Da li je ova realnost virtuelna?!

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
l33t
Posts: 4325
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#26 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by l33t »

Seyfo wrote:Meni je sve postalo jasno u jednoj epizodi South Parka: naša planeta je, u stvari, reality show koji služi bićima na okolnim planetama da se zabavljaju.
svega se nagledaju
User avatar
tandrli
Posts: 101
Joined: 19/10/2014 17:14
Location: Slavinovici city

#27 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by tandrli »

Ecclesiastes 1:9
"What has been will be again,
what has been done will be done again;
there is nothing new under the sun."


https://www.youtube.com/watch?v=VZic4LngKis=3217

ako neradi zadano vrijeme, ciljani dio traje od 53:36 - 56:40
Nocty
Posts: 1058
Joined: 12/01/2010 05:50

#28 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by Nocty »

Da bi bila realnost mora bit dobro zlon..
Virtualna

I onda dobiješ probleme u Švedskoj
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#29 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by laik1981 »

Ima li kakav cheat da se sutra probudim a da mi je fasada na kuci adaptirana? Mrsko mi skelu montirati :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#30 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by ExNihilo »

laik1981 wrote: 25/09/2020 13:52 Ima li kakav cheat da se sutra probudim a da mi je fasada na kuci adaptirana? Mrsko mi skelu montirati :D
Kucaj gore, gore, dolje, dolje, lijevo, desno, lijevo, desno, B, A, i onda Start.
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#31 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by laik1981 »

ExNihilo wrote: 25/09/2020 13:54
laik1981 wrote: 25/09/2020 13:52 Ima li kakav cheat da se sutra probudim a da mi je fasada na kuci adaptirana? Mrsko mi skelu montirati :D
Kucaj gore, gore, dolje, dolje, lijevo, desno, lijevo, desno, B, A, i onda Start.
Mogao si kakvu sa onim detaljima od kulira i sljokicama :D

Cane Prebranac na aparatima, a u emisiji na dnu dna zivimo vec 30 godina..
breba
Posts: 1696
Joined: 19/01/2005 04:37

#32 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by breba »

"The strongest argument for us being in a simulation, probably being in a simulation is the following: 40 years ago, we had pong, two rectangles, and a dot," Musk said last year.

Image

"That is what games were. Now 40 years later we have photorealistic 3D simulations with millions of people playing simultaneously and it's getting better every year. And soon we'll have virtual reality, augmented reality, if you assume any rate of improvement at all, the games will become indistinguishable from reality."

"Even if the rate of advancement drops by a thousand...then let's just say it's ten thousand years in the future..."

"There's a one in billions chance we're in base reality," he said. "I think it's one in billions. We should hope that's true because otherwise if civilization stops advancing, that could be due to some calamitous event that erases civilization, so maybe we should be hopeful this is a simulation. Otherwise, we will create simulations that are indistinguishable from reality or civilization will cease to exist. Those are the two options." - Musk said
Sto bi supruga rekla, pusti Musk-a, valja nam ručak napraviti i dječiji domaći pregledati, kako god da je :)

Na stranu predug uvod u temu od @vet, treba se zapitati, imajuci u vidu pravac i brzinu u kojem se kompjuterska tehnologija razvija, i gdje je sada i gdje je bila prije samo 50 ili 10 godina, da li ćemo za 100, 500 ili 10.000 godina biti u stanju simulirati realan svijet. Ako hoćemo, sta nam garantuje da ovo nije simulacija.
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#33 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by fortaleza »

Ovo je simulacija, a mi trenutno stvaramo simulaciju u simulaciji, put bez povratka, tehnološki bum.
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#34 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by fortaleza »

Ovo je simulacija, a mi trenutno stvaramo simulaciju u simulaciji, put bez povratka, tehnološki bum.
User avatar
vet
Posts: 444
Joined: 21/07/2003 00:00

#35 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by vet »

Ukoliko bi gnostički izvori i drugi izvori navedeni u ovoj temi bili ispravni, u smislu da već odavno živimo u simulaciji, onda ćemo uskoro biti "dvostruko kršteni"?!




..
User avatar
fortaleza
Posts: 5559
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#36 Re: Da li je ova realnost virtuelna?!

Post by fortaleza »

vet wrote: 01/11/2020 19:44 Ukoliko bi gnostički izvori i drugi izvori navedeni u ovoj temi bili ispravni, u smislu da već odavno živimo u simulaciji, onda ćemo uskoro biti "dvostruko kršteni"?
..
Gourdjieff je spominjao da čovjek živi u snu te da se neminovno događa proces sve veće mehaničnosti do mjere da čovjek zapada u sve veću automatizaciju i san. Sam prizor simbioze sa tehnologijom, recimo kilometarske kolone automobila unutar većih gradova u odnosu na dominirajući seoski život još do prije stotinjak godina. Sve se ubrzava, a čovjek sve više zapada u rutinu.

Pitanje je gdje je točka prekida i je li moguće evoluirati prije ulaska u sve veće vrtnje u krug čime postaje neminovno propadanje.
Post Reply