Da li je muzika prije bila bolja

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#101 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by darius_maximus »

tranquil wrote: 12/04/2023 13:26
darius_maximus wrote: 12/04/2023 13:06

Da ne bude da pričam napamet, gledao sam zadnjih dana Billboardove liste 80-ih, 90-ih, 2000-ih i 2010-ih (da sad ne kopiram ovdje i ne pravim kilometarske postove).
Nije to samo subjektivno mišljenje, kada se podvuče crta.
To što je tada bilo Brene, ne znači da nije bilo i 100 drugih stvari na dohvat ruke.

Pa stvar kao što je "Another Brick In The Wall" je bila dio popularne kulture.
Mogao si vidjeti spot na TV-u normala.
Korn ti radio muziku za Tomb Raider s Angelinom za Queen of the Damned s Aaliyah, zajedno s Disturbed i Linkin Parkom.
Queen radio muziku za Highlandera, Daft Punk za Tron.
Na razne načine si imao ogroman broj kvalitetnog sadržaja u eteru i nisi morao baš kopati.
Naravno, sjećam se i ja da sam sjedio i čekao da počne pjesma na radio da je snimim na kasetu, ali sam znao da postoji.
Da se razumijemo, ne mislim da je dobra muzika bila skroz nedostupna, ali da je smeće ipak bilo dostupnije i slušanije, to je nepobitna činjenica.

Ali to nije najbitnija moja poenta vezana za ovu temu.

Problem nije u starom / novom smeću, staroj kvalitetnoj muzici ili u novom nedostatku iste.

Evo problema: Ne možemo mi, naša generacija, više ocjenjivati šta je dobro, a šta nije. Moji roditelji su, za balkanske uslove, slušali prilično kvalitetnu muziku, tako da u njihovoj staroj kolekciji ploča ima svega: od Ray Charlesa, preko Beatlesa i Stonesa, da bi poslije došli na neke domaće tipa rani Dragojević ili Čola. Dobro, našao se tu i neki Rod Stewart (ili kako ga je moja mati nazivala, "Alice Cooper mog vremena") i Bonny M. Ali ako je neke od tih stvari i pregazilo vrijeme, teško da ćemo bilo šta od toga nazvati "smećem". Dakle, moji roditelji nisu slušali smeće, nego za svoje vrijeme prihvatljivo kvalitetnu muziku.

A opet su, kada su u svojim 40-im godinama bili suočeni sa "Teenage Riot" od Youth-a. ili "Closer" od NIN-a, vrtili glavom i govorili - upravo ovo što naša generacija kuka kroz cijeli ovaj thread. "Ovo je smeće", "ova muzika nije prismrdila starom dobrom roku", "šta ovo slušaš", "kakvi su ovo drogeraši", "ja moram ispružiti ruke kroz balkon da komšije ne bi pomislile da te davim" (moj otac je imao dosta slikovit smisao za humor), i sl. Sve su to govorili za svaku od stvari za koje ovdje, danas, pričamo kao o bezvremenskim klasicima.

A slušao sam ja (a sa mnom i moja porodica) i smeća, od kog sam srećom većinu pozaboravljao. Danas mi nešto od toga padne na pamet, uhvati me upravo nostalgija, nađem tu neku staru stvar i sjebem se koliko je u stvari loša. Ali onda sam i to slušao - morao sam sve isprobati da bih znao šta je dobro. Ali poenta je da moji roditelji nisu razlikovali jedno od drugog. Njima je sve bilo "Allahu dragi, okreni ga na pravi put".

Nekada, u to doba, bih pomislio, i znam da je većina nas ovako mislila: nadam se da u ovim njihovim godinama neću postati kao oni, i da ću ostati otvoren za sve novo.

Ispostavilo se da je to nemoguće.

Ja ne razumijem šta ova omladina sluša, i to otvoreno priznajem. Ali neću paušalno da sve otpišem kao smeće, iako većina od toga možda i zaslužuje taj epitet. Jednostavno, vrijeme je da priznamo, da smo stari, i da su nam uši stare, i da više ne možemo ocijeniti novu muziku, jer je ne razumijemo.
Ono što ti opisuješ je sukob generacija.
OK, svakako da ima i toga.

Međutim, ovdje nije baš slučaj "nadam se da u ovim njihovim godinama neću postati kao oni, i da ću ostati otvoren za sve novo".
Pare, kola, žene, skup nakit, pa čak i oružje.
Da nije u pitanju 50 Cent? P. Diddy ili Notorious B.I.G.? Ne, to je današnje "novo".
Nemam ja šta biti u sukobu s tim, kada je to već rađeno, samo bolje.

OK je kada postoji razlika - Beatlsi, Presley, pa Stonesi i Sabbath, pa Gunsi i Metallica - svaka naredna generacija je imala drugačiji zvuk.
Moji hip-hop primjeri su s kraja 90-ih i početka 2000-ih i prije 20-25 godina je postojala ista ta furka.
Oskudno odjevene pjevačice? OK, Britney ili J Lo, samo današnje verzije. Ništa tu nije novo. Ponekad neki catchy song i idemo dalje.

Nema ovdje sukoba generacija, jer ova generacija nema ništa novo, nijedan zvuk ili žanr koji nisam čuo u mainstreamu u zadnjih 20-30 godina.
Moj problem je samo što se mainstream suzio na potok, a nekad je tu bilo svega i dešavale su se nove stvari.

Zato govorim da je "prije bilo bolje".
Ne zato što mislim da je Britney Spears bolja od Katy Perry.
Piaty
Posts: 5725
Joined: 01/12/2020 00:58

#102 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by Piaty »

Cudno je pitanje malo.

Mogu samo reći da danas ima više dobre muzike nego prije.

Možda je muzika koja se prije masovnije slušala ili koja se plasirala na TV ili radiju bila bolja. To da. Ali danas ima svačega nečega dobrog, samo zagrebi po žanrovima.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#103 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by billy organ »

mali_balon wrote: 10/04/2023 22:02 jbte procitah da je metalica mainstream, da se najezis.....fakat sam ostario, sad ce jos neko rec da je exodus mainstream
"pozers must die"
Pavel Nicholas "Paul" Baloff (25.04.1960 – 02.02.2002)
sve je u uhu slusaoca.....treba bit open minded i samo ozezi i ne smaraj druge...znale su se povesti ozbiljne filozofske rasprave ko se prodao i ko je pozer i ko su pravi matalc i tako to...
znam samo da je harmonika povod sveg zla na balkanu.......i zakonom bi je zabranio
Posebna vrsta smorova oni koji misle da se Metallica prodala sa black albumom i oni koji misle da Megadeth su bolji od njih
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#104 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by mali_balon »

billy organ wrote: 16/04/2023 21:03
mali_balon wrote: 10/04/2023 22:02 jbte procitah da je metalica mainstream, da se najezis.....fakat sam ostario, sad ce jos neko rec da je exodus mainstream



sve je u uhu slusaoca.....treba bit open minded i samo ozezi i ne smaraj druge...znale su se povesti ozbiljne filozofske rasprave ko se prodao i ko je pozer i ko su pravi matalc i tako to...
znam samo da je harmonika povod sveg zla na balkanu.......i zakonom bi je zabranio
Posebna vrsta smorova oni koji misle da se Metallica prodala sa black albumom i oni koji misle da Megadeth su bolji od njih
Kako rekoh sve je u uhu slusaoca.....nekad lezi nesta a nekad nesta drugo....Svak bend ima nesta svoje.....jbga ukusi su razliciti
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66229
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#105 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by _BataZiv_0809 »

Muziku obozavam, ali kao zvucnu kulisu za svakodnevne aktivnosti i to da se odmah ogradim da nisam neki poznavalac jelte :D

Da li je muzika prije bila bolja, ja ne znam, ono sto znam je da se nacin slusanja muzike itekako promijenio, ne samo u smislu dostupnosti. Nekad su se zivotni stilovi odredjivali po muzici koju slusas, mi smo na narodnjake gledali maltene ko na nizu rasu :D fanovi repa su ismijavali fanove popa, rockeri su furali svoj fazon itd....

Danas je na sceni neki eklekticizam, slusa se sve, npr kad je Lukas bio nedavno u Zetri, predgrupa mu je bio DJ i raja koja je dosla da slusa Lukasa se odvalila uz house i uglas pjevala kad DJ ugasi zvuk i pusti publiku. To je "u moje vrijeme" bilo nezamislivo.

Danas i nema nekih zvijezda da su vece od svega i da traju dugo, sve je nekako instant, a moje licno misljenje je da se pojedine zvijezde kojima se tepa da su dive, jednostavno precijenjene (prva mi pada na pamet J.Lo, uz svo postovanje prema njenom trajanju).

Zvukovi i mirisi bolje bude sjecanja nego slike, pa me tako neke totalne treš pjesme i teski narodnjaci znaju vratiti u neka lijepa sjecanja prosto jer su svirali kad mi se nesto lijepo desavalo i za mene ce te pjesme vazda biti dobre, bez obzira sto su mozda tesko smece prema nekim umjetnickim kriterijima.

Logicno mi je da smo blagonakloni prema muzici koju vezemo uz djetinjstvo i (ranu) mladost, ali to je samo njena afekciona, ne i realna vrijednost.

Meni je i nova muzika skroz dobra, slusam sve sto mi se svidja, bez potrebe da tome pridajem neki veci znacaj.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#106 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by tramvajtrojka »

_BataZiv_0809 wrote: 08/05/2023 21:46 Muziku obozavam, ali kao zvucnu kulisu za svakodnevne aktivnosti i to da se odmah ogradim da nisam neki poznavalac jelte :D

Da li je muzika prije bila bolja, ja ne znam, ono sto znam je da se nacin slusanja muzike itekako promijenio, ne samo u smislu dostupnosti. Nekad su se zivotni stilovi odredjivali po muzici koju slusas, mi smo na narodnjake gledali maltene ko na nizu rasu :D fanovi repa su ismijavali fanove popa, rockeri su furali svoj fazon itd....

Danas je na sceni neki eklekticizam, slusa se sve, npr kad je Lukas bio nedavno u Zetri, predgrupa mu je bio DJ i raja koja je dosla da slusa Lukasa se odvalila uz house i uglas pjevala kad DJ ugasi zvuk i pusti publiku. To je "u moje vrijeme" bilo nezamislivo.

Danas i nema nekih zvijezda da su vece od svega i da traju dugo, sve je nekako instant, a moje licno misljenje je da se pojedine zvijezde kojima se tepa da su dive, jednostavno precijenjene (prva mi pada na pamet J.Lo, uz svo postovanje prema njenom trajanju).

Zvukovi i mirisi bolje bude sjecanja nego slike, pa me tako neke totalne treš pjesme i teski narodnjaci znaju vratiti u neka lijepa sjecanja prosto jer su svirali kad mi se nesto lijepo desavalo i za mene ce te pjesme vazda biti dobre, bez obzira sto su mozda tesko smece prema nekim umjetnickim kriterijima.

Logicno mi je da smo blagonakloni prema muzici koju vezemo uz djetinjstvo i (ranu) mladost, ali to je samo njena afekciona, ne i realna vrijednost.

Meni je i nova muzika skroz dobra, slusam sve sto mi se svidja, bez potrebe da tome pridajem neki veci znacaj.
Image

haj priznaj da ti je tea jedna od omiljenih novih pjevacica pa kad kukovima udari po ritmu 🥵🥵🥵💦💦
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66229
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#107 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by _BataZiv_0809 »

Nisam neki njen fan sleš odvratna mi je i kao pojava, ali se moze plesat uz Samo na jednu noc :D
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#108 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by zippoo87 »

Danasnja muzika je za klikove a ne za slusanje...barem ovo sto je mainstream.
A ima se probrati za svakoga po nesto ali ja recimo kada vidim da pjesma traje 2 minute i 15 sekundi,odmah znam da je obicni clickbait i da je smece obicno :D
U normalnoj pjesmi za to vrijeme bude jedna strofa i refren,,,dakle to je pola pjesme ili i manje :D
A promijenili smo se i mi...ja sam recimo tamo sa kraja srednje skole pa sve do kraja dvadesetih,skidao muziku i skladistio i probirao sta valja a sta ne,pravio kolekcije i playliste i tako...pa se komp stalno nosao po kaficima,vikendicama i tako to,pustala se muzika sa njega za derneke raznorazne...dok jos nije bilo laptopa,USBova i tako toga :D
Pa sam i slusao sve a neke pjesme su mi ostajale u sjecanju zbog dogadjaja koji su se desavali a u pozadini te pjesme.
Onda puno je bilo zivlje sto se koncerata tice...svake godine se islo na 2-3 velika koncerta i 10+ ovih po restoranima ili diskotekama a zanrovi su bili raznorazni...od narodnjaka do DJeva :D
Ja sam uvijek slusao i elektronsku muziku i pratio tu scenu,skidao pjesme,mixove i sve zivo a nekako tada se ta muzika probila i u mainstream pa se pojavilo masu nekih DJeva.
Ali to je ta mladost -ludost...tamo od 18te pa do 25.-26.,poslije je to sve pocelo da postaje dosadnije i sve manje i manje sam pratio i skidao muziku.
Sada i zadnjih 5-6 godina,slusam radio stanice na netu i par zanrova ,na YT da ukucam neku pjesmu...to je bas bas rijetkost.
Player na racunaru nisam pokrenuo vec godinama a i dalje cuvam na jednom HDDu svu muzicku kolekciju...muzike ima tamo negdje od 2003- pa na ovamo :Da naravno imaju i diskografije nasih najpopularnijih pjevaca.
Slazem se da ova sada trash muzika ne valja ali nije sve ni do muzike,nesto je i do slusaca.
Recimo ovim tinejdzerima je ta starija muzika nepojmljiva,jer oni muziku konzumiraju kroz tik tok,youtube i kroz te instant klipove i fazone a prije se muzika i tekstovi dozivljavali i prozivljavali...pa kada odes na koncert pa jos ako si sa curom,pa ti sve lijepo,tacno ostane urezano u sjecanje sve to komplet i svaki put kada ponovo cujes tu pjesmu,tebe to vrati na taj dogadjaj ili dozivljaj i bude ti lijepo.
Ova djeca sada niti imaju koncerata,niti idu na koncerte,niti idu na partiye da plesu i luduju,niti znaju plesati i zabaviti se.
Ja izadjem nekada i gledam omladinu...njima je dosadnije u gradu 10 puta nego da sjede u kuci i cackaju mobitel :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#109 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by dale cooper »

Ne bih baš rekao da je mlađim generacijama starija muzika nepojmljiva ili da nemaju ukusa. Više bih rekao da je stvar u nedovoljnoj izloženosti
mlađih generacija starijom muzikom. Međutim slučajevi kao što su Running Up That Hill od Kate Bush ili Goo Goo Muck od The Crampsa, koji su
prošle godine postali viralni hitovi nakon pojavljivanja u serijama Stranger Things i Wednesday, govore da kvalitetna muzika, neovisno od
svoje starosti, može pronaći put do srca mlađih generacija.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#110 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote: 09/05/2023 00:42 Ne bih baš rekao da je mlađim generacijama starija muzika nepojmljiva ili da nemaju ukusa. Više bih rekao da je stvar u nedovoljnoj izloženosti
mlađih generacija starijom muzikom. Međutim slučajevi kao što su Running Up That Hill od Kate Bush ili Goo Goo Muck od The Crampsa, koji su
prošle godine postali viralni hitovi nakon pojavljivanja u serijama Stranger Things i Wednesday, govore da kvalitetna muzika, neovisno od
svoje starosti, može pronaći put do srca mlađih generacija.
što znači da je mlađoj raji potrebno tu muziku vezati za nešto i to će biti dio njihove nostalgije: pjesma iz 80tih i Stranger things, serija iz 2020tih.
zippoo87
Posts: 15654
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#111 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by zippoo87 »

dale cooper wrote: 09/05/2023 00:42 Ne bih baš rekao da je mlađim generacijama starija muzika nepojmljiva ili da nemaju ukusa. Više bih rekao da je stvar u nedovoljnoj izloženosti
mlađih generacija starijom muzikom. Međutim slučajevi kao što su Running Up That Hill od Kate Bush ili Goo Goo Muck od The Crampsa, koji su
prošle godine postali viralni hitovi nakon pojavljivanja u serijama Stranger Things i Wednesday, govore da kvalitetna muzika, neovisno od
svoje starosti, može pronaći put do srca mlađih generacija.
Samo trebas napraviti neku glupost na tiktoku i u pozadini okaciti neku pjesmu i eto je,vracena iz mrtvih :D
A i nisam rekao da mladi nemaju ukusa,nego ne znaju doci do nje...upravo ovo sto si i ti napisao...da bi novim generacijama nesto prezentovao,to mora biti na nekoj od drustvenih mreza koje oni konzumiraju.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#112 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote: 12/04/2023 02:32
cyprus wrote: 12/04/2023 01:11

I ja sam potpuni laik za ovo, ali mislim da postoji dobar razlog zašto se u školi iz muzičke kulture mnogo više proučava klasična, nego muzika 70-tih, 80-tih i 90-tih... Da li je jednako teško napisati rock hit i simfoniju? Ne bih rekao... Koliko kvalitetnih rock muzičara postoji? Rekao bih na hiljade... A koliko kvalitetnih kompozitora klasične muzike? Not so much... Ako govorimo o kompleksnosti i težini komponovanja, pa i izvođenja - neuporedivo...

Il evo šta kaže nauka :D

https://www.cambridge.org/core/journals ... 5747EAFF9B
U redu, onda je kompleksnost i tehnička težina određene kompozicije mjerilo kvalitete muzike? Ok, zašto?

Recimo i jazz je poprilično kompleksna i tehnički zahtjevna muzika, možda ne kao klasika, ali improvizacija koja je prisutna u jazzu je svakako svrstavaju u muziku koja zahtjeva mnogo virtuoznosti od muzičara.

Što se tiče ovog citata izvučenog iz rada na ovu tematiku, mislim da nema ništa veću težinu od prosječnog kritičkog mišljenja. A mišljenja
na ovu temu su različita. Mislim da klasična muzika nema ništa veći monopol nad "potencijalom za ekspresivnost" i "potencijalom psihološkog
uvida i dubine" od različitih oblika popularne muzike što može posvjedočiti bilo ko ko je proveo dosta svog života slušajući ovu muziku i ko je
osjetio iste stvari kao što je ovaj lik osjetio slušajući klasičnu muziku.


evo za svakoga ponešto, klasični instrument za kipranina, album prije Blacka za kufera, a ima nešto i za @picija i @karanananu :lol: :D

inače, i Master of puppets je dopro do mlađe publike također preko Stranger thingsa...
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#113 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by dale cooper »

zippoo87 wrote: 09/05/2023 01:08
dale cooper wrote: 09/05/2023 00:42 Ne bih baš rekao da je mlađim generacijama starija muzika nepojmljiva ili da nemaju ukusa. Više bih rekao da je stvar u nedovoljnoj izloženosti
mlađih generacija starijom muzikom. Međutim slučajevi kao što su Running Up That Hill od Kate Bush ili Goo Goo Muck od The Crampsa, koji su
prošle godine postali viralni hitovi nakon pojavljivanja u serijama Stranger Things i Wednesday, govore da kvalitetna muzika, neovisno od
svoje starosti, može pronaći put do srca mlađih generacija.
Samo trebas napraviti neku glupost na tiktoku i u pozadini okaciti neku pjesmu i eto je,vracena iz mrtvih :D
A i nisam rekao da mladi nemaju ukusa,nego ne znaju doci do nje...upravo ovo sto si i ti napisao...da bi novim generacijama nesto prezentovao,to mora biti na nekoj od drustvenih mreza koje oni konzumiraju.
Pa Stranger Things i Wednesday ne bih nazvao glupostima. Riječ je o prilično dobrim serijama (Stranger Things pogotovo) koje imaju ogromnu
publiku. Naravno, ima i viralnih hitova koji su nastali preko društvenih mreža, ali nisam se na to referirao.
Last edited by dale cooper on 09/05/2023 01:57, edited 1 time in total.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#114 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by dale cooper »

Chmoljo wrote: 09/05/2023 01:12



evo za svakoga ponešto, klasični instrument za kipranina, album prije Blacka za kufera, a ima nešto i za @picija i @karanananu :lol: :D

inače, i Master of puppets je dopro do mlađe publike također preko Stranger thingsa...
Shit, na to sam zaboravio skroz. :facepalm: Ikonična scena i fenomenalno korištenje muzike, baš kao i sa Kate Bush.

edit: Alaj ova čekića klavir. :D
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#115 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by karanana »

Dobar pichich. Sexy dok ovako svira, sexy shtramplice. Umorila se. Ali ja bi je vise izmorio za 7 minuta.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15647
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#116 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by problemnatravunu »

karanana wrote: 09/05/2023 05:02 Dobar pichich. Sexy dok ovako svira, sexy shtramplice. Umorila se. Ali ja bi je vise izmorio za 7 minuta.
A onda sat izvinjavanja .... :lol:
:thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#117 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by pici »

Chmoljo wrote: 09/05/2023 01:12
dale cooper wrote: 12/04/2023 02:32

U redu, onda je kompleksnost i tehnička težina određene kompozicije mjerilo kvalitete muzike? Ok, zašto?

Recimo i jazz je poprilično kompleksna i tehnički zahtjevna muzika, možda ne kao klasika, ali improvizacija koja je prisutna u jazzu je svakako svrstavaju u muziku koja zahtjeva mnogo virtuoznosti od muzičara.

Što se tiče ovog citata izvučenog iz rada na ovu tematiku, mislim da nema ništa veću težinu od prosječnog kritičkog mišljenja. A mišljenja
na ovu temu su različita. Mislim da klasična muzika nema ništa veći monopol nad "potencijalom za ekspresivnost" i "potencijalom psihološkog
uvida i dubine" od različitih oblika popularne muzike što može posvjedočiti bilo ko ko je proveo dosta svog života slušajući ovu muziku i ko je
osjetio iste stvari kao što je ovaj lik osjetio slušajući klasičnu muziku.


evo za svakoga ponešto, klasični instrument za kipranina, album prije Blacka za kufera, a ima nešto i za @picija i @karanananu :lol: :D

inače, i Master of puppets je dopro do mlađe publike također preko Stranger thingsa...
Klaviristkinje su mi drage al moja specijalnost su gudiskinje i flautiskinje.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#118 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by Mishelinke »

Ih da znate kakva Hanka nekad bila :kiss:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66229
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#119 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by _BataZiv_0809 »

@dale cooper slazes li se sa mnom u ocjeni da su J.Lo i Beyonce overrated :-?
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#120 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2023 16:08 @dale cooper slazes li se sa mnom u ocjeni da su J.Lo i Beyonce overrated :-?
Pa ne znam da je Lopezova nešto posebno i cijenjena. Njena muzička karijera je samo jedan aspekat sa kojim žonglira, pored filmske karijere.
Imala je hitova, ali nikada se nije nametnula kao dominanta pop sila. Za razliku od Beyonce, koja je apsolutna mašina i neko ko je obilježio
pop mainstream protekle dvije dekade +. Da li je precijenjena? Pa u nekim stvarima jeste, ali posjeduje neupitne kvalitete i niz odličnih
pjesama i albuma.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50452
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#121 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by Bloo »

dale cooper wrote: 14/05/2023 18:42
_BataZiv_0809 wrote: 14/05/2023 16:08 @dale cooper slazes li se sa mnom u ocjeni da su J.Lo i Beyonce overrated :-?
Pa ne znam da je Lopezova nešto posebno i cijenjena. Njena muzička karijera je samo jedan aspekat sa kojim žonglira, pored filmske karijere.
Imala je hitova, ali nikada se nije nametnula kao dominanta pop sila. Za razliku od Beyonce, koja je apsolutna mašina i neko ko je obilježio
pop mainstream protekle dvije dekade +. Da li je precijenjena? Pa u nekim stvarima jeste, ali posjeduje neupitne kvalitete i niz odličnih
pjesama i albuma.
Ja bez srama mogu reći da cijenim onu malu Miley Cyrus :D vokalne sposobnosti (uživo) i što zna napraviti hit i što mi se sviđaju njeni coveri.
Osmi Socrates
Posts: 8108
Joined: 19/10/2020 15:33

#122 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by Osmi Socrates »

Miley je spektakularna u svakom pogledu. Da su šezdesete i sedamdesete, bila bi još spektakularnija.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#123 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by dale cooper »

Bloo wrote: 14/05/2023 18:52
dale cooper wrote: 14/05/2023 18:42

Pa ne znam da je Lopezova nešto posebno i cijenjena. Njena muzička karijera je samo jedan aspekat sa kojim žonglira, pored filmske karijere.
Imala je hitova, ali nikada se nije nametnula kao dominanta pop sila. Za razliku od Beyonce, koja je apsolutna mašina i neko ko je obilježio
pop mainstream protekle dvije dekade +. Da li je precijenjena? Pa u nekim stvarima jeste, ali posjeduje neupitne kvalitete i niz odličnih
pjesama i albuma.
Ja bez srama mogu reći da cijenim onu malu Miley Cyrus :D vokalne sposobnosti (uživo) i što zna napraviti hit i što mi se sviđaju njeni coveri.
Nema srama za muziku u kojoj uživamo. :thumbup: Svi recimo znaju da sam ja najveći Swiftie na forumu. :D
no_sikiriki
Posts: 17311
Joined: 11/12/2012 13:21

#124 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by no_sikiriki »

dale cooper wrote: 14/05/2023 18:59
Bloo wrote: 14/05/2023 18:52

Ja bez srama mogu reći da cijenim onu malu Miley Cyrus :D vokalne sposobnosti (uživo) i što zna napraviti hit i što mi se sviđaju njeni coveri.
Nema srama za muziku u kojoj uživamo. :thumbup: Svi recimo znaju da sam ja najveći Swiftie na forumu. :D
Znači nema srama ako slušam 7UP? Coz I'm pretty sure you tried to shame me. :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#125 Re: Da li je muzika prije bila bolja

Post by dale cooper »

no_sikiriki wrote: 14/05/2023 19:02
dale cooper wrote: 14/05/2023 18:59

Nema srama za muziku u kojoj uživamo. :thumbup: Svi recimo znaju da sam ja najveći Swiftie na forumu. :D
Znači nema srama ako slušam 7UP? Coz I'm pretty sure you tried to shame me. :mrgreen:
Pa nema, iako ja lično mislim da su sranje. :mrgreen: Ali to je moje lično mišljenje...što se tebe tiče knock yourself out. :D
Post Reply