da li ljubav "na daljinu" moze opstati?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#1 da li ljubav "na daljinu" moze opstati?

Post by blues_woman »

smatrate li da ljubav "na daljinu" moze prezivjeti? dvoje ljudi se npr upoznalo na moru ili na netu, zive u 2 razlicita grada, drzave ili kontinenta? da li je ljubav moze biti dovoljno jaka da izdrzi tu razdvojenost? i da li se to uopste moze nazvati ljubavju? ili je bitno samo vjerovanje u drugu osobu u smislu da nece doci do prevare kad se ta osoba nadje u "teskoj"situaciji( potreba da u odredjenom trenutku ima nekog pored sebe)?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#2

Post by Svemirski_Jebach »

ma sta mi znamo moze li ili ne moze? Ko smo mi da o tome sta govorimo? kao da smo relevantni...
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#3

Post by blues_woman »

s_j a ko je relevantan?!
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by zensko »

krava, pitaj nju :D
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#5

Post by blues_woman »

doduse nisam trazila relevantne osobe vec cisto sta raja misli al eto :D
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#6

Post by DonDavudes »

NE MOZE. :(
Imao sam curu na Ilidzi, ali daleko od ociju, daleko od srca :(
:D
:lol: :lol:
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#7

Post by car-x »

kaze, daljina je za ljubav ko vjetar za vatru:
slabu gasi, a jaku raspiruje..
leyna
Posts: 48
Joined: 31/03/2004 11:35
Location: Sarajevo

#8

Post by leyna »

Nisam bas sigurna u opstanak veze na daljinu. Bez obzira koliko ta osoba bila savrsena za tebe i ti za nju, bude onih teskih momenata kada pozelis bilo koga pored sebe. A nje(ga) nema. Mozda je ipak stvar jacine karaktera da bi izdrzao. Ja nisam mogla, jer sam jednostavno takva osoba koja mora imati nekog uz sebe svaki dan.
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#9

Post by RPM »

sve ima rok trajanja :roll:
hey
Posts: 578
Joined: 22/02/2004 00:00
Contact:

#10

Post by hey »

odgovor : MOZE MOZE MOZE
kad ce hoce i zeli ;)
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#11

Post by novalic »

oho, care, pa i ti pjsnicka dusa...


kako mrka ?
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#12

Post by car-x »

novalic.. ovih dana je pravo nesto sjebana.. izgleda da se prepala sto se vracam kuci na duze vrijeme, pa je prpa ufatila.. do sad je mogla uskladiti mene i drugog momka kod kuce.. a sad je haman frka kako ce to organizovat :x

u svakom slucaju, malo me zbunjuje.. valjda ce biti ok..
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13

Post by Truba »

može ako se povremeno održavaju sexualni odnosi
za vrijeme godišnjih
praznika
nove godine
kineske nove godine
raznih manifestacija
seminara
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#14

Post by sicky »

DonDavudes wrote:NE MOZE. :(
Imao sam curu na Ilidzi, ali daleko od ociju, daleko od srca :(
:D
:lol: :lol:
LEGENDO!!! :lol: :lol: :lol:
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#15

Post by novalic »

eto vidis, ti si ovdje nesvjesno (a mozda i svjesno, vrag ce vas znat' vas muske).. podvukao veliku istinu ljubavi na daljine. Jedna je stvar zivjeti blizu nekoga, vidjeti ga nenaspavana ujutro, ili razocarna poslije posla. Posve nadrukan saslusati dnevne gluposti, imati strpljenja za sve to, poljubiti ujutro prije pranja zuba... vidjeti sa "prokislom" sminkom, nenasminkanu, sretnu, zalosnu... 24 sata dnevno... drugo su vikendi, odmori, par sati, provodi... tada se ima vremena samo za lijepe stvari, a zivot je nesto drugo....

ljubav na daljinu je kao lutrija, ili dobijes ili ne...

sve je pitanje srece....

zivot je lijep zato sto nema sheme, nema pravila, shablona...

nego, kako ti grah padne...


care, nesto si mi cesto u vezi mrka zabrinut', jel' radi nje ili tebe ? 8-)
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#16

Post by car-x »

novalic, ma vrag bi ga znao u zenskoj glavi sta se zbiva.. kad bi bila kakva "zenologija" ko obrazovni pravac, iso bi, ne da izucim, nego da pokusam razumjeti nerazumljivo.. bilo bi to, medjutim, sigurno u rangu studija relativiteta ajnstajnovog..
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#17

Post by krava »

mislim da sam vec pisala o ovome......
veza je moguca samo ako postoji neki konkretan cilj, tj realan plan da ce nakon nekog vremena biti zajedno na istom mjestu....

evo primjer je nas car-x..

ja sam imala takvo iskustvo...prva veza na daljinu nije uspjela jer jer on zelio ostati tamo a ja ovdje...

ova sada veza je bila par mjeseci na daljinu (mada smo se vidjali svaki mjesec po desetak dana), onda se on preselio vamo iz francuske i sad smo zajedno...


doduse ima istine sto kaze novalic....drugo su praznici, sezonska vidjanja a drugo je zivjeti zajedno....
meni se vise svidja ovo drugo..jer to smo zapravo mi....ujutro pospani, navecer umorni, dodjemo kuci sa problemima sa posla...a sve je nekako lakse kad imas nekoga da mu se izjadas...i koga volis bas onakav kako jeste i ko te voli onakva kakva si


:)
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#18

Post by Zox »

U subotu cu je vidjeti nakon PET MJESECI!
Pa cu vam reci moze li ljubav opstati na daljinu ili ne moze... :?
Usput, drzanje palceva je dobrodoslo.
leyna
Posts: 48
Joined: 31/03/2004 11:35
Location: Sarajevo

#19

Post by leyna »

Zox, sretno. I svaka cast na izdrzljivosti.
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#20

Post by car-x »

zox, go mile go... ;))
moj dan D je u utorak.. hehee.. mada smo se vidjeli prije 10-ak dana, izgleda da se puno toga promijenilo.. prije svega u glavama nasim.. sad valja vidjeti sta je ostalo od svega..
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#21

Post by novalic »

care, bolan...

u tome i jeste stvar, neke veze mogu da opstanu samo na daljinu... jer u toj daljini je ceznja, a sa druge strane prilicno je privlacno za pojedine osobe sacuvati samostalnost, cak su pojedine osobe i rodjene za to, za nekakav polu angazirani zivot... a kada bi trebalo doci do promjene, jednostavno su izgubljene....

osim toga, nije bas lako organizovati zivot sa dvojicom :-D 8-) :P
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#22

Post by horns&drums »

Novo ti si vani negdje, je l' da?

Hajde da ti i ja dokazemo da ova teorija pije vode :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#23

Post by novalic »

sta je... ti 'os' da budes drugi.....
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#24

Post by horns&drums »

Da, za pocetak :wink:


Sto rece winetou na jednoj od tema, zene su izazov :-D
sunday@morning
Posts: 6
Joined: 31/03/2004 14:57

#25

Post by sunday@morning »

ne znam sta bih rekla na ovo...sve moze biti divno i krasno samo ako se te dvije osobe koje su se recimo upoznale preko Neta sto prije vide, znaci da se ne odugovlaci susret jer se pocne idealizirati...

ja znam da i danas dan volim jednog momka nakon vise od 3 godine, i dan danas mi nije jasno zasto nisam usjela reci ono sto osjecam (ali sve) ...valjda sto sma se bojala da me ne povrijedi ili da odem kod njega barem na kratko i vidim da li bismo mogli funkcionisati i da li se ja njemu zaista svidjam...

svako ko vam kaze da su to gluposti i da to ne moze uspjeti laze, to moze biti najljepse zivotno iskustvo jer je razlicito od svakodnevnog...samo je potrebno da se oboje zrtvuju, ali ne moze tako u nedogled...znaci ako ste spremni ostaviti sve zbog nje/njega...i ako zaista vjerujete u vasu ljubav ne treba pretjerano razmisljati,

i jos nesto, ponos je lijepa stvar ali vam moze upropastiti tu ljubav kao i svaku dr ''normalnu'' vezu

takodjer ne smijete biti egoisti kakva sam ja bila uvijek ''ne, ja ne mogu napustiit fax ili ne mogu napustiti posao, pa ovdje mi je sve'' itd....trebate procijeniti dobro, sta je najbolje da li da se vi preselite kod nje/njega ili on kod vas...treba izvagati bolje mogucnosti...

eto, valjda ce nekome nesto od ovoga koristiti mada nema nekog pravila...ovdje su moguce svakakve sheme...covjek sam mora izabrati sta je najbolje za njega.samo da ne bude prekasno

PS. Zox drzim vam fige i vec ti zavidim na onom adrenalinu i feelingu kad cekas posljednjih 5 min do susreta..uhh
Post Reply