Da li je ona Ta?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

jashim
Posts: 14
Joined: 21/10/2009 22:33

#1 Da li je ona Ta?

Post by jashim »

Ne znam da li se ponavljam..I da li je vec neko pisao...

A sta mislite o ulasku u brak u ovoj situaciji:
Dvoje zrelih ljudi /29/30/.. nakon dugogodisnje veze cija je polovina vremena bila veza na daljinu ali je ipak opstala. Ljudi koji su puni obostranog postovanja ... koji su prije svega razvili jedan dubok prijateljski odnos .... ljubav postoji.
ALI
je problem to sto je nestalo strasti, nestalo uzbudjenja, leptira, zanosa. Stvar je postala suvise rutinska. Takodje je problem nedovoljno postojanje zajednickih interesovanja. Nekako su energije pocele teziti drugim stvarima.

I sad poslije 5 godina veze je ``vrijeme`` jer godine su tu, i njen bioloski sat otkucava....A ja se plasim da cu uci u pricu sa dobrom djevojkom koju cu na kraju samo povrijediti jer cu biti nezadovoljan jer sam neispunjen. I obrnuto.
Ne znam da li ici dalje sa tom pricom ili prekinuti sto bi mozda znacilo najveca greska u zivotu...
Volio bih da znam da li vas ima sa slicnim pricama i kako su vam se stvari razvijale.
Ili sta neko ko sa strane posmatra vidi u ovoj prici...
Zapravo ja ne znam da li bas vjerujem u instituciju braka.
hvala unaprijed :|
Last edited by jashim on 08/03/2011 05:34, edited 1 time in total.
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#2 Re: Da li je ona Ta?

Post by bordo_boy »

A jesi li ti taj ? Jesi siguran da je baš do nje ? Ili očekuješ da te djevojka zabavlja ? Jesi razmišljao o probnom periodu prije braka? Zajednički život, da malo vidiš kako to hoda?
jashim
Posts: 14
Joined: 21/10/2009 22:33

#3 Re: Da li je ona Ta?

Post by jashim »

bordo_boy wrote:A jesi li ti taj ? Jesi siguran da je baš do nje ? Ili očekuješ da te djevojka zabavlja ? Jesi razmišljao o probnom periodu prije braka? Zajednički život, da malo vidiš kako to hoda?
ne, nisam rekao da je do nje ili do mene... jednostavno..to se tako desilo.
ako ocekujem da budemo ispunjeni i zadovoljni potpuno..jedno sa drugim.. zar ocekujem puno jbg....
taj cimerski zivot prije braka je vjerovatno dobra ideja. samo mi se cini da ce stvari od tog trena krenuti ubrzano u smijeru za koji..jos nisam siguran.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#4 Re: Da li je ona Ta?

Post by Gospoda Ministarka »

Da li su vasa ocekivanja od zivota ista, tj. da li se vasi planovi podudaraju?

Da li se vidis sa njom i da li zelis da ona bude ta s kojom ces imati djecu i porodicu?

Da li vjerujes da postoji zena koja bi te vise emotivno zadovoljila i ispunila?

To su pitanja na koja sam sebi moras odgovoriti, jer zeniti se samo zato sto nekome bioloski sat otkucava i sto su vam godine nije uredu.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#5 Re: Da li je ona Ta?

Post by male_okice »

a zasto ne razgovaras sa njom o svojim osjecanjima. Jer stvar je sledeca ako ona misli da je s vama sve ok ocekivace uskoro konkretnije korake ako se ti povuces tad bice gadno. Ako kazes da ste razvili prije svega prijateljski odnos onda lijepo nju pred sebe i reci sve sta te muci, vjerovatno ce jednim dijelom biti zatecena vjerovatno ce uslijediti svadja tipa: ti me vodas, poslije toliko godina ne znas sta hoces (sto je jednim dijelom opravdano) itd. To ti je istrpiti i sacekati da se malo sve smiri i onda opet pricati ako hoces da dodjete do nekog zakljucka. Ja licno mislim da od toga nema nista jer ako ti poslije 5 godina ne mozes skontati jel ona ta, kako mislis narednih 20-30 godina braka izgurati sa njom?!Ja sam licno bila u vezi na daljinu 4 godine i non stop smo se vrtili u krugu nekom i bi i ne bi brak ovo ono, da bi na kraju to puklo bas zbog te neodlucnosti sa njegove strane, mozda te i muci jednostavno "cold feet" jer nije lako se odluciti provesti sa nekim citav zivot. Ali trebas da znas da nekad jednostavno moras riskirati, ne postoji savrsena veza, savrsen brak jer ne postoje savrseni ljudi, a leptirici u svakoj vezi nestanu poslije odredjenog vremena zamjeni ih realnost. :lol:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#6 Re: Da li je ona Ta?

Post by Ghost_Rider_XXX »

jashim wrote:ALI
je problem to sto je nestalo strasti, nestalo uzbudjenja, leptira, zanosa. Stvar je postala suvise rutinska. Takodje je problem nedovoljno postojanje zajednickih interesovanja. Nekako su energije pocele teziti drugim stvarima.
A šta ti očekuješ???? Da se konzumirate ko zečevi u sezoni parenja? Da te konstantno gleda, onim strastvenim pogledom kao na početku veze, od kojeg se i led ispod šarafa topi????
Čitajući tvoj post majke mi se upitam jesil ti kakav pubertetlija ili zreo čovjek koji se sprema da udje u brak.

Ja takodje planiram da se oženim aBd na ljeto, i malo sam mladji od tebe, i takodje imam LDR. Tako da su mi neke stvari iz tvoje priče jasne, ali fakat de ti sjedi sam sa sobom i skontaj šta hoćeš od života, jer ako sa takvim razmišljanjem udješ u brak to neće biti brak nego 99 krug pakla.

Postoji zaljubljenost kad hormoni divljaju i kad nešto što se zove racionalno razmišljanje postaje marginalno, ali to prodje, ono što je bitno jeste da u životu imaš, prijatelja u njoj, pravog istinskog prijatelja, nekoga ko te razumije.

Ti ganjaš neku strast, nema problema, ako je fali onda radi na tome, nauči kako rasplamsati strast u vezi, kako vratiti taj "početni sjaj" vezi, ali ne možeš postavljati nerealna očekivanja ni od sebe niti od nje. Baby steps i pravi način i sve se da napraviti.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#7 Re: Da li je ona Ta?

Post by Ma.Le.Na »

Ghost_Rider_XXX wrote:
jashim wrote:ALI
je problem to sto je nestalo strasti, nestalo uzbudjenja, leptira, zanosa. Stvar je postala suvise rutinska. Takodje je problem nedovoljno postojanje zajednickih interesovanja. Nekako su energije pocele teziti drugim stvarima.
A šta ti očekuješ???? Da se konzumirate ko zečevi u sezoni parenja? Da te konstantno gleda, onim strastvenim pogledom kao na početku veze, od kojeg se i led ispod šarafa topi????
Čitajući tvoj post majke mi se upitam jesil ti kakav pubertetlija ili zreo čovjek koji se sprema da udje u brak.

Ja takodje planiram da se oženim aBd na ljeto, i malo sam mladji od tebe, i takodje imam LDR. Tako da su mi neke stvari iz tvoje priče jasne, ali fakat de ti sjedi sam sa sobom i skontaj šta hoćeš od života, jer ako sa takvim razmišljanjem udješ u brak to neće biti brak nego 99 krug pakla.

Postoji zaljubljenost kad hormoni divljaju i kad nešto što se zove racionalno razmišljanje postaje marginalno, ali to prodje, ono što je bitno jeste da u životu imaš, prijatelja u njoj, pravog istinskog prijatelja, nekoga ko te razumije.

Ti ganjaš neku strast, nema problema, ako je fali onda radi na tome, nauči kako rasplamsati strast u vezi, kako vratiti taj "početni sjaj" vezi, ali ne možeš postavljati nerealna očekivanja ni od sebe niti od nje. Baby steps i pravi način i sve se da napraviti.
ja se ne slazem sa tvojim misljenjem
jedno je imati prijatelja
imam ja i prijatelja i prijateljica..pa ne pozelim u krevet s njima
u nekome s kim stupas u brak..trebas imati nesto vise od prijateljstva
to nije romanticna ljubav..
ja licno ne mogu egzistirati u takvoj vezi..gdje nema strasti..pa bar malo..
naravno da poslije odredjenog vremena nema leptirica..ali nije istina da oni u potpunosti nestanu...niti to smije biti tako..
ne znam...meni licno nije dovoljno da mi je pored nekoga samo ugodno..da se slazemo..da mi je potaman..pa tisu-mishu sve je dobro sve je ok..
mora biti nesto vise..

postavljacu teme..
ako ti sada osjecas pritisak..i ako razmisljas vec neko vrijeme o tome..mislim da si i sam svjestan da tu nema puno za dodat..
budi iskren prema njoj..popricajte..
moze biti da ona ne sluti...ali jbg nekad se mora biti i sebican..

prosla sam kroz slicno..pa znam o cemu pricam..
User avatar
jedna tamo
Posts: 7569
Joined: 09/10/2009 10:48
Location: tamo gdje je sve po mom

#8 Re: Da li je ona Ta?

Post by jedna tamo »

ovakva je svaka druga veza....
ja mislim da trebaš cijeniti to što imaš i ne tražiti pogače nad hljebom :roll:
a ti kako hoćeš....samo ako misliš da tamo negdje ima nešto bolje i šta je to uopšte bolje :?
sretno
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#9 Re: Da li je ona Ta?

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ma.Le.Na wrote:u nekome s kim stupas u brak..trebas imati nesto vise od prijateljstva
to nije romanticna ljubav..
ja licno ne mogu egzistirati u takvoj vezi..gdje nema strasti..pa bar malo..
naravno da poslije odredjenog vremena nema leptirica..ali nije istina da oni u potpunosti nestanu...niti to smije biti tako..
ne znam...meni licno nije dovoljno da mi je pored nekoga samo ugodno..da se slazemo..da mi je potaman..pa tisu-mishu sve je dobro sve je ok..
mora biti nesto vise..
Ili sam se ja pogrešno izrazio, ili si me ti pogrešno ukapirala, garant ovo prvo. nisam rekao da je sve uredu. Strast je nešto što se s vremenom ugasi ako ne znaš održavati, i zamijeni je rutina, to je ono što se desilo našem postavljaču. Ali to nije kraj svijeta. Ako ima sve ostalo s tom ženom, onda se može i moram potruditi da tu strast ponovo rasplamsa, a ne udariti glavom u zid i baciti sve niz rijeku zato što on hoće adrenalin. Na kraju krajeva ko kaže da možda on nije kriv za to gašenje strasti, iz njene perspektive.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#10 Re: Da li je ona Ta?

Post by Mis mekinjas »

jashim wrote:Ne znam da li se ponavljam..I da li je vec neko pisao...

A sta mislite o ulasku u brak u ovoj situaciji:
Dvoje zrelih ljudi /29/30/.. nakon dugogodisnje veze cija je polovina vremena bila veza na daljinu ali je ipak opstala. Ljudi koji su puni obostranog postovanja ... koji su prije svega razvili jedan dubok prijateljski odnos .... ljubav postoji.
ALI
je problem to sto je nestalo strasti, nestalo uzbudjenja, leptira, zanosa. Stvar je postala suvise rutinska. Takodje je problem nedovoljno postojanje zajednickih interesovanja. Nekako su energije pocele teziti drugim stvarima.

I sad poslije 5 godina veze je ``vrijeme`` jer godine su tu, i njen bioloski sat otkucava....A ja se plasim da cu uci u pricu sa dobrom djevojkom koju cu na kraju samo povrijediti jer cu biti nezadovoljan jer sam neispunjen. I obrnuto.
Ne znam da li ici dalje sa tom pricom ili prekinuti sto bi mozda znacilo najveca greska u zivotu...
Volio bih da znam da li vas ima sa slicnim pricama i kako su vam se stvari razvijale.
Ili sta neko ko sa strane posmatra vidi u ovoj prici...
Zapravo ja ne znam da li bas vjerujem u instituciju braka.
hvala unaprijed :|

srca ti što ti je opcija brak? :shock:
Ma ustvari oženi se, treba vas biti još dvoje nesretnih.... :D
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#11 Re: Da li je ona Ta?

Post by juli84 »

Ghost_Rider_XXX wrote:
Ma.Le.Na wrote:u nekome s kim stupas u brak..trebas imati nesto vise od prijateljstva
to nije romanticna ljubav..
ja licno ne mogu egzistirati u takvoj vezi..gdje nema strasti..pa bar malo..
naravno da poslije odredjenog vremena nema leptirica..ali nije istina da oni u potpunosti nestanu...niti to smije biti tako..
ne znam...meni licno nije dovoljno da mi je pored nekoga samo ugodno..da se slazemo..da mi je potaman..pa tisu-mishu sve je dobro sve je ok..
mora biti nesto vise..
Ili sam se ja pogrešno izrazio, ili si me ti pogrešno ukapirala, garant ovo prvo. nisam rekao da je sve uredu. Strast je nešto što se s vremenom ugasi ako ne znaš održavati, i zamijeni je rutina, to je ono što se desilo našem postavljaču. Ali to nije kraj svijeta. Ako ima sve ostalo s tom ženom, onda se može i moram potruditi da tu strast ponovo rasplamsa, a ne udariti glavom u zid i baciti sve niz rijeku zato što on hoće adrenalin. Na kraju krajeva ko kaže da možda on nije kriv za to gašenje strasti, iz njene perspektive.
iz njene perspektive sigurno jeste kriv, pa ya :) . Nego otkud znamo da i dotičnoj dami nije dosadilo, čovjek se možda bezze koleba, a ona jedva čeka da joj kaže da se dvoumi, zato samo razgovor i to što prije
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#12 Re: Da li je ona Ta?

Post by Gospoda Ministarka »

Ma.Le.Na wrote:ja se ne slazem sa tvojim misljenjem
jedno je imati prijatelja
imam ja i prijatelja i prijateljica..pa ne pozelim u krevet s njima
u nekome s kim stupas u brak..trebas imati nesto vise od prijateljstva
to nije romanticna ljubav..
ja licno ne mogu egzistirati u takvoj vezi..gdje nema strasti..pa bar malo..
naravno da poslije odredjenog vremena nema leptirica..ali nije istina da oni u potpunosti nestanu...niti to smije biti tako..
ne znam...meni licno nije dovoljno da mi je pored nekoga samo ugodno..da se slazemo..da mi je potaman..pa tisu-mishu sve je dobro sve je ok..
mora biti nesto vise..

Ako si se na nekog ko lud "lozio/la" na pocetku veze, cisto sumnjam da ta strast moze tek tako da nestane, jednostavno samo se malo strasti smire, ocekivati nakon 5 god. veze da bude isto kao prve godine kad ste se u danu po 7 puta je van pameti, malo i covjek stari pa gubi i na potenciji :D, sve je to visa sila uredila.
User avatar
Filter
Posts: 8043
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#13 Re: Da li je ona Ta?

Post by Filter »

Gospoda Ministarka wrote: malo i covjek stari pa gubi i na potenciji :D,
kakvo okrutno generaliziranje ili je licno opazanje :D :lol: :lol: :skoljka:
donBeton
Posts: 615
Joined: 02/01/2007 23:52

#14 Re: Da li je ona Ta?

Post by donBeton »

Nije.
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#15 Re: Da li je ona Ta?

Post by fatality »

Filter wrote:
Gospoda Ministarka wrote: malo i covjek stari pa gubi i na potenciji :D,

kakvo okrutno generaliziranje ili je licno opazanje :D :lol: :lol: :skoljka:
molio bih da se licna iskustva ne pretvaraju u generalizaciju, ima nas hvala Bogu i drugacijih ( kuc u drvo) :oops:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#16 Re: Da li je ona Ta?

Post by Ghost_Rider_XXX »

kiki-miki wrote:Ježim se na ovo:vrijeme je;otkucava joj biološki sat i slične gluposti :-)
Jezila se ili ne tako je, ali vrijedi isto i za nas. Meni se lično diže kosa na glavi kad vidim lika koji je postao otav prvi put sa 40+.
kiki-miki wrote:Mala opaska na ono o prijateljstvu - pa neće valjda dvoje koje se vole biti neprijatelji jedno drugome. :?
Istina, medjutim ima masa parova koji nisu baš najprijatelji, ne mislim da su neprijatelji jednom drugom ili slično, nego prosto imaju neke zadrške u odnosima. Velika je stvar kada veza dodje na nivo da možeš bez problema promuhabetiti sa partnerom o svemu. Realno koliko je nas tako nešto ima ili je imalo????
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#17 Re: Da li je ona Ta?

Post by fixer »

Ghost_Rider_XXX wrote:
kiki-miki wrote:Ježim se na ovo:vrijeme je;otkucava joj biološki sat i slične gluposti :-)
Jezila se ili ne tako je, ali vrijedi isto i za nas. Meni se lično diže kosa na glavi kad vidim lika koji je postao otav prvi put sa 40+.
kiki-miki wrote:Mala opaska na ono o prijateljstvu - pa neće valjda dvoje koje se vole biti neprijatelji jedno drugome. :?
Istina, medjutim ima masa parova koji nisu baš najprijatelji, ne mislim da su neprijatelji jednom drugom ili slično, nego prosto imaju neke zadrške u odnosima. Velika je stvar kada veza dodje na nivo da možeš bez problema promuhabetiti sa partnerom o svemu. Realno koliko je nas tako nešto ima ili je imalo????
Ja, ja, ja , ja ja :D
To je bas tesko naci.
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#18 Re: Da li je ona Ta?

Post by Envy »

...
Last edited by Envy on 12/01/2012 15:23, edited 1 time in total.
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#19 Re: Da li je ona Ta?

Post by Envy »

...
Last edited by Envy on 12/01/2012 10:58, edited 1 time in total.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#20 Re: Da li je ona Ta?

Post by Ghost_Rider_XXX »

kiki-miki wrote: Međutim ako niste barem malo jedno drugom prijatelji toliko da kažete u lice šta želite,šta vam smeta,kako ste proveli dan,kako vas kolega/kolegica nervira na poslu i sl. onda ta veza traje koliko i strast koja vas je povezala.
Nema sazrijevanja - nema napretka.Isto kao da ste zapeli u djetinjstvu,zar ne?
Nije to prijateljstvo. To je eto nešto čime popuniš tišinu kad dodješ s posla. To su veze koje se zasnivaju na toj nekoj strasti i seksu, vremenom se ne razvije nigdje i za koju godinu preseli.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#21 Re: Da li je ona Ta?

Post by HAVANA »

Gospoda Ministarka wrote:
Ma.Le.Na wrote:ja se ne slazem sa tvojim misljenjem
jedno je imati prijatelja
imam ja i prijatelja i prijateljica..pa ne pozelim u krevet s njima
u nekome s kim stupas u brak..trebas imati nesto vise od prijateljstva
to nije romanticna ljubav..
ja licno ne mogu egzistirati u takvoj vezi..gdje nema strasti..pa bar malo..
naravno da poslije odredjenog vremena nema leptirica..ali nije istina da oni u potpunosti nestanu...niti to smije biti tako..
ne znam...meni licno nije dovoljno da mi je pored nekoga samo ugodno..da se slazemo..da mi je potaman..pa tisu-mishu sve je dobro sve je ok..
mora biti nesto vise..

Ako si se na nekog ko lud "lozio/la" na pocetku veze, cisto sumnjam da ta strast moze tek tako da nestane, jednostavno samo se malo strasti smire, ocekivati nakon 5 god. veze da bude isto kao prve godine kad ste se u danu po 7 puta je van pameti, malo i covjek stari pa gubi i na potenciji :D, sve je to visa sila uredila.


Nisam vala nikad ni mogao 7 puta :shock: :cry: :skoljka:
Naravno da ne može biti kao u početku, a i ne treba...Svaki period je priča za sebe i sa sobom nosi svega, lijepog i ruznog...Bitno je kroz sve to proći zajedno...Sam život će smiriti tu početnu naloženost i strast...kucenje,stan,racuni...a kad jos djeca dodju...a umorni,ludi...ono skici,vristi,gladno,žedno,usrano...eto je u krevet...izmedju vas...ih...kakva strast...odo ja u dnevni na ugao :D
15 godina dijelim sto kazu, postelju,sto...sa istom osobom...i naravno nije kao u pocetku u nekim stvarima :dance: ...ali to i ne moze biti isto...jednostavno to je tako sa djecom,nacinom zivota,poslom i svim brigama...ali da je lijepo...lijepo je, iako je rijedje :D Moras imati nekoga pored sebe sa kim možes i sutiti,i pricati,i :dance: ,i samo tako,lezati...a da ti je lijepo...i tako godinama...onda imas dobar brak. :-D
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#22 Re: Da li je ona Ta?

Post by fixer »

HAVANA wrote:
Nisam vala nikad ni mogao 7 puta :shock: :cry: :skoljka:
Naravno da ne može biti kao u početku, a i ne treba...Svaki period je priča za sebe i sa sobom nosi svega, lijepog i ruznog...Bitno je kroz sve to proći zajedno...Sam život će smiriti tu početnu naloženost i strast...kucenje,stan,racuni...a kad jos djeca dodju...a umorni,ludi...ono skici,vristi,gladno,žedno,usrano...eto je u krevet...izmedju vas...ih...kakva strast...odo ja u dnevni na ugao :D
15 godina dijelim sto kazu, postelju,sto...sa istom osobom...i naravno nije kao u pocetku u nekim stvarima :dance: ...ali to i ne moze biti isto...jednostavno to je tako sa djecom,nacinom zivota,poslom i svim brigama...ali da je lijepo...lijepo je, iako je rijedje :D Moras imati nekoga pored sebe sa kim možes i sutiti,i pricati,i :dance: ,i samo tako,lezati...a da ti je lijepo...i tako godinama...onda imas dobar brak. :-D
Majstor :D Jasno ko dan. :thumbup:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#23 Re: Da li je ona Ta?

Post by Ghost_Rider_XXX »

HAVANA wrote:Nisam vala nikad ni mogao 7 puta :shock: :cry: :skoljka:
Naravno da ne može biti kao u početku, a i ne treba...Svaki period je priča za sebe i sa sobom nosi svega, lijepog i ruznog...Bitno je kroz sve to proći zajedno...Sam život će smiriti tu početnu naloženost i strast...kucenje,stan,racuni...a kad jos djeca dodju...a umorni,ludi...ono skici,vristi,gladno,žedno,usrano...eto je u krevet...izmedju vas...ih...kakva strast...odo ja u dnevni na ugao :D
15 godina dijelim sto kazu, postelju,sto...sa istom osobom...i naravno nije kao u pocetku u nekim stvarima :dance: ...ali to i ne moze biti isto...jednostavno to je tako sa djecom,nacinom zivota,poslom i svim brigama...ali da je lijepo...lijepo je, iako je rijedje :D Moras imati nekoga pored sebe sa kim možes i sutiti,i pricati,i :dance: ,i samo tako,lezati...a da ti je lijepo...i tako godinama...onda imas dobar brak. :-D

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#24 Re: Da li je ona Ta?

Post by tech10 »

jashim wrote:Ne znam da li se ponavljam..I da li je vec neko pisao...
ALI
je problem to sto je nestalo strasti, nestalo uzbudjenja, leptira, zanosa. Stvar je postala suvise rutinska.
Sta ima veze, kadtad bi nestalo strasti. Prije ili kasnije.
memostrasni
Posts: 32
Joined: 15/07/2010 13:09

#25 Re: Da li je ona Ta?

Post by memostrasni »

Ja sam skoro 6 godina u sretnoj vezi...na ljeto planiramo da se zenimo..ono sto ti mogu reci jeste da kod nas i dalje ima strasti i onih trenutaka kad nam se pogledi sretnu pa sve plane...ali doduse ne svaki dan...ja ti savjetujem da sjednes sa svojom djevojkom i popricas otvoreno. Samo cu ti reci da ljubav nisu samo cvijece, proljece, leptiri u stomaku, strast koju ne mozes obuzdati i to...ljubav je kad se u vezi desavaju problemi, nesrece, razne gluposti na koje ne mozete utjecati (ovdje ne mislim na prevare, zlostavljanje i to) mislim na stvari koje su izvan vase moci...i ti i dalje ne zelis napustiti tu vezu vec zelis raditi na rjesavanju tih problema..i kad se to desava uz osobu s kojom mozes rijesiti te probleme i prezivjeti razne nedace..eh to je ljubav, kad ne odustajes kod prve svade, kad ne pakujes kofere kad te mrko pogleda itd...

u svakom slucaju, mislim da je vrijeme da ozbiljno razgovaras s djevojkom....moj momak i ja smo i najbolji prijatelji i ljubavnici i mislim da je to idealna kombinacija...u svakom slucaju, sretno!
Post Reply