Da li je pakao izmišljotina?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#201 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

Hakiz wrote:
patriot_1 wrote: Smrti nema,mi živimo i dalje,tjela nema ali nas ima!Buš se gadno zajebal kad shvatiš da jesi i da nisi nestao,onog dana kad rikneš!
Dokaži.
smrt je samo vrata u novi svijet.

Dusa izadje iz svog prevoznog sredstva u materijalnom svijetu, ulazi u zonu berzaha. period izcekivanja sudnjeg dana, u tom cekanju do sudnjeg dana nema se osjecaj za protok vremena pa osoba koja kada nastupi sudnji dan na jednoj novoj zemlji, koja nece imati brda , ni Dolina, nego jedna ravnica , pustara sa bijeskom, otvara oci, i vidi sebe ponovo stvorenog sa tijelom i dusom koja je ponovo usla u tijelo nakon sto je izcupana iz tijela bila , a tijela ce izrasti iz zemlje poput biljaka sto rastu na zemlji. i tad nastupa Sudnji dan, svima ce biti neugodno kako vjernicima a jos gore nevjernicima, toliko ce teska biti situacija na SUdnjem danu da ce Boziji poslanici moliti "Boze spasi, Boze spasi"

kad krene sudjenje, to ce biti jako mucno za svakoga, jer u tim momentima ce covjek zaboraviti na sve ostalo samo ce se brinuti o svojoj muci, ko te pita i za djecu i roditelje, ma samo da mi se spasiti...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#202 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:
Hakiz wrote:
patriot_1 wrote: Smrti nema,mi živimo i dalje,tjela nema ali nas ima!Buš se gadno zajebal kad shvatiš da jesi i da nisi nestao,onog dana kad rikneš!
Dokaži.
smrt je samo vrata u novi svijet.

Dusa izadje iz svog prevoznog sredstva u materijalnom svijetu, ulazi u zonu berzaha. period izcekivanja sudnjeg dana, u tom cekanju do sudnjeg dana nema se osjecaj za protok vremena pa osoba koja kada nastupi sudnji dan na jednoj novoj zemlji, koja nece imati brda , ni Dolina, nego jedna ravnica , pustara sa bijeskom, otvara oci, i vidi sebe ponovo stvorenog sa tijelom i dusom koja je ponovo usla u tijelo nakon sto je izcupana iz tijela bila , a tijela ce izrasti iz zemlje poput biljaka sto rastu na zemlji. i tad nastupa Sudnji dan, svima ce biti neugodno kako vjernicima a jos gore nevjernicima, toliko ce teska biti situacija na SUdnjem danu da ce Boziji poslanici moliti "Boze spasi, Boze spasi"

kad krene sudjenje, to ce biti jako mucno za svakoga, jer u tim momentima ce covjek zaboraviti na sve ostalo samo ce se brinuti o svojoj muci, ko te pita i za djecu i roditelje, ma samo da mi se spasiti...
Imas li dokaz za to sto si napisao ?????
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#203 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

beni-bu-man wrote: Imas li dokaz za to sto si napisao ?????
to sto sam napisao je samo u grubo, koliko detalja ima opisanih kroz Kur'an i poslanikove hadise, znaci dokazi su u islamu za to.

eh sad je pitanje sta je dokaz da je ovo istina sto Islam govori, pa fino uzmes Kur'an i analiziras temeljito tako isto i hadise koji govore na ovu temu, vidis da je sve poslozeno logicki postavljeno, plus dokaza ima tonu da je Kuran od Boga zbog mnostva nadnaravnih cinjenica u Kuranu, plus masa imamo dokaza kroz hadise da je i poslanik uistinu boziji poslanik, znaci svi dokazi pusu u tom pravcu.

znaci imamo dokaze za ovo da mozemo vjeorvati u ovo, NE ZNATI, nego vjerovati u ovo, u tome je razlika nemozemo znati ovo jer je ovo spada u Gajb svijet, nevidiljivi svijet za koje je test prikopcan, hoces li vjerovati na osnovu dokaza ili ne, a znati niko nemoze sa ove zemlje, jer kad bi obicni ljudi ulazili u buduci svijet i vracali se tu bi vjera prestala, pa bi nastalo ocito znanje a ne vjera, zato se i zove vjera.

jedini kome je Bog dao da udje u buduci svijet i vrati se na zemlju je Muhammed, jer mu je Bog pokazao buduci svijet da vidi svojim ocima , i tako ga je jos vise ucvrstio u vjerovanju/znanju, jer njemu je to znanje a ne vjerovanje vise, kad vidis svojim ocima Raj i pakao, itd
i da bi nama prenio kako bi se spremali za buduci svijet, jer smo mi svi ovdje kratko i valja nam vratiti se tamo odakle smo i dosli na ovaj svijet....
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#204 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by broj dva »

Još nisam sreo zadrtog vjernika koji shvata koncept "dokaz".
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#205 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by HAVANA »

Ja sto nasra levat svasta.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#206 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by belfy »

Ja sam zakljucio da je bolje vjerovati nego znatli. A i slican vic sam cuo ranije tako da...
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#207 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by beni-bu-man »

jesu li i ovdje vjernici poceli brisati postove :?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#208 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

belfy wrote:Ja sam zakljucio da je bolje vjerovati nego znatli. A i slican vic sam cuo ranije tako da...
To dvoje ne de zajedno!Međusobno je isključivo!
Kad znaš onda ne vjeruješ nego znaš!
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#209 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by broj dva »

patriot_1 wrote:
belfy wrote:Ja sam zakljucio da je bolje vjerovati nego znatli. A i slican vic sam cuo ranije tako da...
To dvoje ne de zajedno!Međusobno je isključivo!
Kad znaš onda ne vjeruješ nego znaš!
--
Je li znas! Napisati recenicu! Bez uzvicnika! Pregeldao sam tri tvoja zadja posta na ovoj temi svaka recenica je sa uzvicnikom!
Ali hajde! Ako vjerujes da to daje dodatnu tezinu tvojim argumentima! Samo stavljaj! I gdje treba! I gdje ne treba!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#210 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

broj dva wrote:
patriot_1 wrote:
belfy wrote:Ja sam zakljucio da je bolje vjerovati nego znatli. A i slican vic sam cuo ranije tako da...
To dvoje ne de zajedno!Međusobno je isključivo!
Kad znaš onda ne vjeruješ nego znaš!
--
Je li znas! Napisati recenicu! Bez uzvicnika! Pregeldao sam tri tvoja zadja posta na ovoj temi svaka recenica je sa uzvicnikom!
Ali hajde! Ako vjerujes da to daje dodatnu tezinu tvojim argumentima! Samo stavljaj! I gdje treba! I gdje ne treba!
Što je to "uzvičnik"?
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#211 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by irac300 »

Uskličnik! 'naš, ono umjesto izjavne rečenice koja se završava tač... pardon, točkom, ti svaku rečenicu završavaš uzvič...khm, uskličnikom, pa zvučiš kao da se dereš da dokažeš svoju tvrdnju.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#212 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

irac300 wrote:Uskličnik! 'naš, ono umjesto izjavne rečenice koja se završava tač... pardon, točkom, ti svaku rečenicu završavaš uzvič...khm, uskličnikom, pa zvučiš kao da se dereš da dokažeš svoju tvrdnju.
Znam,malo sam ga zezao!
OK , pazit ću,nisam išao na galamu sa uskličnikom nego smatrah da isti daje na važnosti(većoj) napisanom!
Bo sam u krivu!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#213 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

patriot_1 wrote:
irac300 wrote:Uskličnik! 'naš, ono umjesto izjavne rečenice koja se završava tač... pardon, točkom, ti svaku rečenicu završavaš uzvič...khm, uskličnikom, pa zvučiš kao da se dereš da dokažeš svoju tvrdnju.
Znam,malo sam ga zezao.
OK , pazit ću,nisam išao na galamu sa uskličnikom nego smatrah da isti daje na važnosti(većoj) napisanom.
Bo sam u krivu.
Navika,evo tek sad napisah točno.
Last edited by patriot_1 on 22/11/2017 19:05, edited 1 time in total.
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#214 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Laertes »

Thou shall not use the exclamation mark in vain!
Thou shall use a space between 'ne' and 'znam'!
Thou shall use a space between 'da' and 'li'!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#215 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

patriot_1 wrote:
patriot_1 wrote:
irac300 wrote:Uskličnik! 'naš, ono umjesto izjavne rečenice koja se završava tač... pardon, točkom, ti svaku rečenicu završavaš uzvič...khm, uskličnikom, pa zvučiš kao da se dereš da dokažeš svoju tvrdnju.
Znam,malo sam ga zezao.
OK , pazit ću,nisam išao na galamu sa uskličnikom nego smatrah da isti daje na važnosti(većoj) napisanom.
Bo sam u krivu.
Navika,evo tek sad napisah točno.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#216 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Irsar »

broj dva wrote:Ja osporavam tu objektivnost a i tu "nepromjenjivu realnost koju ziveš bog" I gdje smo sada, hoće li biti nametanja "objektivosti" na silu ili ćemo se ljepo dogovoriti da tebi tvoj moral, meni moj (što nas dovodi do subjektivnosti morala)
Ja lično ne mogu ništa nametnuti, no nametanje morala ili nemorala je realnost u svakom društvu.

Uostalom, ne može ni biti "dogovora" ako moral jednog diktira suzbijanje nemorala drugog, ili obratno.

A ako osporavaš moralnost (što je zapravo vrlo čudno, jer i bez Boga postoji realna osnova za objektivnu moralnost), onda nemaš pravo nikada se žaliti da ti neko čini nešto loše, jer tvrdiš da loše zpravo i ne postoji. Naravno, tvrditi da loše ne postoji je samo po sebi apsurdno, imajući u vidu da sam jezik ti dokazuje da ono postoji.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#217 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Ramzess Veliki »

patriot_1 wrote:
Hakiz wrote:
patriot_1 wrote: Smrti nema,mi živimo i dalje,tjela nema ali nas ima!Buš se gadno zajebal kad shvatiš da jesi i da nisi nestao,onog dana kad rikneš!
Dokaži.
Nemam namjeru,samo vjerujem Isusu!I Apostolima!Novom Zavjetu vjerujem,ne nalazim greške!
Ti ne vjerujes Isusu, nego nekim ljudima koji su pricali da su poznavali Isusa i da su culi da je to I to rekao.
I to 150 godina nakon Isusove navodne smrti.

A sta da sada objave da su iskopali porodicnu grobnicu Isusa Nazarecanina, sve sa suprugom Marijom i njihovom djecom?
Jadan prati malo, iskopana mu grobnica a vi I dalje mlatite praznu slamu.
Ne tragate za istinom, nego hocete da je stvarate po svojoj zloj volji i namjeri.
Hocete da manipulirate i zaglupljujete ljude.

Zlo na djelu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#218 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Ramzess Veliki »

Religija je najvece zlo na svijetu od kada je nastala.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#219 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

"Ramzess Veliki"

Ti ne vjerujes Isusu, nego nekim ljudima koji su pricali da su poznavali Isusa i da su culi da je to I to rekao.
I to 150 godina nakon Isusove navodne smrti.
Koga lažeš,sebe?
Novi zavjet je dio Biblije kojim se uz Stari zavjet služe kršćani. Sastoji se od dvadeset sedam knjiga. Sve su napisane u drugoj polovici prvoga stoljeća.[1]Wikipedija.Dakle,30-60 g. iza Isusova uskrsnuća!Neke 30 neke 60!
A sta da sada objave da su iskopali porodicnu grobnicu Isusa Nazarecanina, sve sa suprugom Marijom i njihovom djecom?
Jadan prati malo, iskopana mu grobnica a vi I dalje mlatite praznu slamu.
Ne tragate za istinom, nego hocete da je stvarate po svojoj zloj volji i namjeri.
Hocete da manipulirate i zaglupljujete ljude.

Zlo na djelu.
Koje nebuloze."Što da nađu"-pa jesu li nađeni?
I svi ovi su glupi?

Biblija je knjiga takvog sadržaja, da je to najbolji dokaz njezina božanskog podrijetla. U njoj se nalazi povijest svijeta, povijest Božje providnosti od početka svijeta pa do konačnog uništenja svega stvorenoga."
(I. Kant, 1724 - 1804, filozof)

Riječi prije smrti: "Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujući u Isusa Krista, svog Spasitelja."
(W. Shakespeare 1564 - 1616)

"Objava Božja, za kojom čeznemo, nije nigdje na svijetu tako lijepa kao u Novom zavjetu."
(Goethe, 1749 - 1832, pisac, biolog, teorijski fizičar)

"Kada Krist ne bi bio Bog, bio bi Bog tko je Evanđelje izmislio."
(Goethe, 1749 - 1832, pisac, biolog, teorijski fizičar)

"Sve je Život, Život unutar Života, manje unutar većeg, a sve unutar Božanskog Duha."
(E.A. Poe, pjesnik, pisac, otac detektivskog romana, esejist, novelist, književni kritik)

"Postoje samo tri bića vrijedna poštovanja: svećenik, vojnik, pjesnik. Koji zna, koji ubija, koji stvara."
(C. Baudelaire, 1821 - 1867, pjesnik, esejist)

''Ako je ikada čovjek bio Bog ili Bog čovjek, Isus je bio oboje.''
(Lord Byron, 1788 - 1824, pjesnik)

"Samo je jedan kralj, a to je Isus Krist."
(Elvis Presley, 1935 - 1977 glazbenik)

''U Bibliji nema ničega što bi znanstveniku prouzrokovalo probleme sa Isusom Kristom.''
(Sir Ambrose Fleming, 1849 - 1945 znanstvenik, fizičar)

"Bog misli u genijima, sniva u pjesnicima i spava u ostalim ljudima."
(Peter Altenberg, 1859 - 1919, pisac, pjesnik)

''Koja god iznenađenja budućnost može donjeti, jedno je sigurno: Isus nikada neće biti nadmašen.''
(Ernest Renan, 1823 - 1892, filozof, pisac)

"Kroz kakvo ako ne slomljeno srce je mogao moj gospodin Isus Krist ući u moj život."
(Oscar Wilde, 1854 - 1900)

"Nitko se ne protivi nauku Evanđelja, a da ne pada u bezumlje."
(Voltaire, 1694 - 1778, pisac, povjesničar, filozof)

"Kristov je nauk da u čovjeku ima nešto što nas uzdiže iznad ove trke, strahovanja i uživanja. Tko Krista pravo shvati, osjeća se kao ptica koja prvi put sazna da ima krila i da može letjeti. Taj osjećaj daje slobodu, a oduzima strah."
(Lav Tolstoj, 1828 - 1910, pisac)

"Ako netko želi biti ateist, mora razloge za to tražiti izvan znanosti."
(Christian de Duve, 1917 - , znanstvenik, dobitnik Nobelove nagrade)

"Po svom nauku Krist je najveći čovjek, najveći genij što ga ljudska povijest pamti, on je najveći muž svih vremena, koga nije moguće natkriliti."
(Schäfer, racionalist)

"Krist živi u Crkvi na dva načina: u svetoj hostiji pod prilikama kruha, a u Sv. pismu pod koprenom ljudske riječi".
(Johannes Kepler, 1571 - 1630, matematičar, astronom, astrolog)

"Svim ljudima vjera u Boga usadena je u srce. Lažu oni koji kažu da ne vjeruju u Božje postojanje; jer noću i u samoći sumnjaju."
(Lucije Enej Seneka mlađi, 4. pr. Kr. - 65 po.Kr., rimski pjesnik, filozof, političar)

''Nije nikakva slučajnost sto su upravo najveći umovi svih vremena ujedno bili i duboko religiozni.''
(Max Planck, 1858 - 1947, otac moderne fizike, začetnik kvante teorije, dobitnik Nobelove nagrade)

"Malo filozofije vodi nas u ateizam, ali duboka filozofija dovodi čovjeka ponovno do religije."
(F. Bacon, utemeljitelj metodologije znanosti, filozof, esejist, državnik)

"Evenđelje je tako lijepo, da bi onaj tko ga je izmislio, kad bi bilo izmišljeno, bio vredniji divljenja nego sami opisani heroj."
(Rousseau, 1712 - 1778, filozof, pisac, skladatelj)

"Nevjera i praznovjerje, oboje su strah od vjere."
(Soren Kierkegaard, 1813-1855, danski filozof, teolog i književnik)

"Potpuni ateist stoji na predzadnjoj stepenici do najpotpunije vjere."
"Savjest bez Boga je nešto grozno. Može zabludjeti u najgori razvrat."
''Zapad misli mudro voditi svijet, ali ukoliko odbacuju Isusa natopiti će ga krvlju.''
"Još nisam sreo neznabošca. Susretao sam samo nespokojne."
''Bog je stvorio svijet na najbolji mogući način.''
(Fjodor Mihajlović Dostojevski, 1821-1881, pisac)

"Tko poriče Boga, sličan je onomu koji poriče sunce; nema smisla, ono i dalje sja."
(Julius Langbehn, 1851-1907, njemački pisac, kritičar kulture)

"Evanđelje čini ljude najboljim građanima zemaljske domovine jer ih uči kako će postati nebeski građani."
(Bossuet, 1627 - 1704, biskup, teolog, govornik)

"Evanđelje je najljepši dar koji je Bog poklonio svijetu."
(Montesquieu, 1689 - 1755, socijalni kritičar, politički mislilac)

"Strašno je to s njime. On hoće sasvim nevino dokazati Bogu najgrublje kiksove iz astronomije! Kako, Bog nije dovoljno pomno studirao astronomiju prije nego što je sastavio Sveto pismo? Dragi prijatelju!"
(Bertolt Brecht, 1898 - 1956, pjesnik, kazališni direktor)

"Želiš li znati kako treba urediti svoj život? Pročitaj Govor na gori. U njemu je sadržano sve."
(Truman, 1884 - 1972, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Riječ je Božja kruh koji hranu našu dušu."
(Sertillanges, 1863, 1948, filozof i duhovni pisac)

"Jedini razlog zašto mnogi misle da je teško spoznati Božje postojanje i bit duše je to što svoj duh nikada ne odvajaju od osjetila i ne izdižu ga iznad tjelesnoga svijeta."
(René Descartes, 1596-1650, francuski filozof, matematičar i prirodoslovac)

"Gdje prestaje strah Božji, započinje oslobađanje strasti i vladavina mentaliteta koji će svijet potopiti u krvi."
(Gottfried Wilhelm Freiherr von Leibniz, 1646 - 1716, njemački filozof, matematičar, politički pisac, znanstvenik)

"Zamislivo mi je da čovjek, gledajući na zemlju, tvrdi kako nema Boga, ali ne razumijem kako bi mogao gledati u nebo i poricati Boga."
(Abraham Lincoln, 1809-1865, američki političar, predsjednik Sjedinjenih američkih država)

"Nikada više nećeš moliti, nikada se više odmoriti u beskrajnom povjerenju. Uskraćuješ si pravo da staneš pred krajnju mudrost, dobrotu, najvišu silu. Nemaš stalnoga čuvara i prijatelja za tvojih sedam samotnosti. Čovječe odricanja, želiš li se odreći svega toga? Tko će ti dati snage za to? Nitko još za to nije imao snage."
(Friedrich Nietzsche, 1844-1900, njemački filozof i klasični filolog)

"Moderna fizika neminovno nas vodi k Bogu, a ne od njega. Nijedan utemeljitelj ateizma nije bio prirodoznanstvenik. Svi su oni bili osrednji filozofi."
(Arthur Stanley Eddington, 1882-1946, engleski astronom)

"Nema Boga, sve je jači glas masa. Time, međutim, i čovjek postaje bezvrijedan, ubijan u proizvoljnom broju, jer je ništa."
(Karl Jaspers, 1883-1969, njemački filozof egzistencijalizma, pisac)

"Ateizam je okrutan i mučan pothvat. Vjerujem da sam ga izveo do kraja."
(Jean-Paul Sartre, 1905-1980, francuski književnik i filozof)

"Čovjek bez religije je poput putnika bez cilja, ispitivača bez odgovora, borca bez pobjede i umirućega bez novoga života."
(Dom Helder Pessôa Câmara, 1909 - , brazilski katolički teolog, nadbiskup, borac za socijalnu pravdu)

"Od pamtivjeka bič božji baca na koljena ohole i silne. Razmišljajte o tome i padnite na koljena."
(Albert Camus 1913 - 1960, pisac, novinar, filozof)

''Vjerujem u Boga, i nastojim genetikom čitati i razumijeti njegov jezik.''
(Francis S. Collins, 1950 - , fizičar, genetičar)

"Što se tiče Božanskog Tvorca prirode, moja ga teorija izvanredno osvjetljuje i iz nje proizlazi nužnost da ga priznamo i njegova najveća i beskrajna moć, mudrost, providnost, što sve u nama izaziva duboko poštovanje, a u isto vrijeme zahvalnost i ljubav, pa stoga posve otpadaju ništavne sanjarije onih koji smatraju da je svijet slučajno nastao ili da je mogao biti sazdan nekom fatalnom nužnošću, ili da odvijeka postoji sam po sebi upravljajući se po nekim svojim nužnim zakonima."
(Ruđer Bošković, 1711 - 1787, fizičar, astronom, filozof, teolog, diplomat)
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#220 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by patriot_1 »

Ramzess Veliki
Hocete da manipulirate i zaglupljujete ljude.
Kad si ti u pitanju,mislim da je to nemoguće!Već su drugi taj posao odradili.Do kraja.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#221 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Hakiz wrote:
patriot_1 wrote: Smrti nema,mi živimo i dalje,tjela nema ali nas ima!Buš se gadno zajebal kad shvatiš da jesi i da nisi nestao,onog dana kad rikneš!
Dokaži.
smrt je samo vrata u novi svijet.

Dusa izadje iz svog prevoznog sredstva u materijalnom svijetu, ulazi u zonu berzaha. period izcekivanja sudnjeg dana, u tom cekanju do sudnjeg dana nema se osjecaj za protok vremena pa osoba koja kada nastupi sudnji dan na jednoj novoj zemlji, koja nece imati brda , ni Dolina, nego jedna ravnica , pustara sa bijeskom, otvara oci, i vidi sebe ponovo stvorenog sa tijelom i dusom koja je ponovo usla u tijelo nakon sto je izcupana iz tijela bila , a tijela ce izrasti iz zemlje poput biljaka sto rastu na zemlji. i tad nastupa Sudnji dan, svima ce biti neugodno kako vjernicima a jos gore nevjernicima, toliko ce teska biti situacija na SUdnjem danu da ce Boziji poslanici moliti "Boze spasi, Boze spasi"

kad krene sudjenje, to ce biti jako mucno za svakoga, jer u tim momentima ce covjek zaboraviti na sve ostalo samo ce se brinuti o svojoj muci, ko te pita i za djecu i roditelje, ma samo da mi se spasiti...
Ja crnjaka gluho bilo ... srecom pa vjerujem da cu u raj sa dobrim voznim parkom i povoljnim cijenama nekretnina.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#222 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by HAVANA »

Smrcak je car dede mi. :lol: Frajer sve zna.Nema dalje.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#223 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by beni-bu-man »

HAVANA wrote:Smrcak je car dede mi. :lol: Frajer sve zna.Nema dalje.
mozda je bog ili njegov poslanik
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#224 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by Smrcak15 »

HAVANA wrote:Ja sto nasra levat svasta.
pa hajde ti objasni levatu argumentovano gdje grijesi....lahko je ti ovakav ti onakav, nije to dobro a ono drugo jos gore itd itd

ne pije vode to, nego da bi dokazao da grijesim, onda argumentovano moras se postavit, greska zbog toga i toga, tu i tu, dokaz to i to.

to je vec vrijedno postovanja diskusija, pa makar me rastavilo na proste faktore, jer i meni je cilj da cujem nesto pametno i logicno pa makar bilo protiv mene.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#225 Re: Da li je pakao izmišljotina?

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:
HAVANA wrote:Ja sto nasra levat svasta.
pa hajde ti objasni levatu argumentovano gdje grijesi....lahko je ti ovakav ti onakav, nije to dobro a ono drugo jos gore itd itd

ne pije vode to, nego da bi dokazao da grijesim, onda argumentovano moras se postavit, greska zbog toga i toga, tu i tu, dokaz to i to.

to je vec vrijedno postovanja diskusija, pa makar me rastavilo na proste faktore, jer i meni je cilj da cujem nesto pametno i logicno pa makar bilo protiv mene.
PA VEC TI JE PAMETNO I LOGICNO RECENO
Post Reply