Da li je srpska himna diskriminatorska

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#101 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by plain vanilla »

potres_mozga wrote:
plain vanilla wrote:
Sezam wrote: Provocirao je, kako nije. Bas kao sto su jevreji provocirali Nijemce tridesetih godina proslog vijeka...hodajuci ulicom, recimo...mogli su nesto promumljati, uclaniti se u Nazi partiju, ali oni navalili provocirati izgledom, recimo...
kakve ba Jevreje spominjes?
on je PRISTAO igrati za SRBIJU, on je drzavljanin SRBIJE, njemu je domovina SRBIJA

je li njega neko u lancima doveo tamo? iz logora na stadion? mensecini da nije
Citas li ti uopste ovu pricu o igracima NJemacke, Francuske itd? I oni su drzavljani tih zemalja, pristali su igrati za njih i Francuska je njihova domovina, ALI NE PJEVAJU HIMNE tih zemalja.
a citas li ti? spominju su Jevereji, samo cekam da neko kao argument spomene Srebrenicu..zato nam obicno i koristi, za besmislene rasprave...
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#102 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by debeljko20 »

Image
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#103 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by vinnie_jones »

I Vieri je opalio "čvrgu"
"There were a lot of bad things said to me and it they all came from one player - Mihajlovic", Vieira said. "I was called a black bastard and a f***ing black monkey. You don't want to hear that on the pitch coming from a professional player.
Miha, svecko a naše. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#104 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Edin H. »

addem wrote: Mesut Özil, Khedira, Podolsky nikad nisu pjevali njemacku himnu. Zidane, Ribery ne pjevaju francusku, i ne narusavaju nikakav timski duh. Ovdje se radi iskljucivo o primitivcu Mihajlovicu (inace dokazani cetnik rodjen u Hrvatskoj)koji se izivljava i pokusava stvoriti red u losoj reprezentaciji na racun mladog Ljaica. Inace isti taj Mihajlovic je pljuno drugog igraca u usta. (koji to normalan covjek moze tako nesto uraditi. to rade retardi)
Ono sto je tragicno jeste da je FS Srbije podrzao cetnika Mihajlovica u njegovim nastojanjima i da je javnost u Srbiji ostala nijema zbog ovakvog fasistickog poteza.

:dance:
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#105 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Maja_XXX »

Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza... Nemoj njega mijesati sa onim imigrantima iz pariskih predgradja koji ne znaju jezik i dozivljavaju Francusku kao stranu zemlju...Francuska, kao i svaka ozbiljna zemkja, nikad ne bi dozvolila da takav jedan igrac, pa bio on i Messi zaigra za tim.
Vjerujem da mu je drag i Maroko, ili odakle je vec, ali u Francuskoj je rodjen i Francuz je. To se pitanje jednostavno ne poteze u zemljama tipa Francuskoj jer je nezamislivo ne samo da si neutralan protiv himne vec i otvoreno protiv nje...
Last edited by Maja_XXX on 28/05/2012 22:48, edited 1 time in total.
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#106 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by FrankSlade »

vinnie_jones wrote:I Vieri je opalio "čvrgu"
"There were a lot of bad things said to me and it they all came from one player - Mihajlovic", Vieira said. "I was called a black bastard and a f***ing black monkey. You don't want to hear that on the pitch coming from a professional player.
Miha, svecko a naše. :thumbup:
Ma niste u fazonu, nacionalista u ovoj prici je Ljajic :-D
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#107 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Jay Gatsby »

Meni samo nije jasno kako bi FS Srbije Mihajlovićevim pristupom mogao angažirati nekog stranca za selektora ili nekog stranog igrača koji uopće i ne zna srpski jezik, a kamoli srbijansku himnu.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#108 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Sezam »

plain vanilla wrote:
Sezam wrote: Provocirao je, kako nije. Bas kao sto su jevreji provocirali Nijemce tridesetih godina proslog vijeka...hodajuci ulicom, recimo...mogli su nesto promumljati, uclaniti se u Nazi partiju, ali oni navalili provocirati izgledom, recimo...
kakve ba Jevreje spominjes?
on je PRISTAO igrati za SRBIJU, on je drzavljanin SRBIJE, njemu je domovina SRBIJA

je li njega neko u lancima doveo tamo? iz logora na stadion? mensecini da nije
Daj mi samo jedan primjer gdje je ovo pravilo ikada bilo primjenjeno?

Ovdje se radi i potpunoj zamjeni teza; kriv je Ljajic jer se usudio "provocirati" NEpjevanjem himne, a nije kriv onaj kojem je takvo fasisticko pravilo uopste palo na pamet :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 47026
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#109 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Edin H. »

Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza... Nemoj njega mijesati sa onim imigrantima iz pariskih predgradja koji ne znaju jezik i dozivljavaju Francusku kao stranu zemlju...Francuska, kao i svaka ozbiljna zemkja, nikad ne bi dozvolila da takav jedan igrac, pa bio on i Messi zaigra za tim.
Vjerujem da mu je drag i Maroko, ili odakle je vec, ali u Francuskoj je rodjen i Francuz je. To se pitanje jednostavno ne poteze u zemljama tipa Francuskoj jer je nezamislivo ne samo da si neutralan protiv himne vec i otvoreno protiv nje...
U kom li ti vijeku zivis?
Kada smo (navijaci BiH) u Parizu posli prema stadionu, emigranti nas prije stadiona pozdravili kao oslobodioce, izasli na balkone sa dijecom da nas pozdrave.
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#110 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by FrankSlade »

Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza...
Znaci za Zidane je ok da ne pjeva himnu jer "ipak voli Francusku vise od 90% rodjenih Francuza", a kad Ljajic sam kaze da voli Srbiju ali ipak nece da pjeva himnu onda je to velika kontradiktornost i nacionalizam :-) Skaces sam sebi u usta djevojcice.
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#111 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Maja_XXX »

FrankSlade wrote:
vinnie_jones wrote:I Vieri je opalio "čvrgu"
"There were a lot of bad things said to me and it they all came from one player - Mihajlovic", Vieira said. "I was called a black bastard and a f***ing black monkey. You don't want to hear that on the pitch coming from a professional player.
Miha, svecko a naše. :thumbup:
Ma niste u fazonu, nacionalista u ovoj prici je Ljajic :-D
Ovdje se ne radi o Mihajlovicu kao osobi...bio on cetnik ili ne, a izgleda da jeste, ne znam nisam u toku...nije bitno u ovoj prici...
Pa i ovaj Adem je pljunuo trenera Fijorentina neki dan cini mi se...ali ovdje nije rijec o njihovim karakterima vec vise o jednoj socijoloskoj pojavi koja je meni jako zanimljiva...Mislila sam da 99% ljudi dijeli moje misljenje, stvarno me cudi da neki ljudi uspijevaju naci argumente za drugu stranu pricu i vjerovati u njih..Ali sto ljudi sto cudi..U tome je i svrha ovog foruma...Samo opusteno...
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#112 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Sezam »

Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza... Nemoj njega mijesati sa onim imigrantima iz pariskih predgradja koji ne znaju jezik i dozivljavaju Francusku kao stranu zemlju...Francuska, kao i svaka ozbiljna zemkja, nikad ne bi dozvolila da takav jedan igrac, pa bio on i Messi zaigra za tim.
Vjerujem da mu je drag i Maroko, ili odakle je vec, ali u Francuskoj je rodjen i Francuz je. To se pitanje jednostavno ne poteze u zemljama tipa Francuskoj jer je nezamislivo ne samo da si neutralan protiv himne vec i otvoreno protiv nje...
jel ti ovdje trolas po direktivi iz centrale? kad ti istice smjena?
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#113 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by FrankSlade »

Sezam wrote:
Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza... Nemoj njega mijesati sa onim imigrantima iz pariskih predgradja koji ne znaju jezik i dozivljavaju Francusku kao stranu zemlju...Francuska, kao i svaka ozbiljna zemkja, nikad ne bi dozvolila da takav jedan igrac, pa bio on i Messi zaigra za tim.
Vjerujem da mu je drag i Maroko, ili odakle je vec, ali u Francuskoj je rodjen i Francuz je. To se pitanje jednostavno ne poteze u zemljama tipa Francuskoj jer je nezamislivo ne samo da si neutralan protiv himne vec i otvoreno protiv nje...
jel ti ovdje trolas po direktivi iz centrale? kad ti istice smjena?
Nemam nista protiv razlicitih misljenja, ali ova Maja je toliko kontradiktorna i nelogicna u svojim argumentima da zaista mislim da je trol.
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#114 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by debeljko20 »

o čemu pričate?

pogledajte snimak gdje nasri i benzema pjevaju marseljezu sve u 16. ili baloteli, pjeva ifrateli d italia ko da je rimljanin s pedigreom. :D
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#115 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Maja_XXX »

FrankSlade wrote:
Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza...
Znaci za Zidane je ok da ne pjeva himnu jer "ipak voli Francusku vise od 90% rodjenih Francuza", a kad Ljajic sam kaze da voli Srbiju ali ipak nece da pjeva himnu onda je to velika kontradiktornost i nacionalizam :-) Skaces sam sebi u usta djevojcice.
Adem nicim nije pokazao da voli svoju zemlj, dok Zidane i slicni slave Francusku i pjevali bi joj himnu,kad bi neko trazio, u po bijela dana....Adem je, s druge strane, pokazao je da mu cak i sam pridjev, izveden iz imena zemlje u kojoj zivi, smeta...Jasno sad?
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#116 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by plain vanilla »

Sezam wrote:
Daj mi samo jedan primjer gdje je ovo pravilo ikada bilo primjenjeno?

Ovdje se radi i potpunoj zamjeni teza; kriv je Ljajic jer se usudio "provocirati" NEpjevanjem himne, a nije kriv onaj kojem je takvo fasisticko pravilo uopste palo na pamet :roll:
Treba malo smiriti dozivljaje..ne moze biti fasisticko pravilo pjevanje/nepjevanje himne svoje domovine. Himna je koliko znam legalna i nije fasisticka.
Mihajlovic je prije par dana izjavio da ce poduzeti neke korake, izmedju ostalog i natjerati sve igrace da nauce himnu. Zanimljivo da to tada niko nije okarakterisao kao fasisticki cin. Tek kad je Ljaljic otjeran, onda je tjeranje na pjevanje himne postalo fasizam.

Kad igra reprezentacija, navijaci ocekuju da igrac ostavi srce na terenu. Sta ce on ostaviti ako toliko prezire himnu drzave za koju igra?
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#117 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Maja_XXX »

Sezam wrote:
Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza... Nemoj njega mijesati sa onim imigrantima iz pariskih predgradja koji ne znaju jezik i dozivljavaju Francusku kao stranu zemlju...Francuska, kao i svaka ozbiljna zemkja, nikad ne bi dozvolila da takav jedan igrac, pa bio on i Messi zaigra za tim.
Vjerujem da mu je drag i Maroko, ili odakle je vec, ali u Francuskoj je rodjen i Francuz je. To se pitanje jednostavno ne poteze u zemljama tipa Francuskoj jer je nezamislivo ne samo da si neutralan protiv himne vec i otvoreno protiv nje...
jel ti ovdje trolas po direktivi iz centrale? kad ti istice smjena?
:D Volim ovakve upade...
User avatar
debeljko20
Posts: 854
Joined: 03/04/2012 11:39

#118 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by debeljko20 »

jedan je miralem sulejmani. :D

User avatar
citadela
Posts: 739
Joined: 29/11/2011 01:56

#119 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by citadela »

Maja_XXX wrote:Slazem se...ne bi nas to trebalo uopste zanimati..
Ovdje samo branim jednu ideju koji bi se cini tako logicnom i tako prirodnom...

A propos Amerike...U toj najvecoj demokratiji ( bez cinizma zaista) da u finalu svjetskog kupa neki ragbista, bejzbol igrac, nebitno, izjavi da americku himnu ne osjeca kao svoju razapeli bi ga...Vidi se da ne poznajes Ameriku, oni su jako osjetljivi na svoju zastavu, himnu kao i Britanci na Kraljicu, i mozes se ti s time zezati privatno ili ako nisi poznat ali ako si vrhunski sportista pa jos u nacionalnom timu, vjeruj mi ne bi se dobro proveo..A pazi, pricamo o Americi koja je specifican slucaj..U nekoj, monolitnijoj zemlji, npr u Europi, bilo bi jos gore...
Sto se ljudi ovdje prave mutavi. Kako tebi objasniti da nije isto ne pjevati himnu i pokazivati nepostovanje prema himni??

Kakve veze ima prihvatanje da igras za repku s pjevanjem himne? Radi se cisto o odluci da igras za repku, ne o odluci pristupanju Horu beckih djecaka ili sta vec.
FrankSlade
Posts: 297
Joined: 07/03/2012 23:47

#120 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by FrankSlade »

Maja_XXX wrote:
FrankSlade wrote:
Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza...
Znaci za Zidane je ok da ne pjeva himnu jer "ipak voli Francusku vise od 90% rodjenih Francuza", a kad Ljajic sam kaze da voli Srbiju ali ipak nece da pjeva himnu onda je to velika kontradiktornost i nacionalizam :-) Skaces sam sebi u usta djevojcice.
Adem nicim nije pokazao da voli svoju zemlj, dok Zidane i slicni slave Francusku i pjevali bi joj himnu,kad bi neko trazio, u po bijela dana....Adem je, s druge strane, pokazao je da mu cak i sam pridjev, izveden iz imena zemlje u kojoj zivi, smeta...Jasno sad?
Pokazao da voli svoju zemlju time sto je odbio poziv iz BiH zbog Srbije.

Adem Ljajić: "Moja zemlja je Srbija i čast mi je da igram za nju"

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 29595.html

A otkad ti to da bi Zidane pjevao himnu u po bijela dana kad nece da je pjeva ni na najvaznijim utakmicama Francuske repke? Jel ti to nas zajebavas?
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#121 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Ripicipi »

plain vanilla wrote:
Sezam wrote:
Daj mi samo jedan primjer gdje je ovo pravilo ikada bilo primjenjeno?

Ovdje se radi i potpunoj zamjeni teza; kriv je Ljajic jer se usudio "provocirati" NEpjevanjem himne, a nije kriv onaj kojem je takvo fasisticko pravilo uopste palo na pamet :roll:
Treba malo smiriti dozivljaje..ne moze biti fasisticko pravilo pjevanje/nepjevanje himne svoje domovine. Himna je koliko znam legalna i nije fasisticka.
Mihajlovic je prije par dana izjavio da ce poduzeti neke korake, izmedju ostalog i natjerati sve igrace da nauce himnu. Zanimljivo da to tada niko nije okarakterisao kao fasisticki cin. Tek kad je Ljaljic otjeran, onda je tjeranje na pjevanje himne postalo fasizam.

Kad igra reprezentacija, navijaci ocekuju da igrac ostavi srce na terenu. Sta ce on ostaviti ako toliko prezire himnu drzave za koju igra?
Jednostavno se ne razumijes u fudbal, fudbal ne igraju himne nego igraci.
Pola reprezentacije Njemacke ne pjeva himnu, ali opet ljudi izgaraju na terenu.

I Misimovic dok svira himna zvace zvaku i zvjera okolo, pa sta to znaci? Da se nece truditi kad pocne utakmica?
Last edited by Ripicipi on 28/05/2012 22:59, edited 1 time in total.
Maja_XXX
Posts: 255
Joined: 09/03/2005 21:04
Location: Sarajevo

#122 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by Maja_XXX »

Edin H. wrote:
Maja_XXX wrote:Da ali taj isti Zidane vise voli Francusku od 90% rodjenih Francuza... Nemoj njega mijesati sa onim imigrantima iz pariskih predgradja koji ne znaju jezik i dozivljavaju Francusku kao stranu zemlju...Francuska, kao i svaka ozbiljna zemkja, nikad ne bi dozvolila da takav jedan igrac, pa bio on i Messi zaigra za tim.
Vjerujem da mu je drag i Maroko, ili odakle je vec, ali u Francuskoj je rodjen i Francuz je. To se pitanje jednostavno ne poteze u zemljama tipa Francuskoj jer je nezamislivo ne samo da si neutralan protiv himne vec i otvoreno protiv nje...
U kom li ti vijeku zivis?
Kada smo (navijaci BiH) u Parizu posli prema stadionu, emigranti nas prije stadiona pozdravili kao oslobodioce, izasli na balkone sa dijecom da nas pozdrave.
Mozes li, molim te, objasniti ovo? kakvi emigranti ? Jel mislis na imigrante iz raznih africkih zemalja? Pa upravo to i govorim, ljudi koji nisu integrisani u francusko drustvu ( a ti koji su vas docekali kao oslobodioce :D ) spadaju u takve nikad se nece naci niti na jednoj vaznoj funkciji u drzavi, a kamoli reprezentaciji...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#123 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by It_is_a_Leclerc »

Pa šta ?! Otkad je pjevanje himne meritum bilo čemu ?! Evo, imam problem s grlom, ružna mi himna, pjevam kao da sam intubiran dalekovodnim kablom, zamislio sam se, brane mi moralna ubjeđenja, ne pjeva mi se... Milion razloga za ne pjevati himnu. I otkad je pomanjkanje patriotizma postao glavni.

Nepoštovanje himne ?! Pa ko smo iz BiH da ikom, po tom pitanju, držimo lekcije ?! Ili je ne volimo, ili tokom intorniranja pjevamo neke druge pjesme...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#124 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by plain vanilla »

Adem Ljajić trener Deliju Rossiju opsovao hendikepiranog sina. "Retardiraniji si od svog sina", navodno je veznjak dobacio u prolazu na što je Rossi sasvim poludio. Sin Rossija rođen je s Downovim sindromom.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#125 Re: Da li je srpska himna diskriminatorska

Post by cindrlimindrli »

plain vanilla wrote:Treba malo smiriti dozivljaje..ne moze biti fasisticko pravilo pjevanje/nepjevanje himne svoje domovine. Himna je koliko znam legalna i nije fasisticka.
Moze biti ako se neko prisiljava da to radi. To treba da bude sloboda izbora, pogotovo ako je tekst himne
nesto sa cim apsolutno nemas blage veze.
plain vanilla wrote:Kad igra reprezentacija, navijaci ocekuju da igrac ostavi srce na terenu. Sta ce on ostaviti ako toliko prezire himnu drzave za koju igra?
Onima koji mu sa tribina redovno spominju tursku majku i noz, zicu...on je ostavio ono sto su i zasluzili.
Da sad ne budem vulgaran... :D
Locked