Da li je mlijeko obogaćeno antibioticima i hormonima

Očuvanje čovjekove okoline.
Post Reply
PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Da li je mlijeko obogaćeno antibioticima i hormonima

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 13:13

PipiDugaDevetka, stari paranoik, vas savjetuje kako otkriti prevaru ako farmeri i proizvođači mlijeka obogaćuju isto hormonima i antibioticima.

Experiment by PD9-ka:
Potrebno:
-2 litra mlijeka koje vi koristite u domaćinstvu
-1 pakovanje AB - kulture (probiotičko kiselo mlijeko od bakterija iz debelog crijeva ljudi-Acidofilus Bacilus)
-rerna

Poznato je da antbiotici "tamane" bakterije, međutim vi i vaše dijete niste bolesni....Eeee,...niko vas to ne pita, važno je zaraditi, pa i na vašem zdravlju i zdravlju vašeg djeteta.
Pomiješajte pola pakovanja AB-kulture i čistu posudu i podesite rernu na otprilike 35C stepeni ili malo više (taman kolika je i kravlja temperatura) i ostavite poklopljeno u rerni 5-6 sati da se kiseli. Novonastala AB kultura je gotova kada se žućkasta surutka (sirutka) počne hvatati oko stjenke posude. Zavisno koliku kiselost želite postići ostavite malo duže u rerni, ako vam odgovara kiselija AB-kultura.
Mlijeko se neće ukiseliti, odnosno ukiseliće se malo tako da neće biti čvrsto da ga možete "kašikom kupiti u komadima", ako je vrli farmer ili proizvođač mlijeka dodao antibiotke u mlijeko.Zašto bi oni dodavali antibiotike u mlijeko? Evo zašto, da bi se povećala produktivnost dodaje se ovaj hormon rasta, zatim, krava često obolijeva od upale vimena, a to se liječi antibioticima:
http://www.zelena-akcija.hr/ge/hrv/opasnosti.html wrote:GOVEĐI HORMON RASTA (BGH) (poznat i pod imenom rekombinantani goveđi somatoptrofin - rBST) - je hormon dobiven genetičkim inženjerstvom, a služi za poticanje veće produkcije mlijeka u krava. Proizvođač ovog hormona, koncern Monsanto tvrdio je da se radi o najbolje ispitanom medikamentu u povijesti SAD-a . FDA je odobrila njegovu uporabu u SAD-u iako ovaj hormon nije bio dugoročno ispitan na kronične efekte na zdravlje- testiran je svega 90 dana na 30 pokusnih životinja. Pokazalo se ubrzo da je nepovoljan učinak uporabe ovog hormona slijedeći:

u krava: pored uvećane proizvodnje, mlijeko ima uvećani sadržaj IGF-1 hormona rasta, epitelnih stanica i masnoća, a manje bjelančevina, uvečanu pojavu mastitisa (upale vimena), učestalost pojave cista na jajnicima, bolesti maternice, umanjena porođajna težina
teleta te skračeni životni vijek krava.
u ljudi koji konzumiraju takvo mlijeko: uvećan sadržaj IGF-1 hormona rasta u krvi, povečana učestalost raka debelog crijeva, raka
prostate u muškaraca, te raka dojke u žena.

Usprkos tome hormon je i nadalje u uporabi u SAD-u, ali nije prihvaćen niti u jednoj drugoj zemlji svijeta.

Ponekada, farmeri i proizvođači mlijeka preventivno dodaju mlijeko antibiotike, recimo, ako sumnjaju na brucelozu ili Kju-groznicu.

Ukoliko i vi načinite ovi eksperiment, molim vas da me informišete na sa-x. Ja sam se zeznuo pa sam pomiješao 2 litra Inmer-tetrapak trajno mlijeko sa 2l novog, Lili mlijeka i nije mi se ukiselilo. Moram ponoviti ovi eksperiment da bih utvrdio ko to tamo obogaćuje mlijeko protiv mene i mojih ukućana.
Last edited by PipiDugaDevetka on 21/09/2006 13:57, edited 1 time in total.

debela

Re: Da li je mlijeko obogaćeno antibioticima i hormonima

Post by debela » 21/09/2006 13:41

PipiDugaDevetka wrote:PipiDugaDevetka, stari paranoik..

e ovo si bas odlicno rekao :lol:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 13:51

debela wrote:

Problem je što se objekti moje paranoje svakodnevno pokazuju da su istiniti i realni... :(
Šta ti fali pokiseliti Alpsko sa Majevice, hem provjeriš, hem dobiješ 2l AB-kulture po cijeni od 1,10KM/l.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 21/09/2006 13:56

PipiDugaDevetka wrote:
debela wrote:

Problem je što se objekti moje paranoje svakodnevno pokazuju da su istiniti i realni... :(
Šta ti fali pokiseliti Alpsko sa Majevice, hem provjeriš, hem dobiješ 2l AB-kulture po cijeni od 1,10KM/l.

ja ti vjerujem, ali necu da experimentisem... dok mi trece oko ne progleda konacno...jer je vec naraslo... :(

debela

Post by debela » 21/09/2006 14:00

moze biti pipi da si u pravu, ne bih znala. ali znas da si hmm, izvini, ali malo opsjednut :roll:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 14:05

debela wrote:moze biti pipi da si u pravu, ne bih znala. ali znas da si hmm, izvini, ali malo opsjednut :roll:

Mislim da je na ničiju štetu...Ja, pis'o po forumu ili po zidovima, uvijek se isto provaljujem, ali ja sam mila majka....

debela

Post by debela » 21/09/2006 14:08

ma ne provaljujes se bolan, sta ti je :?
sta je ovo danas, sve neke ljutice :-?

horns&drums
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

Post by horns&drums » 21/09/2006 14:10

Konacno ljudi! Sada znam otkud mi grba na ledjima :D:D:D:D

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 14:12

debela wrote:ma ne provaljujes se bolan, sta ti je :?
sta je ovo danas, sve neke ljutice :-?

Nisam ljuti smajo :x , evo sunca, odoh na Sajam meda na Trgu Alijinom.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 14:13

horns&drums wrote:Konacno ljudi! Sada znam otkud mi grba na ledjima :D:D:D:D

Kvazimodo je bio pozitivac!

danas

Post by danas » 21/09/2006 14:16

ovo sto je rekao stari paranoik je nazalost tacno... :( :roll:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 14:21

danas wrote:ovo sto je rekao stari paranoik je nazalost tacno... :( :roll:

Tačno je i ovo za hormone i antibiotike u mlijeku! :(
A, paranoje što se tiče, 40% ih ima na forumu sa mojom dijagnozom, a samo se ja liječim!

danas

Post by danas » 21/09/2006 14:30

PipiDugaDevetka wrote:
danas wrote:ovo sto je rekao stari paranoik je nazalost tacno... :( :roll:

Tačno je i ovo za hormone i antibiotike u mlijeku! :(
A, paranoje što se tiče, 40% ih ima na forumu sa mojom dijagnozom, a samo se ja liječim!

pa za to sam i rekla da je tacno -- za hormone i antibiotike. pasterizovano mlijeko ces tesko ukiseliti, ali ovo za hormone a pogotovo za antibiotike je tacno. mislim da je BGH zabranjen u kanadi i nekim zemljama evrope. sto li boze?

inace -- neki tvrde da mlijeko i nije najzdravije generalno. dosta ljudi ima laktoznu netoleranciju, samo to ne znaju. postoje cak i teorije da mlijeko izaziva rak. :roll:

PS ne lijeci se, neka te :D

Marifeta

Post by Marifeta » 21/09/2006 14:48

Mislis Pipi na Dukatovu AB kulturu? Btw, tvoja bojazan uopste nije van pameti, samo je nama tesko da ukljucimo zdrav razum. Sjetite se afere sa Alpskim mlijekom pa sa Pfenerovim sokovima i ko zna sta jos ima cega nismo svjesni. Genetski modificirana hrana uveliko osvaja trziste, a odredene bolesti (narocito Alzcheimer i karcinomi) u porastu su. Organska i zdrava hrana je po nekoliko puta skuplja od "normalne", a korisnici su osobe sa vecim stupnjem obrazovanja i vecim dostupom informacijama.
Prema tome dabome. Provjericu ovaj eksperiment sa mlijekom kojeg kupujem i javim rezultat.

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 14:50

danas wrote:...dosta ljudi ima laktoznu netoleranciju, ...

Žuta i još neke rase ne mogu smisliti mlijeko i mliječne proizvode, dobiju proljev, da prostiš. Znaju to turistički radnici po hotelima, pa im ni ne nude za doručak mlijeko i sir. Navodno, nemaju neki enzim...šta znam koji...

danas

Post by danas » 21/09/2006 14:58

PipiDugaDevetka wrote:
danas wrote:...dosta ljudi ima laktoznu netoleranciju, ...

Žuta i još neke rase ne mogu smisliti mlijeko i mliječne proizvode, dobiju proljev, da prostiš. Znaju to turistički radnici po hotelima, pa im ni ne nude za doručak mlijeko i sir. Navodno, nemaju neki enzim...šta znam koji...

vise od 90% azijata je netolerantno, i oko 70-80% ostalih rasa. jedini koji su razvili kakav-takav imunitet (tj. koji su u stanju da razbiju i svare laktozu) su bijelci ali i kod njih ima jedno 15-20% populacije koji ne mogu. a to ni ne znaju.

a ovo sto je gore kolega rekao je tacno -- u USA imas 'obicno' mlijeko i 'organic' i 'NO BGH' mlijeko koje je skuplje. pa niko nije lud da se shopa hormonima i antibioticima... :roll:

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 15:07

Marifeta wrote:Mislis Pipi na Dukatovu AB kulturu? Btw, tvoja bojazan uopste nije van pameti, samo je nama tesko da ukljucimo zdrav razum. Sjetite se afere sa Alpskim mlijekom pa sa Pfenerovim sokovima i ko zna sta jos ima cega nismo svjesni. Genetski modificirana hrana uveliko osvaja trziste, a odredene bolesti (narocito Alzcheimer i karcinomi) u porastu su. Organska i zdrava hrana je po nekoliko puta skuplja od "normalne", a korisnici su osobe sa vecim stupnjem obrazovanja i vecim dostupom informacijama.
Prema tome dabome. Provjericu ovaj eksperiment sa mlijekom kojeg kupujem i javim rezultat.

Dojavi @Marifeta, najdraža, dojavi živa bila!

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 21/09/2006 15:10

Čuj imaju oznaku NO BGH, tamo u USA...To izgleda samo u BiH prolazi da se ne mora označavati, a organik mlijeka nema za lijeka. Spreman sam ga platiti i 100% skuplje... :(

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 24/09/2006 11:43

Načinio sam ponovo prethodno navedeni eksperiment sa pravljenjem kiselog mlijeka od AB-kulture uzimajući 4 litra mlijeka raznih proizvođača uključujući i prethodno pomenuta tetrapak mlijeka 2,8% masnoće Lili i Inmer-Mig. Kiselio sam u rerni pod istim uslovima, sa istom količinom AB-kulture, a sve u originalnom pakovanju tako što sam samo makazama odrezao vrh tetrapaka, e da bih izbjegao kontaminaciju koliko god je to moguće.
Najbolja ukiseljenost za isto vrijeme kiseljenja pokazalo mi je mlijeko "Dar prirode" iz TUzle, 2,8%, tetrapak. Nožem se moglo rezati u momentu kada se pojavila surutka na stjenkama pakovanja.
Ovaj rezultat govori da ovaj eksperiment ima svoje mane i ne smijem tvrditi da su Lili i Inmer-Mig zdravstveno nesigurni i imaju u sebi hormona i antibiotika, ali tvrdim da je "Dar prirode"-2,8%, najbolje mlijeko. Još moram testirati Alpsko sa Majevice, ali to ću uraditi iduće sedmice.

shin

Post by shin » 24/09/2006 11:47

http://www.milksucks.com/more.asp

Ima svega

Sta bude kad fule pa biku spoje onu muzaljku, onda jogurt ide :-D

PipiDugaDevetka

Post by PipiDugaDevetka » 24/09/2006 12:01

shin wrote:http://www.milksucks.com/more.asp

Ima svega

Sta bude kad fule pa biku spoje onu muzaljku, onda jogurt ide :-D

@shin,
Nemo' da si bRezobrazan i da mi se na temi šališ sa tim stvarima. Vidiš kako sam ja kulturan, imam 4 litra AB-kulture nakon eksperimenta.

Dobra stranica: http://www.milksucks.com , ali mi treba malo više vremena da sve pregledam. Koristim rječnik da bih sve pročitao.

Uh, @shin,...jarrrraaaneee, pa ovo nije fotomontaža, sve se nešto pipam k'o da mi grudi rastu...uh-uh-uh...:
Image

shin

Post by shin » 24/09/2006 12:10

allergies
heart disease
colic
flatulence
breast cancer
autism
diabetes
sick children
obesity