Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
John Cleese
Posts: 37296
Joined: 25/05/2010 18:30

#26 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by John Cleese »

Prvo treba postic mir u svijetu.
Poslije toga bi mogli forum sriktat i jos par tih stvari od vitalnog znacaja.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#27 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by arzuhal »

Image
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#28 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by radostan dan »

imam dojavu da se ovdje pominju sise... :zoka:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#29 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by insomnia78 »

Kome se ne svidja eno mu anamonaj forum. Tamo po vazdan moze pisati blog :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#30 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Pa nije baš da dolaze samo asocijalni ljudi. Dolaze i prilično socijalni ljudi, ali koji sticajem okolnosti nisu u mogućnosti da ostvare dovoljan nivo socijalnih kontakata u RL (zbog obaveza, bolesti, života u dijaspori itd.), kao i oni koji vole širiti krug poznanstava (pa i na ovaj način).
Dalje, svi ljudi koji imaju preko 20k postova su na ovom forumu godinama, niko ne nakuca toliko postova u 6 mjeseci (ili skoro niko).

Inače, na samu temu, iako podržavam reformu foruma u smislu vraćanja izvornom smislu razmjene mišljenja i diskusije, nisam sigurna da li je to moguće i kako je moguće postići. I ovaj forum, kao i većina ovakvih medija komuniciranja, su u suštini prevaziđena kategorija (iako je meni to žao priznati :sad:). Većina ljudi koji još dolaze na forum su se registrirali prije 3-5-10 ili više godina, kad su forumi još uvijek bili aktuelan vid virtualnog komuniciranja. Danas, mladi naraštaji uglavnom koriste Instagram i Twitter za brze i kratke razmjene informacija i lifestyle-a, a forumi, portali, pa čak i Facebook su uglavnom za ove starije (30+ godina). Ove mlade zapravo i ne interesiraju diskusije, priče, rasprave (konstruktivne), njih interesiraju samo instant novosti, samo nek je nešto brzo, kratko, po mogućnosti skandalozno. A što se nas starijih tiče, mi smo manje-više većinu priča već ispričali, teško da ima teme o kojoj nismo diskutovali (osim dnevnopolitičkih novosti). Zato sad i nema nekog kvalitetnog dijaloga na temama, a svi forumaši su se dosad uglavnom upoznali (po pisanju), pa šta im drugo preostaje već da jedni druge provociraju? I naravno, nema ovdje nikog ili skoro nikog ko će priznati da je pogriješio. Arzuhal je dobro primijetio, na stranu inteligencija, znanje i stav, ali neodgoj je u priličnoj mjeri razlog što se forumaši međusobno ne znaju fino ophoditi u diskusiji (govorim u općem slučaju).

Jedino što vidim kao moguću opciju jeste da moderacija briše svaki upis koji odskače mimo postavljene teme, ali bojim se da bi se to pretvorilo u Sizifov posao. S jedne strane, moderacija bi morala visiti na forumu 24/7 da čisti teme od off-topica, trolanja, vrijeđanja i sl., s druge strane bi to toliko ugušilo same teme da bi se na kraju izgubio svaki smisao u forumanju, a vjerujem da bi posljedica bila i to da se rastjera i ovo malo raje što se još uvijek javljaju na forum (iako još dosta raje čita forum, malo ih piše po forumu). A već sam rekla da se novi neće javljati, nažalost. :|[/quote]


da,čak ni arsy
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#31 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by belfy »

Euridika wrote: Pa nije baš da dolaze samo asocijalni ljudi. Dolaze i prilično socijalni ljudi, ali koji sticajem okolnosti nisu u mogućnosti da ostvare dovoljan nivo socijalnih kontakata u RL (zbog obaveza, bolesti, života u dijaspori itd.), kao i oni koji vole širiti krug poznanstava (pa i na ovaj način).
Dalje, svi ljudi koji imaju preko 20k postova su na ovom forumu godinama, niko ne nakuca toliko postova u 6 mjeseci (ili skoro niko).

Inače, na samu temu, iako podržavam reformu foruma u smislu vraćanja izvornom smislu razmjene mišljenja i diskusije, nisam sigurna da li je to moguće i kako je moguće postići. I ovaj forum, kao i većina ovakvih medija komuniciranja, su u suštini prevaziđena kategorija (iako je meni to žao priznati :sad:). Većina ljudi koji još dolaze na forum su se registrirali prije 3-5-10 ili više godina, kad su forumi još uvijek bili aktuelan vid virtualnog komuniciranja. Danas, mladi naraštaji uglavnom koriste Instagram i Twitter za brze i kratke razmjene informacija i lifestyle-a, a forumi, portali, pa čak i Facebook su uglavnom za ove starije (30+ godina). Ove mlade zapravo i ne interesiraju diskusije, priče, rasprave (konstruktivne), njih interesiraju samo instant novosti, samo nek je nešto brzo, kratko, po mogućnosti skandalozno. A što se nas starijih tiče, mi smo manje-više većinu priča već ispričali, teško da ima teme o kojoj nismo diskutovali (osim dnevnopolitičkih novosti). Zato sad i nema nekog kvalitetnog dijaloga na temama, a svi forumaši su se dosad uglavnom upoznali (po pisanju), pa šta im drugo preostaje već da jedni druge provociraju? I naravno, nema ovdje nikog ili skoro nikog ko će priznati da je pogriješio. Arzuhal je dobro primijetio, na stranu inteligencija, znanje i stav, ali neodgoj je u priličnoj mjeri razlog što se forumaši međusobno ne znaju fino ophoditi u diskusiji (govorim u općem slučaju).

Jedino što vidim kao moguću opciju jeste da moderacija briše svaki upis koji odskače mimo postavljene teme, ali bojim se da bi se to pretvorilo u Sizifov posao. S jedne strane, moderacija bi morala visiti na forumu 24/7 da čisti teme od off-topica, trolanja, vrijeđanja i sl., s druge strane bi to toliko ugušilo same teme da bi se na kraju izgubio svaki smisao u forumanju, a vjerujem da bi posljedica bila i to da se rastjera i ovo malo raje što se još uvijek javljaju na forum (iako još dosta raje čita forum, malo ih piše po forumu). A već sam rekla da se novi neće javljati, nažalost. :|
jako lucidan post, kao i uvijek. iako bih se dijelom slozio sa TRANCE -om povodom prevelikog broja postova u relativno kratkom periodu. isto su mi cudni kao i oni koji ih imaju premalo. valjda sam sam sebi mjera, a vjerovatno bi bilo cudno da je drugacije, jel...?

na ovaj drugi dio moram reci da se u potpunosti ne slazem. razmjena misljenja, samim time i razgovor, nije prevazidjen. cesto se pricalo o prevazidjenosti foruma kakav jeste, ali ja ne vidim da ih je manje, nego suprotno. tesko da komunikacija moze biti prevazidjena, pa cak i u skracenoj varijanti, jer da je tako nista nakon SMS-a ljudi ne bi koristili.

no, to nije pitanje ove teme, ali da ne ostane odgovoreno.

pitanje je kako educirati i/ili nauciti ljude/korisnike ove platforme koji je najbolji nacin za koristenje iste? naravno da same sankcije to nisu, jer ih ne dodiruju isto kao u RL. kako to ostvariti efikasno virtuelno?

i, naravno da oni koji pricaju godinama sa drugima poznaju jedni druge dobro, kao i njihove stavove, ali (bas mrzim ovo "ali"), ako se sa nekim "poznajes" godinama onda mu ne nabijas na nos sto je prije godinu pogresno parkirao ili kako mu je neko blizak umro ili napravio zlocin. doduse ovdje sovinisticki moram izdvojiti zene. one pamte od kada si se pogresno rodio, pa do onoga kako ces pogresno umrijeti. na stranu sto tek kad se ozenis saznas da ti mater i otac ne valjaju, a tek prijatelji... :D

no, opet se malo udaljih od teme. ovo je kao pitanje gradjana starosjedilaca i pridoslica, koje se provlaci na vise tema takodjer. ako se na forumu vec okuplja neki "urbanizovani dio" kako nije "urbanizovao i ostatak foruma? ili ispada da ovako mali uzorak odlicno reflektuje vecinu? da li je to moguce uopste?
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#32 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by belfy »

kakavdanakneiskustvu wrote: da,čak ni arsy
pitao sam se kad ce se neko sjetiti rekordera, ali eto, ni nju vise ne citamo (barem je ja jako dugo nisam vidio ni na jednoj temi).
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by Truba »

prije svega moramo reformirati sebe

zaključiti da je 2018.

da rijetko novi dolaze
a stariji su stariji

i na kraju zaključiti da pisana riječ izumire
slike i video su preuzeli primat
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#34 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by kakavdanakneiskustvu »

belfy wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: da,čak ni arsy
pitao sam se kad ce se neko sjetiti rekordera, ali eto, ni nju vise ne citamo (barem je ja jako dugo nisam vidio ni na jednoj temi).

na ginisu je valjda aktivna
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#35 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by madner »

Forum je ipak mjesto gdje ne dolazi do razmjene nego do sukoba misljenja. Za razmjenu postoje mnoge druge platforme, ali cijela ideja foruma je oduvijek bila da se dodje do pobjednika i gubitnika prilikom argumentacije.

Inace, poslje nekog vremena je lako ocjeniti snagu protivnika i onda vise nije zabavno kao sto je nekad bilo nabijati komplekse nizoj vrsti.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#36 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by azurna_obala »

Ne vjerujem u reforme, pa tako ni u mogućnost ove.

Ovdje je najvažnije biti "cool", imati dobar " atribut", biti poželjan u raji, sviđati se većini...čim nije tako, ne valjaš.

Eto, post iznad se diči time kako je zabavno nabijati komplekse nižoj vrsti...što me podsjeti da je vrijeđanje za pojedince jedino oružje koje imaju.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#37 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by belfy »

madner wrote:Forum je ipak mjesto gdje ne dolazi do razmjene nego do sukoba misljenja. Za razmjenu postoje mnoge druge platforme, ali cijela ideja foruma je oduvijek bila da se dodje do pobjednika i gubitnika prilikom argumentacije.

Inace, poslje nekog vremena je lako ocjeniti snagu protivnika i onda vise nije zabavno kao sto je nekad bilo nabijati komplekse nizoj vrsti.
malo si pomijesao forum i debatu izgleda. a,ako se dobro sjecam, ti si svoju snagu znao cesto precijeniti, no, to opet nije tema ove price...

predlozi rjesenje koje ce doprinijeti temi, a samim tim i forumu, pa i meni samom. samo se vodi uvodnim postom.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#38 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by triconja »

Black swan wrote:prije svega moramo reformirati sebe

zaključiti da je 2018.

da rijetko novi dolaze
a stariji su stariji

i na kraju zaključiti da pisana riječ izumire
slike i video su preuzeli primat
Lakse uzet kameru i naprdit 10 minuta budalestina nego nakucat kvalitetan post, jebiga moras bit pismen da bi nakuco 10ak recenica da su iole dobre :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#39 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by animals »

Da su samo Doktori i obrazovani na ovome forumu, to bi bilo tako dosadno,
da bi se vjerovatno poslije par dana ugasio..
nema nista bez krkana, to mu donosi tiraz, kao i tabloidima..
nikog ne interesuju dobri ljudi, oni su tako dosadno dobri..
dajte krkane i senzaciju..
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#40 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by Euridika »

belfy wrote:jako lucidan post, kao i uvijek. iako bih se dijelom slozio sa TRANCE -om povodom prevelikog broja postova u relativno kratkom periodu. isto su mi cudni kao i oni koji ih imaju premalo. valjda sam sam sebi mjera, a vjerovatno bi bilo cudno da je drugacije, jel...?

na ovaj drugi dio moram reci da se u potpunosti ne slazem. razmjena misljenja, samim time i razgovor, nije prevazidjen. cesto se pricalo o prevazidjenosti foruma kakav jeste, ali ja ne vidim da ih je manje, nego suprotno. tesko da komunikacija moze biti prevazidjena, pa cak i u skracenoj varijanti, jer da je tako nista nakon SMS-a ljudi ne bi koristili.

no, to nije pitanje ove teme, ali da ne ostane odgovoreno.

pitanje je kako educirati i/ili nauciti ljude/korisnike ove platforme koji je najbolji nacin za koristenje iste? naravno da same sankcije to nisu, jer ih ne dodiruju isto kao u RL. kako to ostvariti efikasno virtuelno?

i, naravno da oni koji pricaju godinama sa drugima poznaju jedni druge dobro, kao i njihove stavove, ali (bas mrzim ovo "ali"), ako se sa nekim "poznajes" godinama onda mu ne nabijas na nos sto je prije godinu pogresno parkirao ili kako mu je neko blizak umro ili napravio zlocin. doduse ovdje sovinisticki moram izdvojiti zene. one pamte od kada si se pogresno rodio, pa do onoga kako ces pogresno umrijeti. na stranu sto tek kad se ozenis saznas da ti mater i otac ne valjaju, a tek prijatelji... :D

no, opet se malo udaljih od teme. ovo je kao pitanje gradjana starosjedilaca i pridoslica, koje se provlaci na vise tema takodjer. ako se na forumu vec okuplja neki "urbanizovani dio" kako nije "urbanizovao i ostatak foruma? ili ispada da ovako mali uzorak odlicno reflektuje vecinu? da li je to moguce uopste?
Hvala, potrudim se dati ozbiljniji stav kad je i tema ozbiljna.
Nisam ja rekla da je razgovor i razmjena mišljenja prevaziđena, već forum kao mjesto razmjene mišljenja. I to čisto zato što mlađe generacije nisu zainteresirane za taj vid komunikacije, a starije su "ispucale" asortiman tema. Mada, većina starijih bi zapravo voljela da se forum "obnovi", da ponovo oživi temama i dijalogom, ali to je vrlo teško kad se forum sveo na skoro zatvoren krug ljudi. Jednostavno nema priliva novih ideja, a njih ne može biti bez priliva novih forumaša. Inače, ja do ovakvog stava nisam došla posmatranjem samo ovog foruma, već i drugih foruma u regiji. A razmijenila sam mišljenje i sa drugim ljudima. Koliko mi je poznato, od foruma u regiji, jedini pravo aktivan je forum.hr. Ovaj naš je aktivan utoliko što i sad postoji uži korpus ljudi koji diskutuju o različitim temama, ali nema novih, kvalitetnih sadržaja, samo se recikliraju već poznati sadržaji.

Što se tiče urbanizacije foruma, bojim se da imaš krivu sliku omjera "urbanih" i "neurbanih" članova (ja ovo "urbani" i "neurbani" posmatram čisto u kontekstu ko je spreman za normalnu diskusiju o nečemu, a ko nije). Jednostavno je broj forumaša spremnih na 'normalnu' konverzaciju premalen da bi napravio jak zaokret u načinu funkcioniranja foruma. Meni hronično nedostaje više tema u polju nauke, kulture, umjetnosti, prirode, lifestyle-a, pa i drugih podforuma (kojih nemamo na Klixu), ali sam se pomirila sa činjenicom da takve vrste tema privlače jako mali broj ljudi. Mada, ako pogledaš situaciju u stvarnom životu, primijetićeš da je i tu ovaj omjer skoro identičan. Većina uvijek uguši manjinu, a znaš da naše društvo ne trpi baš dobro izuzetke. Mi volimo masu, rulju, da smo svi ista bezlična, nemisleća gomila, svako ko odskače od tog pravila je nepoželjna karika, strano tkivo koje treba odbaciti ili odstraniti. I ovo za "nabijanje krivice za prošle grijehe" ti je odličan pokazatelj tog principa. Treba ispasti jači nauštrb slabijeg, napasti prije nego budeš napadnut, inače možeš ti postati predmetom napada ili u najblažem obliku da te se okarakterizira čudnim, pa te dovedu u situaciju da se još braniš što si nekonfliktan.
belfy
Posts: 7696
Joined: 06/08/2007 09:00

#41 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by belfy »

Euridika wrote:
belfy wrote:jako lucidan post, kao i uvijek. iako bih se dijelom slozio sa TRANCE -om povodom prevelikog broja postova u relativno kratkom periodu. isto su mi cudni kao i oni koji ih imaju premalo. valjda sam sam sebi mjera, a vjerovatno bi bilo cudno da je drugacije, jel...?

na ovaj drugi dio moram reci da se u potpunosti ne slazem. razmjena misljenja, samim time i razgovor, nije prevazidjen. cesto se pricalo o prevazidjenosti foruma kakav jeste, ali ja ne vidim da ih je manje, nego suprotno. tesko da komunikacija moze biti prevazidjena, pa cak i u skracenoj varijanti, jer da je tako nista nakon SMS-a ljudi ne bi koristili.

no, to nije pitanje ove teme, ali da ne ostane odgovoreno.

pitanje je kako educirati i/ili nauciti ljude/korisnike ove platforme koji je najbolji nacin za koristenje iste? naravno da same sankcije to nisu, jer ih ne dodiruju isto kao u RL. kako to ostvariti efikasno virtuelno?

i, naravno da oni koji pricaju godinama sa drugima poznaju jedni druge dobro, kao i njihove stavove, ali (bas mrzim ovo "ali"), ako se sa nekim "poznajes" godinama onda mu ne nabijas na nos sto je prije godinu pogresno parkirao ili kako mu je neko blizak umro ili napravio zlocin. doduse ovdje sovinisticki moram izdvojiti zene. one pamte od kada si se pogresno rodio, pa do onoga kako ces pogresno umrijeti. na stranu sto tek kad se ozenis saznas da ti mater i otac ne valjaju, a tek prijatelji... :D

no, opet se malo udaljih od teme. ovo je kao pitanje gradjana starosjedilaca i pridoslica, koje se provlaci na vise tema takodjer. ako se na forumu vec okuplja neki "urbanizovani dio" kako nije "urbanizovao i ostatak foruma? ili ispada da ovako mali uzorak odlicno reflektuje vecinu? da li je to moguce uopste?
Hvala, potrudim se dati ozbiljniji stav kad je i tema ozbiljna.
Nisam ja rekla da je razgovor i razmjena mišljenja prevaziđena, već forum kao mjesto razmjene mišljenja. I to čisto zato što mlađe generacije nisu zainteresirane za taj vid komunikacije, a starije su "ispucale" asortiman tema. Mada, većina starijih bi zapravo voljela da se forum "obnovi", da ponovo oživi temama i dijalogom, ali to je vrlo teško kad se forum sveo na skoro zatvoren krug ljudi. Jednostavno nema priliva novih ideja, a njih ne može biti bez priliva novih forumaša. Inače, ja do ovakvog stava nisam došla posmatranjem samo ovog foruma, već i drugih foruma u regiji. A razmijenila sam mišljenje i sa drugim ljudima. Koliko mi je poznato, od foruma u regiji, jedini pravo aktivan je forum.hr. Ovaj naš je aktivan utoliko što i sad postoji uži korpus ljudi koji diskutuju o različitim temama, ali nema novih, kvalitetnih sadržaja, samo se recikliraju već poznati sadržaji.

Što se tiče urbanizacije foruma, bojim se da imaš krivu sliku omjera "urbanih" i "neurbanih" članova (ja ovo "urbani" i "neurbani" posmatram čisto u kontekstu ko je spreman za normalnu diskusiju o nečemu, a ko nije). Jednostavno je broj forumaša spremnih na 'normalnu' konverzaciju premalen da bi napravio jak zaokret u načinu funkcioniranja foruma. Meni hronično nedostaje više tema u polju nauke, kulture, umjetnosti, prirode, lifestyle-a, pa i drugih podforuma (kojih nemamo na Klixu), ali sam se pomirila sa činjenicom da takve vrste tema privlače jako mali broj ljudi. Mada, ako pogledaš situaciju u stvarnom životu, primijetićeš da je i tu ovaj omjer skoro identičan. Većina uvijek uguši manjinu, a znaš da naše društvo ne trpi baš dobro izuzetke. Mi volimo masu, rulju, da smo svi ista bezlična, nemisleća gomila, svako ko odskače od tog pravila je nepoželjna karika, strano tkivo koje treba odbaciti ili odstraniti. I ovo za "nabijanje krivice za prošle grijehe" ti je odličan pokazatelj tog principa. Treba ispasti jači nauštrb slabijeg, napasti prije nego budeš napadnut, inače možeš ti postati predmetom napada ili u najblažem obliku da te se okarakterizira čudnim, pa te dovedu u situaciju da se još braniš što si nekonfliktan.
jao, jao, jao. "nabijanje krivice za prosle grijehe" he bila samo sala koja je lijepo oznacena prigodnim smajlijem... ostatak odgovorim kada se izvucem iz frke.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#42 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by mali jomu »

Ja ne bih nista mijenjao, nekad se prevarim da smo svi ili dobri, ili da smo svi losi, i onda kad dodjem na forum dodjem sebi i pronadjem se. :mrgreen:

Forum je odlican jer nije jednoumlje, sarolikost je vazna, svi su ljudi vazni da bi svako mogao razmisljat i pronaci sebe u svemu tome.... :thumbup:


Ne idite u jednakosti misljenja..... jer onda nesto dobro ne stima.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#43 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by kakavdanakneiskustvu »

mene jedino zanima je li moguca reforma u smislu da se meni vrati oko 11000 postova koje mi je prije par godina neko ad moderatora ili admina obrisao???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#44 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by mali jomu »

Mozda samo poneka totalno ekstremna vrijedjanja sakcionisat kao sto se u RL-u radi..... ovo sve ostalo ne dirat.


Svi ljudi su svakoliko blago...... pokusajte to pronaci. :thumbup:


Meni su svi dobri...... uvijek nesto pronadjem, hvala vam svima. :mrgreen:
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#45 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by TRANCE »

madner wrote:Inace, poslje nekog vremena je lako ocjeniti snagu protivnika i onda vise nije zabavno kao sto je nekad bilo nabijati komplekse nizoj vrsti.
Tipičan primjer socijalno otuđene osobe o kojima sam govorio ranije. Dolazi na forum svakodnevno da piše 50 hiljada postova i nekome "nabija komplekse", misli u svim raspravama da je pamet svijeta pokupio, a ne zna pravilno napisati riječ "poslije" ili "ocijeniti". U stvarnom životu vjerovatno:

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#46 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by Bloo »

Meni nedostaje doba nellingtona... :|
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#47 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by mali jomu »

TRANCE wrote:
madner wrote: Inace, poslje nekog vremena je lako ocjeniti snagu protivnika i onda vise nije zabavno kao sto je nekad bilo nabijati komplekse nizoj vrsti.
Tipičan primjer socijalno otuđene osobe o kojima sam govorio ranije. Dolazi na forum svakodnevno da piše 50 hiljada postova i nekome "nabija komplekse", misli u svim raspravama da je pamet svijeta pokupio, a ne zna pravilno napisati riječ "poslije" ili "ocijeniti". U stvarnom životu vjerovatno:

Image

RL je RL..... tu se stvari desavaju veoma brzo, i vecina se tu ne snalazi, jer nicija licna zelja da se bude ono sto je sebe zamislio da jeste, tu ne prolazi, osim samo ono sto stvarno jeste. :mrgreen:

onda se trazi nesto gdje bi bili ono sto nismo, (ili drugim rijecima ono sto stvarno jesmo)............ kad smo sakriveni negdje u cosku, sami. :mrgreen:


forum je odlican, i sve takve stvari kad smo sami........ su odlicni. :lol:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#48 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by Zejnep »

cyprus wrote:Ja kontam da je sva sreća što se ljudi u stvarnosti ne ponašaju ovako kao na forumu... Jedino mi se javlja sljedeća dilema - koje je onda naše pravo lice? Ovo sa foruma ili ono u realnom prostoru? :-D
:hm: dobro pitanje
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#49 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by mali jomu »

Zejnep wrote:
cyprus wrote: Ja kontam da je sva sreća što se ljudi u stvarnosti ne ponašaju ovako kao na forumu... Jedino mi se javlja sljedeća dilema - koje je onda naše pravo lice? Ovo sa foruma ili ono u realnom prostoru? :-D
:hm: dobro pitanje

Pravo lice svakog je ovo sa foruma.................

Svacije pravo lice je ono kad je sam i ima mogucnost da se predstavi..... ili preko foruma ili preko neceg drugog. :mrgreen:

RL je kamuflaza u kojoj se svi....... (ukljucujuci i mene) samo kamufliraju na svakave nacine dokle mu kamuflaza traje..... onda nestane kamuflaze i tad nastaje bjezanija..... :lol:


Iz RL-a se ne moze pobjec, ni u osami...... RL je zajeban bez obzira kakvu kamuflazu stavio na sebe. :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#50 Re: Da li je moguca reforma foruma i na koji nacin?

Post by Bobi »

kakavdanakneiskustvu wrote:mene jedino zanima je li moguca reforma u smislu da se meni vrati oko 11000 postova koje mi je prije par godina neko ad moderatora ili admina obrisao???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Šta da ti bolan vrati :mrgreen: , pa vecinom su ti postovi bili tipa:"da", "slazem se", "Nije","Moguće je", " :D ",....
Post Reply