 godina ili citav zivot. Covjek treba da tezi da mu bude lijepo, u granicama koje sam sebi postavi, ali upravo je to problem- sto su nam svima granica drugacije postavljene :D
Nisam mislio na silovanje glooho i daleko bilo.
Moj komentar se vishe odnosio na moc i znanje mushkarca da djevojku opusti i pokazhe joj da je nece smatrati ****** ako mu da nakon nekog kraceg vremenskog perioda.To je ujedno i jedan od glavnih uzroka zashto kod nas djevojke malo tezhe stupaju u sexualne odnose,jer mahala bi mogla svashta reci.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#49 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

karanana wrote:ne prozivam ja nikog licno, nego probavam da dobijem neku sliku i percepciju normalnog vremenskog razdoblja kako u muskaraca tako i u zena.

moj zivotni prosjek je jedno mjesec dana, naravno izuzimajuci djevojke kojima sam placao. da sam to racunao to bi znatno smanjilo prosjek dana.
Prema tom svom iskustvu koje si imao, vjerovatno si mogao da uvidis da neke djevojke lako prilaze i uzimaju sto zele od tebe. Kod njih je prosjek par sati do par dana. Neke druge su malo vise neodlucne, trebaju neko uvjerenje da ces ti biti tu i sutra, trebaju neku "ljubav" da bi to uradile. Kod njih je prosjek i par mjeseci i duze mozda. Kao sto sam u jednom od prethodnih postova rekla - svima su drugacije granice. To je jako individualna stvar, kako svake djevojke tako svakog i momka. I da sam ti dala svoj odgovor, ne bi ti puno znacio jer vec moja radna koleginica koja sjedi do mene ima potpuno razlicito rezonovanje i zivotnu pricu.

On topic:

U toku zivota cula sam od prijatelja (rekoh ja maloprije- sa svakim li se i ja druzim) da su im neke veze bile zasnovane iskljucivo na sexu. I to nisu tako kratko ni trajale. U sustini nisu imali puno zajednickog osim zestog tanga u posteljini. Ali opet postoji i primjer tog mog nazovi prijatelja koji je bio 5 godina sa djevojkom bez seksa (sa njom). Meni je i jedno i drugo malo cudno. Ali to sam samo ja :D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#50 Re: Da li moze veza uspjeti bez sexa :)?

Post by anjusha »

burek_in_space wrote:
anjusha wrote: Pa sad... ako ona kaze ne, a on to hoce i na silu to uradi onda je to vec silovanje, ne?
Naravno, mozda se uvijek desiti i obrnuta situacija- a to je da ona hoce a on nece- pa opet nista od toga. Samo kolika je vjerovatnoca ovog? :D Doduse, imam jednog prijatelja koji je jednom rekao da ga boli glava...
Kad malo razmislim, i ja se sa svakim druzim :lol: :lol:
U sustini ja se slazem sa tobom. U danasnje vrijeme nema garancije ni da ces biti sa nekim sutra a kamoli za 5 -10 godina ili citav zivot. Covjek treba da tezi da mu bude lijepo, u granicama koje sam sebi postavi, ali upravo je to problem- sto su nam svima granica drugacije postavljene :D
Nisam mislio na silovanje glooho i daleko bilo.
Moj komentar se vishe odnosio na moc i znanje mushkarca da djevojku opusti i pokazhe joj da je nece smatrati ****** ako mu da nakon nekog kraceg vremenskog perioda.To je ujedno i jedan od glavnih uzroka zashto kod nas djevojke malo tezhe stupaju u sexualne odnose,jer mahala bi mogla svashta reci.
true :D nisi dzaba ti imao ordinaciju. steta pa je preuzese drugi... :D
Post Reply