da li je svijet pogrijesio sto je zaustavio rat u BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
oslobad

da li je svijet pogrijesio sto je zaustavio rat u BiH

Post by oslobad » 19/06/2007 00:59

almah wrote:Moze li se na ovom forumu postaviti ijedna tema a da BosanaC nakon nekoliko komentara ne skrene diskusiju na Harisa Silajdjica?
Po BosanCu je Haris:
-izmislio Deyton
-izdao BiH
-izdao Srebrenicu
-pokrao pare za Srebrenicu
-proizveo cunami u Indoneziji
-kriv za globalno zagrijavanje
-hulja
Pa kako ti ne dosadi,covjece.
Daj bar jednom neki argument, neki makar najsitniji dokaz.
I daj jednom pokusaj da se drzis teme.
Pa ni meni Haris nije uzor i jos manje primjer idealnog politicara, ali je trenutno jedini koji se suprotstavlja ociglednom dogovornom cijepanju Bosne.

i sam sam bio zestoki kriticar i Harisa i Alije i dalje ostajem u svom ubjedjenju da su nacinili tesko popravljivu gresku u Dejtonu.Medjutim,danas nam Haris treba u odmjeravanju snaga sa Banja Lukom.Gradjani,odnosno Bosnjaci si prepoznali odakle dolazi opasnost i oni koj nikad nisu i ne bi ni u snu glasali za Silajdzica na proslim izborima su dali glas bas tom Harisu Silajdzicu i ja sam sam jedan od njih.

treba nam posluziti za nauk i pamet ovo srpsko masovno glasanje za Dodika u rs.

da nije dobio tolike glasove ne bi se tako oholo ponasao jer je popunio sve institucije sa svojim ljudima.

moramo biti svjesni da moramo imati covjeka koji ce stititi Bosnu i Hercegovinu pred naletom srpskih nihilistickih snaga.Hvala svim glasacima koji su dali podrsku Silajdzicu,jer podrzavajuci njega podrzavaju i cjelovitu,nedjeljivu Bosnu i Hercegovinu.

a kad prodje ovo tesko politicko stanje i BiH zazivi na zdravim nogama onda braco glasajte za koga hocete.Jer samo politicki izgradjen i svjestan arod se ovako ponasa u turbuletno vrijeme za njegovu domovinu i bioloski opstanak.

Fair Life

Post by Fair Life » 19/06/2007 01:01

oslobad wrote:...
moramo biti svjesni da moramo imati covjeka koji ce stititi Bosnu i Hercegovinu pred naletom srpskih nihilistickih snaga.Hvala svim glasacima koji su dali podrsku Silajdzicu,jer podrzavajuci njega podrzavaju i cjelovitu,nedjeljivu Bosnu i Hercegovinu.

a kad prodje ovo tesko politicko stanje i BiH zazivi na zdravim nogama onda braco glasajte za koga hocete.Jer samo politicki izgradjen i svjestan arod se ovako ponasa u turbuletno vrijeme za njegovu domovinu i bioloski opstanak.

Jos najmanje dva mandata Haretu!!

Valja li ova??

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 01:04

Fair Life wrote:

Jos najmanje dva mandata Haretu!!

Valja li ova??

ne radi se o dva ili pet ili ni jednom,radi se o sudbini Bosne i hercegovine,ako imas boljeg reci mu da zine da mu vidimo zube.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 01:06

u pravu si zemo.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 01:08

ja ne kontam zasto je dejton uopce potpisan kad je tako los,a srbi su prije toga odbili sve ponude i prekrsili sva primirja.
nisam pratio politiku u to vrijeme.

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 01:13

test01 wrote:u pravu si zemo.

znas,ponekd mi krivo sto je opsada Sarajeva trajala koliko je trajala,ili sam u krivu.

ali ja pravim veliku razliku izmedju gliste i zmije.znas,oni koji su to sve dozivili,invalidi,izranjivani,promrzli u rovovima,nikad necemo dozvoliti da nam neko obrise memoriju na prosle dogadjaje.nema eutanazije misljena.

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 01:15

test01 wrote:ja ne kontam zasto je dejton uopce potpisan kad je tako los,a srbi su prije toga odbili sve ponude i prekrsili sva primirja.
nisam pratio politiku u to vrijeme.

kad bi Haris Silajdzic bio posten pa htjeo to sve lijepo objasniti.i sam se pitam zasto je to sve potpisano??

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 01:15

zasto je aljo uopce isao na suverenu bih 1992. kad je u hrvatskoj bjesnio rat i kad je sds prijetio ratom cak i javno.trebali smo izbjeci rat po svaku cijenu,pa cak i ostankom u yugoslaviji kao crna gora,pa poslije proglasiti drzavu.ovako,ova bih ne lici ni na sta.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 01:17

ne mos se bost srogatim.

prleitihi

Post by prleitihi » 19/06/2007 01:19

svaki dan me odabir novih tema sa ovog podforuma ugodno iznenadi.. :D

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 01:22

pazi jednu stvar,raso javno u skupstini izjavi da bi muslimani mogli nestati;sta mislis kolko je to puta ponovio alji na pregovorima.a sta je aljo konto u to vrijema-da ce evropa sprijecit sukob,a imao je hrvatsku pred nosom.

Ergot

Post by Ergot » 19/06/2007 01:23

test01 wrote:zasto je aljo uopce isao na suverenu bih 1992. kad je u hrvatskoj bjesnio rat i kad je sds prijetio ratom cak i javno.trebali smo izbjeci rat po svaku cijenu,pa cak i ostankom u yugoslaviji kao crna gora,pa poslije proglasiti drzavu.ovako,ova bih ne lici ni na sta.

Ma bravo moz¾e! Dajte mu kiflicu s marcipanom.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 01:34

ne mos se bost srogatim.

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 19/06/2007 01:43

test01 wrote:zasto je aljo uopce isao na suverenu bih 1992. kad je u hrvatskoj bjesnio rat i kad je sds prijetio ratom cak i javno.trebali smo izbjeci rat po svaku cijenu,pa cak i ostankom u yugoslaviji kao crna gora,pa poslije proglasiti drzavu.ovako,ova bih ne lici ni na sta.

ti se grdno varas ako mislis da ne bi bilo pokolja kod nas :(

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 01:50

i sam sam ponekad razmisljao tako i pravio kombinacije moguce i nemoguce.

meni je jasno,ne znam da li je jasno bas svakom Bosnjaku i onima koji sebe ne nazivaju tako,da je Evropa protezirala Srbiju u tom nesretnom ratu.Svijet je drzao do BiH ko do Alajbegove slame(svacija i nicija) iako su je priznali kao nezavisnu drzavu.priznali i tako je ostavili na milost i nemilost kasapina.

da je BiH ostala u sastavu sa Srbijom i Crnom Gorom poslije osamostaljenja Slovenije i Hrvatske nikad vise BiH ne bi dobila sansu za svoju nezavisnost.to bi bila Srbija za sljedecih sto godina. ni Crna Gora nebi smjela ni pomisliti o svojoj nezavisnosti.

povlaciti neku paralelu sa Crnom Gorom nema smisla,jer u Crnoj gori nema Bosnjaka kao vecinskog stanovnistva.osim toga Crnogorci su pravoslavci.kad je Crna Gora najavila da se rastaje sa Srbijom,nije bilo barikada i balvana po cestama.nije bilo poruka da ko podigne (turski barjak)da ce mu biti ruka odsjecena i da moze ici za Malu Aziju.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 02:04

oslobad wrote:

meni je jasno,ne znam da li je jasno bas svakom Bosnjaku i onima koji sebe ne nazivaju tako,da je Evropa protezirala Srbiju u tom nesretnom ratu.Svijet je drzao do BiH ko do Alajbegove slame(svacija i nicija) iako su je priznali kao nezavisnu drzavu.priznali i tako je ostavili na milost i nemilost kasapina.

da je BiH ostala u sastavu sa Srbijom i Crnom Gorom poslije osamostaljenja Slovenije i Hrvatske nikad vise BiH ne bi dobila sansu za svoju nezavisnost.to bi bila Srbija za sljedecih sto godina. ni Crna Gora nebi smjela ni pomisliti o svojoj nezavisnosti.

povlaciti neku paralelu sa Crnom Gorom nema smisla,jer u Crnoj gori nema Bosnjaka kao vecinskog stanovnistva.osim toga Crnogorci su pravoslavci.kad je Crna Gora najavila da se rastaje sa Srbijom,nije bilo barikada i balvana po cestama.nije bilo poruka da ko podigne (turski barjak)da ce mu biti ruka odsjecena i da moze ici za Malu Aziju.

nije ova srbija isto sto i slobina srbija.crnogorci imaju nezavisnost sa 33% srba,isto kao u bosni.na referendumu su prosli tijesnom vecinom.osim toga i hrvatska je sada u sasvim drugoj politici.
po cemu bi se razlikovo referendum 1992. od referenduma 2005.?

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 02:05

test01 wrote:pazi jednu stvar,raso javno u skupstini izjavi da bi muslimani mogli nestati;sta mislis kolko je to puta ponovio alji na pregovorima.a sta je aljo konto u to vrijema-da ce evropa sprijecit sukob,a imao je hrvatsku pred nosom.

mislim da Alija nije ozbiljno shvatio prijetnju Karadzica,Alijina reakcija kao odgovor je bila stvar inata bez pokrica...nece muslimani nestati.Srbi su vodili takvu majstorsku provokativnu politiku da nisu Muslimanima dali razmisljati hladnom i trezvenom glavom.

bilo je biti ili ne biti.

ili prihvatiti ostanak sa Srbijom,

ili se boriti za goli opstanak.Aliji zamjeram samo sto je od Predsjednika predsjednistva BiH na kraju ratne igre zavrsio kao muslimanski poglavica.covjek koji vise nije branio intresese medjunarodno-priznate drzave,nego interese jednog naroda koji je sabijen na 23% njegove domovine.

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 02:10

test01 wrote:
oslobad wrote:

nije ova srbija isto sto i slobina srbija.crnogorci imaju nezavisnost sa 33% srba,isto kao u bosni.na referendumu su prosli tijesnom vecinom.osim toga i hrvatska je sada u sasvim drugoj politici.
po cemu bi se razlikovo referendum 1992. od referenduma 2005.?

da,ali bi se bosansko pristupanje Srbiji obavilo '92.godine,ovjerilo i pecatiralo uz glavne jamce iz Medjunarodne zajednice.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 02:13

srbija je imala podrsku v.britanije i francuske u to vrijeme i bez te podrske mozda ne bi bilo rata.ameri su se ukljucili na zahtjev islamskih zemalja i spasili bosnu od potpunog raspada.
pa nikad hrvatska ne bi dobila zeleno svjetlo bez vasingtonskog sporazuma koji su potpisali pod prijetnjom sankcija.da ne pisemo o propustanju oruzja,informacijama cia itd.

zemo_online

Post by zemo_online » 19/06/2007 02:24

imas naoruzavanje srpskih civila,ukopavanje oko sarajeva,izvlacenje naoruzanja iz hrvatke i slovenije u bosnu,hrvatsku u ratu,prijetnje jna i generala u bosni i alija ne shvata ozbiljno prijetnje!!!
losa politika.

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 02:32

test01 wrote:imas naoruzavanje srpskih civila,ukopavanje oko sarajeva,izvlacenje naoruzanja iz hrvatke i slovenije u bosnu,hrvatsku u ratu,prijetnje jna i generala u bosni i alija ne shvata ozbiljno prijetnje!!!
losa politika.

ja a i niko normalan ne tvrdi da je Alija vodio dobru politiku.ali ponos jednog naroda je ipak stvar od viseg znacaja.

ili je ljepse hodati popisan.

nisam branitelj lika i djela

ni jedan narod nije dobio slobodu poklonjenu na tanjiru.

Fair Life

Post by Fair Life » 19/06/2007 02:45

...ni jedan narod nije dobio slobodu poklonjenu na tanjiru.

Jedina sloboda je .... ekonomska sloboda.

Ponos, barjaci, himne... od toga se ne zivi.

artzy

Post by artzy » 19/06/2007 02:55

Tada bi cijela Bosna bila Republika Srpska. Hercegovina bi vjerovatno bila izmasakrirana a bila bi tu i R Srpska Krajina.

Ljepota.

Doduse mozda bi nas pustili da ostanemu u Srpskom Zvorniku, Srpskom Ovom Srpskon Onom...... Isto tako bi nam dopustili da svi uzmemo neka lijepa imena poput Nemanja... Nele karajlic bi dosao i imali bi jedno Srpsko Zabranjeno Pusenje..... pravooo mraaak... sve Srbin do Srbina... pokrstavanje bi bilo 50-tak Srpskih dinara... kasnije bi morali i Crnu Goru nagovoriti da ostane u toj drzavi... mozda bi i Makedonci dobili pravo da se tako izjasnjavaju a svi skupa bi navalili da pobijemo Siptare...

Znas sta? Cini mi se da je ipak bolje ovako...

Nikad robom.

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 03:06

Fair Life wrote:
...ni jedan narod nije dobio slobodu poklonjenu na tanjiru.

Jedina sloboda je .... ekonomska sloboda.

Ponos, barjaci, himne... od toga se ne zivi.

bas i nisam ocekivao takav odgovor od tebe,kao starog lisca sa ovog sarajevskog foruma.da se nisi malo zanio ili preracunao.

ako nemas politicke slobode kako mozes onda imati ekonomsku slobodu.

politika kreira ekonomiju, da je ovo istina mozes se uvjriti u svakodnevna dogadjanja.

nastala je u BiH blokada svega i svacega iako smo mi spremni tvrditi da imamo neku politicku slobodu.

smatram da,nemamo.

jer sto god pokusamo neko to blokira iz ovih ili onih razloga,taj neko se zna ko je.

sad zamisli da zivis u drzavi gdje uopste nemas pravo na svoj pliticki glas a kamo li da trazis neku ekonomsku slobodu.

bez potpune politicke slobode o svom odlucivanju nemas ni ekonomske slobode.

oslobad

Post by oslobad » 19/06/2007 03:08

artzy wrote:

Tada bi cijela Bosna bila Republika Srpska. Hercegovina bi vjerovatno bila izmasakrirana a bila bi tu i R Srpska Krajina.

Ljepota.

Doduse mozda bi nas pustili da ostanemu u Srpskom Zvorniku, Srpskom Ovom Srpskon Onom...... Isto tako bi nam dopustili da svi uzmemo neka lijepa imena poput Nemanja... Nele karajlic bi dosao i imali bi jedno Srpsko Zabranjeno Pusenje..... pravooo mraaak... sve Srbin do Srbina... pokrstavanje bi bilo 50-tak Srpskih dinara... kasnije bi morali i Crnu Goru nagovoriti da ostane u toj drzavi... mozda bi i Makedonci dobili pravo da se tako izjasnjavaju a svi skupa bi navalili da pobijemo Siptare...

Znas sta? Cini mi se da je ipak bolje ovako...

Nikad robom.

potpis

Post Reply