Da li je moguce?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#26

Post by anais_nin »

mamica 31 wrote:Sta je lijepo????
Ono sto je meni lijepo nije drugima i obratno :oops:

i uvijek mi je bio vazniji sarm od ljepote :oops:
Sama ljepota mi je previse hladna i ne zanimljiva :oops:
Slazem se s mamicom :D ili ono sto se kaze "o ukusima se ne raspravlja" :D
pa da samo vidis koliko se iscudjujemo ukusima jedne drugih na temi Volite li Mrke? :D a eto kao na toj temi su u pitanju sve neke manje vise poznate, uspjesne face za kojima mnoge zene/muskarci "bale" :D i onda vidis komentar od nekog "jao fuuuuj kako ti je to privlacno"? :D

svakom loncu ima poklopac....iako drustvo namece neke "okvire" sta su standardi ljepote ili privlacnosti, istina je da je za vecinu ljudi to individualna stvar, cak i kad je sam izgled u pitanju, a ne jos kad u to dodas druge elemente jednacine kao sto su licnost, sarm, nivo inteligencije, konverzacijske sposobnosti, zajednicki interesi itd itd :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#27

Post by anais_nin »

urbanagerila wrote:Dakako da je vazda interes u pitanju.... ja vakav ja nakav ... :D

Pozdrav velikoj Herki .... :D

INTERES i RAZLOG nisu iste stvari :D
Wednesday
Posts: 362
Joined: 24/12/2006 22:00
Location: Sarajevo

#28

Post by Wednesday »

anais_nin wrote:
Wednesday wrote:ma, to sto vi govorite da je moguce- kako znate da iza toga nema neki razlog? moje misljenje je da to moze biti:
1. kad je ona tolko ocajna
2. kad je on tolko uporan i dosadan
3. kad joj ga je zao, pa ga nema srca odbit
4. kada joj fizicki faktor nije bitan. tj, kad ju je on pridobio radi neceg drugog. nekog svog kvaliteta: smisla za humor, sarma, razumjevanja prema njoj... (al u tom slucaju ona ima razlog sto je s njim, tj. on ima nesto sto ju je privuklo, pa se cetvrta stavka ne moze pikat.)

:oops:
pa ljudi uvijek imaju RAZLOG sto su zajedno :roll: bilo za jednu noc, bilo za vezu ili brak....mislim da je autor teme zadao zadatak vise u smislu mogu li ljudi razlicitog nivoa privlacnosti biti u vezi da u pozadini nije neki MRACNI interes u pitanju? :D
ma, znam ja da je to tema :D
ali se, kod prvih postova, moja recenica u kojoj sam upravo to pokusala reci, pogresno protumacila pa sad moram objasnit to :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#29

Post by urbanagerila »

anais_nin wrote:
urbanagerila wrote:Dakako da je vazda interes u pitanju.... ja vakav ja nakav ... :D

Pozdrav velikoj Herki .... :D

INTERES i RAZLOG nisu iste stvari :D
A kad je interes razlog ??? :D
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#30

Post by ninja-san »

Dakle situacija je slijedeca, priroda nikada ne mijesa duhovno i fizicko tj. ne dolazi u paru.

Samo je stvar kako ces s onim sto imas nadomjestiti ono sto nemas i to je sva filozofija u zivotu.
Zna li iko sisatu djevojku da ima i malo soli u glavi i obrnuto , sto -kaze jedan moj kolega "sa ovim mezarima se makar moze pricat",

Dakle sve u zivotu je stvar balansa.
sure_alma
Posts: 237
Joined: 25/07/2005 23:42
Location: USA

#31

Post by sure_alma »

ma jasta nego da moze...jest istina da fizicki izgled je jako vazan na prvi pogled, ali ljudi koji su dugo zajedno i oni kojima je brak uspjeo su oniii koji su se usjeli naci na nekim drugim talasnim valovima... :D

vozdrica...
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#32

Post by ninja-san »

urbana gerila izvini, greskom sam klinuo pm
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#33

Post by anais_nin »

ninja-san wrote:Dakle situacija je slijedeca, priroda nikada ne mijesa duhovno i fizicko tj. ne dolazi u paru.

Samo je stvar kako ces s onim sto imas nadomjestiti ono sto nemas i to je sva filozofija u zivotu.
Zna li iko sisatu djevojku da ima i malo soli u glavi i obrnuto , sto -kaze jedan moj kolega "sa ovim mezarima se makar moze pricat",

Dakle sve u zivotu je stvar balansa.
:lol: :lol: :lol: a ti nimalo ne patis od *boljke* stereotipa ocigledno??!! :lol: :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#34

Post by anais_nin »

urbanagerila wrote:
anais_nin wrote:
urbanagerila wrote:Dakako da je vazda interes u pitanju.... ja vakav ja nakav ... :D

Pozdrav velikoj Herki .... :D

INTERES i RAZLOG nisu iste stvari :D
A kad je interes razlog ??? :D
necemo vise tema kvariti nebuloznim raspravama, znas ti dobro sta je pisac htio da kaze :D
three sisters
Posts: 255
Joined: 05/11/2006 22:32

#35

Post by three sisters »

debela wrote:smijesno mi pitanje. ne ulaze dva crteza u vezu pa da kazes lijep i ruzan i nista vise i dalje od toga. imas dvoje ljudi tako da mora biti nesto sto ih je spojilo. nisu to nikakvi razlozi iz pozadine nego sustinski razlozi zbog kojih su oni zajedno.
:lol: apsolutno se slažem..a ljudi kojima je razlog za ulazak u vezu interes, to je već druga stvar, a važniji su naravno i od ovog razloga i od razloga ružnoće/ljepote, što nije isto što i privlačnost/neprivlačnost, ti neki suštinski razlozi, a to da nekima na prvo mjestu dođe neki tjelesni "atribut" a na zadnje mjesto npr. preklapanje tema i stepen konverzacije, samo govori o toj osobi dosta..
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#36

Post by The Realist »

.
Last edited by The Realist on 22/09/2012 16:37, edited 1 time in total.
FaRe_Sa
Posts: 152
Joined: 19/08/2005 18:57
Location: Sarajevo

#37

Post by FaRe_Sa »

kao sto kazu: "Ljepota je u ocima posmatraca" ??? :)

pozz
Post Reply