Da li je pocela isplata stare devizne stednje u Federaciji?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1 Da li je pocela isplata stare devizne stednje u Federaciji?

Post by chuchumbamayumbe »

Kao sto vidite iz naslova, u novinama i na TV cujem da pocinje (ili da je vec pocela) isplata stare devizne stednje u FBiH, do iznosa 1000km.
Kada suuzimali podatke rekli su da ce isplata da legne na tekuci racun.
Da li su nekome legle te pare, da mi uhvati mushtuluk?!
Dobro bi mi dosla ta milja! :)
tribina oslobodjenje
Posts: 15
Joined: 21/05/2007 11:04

#2 isplata štednje

Post by tribina oslobodjenje »

Isplata stare devizne štednje za one koji su se verificirali je
počela.Isplata se vrši preko bankarskog računa koji ste morali
otvoriti prije verifikacije i dati ga agenciji gdje ste se verifikovali.
Isplata je počela ali je još nisu svi dobili.Oni koji su se među
prvima verifikovali su je dobili.Dokaz-moja rodica je primila.
SRETNO,OČEKUJTE NOVAC!
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#3

Post by teletrader »

Da li se ovih 1000KM odnosi na prvu ratu iznosa koji se ima na knjizhici ili se stedisa odrice apsolutno svih potrazhivanja prema drzhavi i za uzvrat dobije ovu hiljadarku..ovo vas pitam zato sto sam negdje u novinama citao da oni koji imaju vece iznose na knjizicama niposto ne pristaju na ovaj deal..
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#4

Post by ins »

Ovih 1000 KM je prvi dio, ostatak ce biti raspodjeljen u tom jos nejasnom periodu, koji se krece od 7 do 15 godina, to je ono o cemu se vode rasprave.
Bunili su se tzv krupne stedise, znaci oni koji imaju desetine hiljada KM potrazivanja, i koji su koristili veliku masu sitnih stedisa da bi dogovorili kraci rok isplate. Oni se bune protiv isplate ovih 1000 KM jer to dramaticno smanjuje broj stedisa koji potrazuju novac. Odnos je otprilike (sada potpuno lupam cifre ali za ilustraciju) da ako ima recimo 47265 stedisa, njih 37522 ima manje od 1000 KM i oni ce odmah biti isplaceni 100%.
Oni su zapravo prvobitno trazili da se isplacuju u postocima potrazivanja, dakle da prva transa bude recimo 25% tako da bi neko dobio 12750 KM a neko 72 KM.
Jos je nejasno kojom dinamikom ce ici naknadna isplata preostalog dijela, ali je eno neki dan Vrankic pricao o sasvim realnoj mogucnosti da to bude 7-8 godina.
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#5

Post by ibrik »

Sta je sa isplatama u RS???
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#6

Post by teletrader »

ins wrote:Ovih 1000 KM je prvi dio, ostatak ce biti raspodjeljen u tom jos nejasnom periodu, koji se krece od 7 do 15 godina, to je ono o cemu se vode rasprave.
Bunili su se tzv krupne stedise, znaci oni koji imaju desetine hiljada KM potrazivanja, i koji su koristili veliku masu sitnih stedisa da bi dogovorili kraci rok isplate. Oni se bune protiv isplate ovih 1000 KM jer to dramaticno smanjuje broj stedisa koji potrazuju novac. Odnos je otprilike (sada potpuno lupam cifre ali za ilustraciju) da ako ima recimo 47265 stedisa, njih 37522 ima manje od 1000 KM i oni ce odmah biti isplaceni 100%.
Oni su zapravo prvobitno trazili da se isplacuju u postocima potrazivanja, dakle da prva transa bude recimo 25% tako da bi neko dobio 12750 KM a neko 72 KM.
Jos je nejasno kojom dinamikom ce ici naknadna isplata preostalog dijela, ali je eno neki dan Vrankic pricao o sasvim realnoj mogucnosti da to bude 7-8 godina.
INS
Hvala ti na detaljnim i opsirnim informacijama,nedavno sam razgovarao sa prijateljom iz HR koji mi je pricao da su kod njih godisnje isplacivali neki procenat,bez obzira da li se radilo o krupnom ili "sitnom" stedisi..
RusmirBurek
Posts: 106
Joined: 27/03/2012 18:53

#7 Re: Da li je pocela isplata stare devizne stednje u Federaci

Post by RusmirBurek »

Je li bila jučer nova rata?
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#8 Re: Da li je pocela isplata stare devizne stednje u Federaci

Post by BJB »

Meni i ostatku porodice prosle sedmice legla prva rata. Ne kontam logiku isplacivanja ove stednje nikako.
Tati leglo 996, mami i meni po 1000. (On ima najvise, pa ja, pa mama) :D Ostalima u familiji jos nije nista uplaceno.
p.s. nek su pocele isplate, jest da je na kapaljku, al' samo nek idu.
--usnee--
Posts: 214
Joined: 25/10/2010 18:49

#9 Re: Da li je pocela isplata stare devizne stednje u Federaci

Post by --usnee-- »

Prva rata je do 1000km (ukoliko se ukupno ima 750km cjelokupan iznos a ukoliko se ima vise npr 3 000 onda je 1 000km prva) a sada druga rata koliko sam cuo je 2 000 km a potvrdit cu za koji dan dok odem do banke i da ovaj put su uplate nekom bile 31.03. a nekome ce biti 07.04. tako da ako nekome nije leglo da se ne sekira :D
A sto se tice ove razlike od 4 km jel moguce da ste ukupno iznos stednje imali 2996 km ? ili da je on imao ukupno 996 km ili je u pitanju vodjenje racuna ono sto se naplacuje po 1km ... Jedino su to moguci odgovori na tvoje pitanje
Post Reply