Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#276 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by ladyblue18 »

zelenashica wrote: da osjetila si sa 17.........ali da su i sjednim bili istinski ne bi ne prestajali... :-D .istinski leptiriči nikad ne umiru :thumbup:
Ja znam da su postojali, i bili su jaki, veoma jaki, divni. :) Ali su prestali...

Cekam na te istinske. :) Bit ce valjda... :-D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#277 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica »

ladyblue18 wrote:
zelenashica wrote: da osjetila si sa 17.........ali da su i sjednim bili istinski ne bi ne prestajali... :-D .istinski leptiriči nikad ne umiru :thumbup:
Ja znam da su postojali, i bili su jaki, veoma jaki, divni. :) Ali su prestali...

Cekam na te istinske. :) Bit ce valjda... :-D
biće.............. :thumbup:
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#278 Samo dvaput se ljubi...

Post by staza »

BISCANIN2 wrote:IMas mladost i dozivis djecacke zaljubljenosti ,razocarenja i obacanje samom sebi da te ni jedna nece vise povrijediti tako,onda malo kruzis trazis ,letis,i naidje slucajno u kaficu tvoja buduca zena. Iz pocetka i nije neka hemija ali kako vrijeme prolazi zaljubis se polako i na kraju mislis da ne mozes bez nje.
Onda zendiba i borba za posa,kucu , polozaj ,dodju i djeca nesto sto zivot cini veselijim i drazim .
Imas i hobi firmu ima se i nesto para ,onda vidis da u zadnjih 6ili 7 godina nisi se bas zabavljao pa odlucis da to promjenis .
Putovanja ova i ona malo sam vise sa zenom ,ako sta iskrsne zaletis se itd.
I onda odjednom se pojavi neko i istog trena te pukne grom u glavu oslijepis i oglushish.Takve leptirice u stomaku nikad nisi osjetio ,jednostavno kad ta osoba tu gubis konce ne vladas sobom .
Ne mozes vise da se kontrolises ,i naravno to se vidi i osjeti .
A ta osoba jos radi sa tobom u kancelariji preko .
I onda se konacno i desi ,ekstaza ,emocije ko nikad .
Vidis da je to opasno za sviju ,izbjegavas ,trudis se da nemas kontakta potiskujes ali dzaba .
Jednostavno nema momenta da ne pomislis ,preplivao bi svaku rijeku , otisao bi na kraj svijeta ,potukao bi se sa pola ulice samo da je momenat vidis .
Opet razmisljas hladne glave barem pokusavas ,promjenis radno mjesto ,da nije na ocima barem, pa procice treba malo vremena ,ali jos gore .Sta sad ,valjda ce da prodje.
:mrgreen:
Kružiš i letiš: teško ću večeras zaspati, umirem od smijeha...
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#279 Re: Samo dvaput se ljubi...

Post by zelenashica »

staza wrote:
BISCANIN2 wrote:IMas mladost i dozivis djecacke zaljubljenosti ,razocarenja i obacanje samom sebi da te ni jedna nece vise povrijediti tako,onda malo kruzis trazis ,letis,i naidje slucajno u kaficu tvoja buduca zena. Iz pocetka i nije neka hemija ali kako vrijeme prolazi zaljubis se polako i na kraju mislis da ne mozes bez nje.
Onda zendiba i borba za posa,kucu , polozaj ,dodju i djeca nesto sto zivot cini veselijim i drazim .
Imas i hobi firmu ima se i nesto para ,onda vidis da u zadnjih 6ili 7 godina nisi se bas zabavljao pa odlucis da to promjenis .
Putovanja ova i ona malo sam vise sa zenom ,ako sta iskrsne zaletis se itd.
I onda odjednom se pojavi neko i istog trena te pukne grom u glavu oslijepis i oglushish.Takve leptirice u stomaku nikad nisi osjetio ,jednostavno kad ta osoba tu gubis konce ne vladas sobom .
Ne mozes vise da se kontrolises ,i naravno to se vidi i osjeti .
A ta osoba jos radi sa tobom u kancelariji preko .
I onda se konacno i desi ,ekstaza ,emocije ko nikad .
Vidis da je to opasno za sviju ,izbjegavas ,trudis se da nemas kontakta potiskujes ali dzaba .
Jednostavno nema momenta da ne pomislis ,preplivao bi svaku rijeku , otisao bi na kraj svijeta ,potukao bi se sa pola ulice samo da je momenat vidis .
Opet razmisljas hladne glave barem pokusavas ,promjenis radno mjesto ,da nije na ocima barem, pa procice treba malo vremena ,ali jos gore .Sta sad ,valjda ce da prodje.
:mrgreen:
Kružiš i letiš: teško ću večeras zaspati, umirem od smijeha...
nema smisla čovjeka da zezaš.......eh da će i tebe to strefit pa da vidim štaš onda :oops:
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#280 Samo triput se ljubi...

Post by staza »

Što su svi ovdje nadr...ani pozitivnim vibracijama.
:D
Još uvijek se smijem.
Nego, poštovana moja, umjesto da mi nešto lijepo napišeš i daš podršku, jer me dugo ovdje nije bilo, ti tako odma' i na 1. loptu.
:thumbup:
I, nevjerovatno, pogodila si, al' valjda imam pravo nešto i teorijski napisati.
:)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#281 Re: Samo triput se ljubi...

Post by zelenashica »

staza wrote:Što su svi ovdje nadr...ani pozitivnim vibracijama.
:D
Još uvijek se smijem.
Nego, poštovana moja, umjesto da mi nešto lijepo napišeš i daš podršku, jer me dugo ovdje nije bilo, ti tako odma' i na 1. loptu.
:thumbup:
I, nevjerovatno, pogodila si, al' valjda imam pravo nešto i teorijski napisati.
:)
ja sam vazda nadr.....ana pozitivom,čak i kad me leptirići hebu :lol:


pa đes bio bolan................eto haj dobro došo..................al samo nek te strefe leptirici pa kud puklo da puklo..... :dance:
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#282 Samo četiri puta se ljubi...

Post by staza »

U, ti bi se raspravljala. :D
Tipično balkanski: zato nama i stoji ona teza: lahko ćemo.
Al' mislim da imaš sreće, jer se još uvijek smijem, pa ću biti koncizan.
Blago tebi, kada ti je ljubav sve u životu.
A za leptire ne brini: oni su već našli šta će ih strefiti ovoga ljeta.
Sve najbolje...
:thumbup:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#283 Re: Samo četiri puta se ljubi...

Post by zelenashica »

staza wrote:U, ti bi se raspravljala. :D
Tipično balkanski: zato nama i stoji ona teza: lahko ćemo.
Al' mislim da imaš sreće, jer se još uvijek smijem, pa ću biti koncizan.
Blago tebi, kad ti je ljubav sve u životu.
A za leptire ne brini: oni su već našli šta će ih strefiti ovoga ljeta.
Sve najbolje...
:thumbup:
a šta mi to treba bit sve u životu,...........volim svoje dijete najjjj na svijetu.......znači ljubav,..............volim jednog muškarca najjjjjj na svijetu značči ljubav,volim svoj posao najjjjjjjjjj znači ljubav,.............volim lovu najjjjjjjjjjj opet ljubav..........pa ljubav je bolan oko mene..............i jeste mi sve na svijetuuuuuuuuuuuuu :-D :D

a što se ne bi smijo......da ne bi malo ujedo............. :razz: :oops: samo da znaš košćata sam :mrgreen: :lol:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#284 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by zelenashica »

Ljubav & Sex
Sex, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.
Moderatori/ce: zoom66, anais_nin, Bumbar
1845 Teme
174213 Postovi
Zadnji post Re: Samo četiri puta se ljubi…
Postao/la zelenashica Zadnji post
dana 17/06/2009 01:1
:shock: :? ja sazrela za kreveta :run: šta je ovo zoome dragi,malo prije tri puta,sad četri,....ode mi bolan teorija :lol:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#285 Re: Samo četiri puta se ljubi...

Post by anais_nin »

staza wrote: Blago tebi, kada ti je ljubav sve u životu.
a sta je to drugo vaznije od ljubavi? :? :-? osim mozda zdravlje (koje je meni jednako vazno, ali ne i vaznije od iste)... :)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#286 Re: Samo četiri puta se ljubi...

Post by zelenashica »

anais_nin wrote:
staza wrote: Blago tebi, kada ti je ljubav sve u životu.
a sta je to drugo vaznije od ljubavi? :? :-? osim mozda zdravlje (koje je meni jednako vazno, ali ne i vaznije od iste)... :)
:kiss: nek je bar neko uz mene :thumbup:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#287 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by anais_nin »

BISCANIN2 wrote:Ne znam ,volio bih ako je ko od ovih koji imaju malo više ljeta iza sebe prošli sličnu situaciju da kaže svoje iskustvo .
Znam da do tad takvo nešto nisam ni osjetio , znači neću reći ljubav jeli ne znam šta je ,ali magičnu i strašnu privlačnost jednostavno kao da osjetiš da je to to .
Često kontam kako nije fer život , godinama lunjaš i tražiš i kad misliš da takvo nešto ne postoji bum.Ošine te grom na prvi pogled .I više ništa nije isto .
U suštini sretan sam,srce mi lupa jače ,svijet gledam drukčijim očima , prijatelj mi kaže kako bi volio da takvo što može da doživi.
Dokle,dotle šta će biti nek bude .

sjednes malo sam sa sobom pa protabiris sta zelis, kako zelis, kakav zivot zelis, sta zelis da budes svojoj djeci, sta zelis da im ostavis iza sebe...pa protabiris malo bolje da li prema svojoj zeni osjecas ista vise osim navike i obaveze....i sta ona misli da ti osjecas za nju...i ta "druga" je puno manje bitna u cijeloj ovoj jednacini od ovih gore pomenutih pitanja...ako zivis zivot neiskren prema samom sebi u cemu je onda poenta? :roll: mozda ta zena ne uzvraca tvoja osjecanja, ali njena osjecanja nisu ni bitna, ovde se radi o tome sta ti osjecas....a kad se uzmu u obzir tvoja osjecanja - ti zivis laz :roll:

mogu govoriti samo u svoje ime...i to kao neko ko je to osjetio na svojoj kozi...radije bih da mi srce bude slomljeno, ali da sam svjesna istine - da neko ne uzvraca moja osjecanja - i da time budem oslobodjena da pronadjem osobu koja me zaista voli...nego da zivim laz, vjerujuci da me neko voli kad to nije slucaj....privid nije (i ne bi bio) dovoljan...
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#288 Re: Samo četiri puta se ljubi...

Post by anais_nin »

zelenashica wrote:
anais_nin wrote:
staza wrote: Blago tebi, kada ti je ljubav sve u životu.
a sta je to drugo vaznije od ljubavi? :? :-? osim mozda zdravlje (koje je meni jednako vazno, ali ne i vaznije od iste)... :)
:kiss: nek je bar neko uz mene :thumbup:
:D :D :D razumijemo se u potpunosti :)
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#289 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by BISCANIN2 »

Čovjek više ne može biti pametan ,najviše sam ljut na samog sebe nisam više balavac da mi se to dešava.
Brak i žena koja me neizmjerno voli ,morao bi biti najveći gad da bi nešto takvo povrijedio .
A opet misli mi lete na drugu stranu ,ne znam nek vrijeme donese svoje ,imam još snage i razuma da guram dalje.
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#290 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy »

BISCANIN2 wrote:Čovjek više ne može biti pametan ,najviše sam ljut na samog sebe nisam više balavac da mi se to dešava.
Brak i žena koja me neizmjerno voli ,morao bi biti najveći gad da bi nešto takvo povrijedio .
A opet misli mi lete na drugu stranu ,ne znam nek vrijeme donese svoje ,imam još snage i razuma da guram dalje.
Pitanje koje sam sebi trebas postaviti je volis li ti svoju zenu?
U svakom braku ima kriza pa tako i u tvom,samo ako je sve sto osjecas zahvalnost sto
ona tebe voli,sumnjam da ces situaciju prevazici lako,i ponavljace se(mozda sa nekom drugom).
Postavi sebi i pitanje da li je sve sto osjecas prema toj drugoj zeni samo fizicka privlacnost?
Razmisli dobro prije nego unistis brak(jer oprostiti ti zena mozda moze ,cak i da ostane s tobom i dalje, ali ne i zaboraviti)
I prije nego povrijedis i tu drugu zenu.
U svakom slucaju dobro razmisli o svemu,zelim ti puno srece.
ponosni
Posts: 95
Joined: 05/06/2009 00:32

#291 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by ponosni »

Svako voli na svoj način, slažem se. Nijedan brak nije idila, iako nekima ide bolje i lakše. Neko može trpit više, neko manje. Valjda se tako ljudi i nalaze - agresivci i pasivci. Mirni i nervozni, itd. Mora biti razlika, a ljudi kad su zaljubljeni ne vide nikakve zapreke. Čini im se da su idealan par. To je samo privid. Svi smo različiti. Uvijek se nešto mora i otrpiti, jer ne može sve biti po našem. Ako nema suprotstavljenih mišljenja, onda je to dosadno jednoumlje, ili tiranija. A ako ima rauzlika u mišljenjima, to može izrasti u sukob. Bolje je oženiti curu iz svoga kraja, jer je veća šansa da te razumije, ali ima i puno suprotnih primjera. Kad bi imao idealan brak, a teško bolesno dijete, bi li se mijenjao za brak s čestim nesporazumima, a da imaš zdravo dijete? Koliko djeca utječu na pojam ljubavi i brak? Ako ti tražiš sreću za sebe, a razbiješ brak kojim nisi zadovoljan, bitno je za tvoju sreću i kako će biti djetetu. Kada imaš dijete, shvatiš da ti je ono važnije od svega, jer ako je dijete nesretno, kako ćeš ti biti sretan? Neka nađeš divnu novu ženu, pogled na nesretno dijete sve ruši. Svako ko nešto ima nije više slobodan, makar imao kućnog ljubimca, ili neko staro auto, ili kuću. Tu je odgovornost za druge i za imovinu. Glavno je da nema maltretiranja u braku, a pogotovo da to ne škodi djeci. A opet, nezgodna su i deca. Ona žele održati roditelje zajedno po svaku cijenu, inače su nesretna. Isto tako, žele ih zavaditi po svaku cijenu, samo da ostvare svoje male ciljeve (da ne moraju učiti, da mogu do kasno izlaziti vani, itd.). A ako uspiju zavaditi roditelje, onda su nesretna. Eto, ljubav je kao plivanje po moru - to je promjenjivo. Ljudi se mijenjaju iz dana u dan. Ako dođe bolest, onda se može dogoditi da se bračni partner dosta promijeni. To nije više ona osoba za koju si se vezao. Ostaviti je? Ili se prilagođavati i trpiti? Žena kad rodi često promijeni ćud i obličje. Zar ću je ostaviti, ako je malo živčanija i još nelogičnija? Žene se inače manje služe logikom, a više srcem. I tu je razlika prema muškarcima. Ma mora doći do okršaja i to pravih, dok se ne savladaju neke tehnike izbjegavanja uzaludnog sukoba. Ali mora se imati odgovornost jedno za drugo i za djecu. Ono puno seksa pa na kraju malo seksa ti se zgadi ako nema poštivanja. Čudo je kako žene gube interes za seksom nakon što rode. Valjda ih umara briga oko djece pa im nije do seksa. Zar ostaviti majku svoje djece zbog nekog boljeg seksa? To je za mene zločin. A opet, "svaki je par sretan na isti način, a nesretan na svoj način". Sve je dano svakome na odluku kako se kome svidi, ali ja sam za to da se pazi na djecu. Makar objesio muda na klin... Ma isplati se sve za djecu! Djeca su najveća sreća i čudo našeg ponovljenog odrastanja!
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#292 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy »

@ponosni ,misljenja nam se skoro poklapaju :)
S tim da ja mislim da jedan brak ne mogu odrzati samo djeca (tebe sam tako shvatila iako nisi direktno rekao,mozda grijesim),cak sta vise,mislim da djecu trebaju dobiti ljudi nakon sto su par godina zivjeli skupa,onda se vjencali i odlucili na brak.Brak je sam po sebi pun odricanja ,davanja ali naravno i dobijanja i ako je ono sto dobijamo na minimumu,a ono cega se odricemo u svakodnevnici zastupljeno,nema tu dobrog braka ,nema tu dusevnog zadovoljstva.To se ne zove biti ispunjen tj. biti sretan,osjecati i primati ljubav.
Jedino u slucaju djeteta smo u stanju bezuslovno da volimo,jedino tu osjecamo da i samo ako dajemo sretni smo i presretni :) nista ne trazimo za uzvrat i ne smeta nas sto se stalno trudimo da im udovoljimo jer na kraju krajeva,za njih zivimo,zar ne?
Isto mislim kao i ti da treba pokusati sve,sve,sve i spasiti brak bas zbog djece ali ima slucajeva gdje je to nemoguce i ostajanje u tom braku nije nista vise nego zivotarenje iz dana u dan i onda ubjedjivanje samog sebe u to da i drugima nije nista bolje :sad:
Svaki brak ima svoje dobre i lose faze ,dolazi do mimoilazenja u misljenjima,svadje,dolazi do toga da se vazne odluke moraju donositi i ako kako ti kazes ti ,,agresivci'' stalno tjeraju po svom i onom ,,pasivcu'' jednom pukne film i misli u sebi ,hej,pa stani malo,pa zar ja sa ovom osobom moram ostariti? :shock: Ljubavi je tu sve manje i manje u tom slucaju dok se jednom ne desi da svako zivi za sebe,ne mora doci do preljube ali ljudi se odalje jedno od drugog.Sto je najinteresantnije od svega toga samo sretna zena moze biti turbo-mama koja ce sve da stigne i da se ne jada,koja ce da drzi do sebe,koja ce da bude raspolozena za sex itd.i isto tako sretan muskarac moze biti dobar otac itd.
Svakom je svoja muka najteza i razliciti su slucajevi u kojima dolazi do razvoda jer sta jedan muskarac tolerise i moze drugi ne moze i isto tako kod zena je slucaj.Jednostavno treba dobro otvoriti oci i biti svjestan s kim u taj brak ulazis.A ne mogu stvarno da zamjerim ljudima koji kazu,ja ne mogu vise s tom osobom i gotovo.Krize su krize i ima ih svuda u svakom braku ali ako te krize traju i traju ,a ne dolazi do onih perioda ispunjenim srecom,pa ako cemo i sexom i paznjom nevalja to.Npr.roditelji jednog djeteta nisu sretni ,imaju krizu u braku postaju depresivni,nemaju volje,dolazi do svadja i ako to ne prevazidju i neda se prevazici nakon jednog dugog perioda ili su te krize stalno tu(malo se smiri ,pa opet) tom djetetu je bolje mozda da ne ostanu u braku. Govorim o pravim krizama ,ne o glupostima u svakodnevnici.
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#293 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy »

@ponosni ,misljenja nam se skoro poklapaju :)
S tim da ja mislim da jedan brak ne mogu odrzati samo djeca (tebe sam tako shvatila iako nisi direktno rekao,mozda grijesim),cak sta vise,mislim da djecu trebaju dobiti ljudi nakon sto su par godina zivjeli skupa,onda se vjencali i odlucili na brak.Brak je sam po sebi pun odricanja ,davanja ali naravno i dobijanja i ako je ono sto dobijamo na minimumu,a ono cega se odricemo u svakodnevnici zastupljeno,nema tu dobrog braka ,nema tu dusevnog zadovoljstva.To se ne zove biti ispunjen tj. biti sretan,osjecati i primati ljubav.
Jedino u slucaju djeteta smo u stanju bezuslovno da volimo,jedino tu osjecamo da i samo ako dajemo sretni smo i presretni :) nista ne trazimo za uzvrat i ne smeta nas sto se stalno trudimo da im udovoljimo jer na kraju krajeva,za njih zivimo,zar ne?
Isto mislim kao i ti da treba pokusati sve,sve,sve i spasiti brak bas zbog djece ali ima slucajeva gdje je to nemoguce i ostajanje u tom braku nije nista vise nego zivotarenje iz dana u dan i onda ubjedjivanje samog sebe u to da i drugima nije nista bolje :sad:
Svaki brak ima svoje dobre i lose faze ,dolazi do mimoilazenja u misljenjima,svadje,dolazi do toga da se vazne odluke moraju donositi i ako kako ti kazes ti ,,agresivci'' stalno tjeraju po svom i onom ,,pasivcu'' jednom pukne film i misli u sebi ,hej,pa stani malo,pa zar ja sa ovom osobom moram ostariti? :shock: Ljubavi je tu sve manje i manje u tom slucaju dok se jednom ne desi da svako zivi za sebe,ne mora doci do preljube ali ljudi se odalje jedno od drugog.Sto je najinteresantnije od svega toga samo sretna zena moze biti turbo-mama koja ce sve da stigne i da se ne jada,koja ce da drzi do sebe,koja ce da bude raspolozena za sex itd.i isto tako sretan muskarac moze biti dobar otac itd.
Svakom je svoja muka najteza i razliciti su slucajevi i razlozi zbog kojih dolazi do razvoda jer sta jedan muskarac tolerise i moze drugi ne moze i isto tako kod zena je slucaj.Jednostavno treba dobro otvoriti oci i biti svjestan s kim u taj brak ulazis.A ne mogu stvarno da zamjerim ljudima koji kazu,ja ne mogu vise s tom osobom i gotovo.Krize su krize i ima ih svuda u svakom braku ali ako te krize traju i traju ,a ne dolazi do onih perioda ispunjenim srecom,pa ako cemo i sexom i paznjom nevalja to.Npr.roditelji jednog djeteta nisu sretni ,imaju krizu u braku postaju depresivni,nemaju volje,dolazi do svadja i ako to ne prevazidju i neda se prevazici nakon jednog dugog perioda ili su te krize stalno tu(malo se smiri ,pa opet) tom djetetu je bolje mozda da ne ostanu u braku. Govorim o pravim krizama ,ne o glupostima u svakodnevnici.
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#294 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy »

Ne znam sta je sad ovo ali vidim moj post dva puta ,ne znam da li je moja greska ako jeste svakako nije bilo namjerno.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#295 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Lesli Eldridž »

E ako ste prije dva dana gledali Žuži Jelinek, Ćiru Blaževića i nekog sexologa prf.dr. XY u emisiji "Otvoreno" na HRT 1, onda vam je sve jasno. Carica Žuži savjetuje ženama da ne prave aferu zbog preljube. Kaže:"Ako je to on uradio, ne pravite aferu. On je to morao uraditi, to svi muški rade. Ne znači da on ne voli vas i djecu. Vratit će se on, bit će on dobar muž i otac i dalje, ali u prorodi svakog muškarca je da radi i "ono" sa strane." :D Ćiro se složio sa njom, a prof. nije. I ja se slažem sa gopođom Žuži Jelinek. :D Carica je Tita mi :D
Last edited by Lesli Eldridž on 20/06/2009 19:48, edited 1 time in total.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#296 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Lesli Eldridž »

BISCANIN2 wrote:Ne znam ,volio bih ako je ko od ovih koji imaju malo više ljeta iza sebe prošli sličnu situaciju da kaže svoje iskustvo .
Znam da do tad takvo nešto nisam ni osjetio , znači neću reći ljubav jeli ne znam šta je ,ali magičnu i strašnu privlačnost jednostavno kao da osjetiš da je to to .
Često kontam kako nije fer život , godinama lunjaš i tražiš i kad misliš da takvo nešto ne postoji bum.Ošine te grom na prvi pogled .I više ništa nije isto .
U suštini sretan sam,srce mi lupa jače ,svijet gledam drukčijim očima , prijatelj mi kaže kako bi volio da takvo što može da doživi.
Dokle,dotle šta će biti nek bude .
Kresni ti to jarane, bez emocija, i sjeti se šta na to kaže Žuži Jelinek :D
User avatar
tatjanamster
Posts: 543
Joined: 01/03/2009 23:12
Location: Kako se ono zvaše...zaboravila..hm....

#297 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by tatjanamster »

Pod punom krivičnom i materijalnom odgovornošću
izjavljujem da je moguće dva puta voljeti.


:)
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#298 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Katy »

Lesli Eldridž wrote:E ako ste prije dva dana gledali Žuži Jelinek, Ćiru Blaževića i nekog sexologa prf.dr. XY u emisiji "Otvoreno" na HRT 1, onda vam je sve jasno. Carica Žuži savjetuje ženama da ne prave aferu zbog preljube. Kaže:"Ako je to on uradio, ne pravite aferu. On je to morao uraditi, to svi muški rade. Ne znači da on ne voli vas i djecu. Vratit će se on, bit će on dobar muž i otac i dalje, ali u prorodi svakog muškarca je da radi i "ono" sa strane." :D Ćiro se složio sa njom, a prof. nije. I ja se slažem sa gopođom Žuži Jelinek. :D Carica je Tita mi :D
Umirem od smijeha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dobro nije jos rekla da je to pozeljno da ih posalju(muzeve) u ,,kvar'' :-D
Pa daaaaaa,tek poslije toga vide koliko vole svoje zene :lol:

@Lesli,bas me nasmija :-D
User avatar
Eweleen
Posts: 649
Joined: 08/04/2009 23:51
Location: Spol: Muški

#299 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Eweleen »

Ma može, al neće bit to to.
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#300 Re: Da li jos postoji prava Ljubav ? Moze li se 2 puta voliti ?

Post by Toffee karamela »

Lesli Eldridž wrote:E ako ste prije dva dana gledali Žuži Jelinek, Ćiru Blaževića i nekog sexologa prf.dr. XY u emisiji "Otvoreno" na HRT 1, onda vam je sve jasno. Carica Žuži savjetuje ženama da ne prave aferu zbog preljube. Kaže:"Ako je to on uradio, ne pravite aferu. On je to morao uraditi, to svi muški rade. Ne znači da on ne voli vas i djecu. Vratit će se on, bit će on dobar muž i otac i dalje, ali u prorodi svakog muškarca je da radi i "ono" sa strane." :D Ćiro se složio sa njom, a prof. nije. I ja se slažem sa gopođom Žuži Jelinek. :D Carica je Tita mi :D
Žuži je simpatična bakica, raritet iz doba Franca Jozefa i ako ju čovjek ne shvata ozbiljno može biti strašno simpatična. Međutim, ko zbilja povjeruje da je ona našla Sveti gral muško-ženskih odnosa taj (po mojem mišljenju) nema ni dvije zdrave fosne u glavi.

Žuži priča samo iz svog iskustva, kod nje je "ja,ja i ja"...OK, dobro je čuti svačije mišljenje, ali ne možeš ti pretendirat da nekog savjetuješ po magazinima ili medijima (i to decenijama), ne uzimajući u obzir ništa osim svog iskustva (pa taman da je tako bogato kao kod nje ili Liz Taylor)....njena maksima bi bila "žene širite noge kad se to god zahtijeva od vas i ne žalite se na glavobolju". E jbg Žuži :shock:

A može li se voljeti dvaput? Može, i te kako. Druga je stvar što neko ne bude te sreće pa da po drugi put nađe nekoga u koga će se zaljubiti. Ona prva ljubav mu ostaje idealizirana do smrti i onda samo ponavlja "samo jednom se voli". Opet zavisi od osobe do osobe.

Neko ne voli nijednom (ima ih koji i ne vjeruju da ljubav postoji).

Neko voli i više od dva puta.

Casanova je tvrdio u svojim memoarima da je svaku ženu s kojom je spavao i volio. Zamislite samo to!
Post Reply