Da li je rs genocidna tvorevina?

Post Reply

Da li je rs genocidna tvorevina?

Da
137
86%
Ne
23
14%
 
Total votes: 160

User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#226 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:31
General War wrote: 01/08/2021 00:21
Cinjenica je da ovdje nepuca vec trideset godina pa mogli su se i vratit ako je bosna prva u srcu, a srbi dobili hiljadu godina zatrvora za one ispod zemlje kako opisa..ja i goran djelimo posljedice istorije, a ne neko ko gleda BiH poslije arbajta i sigurne socijale. 'Vamo pa onda bujrum bistrit politiku.
Pa ne mozes ti ili ovaj novoregistrirani nikom odredjivati mjeru patriotizma. Što ste ostali u BiH. Možda ste nesposobni i nesnalažljivi, neobrazovani, ili zakinuti zanimanjem koje nema prodju na zapadu. Možda imaš 60 godina pa ne mozes nigdje. Možda si na budžetu pa ti se ne ide iz udobnosti.
Uglavnom nigdje u forumskim pravilima ne piše da neko van BiH ne smije postati na politici. Vaši pokušaji diskreditacije ljudi na osnovu mjesta boravka su smiješni. Obzirom na trenutnu situaciju i otvorenost granica te dostupnost svakom ko želi izlazak te mogućnosti. Niste vi znaci nikakve patriote što ste ostali, niti imate neka ekskluzivna prava i beneficije. Si đenerale?
Ne mjerim ja tebi mjeru patriotizma/ nacionalizma, imas ga za izvoza..vec sto posljedice/benefite necemo isto osjetiti niti danas osjecamo...treba li crtati?
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#227 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by sale07 »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:13
mirsek wrote: 31/07/2021 23:52 [/color][/size]
To "pravo" ste izgubili sa cinjenjem masovnih zlocina, etnickog ciscenja,unistenja skoro svih vjerkih objekata i genocida da bi stvorili RS. Srbi imaju samoupravu u Srbiji.
Da se radilo pametnije, nisu radili svi nabrojani zlocini mozda bi se izvukli sa "smatranjem da imate pravo".
Sad se moraju platiti posljedice zlocina zbog sprovodjenja tog prava u proteklom ratu.
Znaci postoje 3 opcije,
1.pristati na postivanje dejtona, odluka visokog predstavnika, ustava i zakona kao i demokratski uredjenje po evropskim propisima i pravima
2.odseliti u Srbiju
3. pokusati na silu da se sprovede samouprava pa oni koji prezive sukobe opet da odsele za Srbiju.
Ne zelim da zivim u drzavi kojoj stranac nametne sta hoce kad mu se digne.

Izvini mozes li pojasniti ovo ?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#228 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

General War wrote: 01/08/2021 00:35
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:31

Pa ne mozes ti ili ovaj novoregistrirani nikom odredjivati mjeru patriotizma. Što ste ostali u BiH. Možda ste nesposobni i nesnalažljivi, neobrazovani, ili zakinuti zanimanjem koje nema prodju na zapadu. Možda imaš 60 godina pa ne mozes nigdje. Možda si na budžetu pa ti se ne ide iz udobnosti.
Uglavnom nigdje u forumskim pravilima ne piše da neko van BiH ne smije postati na politici. Vaši pokušaji diskreditacije ljudi na osnovu mjesta boravka su smiješni. Obzirom na trenutnu situaciju i otvorenost granica te dostupnost svakom ko želi izlazak te mogućnosti. Niste vi znaci nikakve patriote što ste ostali, niti imate neka ekskluzivna prava i beneficije. Si đenerale?
Ne mjerim ja tebi mjeru patriotizma/ nacionalizma, imas ga za izvoza..vec sto posljedice/benefite necemo isto osjetiti niti danas osjecamo...treba li crtati?
Kakve posljedice? Kakve benefite? Odakle tebi da je ratom protjerana bosanskohercegovačka dijaspora na socijalama? I zašto Omalovažavaš protjerani svijet uopće?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#229 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by mirsek »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:13
mirsek wrote: 31/07/2021 23:52 [/color][/size]

To "pravo" ste izgubili sa cinjenjem masovnih zlocina, etnickog ciscenja,unistenja skoro svih vjerkih objekata i genocida da bi stvorili RS. Srbi imaju samoupravu u Srbiji.
Da se radilo pametnije, nisu radili svi nabrojani zlocini mozda bi se izvukli sa "smatranjem da imate pravo".
Sad se moraju platiti posljedice zlocina zbog sprovodjenja tog prava u proteklom ratu.
Znaci postoje 3 opcije,
1.pristati na postivanje dejtona, odluka visokog predstavnika, ustava i zakona kao i demokratski uredjenje po evropskim propisima i pravima
2.odseliti u Srbiju
3. pokusati na silu da se sprovede samouprava pa oni koji prezive sukobe opet da odsele za Srbiju.
Nikakav ja masovni zlocin nisam ucinio, imao 7 godina tada. Ne zelim da zivim u drzavi kojoj stranac nametne sta hoce kad mu se digne.

Ne zelim da zivim u u drzavi gdje je sistem jedan covjek, jedan glas kad sam manjina a imam istorijsko i svako pravo kao i vecina.

Zasto bih selio u Srbiju, bio dvaput kao i u Sarajevu, isto mi strano?
Ti nisi cinio ali cinilo je tvoje politicko i vojno vodstvo koje ste izabrali da nastupaju u ime vecine Srba, moras trpiti posljedice rada vaseg vodstva.
Stranac namece zato sto se niko u RS nije udostojio i ukinuo slavljenje ratnih zlocina kao i negiranje genocida, ej stranac te mora tjerati na takvu civilizacijsku gestu :-) a branis neko svoje pravo na samoupravu jer se to kod vecine srba "smatra da imaju pravo" .
Ako neces da zivis u drzavi sa demokratskim principom jedan covjek jedan glas a vecina hoce, mozes da odes ili da se boris politicki da pridobijes vecinu gradjana na svoju stranu da se to ne desi, demokratija je takva.
Pa i kao manjina imas jedinstveno gradjansko pravo kao i svaki gradjanin evrope a oni imaju visoke norme. Samo nemas to da ti moras da odlucujes umjesto vecine jer smatras da i kao manjina imas pravo na to jer polazes istorijsko pravo.
Imate pogresan narativ i vidjenje sta je vase istorijsko pravo zato sto se zatrovani propagandom vasih lidera, ali imate internet i google tako da ko hoce da sazna sve informacije i drugaciji pogled to mu nece biti problem.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#230 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

zrakomlat wrote: 01/08/2021 00:27
General War wrote: 01/08/2021 00:23
Nebitno, svaka izgubljena teritorija je takticki poraz,od veceg ili manjeg znacaja...samo kapitulacija je znak poraza...srbi i hrvati su kontrolisali preko osamdeset posto teritorije, mislis da je tu Sarajevo nesto bitno kod takve konstalacije snaga?
Mislim da jest. Psihološki više za nastavak odbrane tih ostataka. To je neko moje mišljenje i iznosim ga, ne mora značiti da sam u pravu.
Čitao sam negdje da su turci stavili ankaru kao glavni grad umjesto Istanbula baš iz toga razloga, ranjivosti u slučaju neke agresije iz tog smjera, i još neki primjer, ne sjećam se koja država.
Glavni grad je samo administrativni centar a ne nikakva kapija...nekad davno u Bosni su drugi gradovi bili glavni...odakle su kraljevi vladali, to je promjenjiva kategorija.
toska
Posts: 2923
Joined: 26/09/2016 14:08

#231 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by toska »

Skijaš wrote: 01/08/2021 00:12
toska wrote: 31/07/2021 23:58
kako misliš, da ih četnici nisu sve pobili ?
Veci dio Hrvatske i citava BiH bi bili u okviru Srbije, Hrvati bi na tom prostoru bili manjina bez politickog utjecaja a Bosnjaci koji se ne bi izjasnjavali samo kao Srbi bi bili Srbi islamske vjeroispovjesti ...
To bi nakon NDH bio sasvim realan scenario, medjutim ogroman broj Srba u onakvoj atmosferi prihvata bratstvo, jedinstvo i Hrvata s jakim naglaskom za vodju za kojeg su spremni poginuti.
da je to bilo izvodivo prva Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca ne bi se tako nazvala već jednostano (velika) Srbija, zašto ne, kakvi Slovenci i Hrvati ?
ali nije se pitala samo Srbija kao jedna od država pobjednica, već i druge, veće sile, isto važi i za drugu Jugoslaviju, ali odosmo u off.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#232 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:34
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:25

Ja sam mladja od tebe. Ali sam učestvovala na glavnoj tekmi, vjerovao ili ne. Velikosrpski fašizam je trebalo devedesetih poraziti u potpunosti. Po cijenu da nas se desetkuje. Na tumor koji metastazira već godinama Alija nije smio pristati. Nikad. Apsolutno nikad. A tih produžetaka sigurno neće biti. Kojima licitiraš. Demografija i iseljavanje će odigrati gravnu ulogu.
Mani licitacije patriotizmom. Granice su otvorene i žrtvuj komoditet. Iseli se. Kao i ja. Eto te u mojoj poziciji.
Odgovoricu ti, al ne razumijes, nije nikad bilo moguce da se porazi kedna od strana u ovom ratu, nije do nas bilo.. . Ja ga ne siljim za produzetke, ja samo zelim da zivim tamo gdje sam rodjen.

Programer sam, lako mogu vani ali mi zao roditelja i mojih i zeninih, pored sve muke u zivotu jos da im unuke vodim.... Al kako je krenulo sa siljenjem sa svih strana, moracu....

Ja tebe odlično razumijem. Vidiš da sam ti prvi post relativiziranja rastavila na proste faktore. Ali nisi se udostojio odgovoriti. Nego si dao smiješnu ispriku, da ne odgovaraš onim koji ne žive i ne placaju porez u BiH. Zar ne?
I spavaj mirno. Produžetaka nema. Mogu biti kojekakve ankete u Miletovoj režiji. Ali da će te Mile povesti u rat, neće. Vjeruj. Onaj čovjek nije nacionalista :)
User avatar
Capajebo
Posts: 20694
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#233 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Capajebo »

Zna se ciji su pripadnici naroda klali svoje komsije, sa kojima su zivjeli Bog zna koliko dugo u miru, samo zato jer su "turci".
Tesko je istini pogledati u oci, posebno kad je toliko krvi na rukama. Svi oni to u dubini svoje duse znaju, ali i dalje guraju svoje.
Jedini narod koji je istinski za suzivot na ovim prostorima su Bosnjaci. Zato nas i kolju svako 50 godina, jer smo tolike budale ocigledno.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#234 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:37
General War wrote: 01/08/2021 00:35
Ne mjerim ja tebi mjeru patriotizma/ nacionalizma, imas ga za izvoza..vec sto posljedice/benefite necemo isto osjetiti niti danas osjecamo...treba li crtati?
Kakve posljedice? Kakve benefite? Odakle tebi da je ratom protjerana bosanskohercegovačka dijaspora na socijalama? I zašto Omalovažavaš protjerani svijet uopće?
Znaci trebam crtat, znao sam...Ok.
primjer:
-Jel dijaspora sa EU pasosima ceka da udje u EU ili Bosanski gradjan? Jel zato kriva politicka situacija u BiH? Naravno.
-Jel dijaspora isla u srbiju da se vakcinise ili Bosanski gradjanin? Je li zato kriva politicka situacija u BiH? Naravno.
-Jel dijaspora treba da skripi zubima za Fadila i njegove ekonomske majstorije kao i ovi iz drugog entiteta ili Bosanski gradjanin? naravno da ne.
-Jel dijaspora rijesila svoj pravni status gdje je god otisla ukljucujuci i socijalno? Je li BiH gradjanin, ocito da nije...jer u rojevima napusta BiH.
itd, itd...
Znaci nismo ravnopravni, tebi apsolutno je sekundarna stvar kakav je u bosni zivot izmedju price o genocidu i nazvanja PC genocidne, ekonomija nikakva, investicije nikakve..ali cevapi i piva jos OK, sto je najbitnije kad se dodje preko ljeta.
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#235 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

sale07 wrote: 01/08/2021 00:37
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:13

Ne zelim da zivim u drzavi kojoj stranac nametne sta hoce kad mu se digne.

Izvini mozes li pojasniti ovo ?
Bicu direktan, necu okolisati. Smatram da je Republika Srpska trebala prije 25 godina donijeti zakon da se presude medjunarodnih sudova ne mogu komentarisati od strane obicnih ljudi i javnih licnosti ali da je pozeljno da se naucna zajednica bavi sa sudskim presudama i demantuje ih na osnovu relevantnih dokaza

Ne smatram da je u redu da jedan stranac ma ko to bio, svojom odlukom pogazu suverenost ove drzave kao da smo gubernija, kolonija i slicno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#236 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

General War wrote: 01/08/2021 00:49
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:37

Kakve posljedice? Kakve benefite? Odakle tebi da je ratom protjerana bosanskohercegovačka dijaspora na socijalama? I zašto Omalovažavaš protjerani svijet uopće?
Znaci trebam crtat, znao sam...Ok.
primjer:
-Jel dijaspora sa EU pasosima ceka da udje u EU ili Bosanski gradjan? Jel zato kriva politicka situacija u BiH? Naravno.
-Jel dijaspora isla u srbiju da se vakcinise ili Bosanski gradjanin? Je li zato kriva politicka situacija u BiH? Naravno.
-Jel dijaspora treba da skripi zubima za Fadila i njegove ekonomske majstorije kao i ovi iz drugog entiteta ili Bosanski gradjanin? naravno da ne.
-Jel dijaspora rijesila svoj pravni status gdje je god otisla ukljucujuci i socijalno? Je li BiH gradjanin, ocito da nije...jer u rojevima napusta BiH.
itd, itd...
Znaci nismo ravnopravni, tebi apsolutno je sekundarna stvar kakav je u bosni zivot izmedju price o genocidu i nazvanja PC genocidne, ekonomija nikakva, investicije nikakve..ali cevapi i piva jos OK, sto je najbitnije kad se dodje preko ljeta.
Ovaj jeftini spin neće ti proći.
Dakle vidiš ti naziv teme? Ako ti se raspravlja o svakodnevnici i teškoćama života u BiH, izvoli pa predji na jednu od postojećih ili otvori neku novu. Ovo je teme upravo o čemu ja piše i čega se ja držim. A ti svoju socijalnu i ekonomsku situaciju izvoli unapređivati i osuđivati na temama koje se tiču toga. I nemoj da mi ubuduće sugeriraš gdje ću ja postati i šta. Kada. Ok?
I nemoj protjeran svijet nazivati gotovanima i korisnicima socijale. Koliko ti vremena provodiš na forumu rekla bih da ti nije lose u BiH. Ja iz dijaspore vidiš ne mogu toliko.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#237 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:49
sale07 wrote: 01/08/2021 00:37

Izvini mozes li pojasniti ovo ?
Bicu direktan, necu okolisati. Smatram da je Republika Srpska trebala prije 25 godina donijeti zakon da se presude medjunarodnih sudova ne mogu komentarisati od strane obicnih ljudi i javnih licnosti ali da je pozeljno da se naucna zajednica bavi sa sudskim presudama i demantuje ih na osnovu relevantnih dokaza

Ne smatram da je u redu da jedan stranac ma ko to bio, svojom odlukom pogazu suverenost ove drzave kao da smo gubernija, kolonija i slicno.
Hmm. Ako se sjecas, pregovore u dejtonu u ime PC i definirao granice i svasta nesto je vodio stranac Milosevic Slobodan...ne vidim da je tu bilo problema oko prihvatanja rjesenja ;-) ako razmislis vidjet ces da su to dvostruki arsini u igri, nicim potkrijepljeni.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#238 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by preselio na ahiret »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:49
sale07 wrote: 01/08/2021 00:37

Izvini mozes li pojasniti ovo ?
Bicu direktan, necu okolisati. Smatram da je Republika Srpska trebala prije 25 godina donijeti zakon da se presude medjunarodnih sudova ne mogu komentarisati od strane obicnih ljudi i javnih licnosti ali da je pozeljno da se naucna zajednica bavi sa sudskim presudama i demantuje ih na osnovu relevantnih dokaza

Ne smatram da je u redu da jedan stranac ma ko to bio, svojom odlukom pogazu suverenost ove drzave kao da smo gubernija, kolonija i slicno.
A sta mislis da li je trebalo prije 25 godina donjet zakon o negiranju genocida ko god ga je pocinio?Zar vama jedan stranac mora nametat nesto sto namjerno necete da priznate pa poslje vam i stranac kriv?
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#239 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:42
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:34

Odgovoricu ti, al ne razumijes, nije nikad bilo moguce da se porazi kedna od strana u ovom ratu, nije do nas bilo.. . Ja ga ne siljim za produzetke, ja samo zelim da zivim tamo gdje sam rodjen.

Programer sam, lako mogu vani ali mi zao roditelja i mojih i zeninih, pored sve muke u zivotu jos da im unuke vodim.... Al kako je krenulo sa siljenjem sa svih strana, moracu....

Ja tebe odlično razumijem. Vidiš da sam ti prvi post relativiziranja rastavila na proste faktore. Ali nisi se udostojio odgovoriti. Nego si dao smiješnu ispriku, da ne odgovaraš onim koji ne žive i ne placaju porez u BiH. Zar ne?
I spavaj mirno. Produžetaka nema. Mogu biti kojekakve ankete u Miletovoj režiji. Ali da će te Mile povesti u rat, neće. Vjeruj. Onaj čovjek nije nacionalista :)
Ponovo ne razumijes, iskalila si svoj kaljez i zuc na moj komentar. Pripremila vec unaprijed pripremljene odgovore za sve i mislis da si pobjedila, ja cu u rupu ili da se izvinjavam do kraja zivota. Istina nije samo tvoja to budi sigurna.

Al nije poenta u tome, ja sam prezentovao drugo misljenje sa kojim se i ne moras sloziti al nama je i dalje zivjeti ovjdje slagali se ili ne slagali al taj tebe dio ne interesuje...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#240 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:49
sale07 wrote: 01/08/2021 00:37

Izvini mozes li pojasniti ovo ?
Bicu direktan, necu okolisati. Smatram da je Republika Srpska trebala prije 25 godina donijeti zakon da se presude medjunarodnih sudova ne mogu komentarisati od strane obicnih ljudi i javnih licnosti ali da je pozeljno da se naucna zajednica bavi sa sudskim presudama i demantuje ih na osnovu relevantnih dokaza

Ne smatram da je u redu da jedan stranac ma ko to bio, svojom odlukom pogazu suverenost ove drzave kao da smo gubernija, kolonija i slicno.
Rs je entitet u BiH. Nastao ma masovnom protjerivanju nesrpskog življa, monstruoznim i masovnim egzekucijama, silovanju i GENOCIDU. To je stvarnost. U temelje tog entiteta ugradjeno je sve navedeno i kao dokaz postoje presude. Zašto sve navedeno nikad nije postalo do kraja legitimno? Zašto MZ i svijet nikad nisu podržali odcjepljenje? Pripajanje Srbiji? Zašto neće nikad?
Velikosrbi takve stvari ne mogu zabraniti. Nije BiH sjeverna Koreja.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#241 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 01:00
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:42


Ja tebe odlično razumijem. Vidiš da sam ti prvi post relativiziranja rastavila na proste faktore. Ali nisi se udostojio odgovoriti. Nego si dao smiješnu ispriku, da ne odgovaraš onim koji ne žive i ne placaju porez u BiH. Zar ne?
I spavaj mirno. Produžetaka nema. Mogu biti kojekakve ankete u Miletovoj režiji. Ali da će te Mile povesti u rat, neće. Vjeruj. Onaj čovjek nije nacionalista :)
Ponovo ne razumijes, iskalila si svoj kaljez i zuc na moj komentar. Pripremila vec unaprijed pripremljene odgovore za sve i mislis da si pobjedila, ja cu u rupu ili da se izvinjavam do kraja zivota. Istina nije samo tvoja to budi sigurna.

Al nije poenta u tome, ja sam prezentovao drugo misljenje sa kojim se i ne moras sloziti al nama je i dalje zivjeti ovjdje slagali se ili ne slagali al taj tebe dio ne interesuje...
Ja na tebe nisam ništa iskalila. Samo sam osujetila tvoj pokušaj relativiziranja povijesti. I opet ću.
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#242 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

General War wrote: 01/08/2021 00:59
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:49

Bicu direktan, necu okolisati. Smatram da je Republika Srpska trebala prije 25 godina donijeti zakon da se presude medjunarodnih sudova ne mogu komentarisati od strane obicnih ljudi i javnih licnosti ali da je pozeljno da se naucna zajednica bavi sa sudskim presudama i demantuje ih na osnovu relevantnih dokaza

Ne smatram da je u redu da jedan stranac ma ko to bio, svojom odlukom pogazu suverenost ove drzave kao da smo gubernija, kolonija i slicno.
Hmm. Ako se sjecas, pregovore u dejtonu u ime PC i definirao granice i svasta nesto je vodio stranac Milosevic Slobodan...ne vidim da je tu bilo problema oko prihvatanja rjesenja ;-) ako razmislis vidjet ces da su to dvostruki arsini u igri, nicim potkrijepljeni.
Naravno da se slazem, i tad su Srbi iz BIH se vratili kao popisani. Jes da je rodjak iz Beograda al nike domaci...Sta vise, najvise otpora ka dejtonu su imali bas Srbi, al su ga prihvatili, dok nije krenulo okretanje price i pravljenje "funkcionalne" pod okrlijem stranaca.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#243 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Skijaš »

toska wrote: 01/08/2021 00:41
Skijaš wrote: 01/08/2021 00:12

Veci dio Hrvatske i citava BiH bi bili u okviru Srbije, Hrvati bi na tom prostoru bili manjina bez politickog utjecaja a Bosnjaci koji se ne bi izjasnjavali samo kao Srbi bi bili Srbi islamske vjeroispovjesti ...
To bi nakon NDH bio sasvim realan scenario, medjutim ogroman broj Srba u onakvoj atmosferi prihvata bratstvo, jedinstvo i Hrvata s jakim naglaskom za vodju za kojeg su spremni poginuti.
da je to bilo izvodivo prva Kraljevina Srba Hrvata i Slovenaca ne bi se tako nazvala već jednostano (velika) Srbija, zašto ne, kakvi Slovenci i Hrvati ?
ali nije se pitala samo Srbija kao jedna od država pobjednica, već i druge, veće sile, isto važi i za drugu Jugoslaviju, ali odosmo u off.
Image

Zamisli kako bi tek bilo nakon NDH i Jasenovca a bez plemenite odluke ogromnog broja Srba da umjesto plemenskog pristupa izaberu bratstvo i jedinstvo. Srbi su kroz istoriju pokazali ljudskost i hrabrost bar onoliko puta koliko i drugi balkanski narodi, to se ne moze ignorisati. To sto su zadnje tri decenije pod kontrolom velikosrpske politicke opcije nije samo njihov propust niti je to samo propust velikosrba, ima tu i krivice nas koji se kao zalazemo za opstanak BiH, evo ti za primjer komentar na forumu zbog kojeg je i krenula ova tvoja i moja minidiskusija.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#244 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

SaraFina wrote: 01/08/2021 00:55
General War wrote: 01/08/2021 00:49
Znaci trebam crtat, znao sam...Ok.
primjer:
-Jel dijaspora sa EU pasosima ceka da udje u EU ili Bosanski gradjan? Jel zato kriva politicka situacija u BiH? Naravno.
-Jel dijaspora isla u srbiju da se vakcinise ili Bosanski gradjanin? Je li zato kriva politicka situacija u BiH? Naravno.
-Jel dijaspora treba da skripi zubima za Fadila i njegove ekonomske majstorije kao i ovi iz drugog entiteta ili Bosanski gradjanin? naravno da ne.
-Jel dijaspora rijesila svoj pravni status gdje je god otisla ukljucujuci i socijalno? Je li BiH gradjanin, ocito da nije...jer u rojevima napusta BiH.
itd, itd...
Znaci nismo ravnopravni, tebi apsolutno je sekundarna stvar kakav je u bosni zivot izmedju price o genocidu i nazvanja PC genocidne, ekonomija nikakva, investicije nikakve..ali cevapi i piva jos OK, sto je najbitnije kad se dodje preko ljeta.
Ovaj jeftini spin neće ti proći.
Dakle vidiš ti naziv teme? Ako ti se raspravlja o svakodnevnici i teškoćama života u BiH, izvoli pa predji na jednu od postojećih ili otvori neku novu. Ovo je teme upravo o čemu ja piše i čega se ja držim. A ti svoju socijalnu i ekonomsku situaciju izvoli unapređivati i osuđivati na temama koje se tiču toga. I nemoj da mi ubuduće sugeriraš gdje ću ja postati i šta. Kada. Ok?
I nemoj protjeran svijet nazivati gotovanima i korisnicima socijale. Koliko ti vremena provodiš na forumu rekla bih da ti nije lose u BiH. Ja iz dijaspore vidiš ne mogu toliko.
Sta je spin?
A sta je ako evo ovog trenutka VM i parlament su u blokadi..jel ti osjecas posljedice toga, je li tvoje pare krcme? Ne.
Ovo je kao i sve do sada usko vezano sa nefunkcionalnom drzavom, ti mozes goranu reci sta hoces i da je genocidan, i agresor..i sta ti padne na pamet..ali on drzi mene u blokadi (primjer).
Ti totalno ne razumijes sta govorim, ili si samo zlurada i guras svoj film...Naravno da dobro zaradjujem, ali jos vise dajem...a ne ide onima kojima je namjenjeno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#245 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by SaraFina »

General War wrote: 01/08/2021 01:07
SaraFina wrote: 01/08/2021 00:55

Ovaj jeftini spin neće ti proći.
Dakle vidiš ti naziv teme? Ako ti se raspravlja o svakodnevnici i teškoćama života u BiH, izvoli pa predji na jednu od postojećih ili otvori neku novu. Ovo je teme upravo o čemu ja piše i čega se ja držim. A ti svoju socijalnu i ekonomsku situaciju izvoli unapređivati i osuđivati na temama koje se tiču toga. I nemoj da mi ubuduće sugeriraš gdje ću ja postati i šta. Kada. Ok?
I nemoj protjeran svijet nazivati gotovanima i korisnicima socijale. Koliko ti vremena provodiš na forumu rekla bih da ti nije lose u BiH. Ja iz dijaspore vidiš ne mogu toliko.
Sta je spin?
A sta je ako evo ovog trenutka VM i parlament su u blokadi..jel ti osjecas posljedice toga, je li tvoje pare krcme? Ne.
Ovo je kao i sve do sada usko vezano sa nefunkcionalnom drzavom, ti mozes goranu reci sta hoces i da je genocidan, i agresor..i sta ti padne na pamet..ali on drzi mene u blokadi (primjer).
Ti totalno ne razumijes sta govorim, ili si samo zlurada i guras svoj film...Naravno da dobro zaradjujem, ali jos vise dajem...a ne ide onima kojima je namjenjeno.
Ja nisam Goranu ništa od navedenog rekla, osim da pokušava relativizirati dogadjanja devedesetih. I odgovorila mu argumentirano, na sto je on izbjegao replicirati. Zašto lažeš?
I zašto na temi koja ima svoj naslov pokušavaš spinovima nevezanim izazvati negativnu reakciju? Misliš da je neko glup da nasjede na to. Na kraju i moj najbliži muški srodnik takodjer daje i plaća. Ima uknjižene nekretnine. Ali ovo nije tema te emisije. Pokušaj se držati onog sto jeste.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#246 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 01:05
General War wrote: 01/08/2021 00:59
Hmm. Ako se sjecas, pregovore u dejtonu u ime PC i definirao granice i svasta nesto je vodio stranac Milosevic Slobodan...ne vidim da je tu bilo problema oko prihvatanja rjesenja ;-) ako razmislis vidjet ces da su to dvostruki arsini u igri, nicim potkrijepljeni.
Naravno da se slazem, i tad su Srbi iz BIH se vratili kao popisani. Jes da je rodjak iz Beograda al nike domaci...Sta vise, najvise otpora ka dejtonu su imali bas Srbi, al su ga prihvatili, dok nije krenulo okretanje price i pravljenje "funkcionalne" pod okrlijem stranaca.
Takav je dogovor, A sta mislis da je bolje svadjati se sa Bosnjacima (sutra mozda i sa hrvatima kad pukne ponovo tikva)sa kime dijelis drzavu i entitet ili sa strancem? razmisli...sa bosnajcima i hrvatima svadja nije bas na dobro izasla generalno gledano za srbe...stranci su ti koji su dozvolili drzavu u drzavi.
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#247 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Skijaš »

Skijaš wrote: 01/08/2021 00:18
Goran1987 wrote: 01/08/2021 00:05

Napisah duzi komentar al se ugasi telefon. U sustini da li drugi narodi imaju isti tretman u suprotnim sredinama...
To je ustavna kategorija, tri su naroda konstitutivni na tlu citave drzave i ako se to negdje krsi, to treba uskladiti a Ustavom. Uzmi za primjer Distrikt Brcko, kako je identitet tog distrikta nepravedan prema Srbima ? Ili Bosnjacima ? Ili Hrvatima ?
Dakle ?
Goran1987
Posts: 56
Joined: 31/07/2021 14:53

#248 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by Goran1987 »

Ne mogu vise ispratiti kome sam odgovorio a kome ne, al jedno pitanje, sta dalje?

Evo nece apsolutno 800 000 Srba, mada sumnjam i da toliko ima u BIH, da prihvati recimo odluke i nametanja sa strane.Nema isti pogled na istoriju 90ih, ne slaze se sa Sarafinom.

Jel se ide u rat? Ko ratuje, stranci ili mi, za sta se ratuje, za teritoriju ili politicku nadmoc?

Sta kad se ostvari? Kad je ostvarena? Kad se svi pobiju, protjeraju ili?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#249 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by General War »

SaraFina wrote: 01/08/2021 01:11
General War wrote: 01/08/2021 01:07
Sta je spin?
A sta je ako evo ovog trenutka VM i parlament su u blokadi..jel ti osjecas posljedice toga, je li tvoje pare krcme? Ne.
Ovo je kao i sve do sada usko vezano sa nefunkcionalnom drzavom, ti mozes goranu reci sta hoces i da je genocidan, i agresor..i sta ti padne na pamet..ali on drzi mene u blokadi (primjer).
Ti totalno ne razumijes sta govorim, ili si samo zlurada i guras svoj film...Naravno da dobro zaradjujem, ali jos vise dajem...a ne ide onima kojima je namjenjeno.
Ja nisam Goranu ništa od navedenog rekla, osim da pokušava relativizirati dogadjanja devedesetih. I odgovorila mu argumentirano, na sto je on izbjegao replicirati. Zašto lažeš?
I zašto na temi koja ima svoj naslov pokušavaš spinovima nevezanim izazvati negativnu reakciju? Misliš da je neko glup da nasjede na to. Na kraju i moj najbliži muški srodnik takodjer daje i plaća. Ima uknjižene nekretnine. Ali ovo nije tema te emisije. Pokušaj se držati onog sto jeste.
Nisam ni mislio da si rekla (stavio sam u zagradi primjer), vec o drugoj stvari...a zasto, zato sto na ovoj temi jasno je da je najotrovnija (sovinisticka retorika) dolazi van BiH...ne mislim na tvoje postove, nisam ni citao...ali je bilo momackih upisa.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#250 Re: Da li je rs genocidna tvorevina?

Post by preselio na ahiret »

Goran1987 wrote: 01/08/2021 01:15 Ne mogu vise ispratiti kome sam odgovorio a kome ne, al jedno pitanje, sta dalje?

Evo nece apsolutno 800 000 Srba, mada sumnjam i da toliko ima u BIH, da prihvati recimo odluke i nametanja sa strane.Nema isti pogled na istoriju 90ih, ne slaze se sa Sarafinom.

Jel se ide u rat? Ko ratuje, stranci ili mi, za sta se ratuje, za teritoriju ili politicku nadmoc?

Sta kad se ostvari? Kad je ostvarena? Kad se svi pobiju, protjeraju ili?
Kojih srba onih u rs-u ili i onih sto ne djele vase misljenje a nisu u rs-u?Kakav rat,pa da niste slusali strance 92 godine rata nebi ni bilo.Tad ih slusali pa napali drzavu a sad vam isti ne valjaju.
Last edited by preselio na ahiret on 01/08/2021 01:21, edited 1 time in total.
Post Reply