Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#1 Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Irelevantan »

Nešto razmišljam da li je u isto vrijeme moguće voljeti dvije osobe, osobu A i osobu B???

Da li vam se desilo da u isto vrijeme volite dvije osobe? Mislim, da li je to uopšte i moguće? :? :? :?

Šta vi mislite o tome?

Iskustva ?
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#2 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by nepredvidiva »

Tatu i mamu :D

Realno, sve zavisi koliko godina imaš, s kim se viđaš, a s kim ne. Ko te više zanima, a ko manje. Kakvi su ti odnosi s jednom, a kakvi s drugom osobom. Moguće je da ti se obje sviđaju, ali čim ti ne možeš da se odlučiš, to nije prava ljubav ni prema jednoj od tih osoba. Malo konfuzno, ali neko će valjda skontati šta sam htjela reći. :-) :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#3 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by pustopoljina »

voljeti? voljeti?
vo-lje-ti?
ne.
loziti se mozes i na deset.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#4 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Not My Idea »

moguce ali na razlicite nacine!


haman nedavno bila tema
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#5 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Šef »

Imao sam djevojku i bio zaljubljen u nju, nekako u isto vrijeme svidi mi se druga, do ludila. S prvom sam raskinuo iako drugu nikad nisam upoznao, nisam mogao čak ni da budem istovremeno zaljubljen u obje a kamoli da ih obje volim.
Dakle, moj odgovor je: ne, nije moguće.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#6 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by ljubav_aha »

Not My Idea wrote:moguce ali na razlicite nacine!


haman nedavno bila tema
jeste,moguce je :) it's all about timing ;-) :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#7 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by ljubav_aha »

Šef wrote:Imao sam djevojku i bio zaljubljen u nju, nekako u isto vrijeme svidi mi se druga, do ludila. S prvom sam raskinuo iako drugu nikad nisam upoznao, nisam mogao čak ni da budem istovremeno zaljubljen u obje a kamoli da ih obje volim.
Dakle, moj odgovor je: ne, nije moguće.
e svasta cu procitati :D :lol: ma tebi je prva dosadila,ali tad nisi bio svjestan toga :oops: :lol: kako se mozes zaljubiti u drugu osobu ako je nisi nikad upoznao :-) ;-)
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#8 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by hana_montana »

ljubav_aha wrote:
e svasta cu procitati :D :lol: ma tebi je prva dosadila,ali tad nisi bio svjestan toga :oops: :lol: kako se mozes zaljubiti u drugu osobu ako je nisi nikad upoznao :-) ;-)
a sto mislis da to nije moguce ljubavi :) ja sam bila ludo zaljubljena u lika sve dok ga nisam upoznala i onda paf :D

a da li je moguce voljeti dvije osobe u isto vrijeme?pa ja mislim da jeste...ne istim intenzitetom, ne na isti nacin ali moguce je i to bez one suplje da nijedan od njih nije pravi :D


jooj kad me sad dusebriznici napadnu :dance: :run:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#9 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by PalaSa Marsa »

:D Sve je moguce, sve! :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#10 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by BarbaDue »

naravno da je moguce, ali eto ima ih koji ne mogu da vole ni jednu kako treba!
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#11 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by PalaSa Marsa »

BarbaDue wrote:naravno da je moguce, ali eto ima ih koji ne mogu da vole ni jednu kako treba!
Zar nije to malo licemjerno voljet dvije osobe u isto vrijeme. :roll: (Ovo je samo pitanje) :roll:


Jesil' mislio na ljubavne relacije ili familijarne? Ako je familijarne, onda mozes voljet trista osoba u isto vrijeme, ako ti je vel'ka familija. :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#12 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Ridjobrki »

Hmm, istraživanja pokazuju da je moguće ukoliko je jedna od njih Aida Delić.

MYTH PLAUSIBLE

:wink:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#13 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by PalaSa Marsa »

A sta je tek sa Chuck Norrisom. Eeeeee :roll: :D
User avatar
sadmire
Posts: 2382
Joined: 28/01/2008 15:38
Location: zemlja galebova

#14 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by sadmire »

zavisi koliko ljubavi u sebi imas!?
Po mom misljenju, iako volis dvije, kad provodis vrijeme s jednom mozes voljeti samo nju, a kad si s drugom nju, ali to opet znaci da volis dvije u istom realnom vremenu ali ne i istovremeno, tj. kad si sa jednom druga te ne interesira i obrnuto.
I to je sasvim moguce, cak i sa vise od dvije, samo sto tada dan zna biti kratak!?
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#15 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by bijela »

nije :)
User avatar
crven_barjak
Posts: 372
Joined: 07/05/2011 10:14

#16 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by crven_barjak »

Ma sve u motivu ispunjenja vlastitih zelja i ostvarivanja zadovoljstva (cika Seigmund je to strasno objasnio)

Sjetih se jednog kavlitetnog vintage filma :

Izlazi iskusni boem, u svojim kasnim cetrdesetim iz luksuznog hotela, u crnogorski cik zore-pola dvanaest:)).

Nemarno poguzvan sako, neizbjezna maramica u dzepu skoro bahato zguzvana, dopola puna casa Crystal-a u ruci i tako niz jednu od ulica Pariza...u susret mu idu nekoliko zena, tako slicnih, a tako razlicitih, i on svakoj, tonom barona, iz dubine srca i duse, iskreno kako samo pokvarenjak starog kova moze izbaciti iz sebe :

- Opatica : "S tobom zelim imati petoro djece, i onda napraviti blizance"
- Prostitutka : "Dodji i baci mi se u zagrljaj do kraja zivota, prihavatam te kakva jesi"
- Tinejdzerka : "Cekacu te u celibatu do kraja zivota"
- Starija gospodja : "Tek sad u vama vrije zar propustenih prilika, zaboravimo i ostavimo sve i nestanimo u noc zajedno"
- Bliznakinje : "Uzmite me i podijelite na pola, nesebicno i sestrinski, dajem vam sve"

A svi normalni muskarci su mu svjedoci da ih je volio sve, iskreno i svim tijelom i bicem...pa makar i jedan dan:)

:run:
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#17 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Šef »

ljubav_aha wrote:
Šef wrote:Imao sam djevojku i bio zaljubljen u nju, nekako u isto vrijeme svidi mi se druga, do ludila. S prvom sam raskinuo iako drugu nikad nisam upoznao, nisam mogao čak ni da budem istovremeno zaljubljen u obje a kamoli da ih obje volim.
Dakle, moj odgovor je: ne, nije moguće.
e svasta cu procitati :D :lol: ma tebi je prva dosadila,ali tad nisi bio svjestan toga :oops: :lol: kako se mozes zaljubiti u drugu osobu ako je nisi nikad upoznao :-) ;-)
Nije mi dosadila. Volio sam njene oci, njene ruke, njenu kosu... Volio sam cak i pjege na malenom, lijepom nosu. :D
Ali kako vidim ovu drugu... Uzalud me podsjecas, uzalud pokusavas, uzalud draga ja se vise niceg starog ne sjecam... :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40777
Joined: 29/06/2011 23:39

#18 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by dječak sa šibicama »

Ne, mislim da je nemoguce.

Ova vrsta ljubavi o kojoj je rijec, podrazumjeva da si vjeran jednoj osobi, odnosno obostrano povjerenje i postovanje i tako dalje, svi vjerujem znaju sta je ljubav... postavlja se pitanje, kakava je to ljubav, ako ti volis osobu A i osobu B, odnosno, sta bi trebala osjecati osoba A prema tebi, ako zna da ti volis i nekakvu osobu B... postovanje? povjerenje?

Prosto logicki gledano, nije moguce.

Nekad ljudi stvarno zaboravljaju sustinu ljubavi, odnosno da ljubav nije "daj da meni bude lijepo".
User avatar
ZvrkicaHanumica
Posts: 10
Joined: 08/04/2011 11:22

#19 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by ZvrkicaHanumica »

Jeste moguće ,ali nije moguće biti sa obje osobe u isto vrijeme.
Ne znam da li je pokazatelj veće ljubavi kada jednoj ljubavi daš prednost nad drugom,ili splet okolnosti.
User avatar
Attitude
Posts: 615
Joined: 13/07/2011 10:35

#20 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Attitude »

hm ...ja mislim da je moguce
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by ladyblue18 »

ljubav_aha wrote:
Šef wrote:Imao sam djevojku i bio zaljubljen u nju, nekako u isto vrijeme svidi mi se druga, do ludila. S prvom sam raskinuo iako drugu nikad nisam upoznao, nisam mogao čak ni da budem istovremeno zaljubljen u obje a kamoli da ih obje volim.
Dakle, moj odgovor je: ne, nije moguće.
e svasta cu procitati :D :lol: ma tebi je prva dosadila,ali tad nisi bio svjestan toga :oops: :lol: kako se mozes zaljubiti u drugu osobu ako je nisi nikad upoznao :-) ;-)
Joj ljubavi ja se pitam hoce li ikada doci dan kada ces ti prestati da ravnas cijeli svijet prema sebi.

Inace na temu, ne nije moguce, bar za mene, to bi mi izgledalo kao nekakav mazohizam.
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#22 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by Irelevantan »

Naravno obje osobe (koje voliš/misliš da voliš) imaju različite pozicije, jer nije moguće da imaju iste startne pozicije pa da bi to na neki način bila kao "fer utrka".
U samom startu pozicije su im drukčije a i njhova funkcija je drukčija, recimo da se nadopunjavaju. Ono što imaš sa osobom A nemaš sa osobom B i obratno.
Analogno gore navedenom, po nekoj mojoj logici, moguće je obje osobe voljeti na neki poseban način.

Vjerujem da ljubav i samo poimanje ljubavi varira od individue do individue, što za mene predstavlja ljubav i što ja zovem ljubavlju neko bi to možda nazvao drugim imenom ili svrstao u neku desetu kategoriju.

Ja lično mislim da je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme, naravno svaku na neki poseban način. :wink:
User avatar
bijela
Posts: 4231
Joined: 20/12/2009 21:14

#23 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by bijela »

smijem li ja napisati nešto iz Kur'ana vođe :zoka: ?
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#24 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by 1906 »

jeste :D
ili razlicitim nacinima ili razlicitim intenzitetom - i to je manje vise normalno

ako bi za obje bilo manje vise jednako - onda jednostavno nisi spreman da se posvetis nekome (ili nemas konkretnu sansu) - tj nema one odluke izmedju dvije osobe da "gaje ljubav" :D
a ako to predugo traje - jednostavno ti udje pod kozu - i rode se paralelne emocije
(ljubav se najbolje pokaze vremenom - ili se radja ili nestaje)

nijednoj od te dvije osobe nisi u potpunosti okrenut - tacnije predan emocijama
intenzitet emocija pojedinacno je prilicno umanjen - moguce da se smjenjuje - i klackas se
cekas da se iskristalise i da ti dogadjaji i vrijeme otvore oci

sto ce reci - splet okolnosti
i/ili veca zelja jedne od tih osoba da se okrene tebi

u najboljem slucaju - kasnije - kroz okretanje jedne od tih osoba tebi - (pod uslovom da nisi od onih koji se nikad ne odlucuju i ostaju uvijek na dvije stolice :D) - "odlucis" da je ona ta - jer jednostavno - potrebno je dvoje :D
i tad onaj drugi "opadne" :) i ostane ti drag
User avatar
BarbaDue
Posts: 63357
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#25 Re: Da li je moguće voljeti dvije osobe u isto vrijeme???

Post by BarbaDue »

PalaSa Marsa wrote:
BarbaDue wrote:naravno da je moguce, ali eto ima ih koji ne mogu da vole ni jednu kako treba!
Zar nije to malo licemjerno voljet dvije osobe u isto vrijeme. :roll: (Ovo je samo pitanje) :roll:


Jesil' mislio na ljubavne relacije ili familijarne? Ako je familijarne, onda mozes voljet trista osoba u isto vrijeme, ako ti je vel'ka familija. :D
da ja đaba ne pisem posluzicu se postom od 1906 :-D
jeste :D
ili razlicitim nacinima ili razlicitim intenzitetom - i to je manje vise normalno

ako bi za obje bilo manje vise jednako - onda jednostavno nisi spreman da se posvetis nekome (ili nemas konkretnu sansu) - tj nema one odluke izmedju dvije osobe da "gaje ljubav" :D
a ako to predugo traje - jednostavno ti udje pod kozu - i rode se paralelne emocije
(ljubav se najbolje pokaze vremenom - ili se radja ili nestaje)

nijednoj od te dvije osobe nisi u potpunosti okrenut - tacnije predan emocijama
intenzitet emocija pojedinacno je prilicno umanjen - moguce da se smjenjuje - i klackas se
cekas da se iskristalise i da ti dogadjaji i vrijeme otvore oci

sto ce reci - splet okolnosti
i/ili veca zelja jedne od tih osoba da se okrene tebi

u najboljem slucaju - kasnije - kroz okretanje jedne od tih osoba tebi - (pod uslovom da nisi od onih koji se nikad ne odlucuju i ostaju uvijek na dvije stolice :D) - "odlucis" da je ona ta - jer jednostavno - potrebno je dvoje :D
i tad onaj drugi "opadne" :) i ostane ti drag
slažemo se :-D
Locked