Da li je Silajdzic smio sa Jansom otvoriti fabriku ARGETA?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#26

Post by mostarac »

radeljas wrote:
mostarac wrote: Po meni nije problem u fabrici, nego u tome sto ta fabrika ima mogucnost plasmana otrovnog smeca na trziste
ne budi smjesan, cuj plasman otrovnog smeca :lol: sta mislis da je neko ulozio tolike pare u fabriku samo da bi otrovao bosance i turke ili arape. e pa to bi bila zavjera. koliko bi ih trebalo potrovati. 1000 ili 10000, dok se neko ne bi dosjetio o cemu se radi.
pa nije to firma od juce. mozemo govoriti o slovencima sta god. pa vec sam rekao da su nas prevarili za deviznu stednju i preko privatizacijskih fondova. hvala bh politicarima (mafijashima) na vlasti :x, ali fabrika tj. proizvodnja je pozitivna stvar koja nam se desava. eto, neka ih i otjeraju, pa oni ce otvoriti isto kod srba ili u crnoj gori i sta. zar nisu pokrenuli i cimos u srebrenici? dajte malo ozbiljnosti kad pricate o necemu ...
nisam ja protiv proizvodnje u hadzicima, ali drug moj kad stoji na proizvodu "Proizvedeno za istocnu evropu" je li tebi nesto tu sumnjivo?
Dakle ne optuzujem ja slovence, ja optuzujem nase sto dozvole da se otrov prodaje u prodavnicama, a nije da toga nema. Slovenac nece zatvoriti fabriku u hadzicima cak i da mi kazemo da je otrovna argeta koja izlazi iz nje, jer ce on iz te fabrike vrsiti plasman gdje moze, ali cinjenica je da su nam prodavnice pune smeca koje se ne moze prodavati nigdje drugo nego u nas i nama slicnim zemljama. Zasto kad nema razlike pise na proizvodu "proizvedeno za EU" i "proizvedeno za istocnu evropu". Vjerovatno ima neke razlike, jer ne bi pisalo. Razlika je vjerovatno u emulgatorima i konzervansima koje u nas niko ne kontrolise.
Dakle ja jesam za proizvodnju, ali sam s druge strane za kontrolu onoga sto jedemo ili kroz higijenske potrepstine konzumiramo.
Ako smo u ratu jeli pse i macke u konzervama, onda to ne moramo ciniti u miru i zasto bi se za bosansku argetu koristilo meso iz koreje a za argetu na polici u Hamburgu meso iz Italije. To nasa drzava ne smije dozvoliti ili mislis da treba da dozvoli da nama prodaju korejske kokosi u argeti samo da bi fabrika radila.
Ovo se ne odnosi samo na argetu nego na sve proizvode uopste koje uvozimo.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#27

Post by Hantraga »

Ovo je problem nas balkanaca sto stavljamo nos tamo gdje nam nije mjesto...

Jednom davno jedan covjek je htio da zapopcne biznis u evropi sa rucnim pletenim radovima...

Davao je zenama materijal i placao ih recimo 40 moaraka po dzemperu ili vec necemu drugom...

Medjutim muzevi od zena nisu dali svojim suprugama da rade, zato kako oni kazu taj covjek njih iskoristava, jel on te iste dzempere prodaje za 150 maraka u zapadnoj evropi...

Iako nemaju posla niko u familiji, covjek ne zeli da ga neko ISKORISTAVA!!!!

Zlatiborka, ti si ista takva....Sta tebe briga koliki profit ce slovenci imati od fabrike...
Normalno je da ce imati profit, ne bi je otvorili da nece imati profit...

Drugo, ne bi Bosna dozvolila da se fabrika otvori da ni ona nema profit...Svi imaju profit...

Samo je tvoj problem, sto ce slovenci mozda imati veci profit nego svi ostali...

Gledaj to ovako...

Zamisli koja je radost onih 100 ljudi koji sad imaju platu i mogu konacno da zive normalno, jel imaju platu...

JA stvarno razumijem na kritike prema vlasti po pitanju politicki stvari, ali sad i po pitanju ekonomskih stvarno ste zaista... :D

Dakle dolazak stranih investitora i otvaranje pogona koji zaposljava nezaposlene ljude u Bosni, docekan je sa kritikom...STO MOZDA OVAJ DEAL IMA VISE KORISTI SLOVENCIMA...

Dajte molim vas...
Edit
Posts: 706
Joined: 15/02/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#28

Post by Edit »

Zasto kad nema razlike pise na proizvodu "proizvedeno za EU" i "proizvedeno za istocnu evropu". Vjerovatno ima neke razlike, jer ne bi pisalo. Razlika je vjerovatno u emulgatorima i konzervansima koje u nas niko ne kontrolise.
A mozda je razlika i u (ne) upotrebi svinjskog mesa i masnoca u konzerviranju...?
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#29

Post by mostarac »

Edit wrote:
Zasto kad nema razlike pise na proizvodu "proizvedeno za EU" i "proizvedeno za istocnu evropu". Vjerovatno ima neke razlike, jer ne bi pisalo. Razlika je vjerovatno u emulgatorima i konzervansima koje u nas niko ne kontrolise.
A mozda je razlika i u (ne) upotrebi svinjskog mesa i masnoca u konzerviranju...?
nije, ne koristi se svinjsko meso u konzerviranju ariela ili eurokrema i slicno. Na masi proizvoda pise "proizvedeno za istonu evropu" a na POLI-u pise "garantovano bez svinjetine"
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#30

Post by radeljas »

mostarac wrote:nisam ja protiv proizvodnje u hadzicima, ali drug moj kad stoji na proizvodu "Proizvedeno za istocnu evropu" je li tebi nesto tu sumnjivo?
mislim da to ima veze sa pravilima eu, sa cijenom i slicno, a mozda i sa kvalitetom. slucajno znam da je kvalitet ovdje isti i da je pilece mesto isto iz italije za obje fabrike. i to pouzdano.
kome god je sumnjivo, ima izbora na policama. nije rat da moramo jesti ikar. kad bi se otrovalo bar 10 ljudi od argete, zar ne mislis da bi propali, ne samo sa ovom fabrikom, nego i generalno.
ko misli da je bojkot rjesenje, eto nek bojkotuje. ja samo hocu da kazem da je krivica na domacim vlastima i opoziciji ... kad bi cekali na njih da pokrenu proizvodnju i nekoga zaposle ne bi docekali nikad, a mozda ni tad
klif
Posts: 1309
Joined: 28/12/2005 12:58

#31

Post by klif »

mostarac wrote: nisam ja protiv proizvodnje u hadzicima, ali drug moj kad stoji na proizvodu "Proizvedeno za istocnu evropu" je li tebi nesto tu sumnjivo?
Dakle ne optuzujem ja slovence, ja optuzujem nase sto dozvole da se otrov prodaje u prodavnicama, a nije da toga nema.

...Ako smo u ratu jeli pse i macke u konzervama, onda to ne moramo ciniti u miru i zasto bi se za bosansku argetu koristilo meso iz koreje a za argetu na polici u Hamburgu meso iz Italije. To nasa drzava ne smije dozvoliti ili mislis da treba da dozvoli da nama prodaju korejske kokosi u argeti samo da bi fabrika radila.
Mislim da je bilo svrsishodno u ugovor sa Slovencima ubaciti klauzulu da u fabrici u Hadžićima mogu prerađivati samo piletinu proizvedenu u BiH, a tek u nedostatku iste uvoznu. Odakle god.

Vlada bi paralelno mogla finansijski stimulirati BH proizvođače kvalitetne BIO piletine.
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#32

Post by mostarac »

radeljas wrote:
mostarac wrote:nisam ja protiv proizvodnje u hadzicima, ali drug moj kad stoji na proizvodu "Proizvedeno za istocnu evropu" je li tebi nesto tu sumnjivo?
mislim da to ima veze sa pravilima eu, sa cijenom i slicno, a mozda i sa kvalitetom. slucajno znam da je kvalitet ovdje isti i da je pilece mesto isto iz italije za obje fabrike. i to pouzdano.
kome god je sumnjivo, ima izbora na policama. nije rat da moramo jesti ikar. kad bi se otrovalo bar 10 ljudi od argete, zar ne mislis da bi propali, ne samo sa ovom fabrikom, nego i generalno.
ko misli da je bojkot rjesenje, eto nek bojkotuje. ja samo hocu da kazem da je krivica na domacim vlastima i opoziciji ... kad bi cekali na njih da pokrenu proizvodnju i nekoga zaposle ne bi docekali nikad, a mozda ni tad
ti mene ne kontas. ja govorim za sve, a ne samo za argetu.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#33

Post by radeljas »

klif wrote:Mislim da je bilo svrsishodno u ugovor sa Slovencima ubaciti klauzulu da u fabrici u Hadžićima mogu prerađivati samo piletinu proizvedenu u BiH, a tek u nedostatku iste uvoznu. Odakle god.
moglo je, ali nema proizvodjaca u bih koji proizvodi dovoljne kolicine koka nosilja starih godinu dana od cijeg bijelog mesa se pravi argeta. pouzdano znam da ce se pokusati sa koko dzada iz gracanice. navodno oni prodaju lijanovicima i firmi ovako nogice, krila, i dr. otpadke, a ostaje im bijelo meso koje treba argeti. e sad da li imaju potrebne kolicine to je pitanje. mozda se ispostavi da je italijansko jos uvijek i kad se doveze jeftinije.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#34

Post by spreca »

radeljas wrote:
zlatiborka wrote: Ova je fabrika u Sloveniji zatvorena zbog prljave tehnologije koja ne odgovara standardima EU. Prenesena je u Hadzice i direktor Portoroz-Droga, kao vlasnik novootvorene prenesene fabrike predao ju je svom premijeru Jansi.
fabrika nije zatvorena, nego i dalje radi u izoli, ne siri dezinoformacije. drugo koristi se najkvalitetnije italijansko pilece meso. neuporedivo sa akovom, lijanovicima i brajlovicem. cim se pojavi proizvodjac u bih koji ce zadovoljiti potrebe fabrike, znaci koke nosilje stare godinu dana od cijeg bijelog mesa se inace pravi argeta, sigurno da bi argeta kupila sirovinu od njih. pa zasto transporatovati iz italije ako ima blize i jeftinije.
znaci potpuno si promasila i izmislila sve sto si napisala.
na stranu to sto silajdzica ne volim i sto je istina da se ova vlast prodala slovencima. ali uzdati se da ce silajdzic, brankovic, hadzipasic ili terzic zaposliti nekoga je iluzorno. da ce oni pokrenuti neku proizvodnju to je smjesno. oni zaposljavaju samo familiju blizu i dalju i pune svoje dzepove. znaci ovdje ljudi imaju izbor da bojkotuju slovenacku robu, cime nece nista postici, da bojkotuju posao kod slovenaca, opet smjesno i glupo, kad vlast koja treba da brine o drzavi to ne radi.
usput jesi li bila u izoli ili hadzicima i vidjela o kakvoj se tehnologiji radi. ne pricaj na pamet.


potpisujem 100%

Tesko je nasem narodu ugoditi nista nam nevalja ni nase ni tude .
Svoje nemamo a tude nam smrdi.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#35

Post by Sir Charles »

Koliko god da podrzavam domacu proizvodnju, jos nisam probao bolju pastetu od argete i na sveopcu radost mog stomaka nastavljam je jesti :D :D :D
User avatar
keno@SA
Posts: 196
Joined: 21/02/2007 10:07

#36

Post by keno@SA »

mali OT, pa cu na temu. Kad je bio protest štediša Ljubljanske banke, ono neki dan....naprosipalo se Fructala, i ALpskog i koječega još....prva misao mi je bila: ček...pa oni prosipaju ono što su platili....opet ih Slovenci zeznuše... :lol:

Argeta, pojam za paštetu od kad znam za sebe, a to je nekih 28 godina (2 ne računam)...Generalno pozdravljam otvaranje novih radnih mijesta, i još ako plata bude redovna...mašala. Ja lično ću opet jesti Lijanovića, i Ovako (ostale neću, jer mi se gade-bio u 90 % pogona što legalnim, što ilegalnim u BIH). Mene je samo strah, da mi ne "prodamo" argetu slovencima, pa je onda oni nama ne prodaju nazad....kako se radi sa sirovinama. Ako ćemo izvozit argetu u Tursku i u istočni dio EU, extra..ako ne..onde će argeta postojati godinu-dvije, neko opro pare, fabrika propala...ljudi opet štrajkuju, i kupuju alpsko i fruktal da ga prospu....
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#37

Post by zlatiborka »

klif wrote:
mostarac wrote: nisam ja protiv proizvodnje u hadzicima, ali drug moj kad stoji na proizvodu "Proizvedeno za istocnu evropu" je li tebi nesto tu sumnjivo?
Dakle ne optuzujem ja slovence, ja optuzujem nase sto dozvole da se otrov prodaje u prodavnicama, a nije da toga nema.

...Ako smo u ratu jeli pse i macke u konzervama, onda to ne moramo ciniti u miru i zasto bi se za bosansku argetu koristilo meso iz koreje a za argetu na polici u Hamburgu meso iz Italije. To nasa drzava ne smije dozvoliti ili mislis da treba da dozvoli da nama prodaju korejske kokosi u argeti samo da bi fabrika radila.
Mislim da je bilo svrsishodno u ugovor sa Slovencima ubaciti klauzulu da u fabrici u Hadžićima mogu prerađivati samo piletinu proizvedenu u BiH, a tek u nedostatku iste uvoznu. Odakle god.

Vlada bi paralelno mogla finansijski stimulirati BH proizvođače kvalitetne BIO piletine.

To je to. Pozdravljam otvaranje novih radnih mjesta i ne smeta mi da slovenci uzimaju profit. Smeta mi sto se nase vlasti i politicari ne bave stvarima od zivotne vaznosti za sve nas.

Eto, sto se ne zauzmu da se tu koristi domaca sirovina, a u nedostatku nje da se uveze. Zar je tu potrebna neka velika pamet. Ali ne, briga njih za domacom proizvodnjom! I to sto @mostarac kaze o etiketama na proizvodima, sigurno da tu ima razlike. Pa ne bi pisalo bez veze.

Kad bi se u nekoj nezavisnoj laboratoriji ispitali npr. sadrzaj ARGETA kokosije pastete kupljene u EU i iste takve kupljene npr. u Tuzli, sta bismo saznali? Kad bi bila moguca ovakva paralelna analiza sastojaka, znali bismo sta kupujemo i jedemo. I prestale bi sve spekulacije i dezinmformacije!

No ovim lazovima i lopovima na vlasti ja vise ne vjerujem! Ne znam za vas, cijenjeni forumasi, ja ovoj bagri ne vjerujem. Cak mislim da su zarad svojih fotelja i love spremni da svojim gradjanima podvale hranu sumnjivog kvaliteta.

Ma nije bilo davno, prije nekoliko dana, poginuse ona 3 radnika u Zenici. Poginuse jadni ljudi, jer je fabrika puno brinula o sigurnosti na radu!

A kako je zeljezara postala ili presla u MITAL STEEL, valjda se toga jos sjecamo! Da nas lepi Hare podsjeti, ako smo zaboravili!
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#38

Post by spreca »

Sir Charles wrote:Koliko god da podrzavam domacu proizvodnju, jos nisam probao bolju pastetu od argete i na sveopcu radost mog stomaka nastavljam je jesti :D :D :D

Bravo
Ja je isto dobivam 2500km daleko od Slovenije i meni je zaista najbolja mada u gradu gdje zivim ima pasteta skoro iz cijelog svijeta.
prjiatno
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#39

Post by mala-i »

glede ovoga proizvedeno za istočnu evropu...u hrvatskoj je nedavno bila prava afera.naime, drogerija muller prodaje proizvode namijenjene za tržište EU (Ariel,persil,milku,nutellu), tako zaobilazeći uvoznike. većina tih stvari je skuplja nego u regularnoj prodaji proizvoda za istočno tržište, ali nutelli i milki su odredili znatno niže cijene i tako je masa naroda hrlila u kupovinu.onda ih inspekcija zatvori na punih mjesec dana-objašnjenje dampinške cijene, uvoz robe iz svojih skladišta u evropi.
ima li razlike među tim proizvodima?čini mi se da je već postala urbana legenda priča domaćica kako im od persila donesenog iz EU miriše čitava kuća, a ovaj kupljen ovdje nema veze s tim...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#40

Post by spreca »

.....pginula tri radnika u Zenici.Panece valjda Lepi( koga ti nesto plaho ne volis a ni ja bas puno)da stoji i gleda da nece neko da nastrada koliko nas gine na cestama itd.Mislim da mi uvijek pretjerujemo meni se cini da smo malo zavidni.Nemozemo cekati kad ce neki nas guzonja da iz kese izvadi ukradene pare pa da nam otvori fabriku na 100 radnih mjesta.
dok nam je dobro radicemo za slovence dok nam neko ne predlozi nesto bolje.

......proizvedeno za istocnu evropu.Reci bar jedan proizvod na kome je to napisano.
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#41

Post by zzzzz »

zlatiborka wrote: A kako je zeljezara postala ili presla u MITAL STEEL, valjda se toga jos sjecamo! Da nas lepi Hare podsjeti, ako smo zaboravili!
Kakav je sad problem sa zeljezarom :? pa valjda bi trebali biti sretni sto je zeljezara postala Mittal Steel. Tu se bar nema sta zamjeriti Haretu....ili sam ja nesto previdio
sember
Posts: 109
Joined: 12/10/2006 13:14

#42

Post by sember »

Bizaran razlog za pljuvanje :?
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#43

Post by Hierarchia »

radeljas wrote:
klif wrote:Mislim da je bilo svrsishodno u ugovor sa Slovencima ubaciti klauzulu da u fabrici u Hadžićima mogu prerađivati samo piletinu proizvedenu u BiH, a tek u nedostatku iste uvoznu. Odakle god.
moglo je, ali nema proizvodjaca u bih koji proizvodi dovoljne kolicine koka nosilja starih godinu dana od cijeg bijelog mesa se pravi argeta. pouzdano znam da ce se pokusati sa koko dzada iz gracanice. navodno oni prodaju lijanovicima i firmi ovako nogice, krila, i dr. otpadke, a ostaje im bijelo meso koje treba argeti. e sad da li imaju potrebne kolicine to je pitanje. mozda se ispostavi da je italijansko jos uvijek i kad se doveze jeftinije.
Radeljas, slazem se s tobom u tvojim argumentima na temi, ali mi je zapelo za oko da spominjes Ovako i Lijanovice koji u svoje salame i hrenovke koje jedete ubacuju kokosije kože, nogice, krila i prije svega iznutrice, a tvrdis da Argeta koristi prsa!? Kako to mi mozemo znati? Ne znam sta tacno pise na konzervi Argete (ne jedem je nikako), ali ja tu ne pravim nikakvu razliku izmedju proizvodjaca mesnih preradjevina. Svako od njih, ko ima priliku da u jednu kašastu masu stavi sta zeli (a da se to ne primijeti - jer okus pokriju pojacivaci okusa - vecina njih kancerogena), tu ce priliku iskoristiti. Ne znam zasto bi Droga bila izuzetak. Mislim, sigurno ne zele nasoj djeci zdrav obrok. Ukusan i jeftin - da. Ali zdrav - ne.
bolero1968
Posts: 64
Joined: 23/01/2004 00:00

#44 Argeta

Post by bolero1968 »

Ne volim slovence niti njihov odnos prema bosancima ali u ovom slucaju stojim na njihovoj strani.
Ili bolje receno na strani BiH.
:-)
Slovenac je isto tako mogao da otvori tu fabriku negdje drugo- nismo mi jedina drzava u Evropi gdje mogu da se provuku neke stvari koje nemogu u E.U.
Onog momenta kada Bosanska piletina bude konkurentna za tu fabriku slovenac ce je kupovati tako da koristi i sa te strane ima da bude kad tad.
Novih radnih mijesta u Bosni ima da bude u svakom slucaju.
A vecina problema prema ovim vasim postovima lezi u nasoj drzavi i njenim zakonima a ne u slovenackoj Argeti.
U svakom slucaju jedan dio para od prodane argete ubuduce ima da ostaje u BiH sto do sada nije bio slucaj.
Hendrix
Posts: 4134
Joined: 27/02/2004 00:00

#45

Post by Hendrix »

U Hadžićima se otvara najveća industrijska zona očigledno , Argeta, uskoro i Red Bull , pa neka mljekara ne znam je li Vindija ili nešto drugo.
Radnih mjesta nema puno , i u Argeti je sve automatizovano tako da su uzalud nade naroda o smjenama ljudi u fabrikama ko u doba komunizma kad 10000 ljudi ide u fabriku.Posao će dobiti sretnih par stotina ljudi ali i to je u današnje vrijeme nešto zar ne?
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#46

Post by Svemirski_Jebach »

sta red bull? Jel oni to otvaraju pogon?

I sta se jos gradi tamo?
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#47

Post by zzzzz »

Ja mislim da je Vindija trazila pogodnu parcelu u Hadzicima, nedavno je i Milkos otvorio svoj novi pogon tamo.

Meni samo nije jasno kakvi su planovi za Energoinvest na Stupu, ono lici na sve samo ne na industrijsku zonu.
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#48

Post by felichi »

kad mi neko na poslu ujutro otvori argetu najrade bi mu je usta uguro sve sa onom konzervom! usmrdi citavu prostoriju, ne moze to biti zdravo nikako
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#49

Post by njonjica »

radeljas wrote:
mostarac wrote:nisam ja protiv proizvodnje u hadzicima, ali drug moj kad stoji na proizvodu "Proizvedeno za istocnu evropu" je li tebi nesto tu sumnjivo?
mislim da to ima veze sa pravilima eu, sa cijenom i slicno, a mozda i sa kvalitetom. slucajno znam da je kvalitet ovdje isti i da je pilece mesto isto iz italije za obje fabrike. i to pouzdano.
kome god je sumnjivo, ima izbora na policama. nije rat da moramo jesti ikar. kad bi se otrovalo bar 10 ljudi od argete, zar ne mislis da bi propali, ne samo sa ovom fabrikom, nego i generalno.
ko misli da je bojkot rjesenje, eto nek bojkotuje. ja samo hocu da kazem da je krivica na domacim vlastima i opoziciji ... kad bi cekali na njih da pokrenu proizvodnju i nekoga zaposle ne bi docekali nikad, a mozda ni tad
Ima veze upravo sa kvalitetom.
Dezodorans Dove kupovala u Italiji, odlican zaista 24 satna zastita.
Ovdje u BiH takodjer kupim Dove proizveden u Madjarskoj (dakle isti vlasnik, trebalo bi biti sve isto-nego ovaj je za istocnu Evropu) NIGDJE VEZE! Blijeda slika onog iz Italije.
Isti slucaj je sa samponima za kosu, kupkama...

Alpsko mlijeko koje "vazi" za bolje (cijenom ) nije ni blizu mlijeku koje nosi isto ime a pije se u Zagrebu!
Meni je drago da ce zaposliti nase ljude ali to nije zbog nas vec zbog njih....da ostvare veci profit. OK i neka ga ostvare, moze im se, ali mora se znati istina!
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#50

Post by BISCANIN2 »

100 ljudi će dobiti posao , osiguranje. penziono itd.28miliončića E je ušlo u bih
a neko jos pametuje.
E vi što pametujete naljutite se i napravite veću i bolju fabriku sa kvalitetnijim mesom i umjesto 100 ljudi zaposlite 200.
A dok to ne učinite :sleep:
Locked