Da li je kraj pandemije?

Moderator: O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#101 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ateista »

Meni je najvise krivo sto se vecina ljudi u gradu prepala policije i postovala nebulozne mjere, ukljucujuci i mene, bar u pocetku.
U neka doba mi je puko film i najnormalnije sam dijete izvodio napolje i kad je bila zabrana. Sad kad bi neko to uveo, siguran sam da bi mozda 5-10% samo to postovalo (oni koji su i tad zvali policiju kad vide dijete vani) a ostali bi ih odjebali.
Sto vise vrijeme prolazi, vise vidimo koliko su mjere bile idiotske, koliko je to sva ta histerija bila pretjerana.
Dosta ljudi je umrlo, to niko ne moze poreci, ali isto tako niko ne moze poreci i da mjere nisu donijele nikakvu korist, virus se sirio i sa mjerama i bez njih.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#102 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Ateista wrote: 23/02/2023 08:56 Meni je najvise krivo sto se vecina ljudi u gradu prepala policije i postovala nebulozne mjere, ukljucujuci i mene, bar u pocetku.
U neka doba mi je puko film i najnormalnije sam dijete izvodio napolje i kad je bila zabrana. Sad kad bi neko to uveo, siguran sam da bi mozda 5-10% samo to postovalo (oni koji su i tad zvali policiju kad vide dijete vani) a ostali bi ih odjebali.
Sto vise vrijeme prolazi, vise vidimo koliko su mjere bile idiotske, koliko je to sva ta histerija bila pretjerana.
Dosta ljudi je umrlo, to niko ne moze poreci, ali isto tako niko ne moze poreci i da mjere nisu donijele nikakvu korist, virus se sirio i sa mjerama i bez njih.
Evo struke iz, manje ni više, nego Ustikoline:

https://avaz.ba/vijesti/bih/582427/dire ... katastrofu

Ovakvi su se iživljavali nad nama preko 2 godine. Koje smo mi budale bile, ne mogu da vjerujem šta smo dozvolili.
RJ57
Posts: 3381
Joined: 10/04/2017 15:12

#103 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by RJ57 »

mjere su bile ekstremne samo u onom prvom talasu kada niko ništa nije znao, kada je bilo panike, kad su se gledali snimci iz vuhana, bergama i njujorka i kada prije svega bolnice nisu imale niti opreme niti iskustva, i to je bilo za prihvatiti, ovo poslije nije, posebno malo kasnije kada se, ko što ateista veli, vidjelo da se virus podjednako širi u zemljama sa restriktivnim mjerama tipa njemačke i austrije i onima sa puno liberalnijim pristupom tipa švedske ili švice. na kraju je mislim procentualno manje ljudi u švedskoj umrlo nego u njemačkoj mada su cifre naravno onakve kakvim ih te zemlje prezentiraju i neka sumnja uvijek postoji

poslije ljeta 2020 se kod nas puno manje pretjerivalo nego na zapadu. kad čuješ da se u nekim zemljama sa koronom ni doktoru nije moglo (osim ako te nedaj bože hitna prebacuje u covid bolnicu) onda se upitaš neke stvari. kažu demokratija i osnovna ljudska prava ... aha, jašta radi! (pri tom ne mislim na represivne diktature tipa kine ili maloumnu stoke tipa australije koja je otišla toliko daleko da je čak odobrila trenutne otkaze nevakcinisanim građanima). cijeli svjet je pao na ispitu covid ko što vazda pa'ne kad se zakuha!

po meni je najveća greška bila da se onoga trenutka kada se ispostavilo da je omikron to što jeste, a tada su već i raznorazne vakcine bile dostupne, nije sve ukinulo po principu napravilo se što se napraviti moglo i to je to. ali i tu smo mi bili puno bolji od mnogih koji su ostali represivni do skora ili još uvijek jesu. amerika i dan danas ne dozvoljava ulazak u zemlju nevakcinisanim strancima ... sve van zdrave pameti!

elem svi su pali na ispitu ali ja mislim da smo mi (bez obzira koji su stvarni razlozi bili za to, prije svega sigurno nedostatak novca za pokriće mjera) među onima koji su bolje odradili sve to.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#104 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Al sad bez zajebancije, kada će više biti proglašen kraj pandemije i kada će više ovaj pdf u arhivu/ključ?

Šta WHO čeka?

Možda im se osladilo ovo sve, pa im žao ukinuti.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#105 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by megaribi1 »

RJ57 wrote: 23/02/2023 09:36 mjere su bile ekstremne samo u onom prvom talasu kada niko ništa nije znao, kada je bilo panike, kad su se gledali snimci iz vuhana, bergama i njujorka i kada prije svega bolnice nisu ...

poslije ljeta 2020 se kod nas puno manje pretjerivalo nego na zapadu. kad čuješ da se u nekim zemljama sa koronom ni doktoru nije moglo (osim ako te nedaj bože hitna prebacuje u covid bolnicu) onda se upitaš neke stvari. kažu demokratija i osnovna ljudska prava ... aha, ...

elem svi su pali na ispitu ali ja mislim da smo mi (bez obzira koji su stvarni razlozi bili za to, prije svega sigurno nedostatak novca za pokriće mjera) među onima koji su bolje odradili sve to.
Danas gledano, mislim da smo mi i Crnogorci napravili grešku u tajmingu. Sve moguće mjere ispucali i prije nego je virus došao. Jave da se pojavio jedan slučaj u Banjaluci, u Sarajevu zatvore sve škole, prodavnice, zabrane djeci izlazak, ljudi po kiši čekaju ispred pošti koje rade samo 4 sata dnevno ... Crnogorcima virus došao zadnji, ali i prije njegovog dolaska smislili hrpu mjera, pa i postali prva zemlja u kojoj je broj oboljelih pao na nulu. Divno i ukidamo zaista nepotrebne mjere. Evo, od februara do juna 2020 nisam poznavao baš nikoga da je i dana bolovao od ovog virusa. A onda dođe oktobar i BiH i Crna Gora se popeše na vrh po procentu umrlih. Sada bi, u proljeće sulude, mjere i imale smisla, ali ko bi ih uvodio nakon što su građani već izmaltretirani, a vlast pokazala takvu nekompetentnost i korumpiranost kupovinom pogrešnih medicinskih respiratora i gradnjom preskupih šatorskih naselja.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#106 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by BlackRiver »

Mene zanima gdje je Mogy87 i njoj slicni panik botovi. Prije 2 godine je znala po 150 postova dnevno napisati na korona temi.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#107 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

BlackRiver wrote: 24/02/2023 08:25 Mene zanima gdje je Mogy87 i njoj slicni panik botovi. Prije 2 godine je znala po 150 postova dnevno napisati na korona temi.
Furaš :shock:
Zar je bilo takvih slučajeva i ovdje?

Vidim ima tema na pdf-u, pa sad i shvatam zašto.

Meni je komšinica, inače medicinska sestra, u julu 2020. zvala policiju jer su mi kumovi došli na proslavu rođendana sina. Oko 20 sati kuca policija na vrata, kažu imamo prijavu da se ovdje organizuje neki party. Ja ono u čudu kažem šta i kako,m i da nas je četvero i troje djece, ukupno nas je 7 i nikakav party nije u pitanju, mi odrasli sjedimo, pričamo u kafu i sokove, djeca se igraju u sobi. Oni se okrenuše i odoše, uz opasku, čuvajte se i tako to.

Korona je najbolje pokazala sa kakvim bolesnicima dijelimo prostor.
RJ57
Posts: 3381
Joined: 10/04/2017 15:12

#108 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by RJ57 »

megaribi1 wrote: 23/02/2023 23:05
RJ57 wrote: 23/02/2023 09:36 mjere su bile ekstremne samo u onom prvom talasu kada niko ništa nije znao, kada je bilo panike, kad su se gledali snimci iz vuhana, bergama i njujorka i kada prije svega bolnice nisu ...

poslije ljeta 2020 se kod nas puno manje pretjerivalo nego na zapadu. kad čuješ da se u nekim zemljama sa koronom ni doktoru nije moglo (osim ako te nedaj bože hitna prebacuje u covid bolnicu) onda se upitaš neke stvari. kažu demokratija i osnovna ljudska prava ... aha, ...

elem svi su pali na ispitu ali ja mislim da smo mi (bez obzira koji su stvarni razlozi bili za to, prije svega sigurno nedostatak novca za pokriće mjera) među onima koji su bolje odradili sve to.
Danas gledano, mislim da smo mi i Crnogorci napravili grešku u tajmingu. Sve moguće mjere ispucali i prije nego je virus došao. Jave da se pojavio jedan slučaj u Banjaluci, u Sarajevu zatvore sve škole, prodavnice, zabrane djeci izlazak, ljudi po kiši čekaju ispred pošti koje rade samo 4 sata dnevno ... Crnogorcima virus došao zadnji, ali i prije njegovog dolaska smislili hrpu mjera, pa i postali prva zemlja u kojoj je broj oboljelih pao na nulu. Divno i ukidamo zaista nepotrebne mjere. Evo, od februara do juna 2020 nisam poznavao baš nikoga da je i dana bolovao od ovog virusa. A onda dođe oktobar i BiH i Crna Gora se popeše na vrh po procentu umrlih. Sada bi, u proljeće sulude, mjere i imale smisla, ali ko bi ih uvodio nakon što su građani već izmaltretirani, a vlast pokazala takvu nekompetentnost i korumpiranost kupovinom pogrešnih medicinskih respiratora i gradnjom preskupih šatorskih naselja.
crnogorci su se bili skroz zatvorili i onda došao derbi u beogradu, gomila ih otišla i onda opet krenulo :mrgreen:
ma nije se moglo izolovati, vidjeli smo to najbolje na primjeru ostrva. kratkotrajno da, dugotrajno ne.

ono prvo ljeto je u crnoj gori bilo zakon, ko je uspio doći mogao se pravo odmoriti. najbolji fazon je da su na početku, dok nisu skontali šta je šta, čak i negativan antibody test prihvatali za ulazak u zemlju :o :D

ma kino je to sve bilo. nije nam baš sve to trebalo ali eto naučili smo svašta nešta novo ... ko i u ratu. da bogdo nismo!
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#109 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ateista »

BlackRiver wrote: 24/02/2023 08:25 Mene zanima gdje je Mogy87 i njoj slicni panik botovi. Prije 2 godine je znala po 150 postova dnevno napisati na korona temi.
Iako sam tad samo citao i nisam se aktivno ukljucio u raspravu, sjecam se Mogy, a bilo je jos par slicnih, koji su to likovi bili to je strasno... :-)
tap3ah75
Posts: 5969
Joined: 07/09/2009 14:14

#110 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by tap3ah75 »

Ma Tesla je najbolji - legenda je i sa novim nickom.

A da se zna - u najgore doba korone ... mene nije sekunde bilo strah virusa - bilo me je strah samo našeg sistema.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#111 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Thorgerson »

probook wrote: 13/02/2023 16:18
MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 14:40

Jel to na osnovu rezultata obdukcije utvrdjeno da su umrli od upale pluca?
Aj ne seruckaj previse pametnije ti je. Znao sam da ce odmah biti pametnjakovic sa obdukcijom. Eto ako nije upala pluca, onda su bubrezi uostalom zar je bitno od cega je? Ljudi su masovno umirali od virusa i nekome otkaze ovaj organ, nekome onaj. Kad su prije ljudi umirali od gripe? Vrlo rijetko
Ma brate tesko ti je sa ovakvim izaci na kraj.

Ne umire se ni od jednog virusa, samo eto od virusa umres. Ne umire se ni od HIV-a.

Ne umire se ni od ebola virusa. Umire se od bolesti uzrokovane tim virusima.

Dakle sama jebena rijec COVID znaci bukvalno:
Bolest uzrokovana koronavirisom

EVD je Ebola Virus Disease. Dakle bolest uzrokovana ebola virusom.

I ne kontam kako bi ljudi onda zamislili umiranje od koronavirusa. Sta, dobijes virus i eto umres. Kako?

Umres jer ti otkaze neki organ. Isto kao i kod HIV, kao i kod ebole.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#112 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Thorgerson »

tap3ah75 wrote: 24/02/2023 15:10 Ma Tesla je najbolji - legenda je i sa novim nickom.

A da se zna - u najgore doba korone ... mene nije sekunde bilo strah virusa - bilo me je strah samo našeg sistema.
Joj tebe. Pa to je ustvari bilo svakoga i drugoga strah.

Jebote virus ko virus.

Pitanje je sta ce te i ko gore docekati. Sam bog zna sta se tu sve desavalo. Ionako nam je zdravstvo u qrcu, korona je samo jos jednom pokazala gdje smo i sta smo.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8525
Joined: 15/04/2015 11:26

#113 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Thorgerson »

RJ57 wrote: 23/02/2023 09:36 mjere su bile ekstremne samo u onom prvom talasu kada niko ništa nije znao, kada je bilo panike, kad su se gledali snimci iz vuhana, bergama i njujorka i kada prije svega bolnice nisu imale niti opreme niti iskustva, i to je bilo za prihvatiti, ovo poslije nije, posebno malo kasnije kada se, ko što ateista veli, vidjelo da se virus podjednako širi u zemljama sa restriktivnim mjerama tipa njemačke i austrije i onima sa puno liberalnijim pristupom tipa švedske ili švice. na kraju je mislim procentualno manje ljudi u švedskoj umrlo nego u njemačkoj mada su cifre naravno onakve kakvim ih te zemlje prezentiraju i neka sumnja uvijek postoji

poslije ljeta 2020 se kod nas puno manje pretjerivalo nego na zapadu. kad čuješ da se u nekim zemljama sa koronom ni doktoru nije moglo (osim ako te nedaj bože hitna prebacuje u covid bolnicu) onda se upitaš neke stvari. kažu demokratija i osnovna ljudska prava ... aha, jašta radi! (pri tom ne mislim na represivne diktature tipa kine ili maloumnu stoke tipa australije koja je otišla toliko daleko da je čak odobrila trenutne otkaze nevakcinisanim građanima). cijeli svjet je pao na ispitu covid ko što vazda pa'ne kad se zakuha!

po meni je najveća greška bila da se onoga trenutka kada se ispostavilo da je omikron to što jeste, a tada su već i raznorazne vakcine bile dostupne, nije sve ukinulo po principu napravilo se što se napraviti moglo i to je to. ali i tu smo mi bili puno bolji od mnogih koji su ostali represivni do skora ili još uvijek jesu. amerika i dan danas ne dozvoljava ulazak u zemlju nevakcinisanim strancima ... sve van zdrave pameti!

elem svi su pali na ispitu ali ja mislim da smo mi (bez obzira koji su stvarni razlozi bili za to, prije svega sigurno nedostatak novca za pokriće mjera) među onima koji su bolje odradili sve to.
Dodao bih samo da te stvari koje mi nismo uradili kao ostali, nismo uradili jer smo tako htjeli. Nego smo samo nesposobni.

Prvo, mi nemamo drzavu. Dakle, nemas zdravstvo na nivou drzave.

Pa si tako imao jedne mjere na Dobrinji, predjes 100m druge mjere i sl.
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#114 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by dulekrele »

RJ57 wrote: 24/02/2023 10:58
megaribi1 wrote: 23/02/2023 23:05

Danas gledano, mislim da smo mi i Crnogorci napravili grešku u tajmingu. Sve moguće mjere ispucali i prije nego je virus došao. Jave da se pojavio jedan slučaj u Banjaluci, u Sarajevu zatvore sve škole, prodavnice, zabrane djeci izlazak, ljudi po kiši čekaju ispred pošti koje rade samo 4 sata dnevno ... Crnogorcima virus došao zadnji, ali i prije njegovog dolaska smislili hrpu mjera, pa i postali prva zemlja u kojoj je broj oboljelih pao na nulu. Divno i ukidamo zaista nepotrebne mjere. Evo, od februara do juna 2020 nisam poznavao baš nikoga da je i dana bolovao od ovog virusa. A onda dođe oktobar i BiH i Crna Gora se popeše na vrh po procentu umrlih. Sada bi, u proljeće sulude, mjere i imale smisla, ali ko bi ih uvodio nakon što su građani već izmaltretirani, a vlast pokazala takvu nekompetentnost i korumpiranost kupovinom pogrešnih medicinskih respiratora i gradnjom preskupih šatorskih naselja.
crnogorci su se bili skroz zatvorili i onda došao derbi u beogradu, gomila ih otišla i onda opet krenulo :mrgreen:
ma nije se moglo izolovati, vidjeli smo to najbolje na primjeru ostrva. kratkotrajno da, dugotrajno ne.

ono prvo ljeto je u crnoj gori bilo zakon, ko je uspio doći mogao se pravo odmoriti. najbolji fazon je da su na početku, dok nisu skontali šta je šta, čak i negativan antibody test prihvatali za ulazak u zemlju :o :D

ma kino je to sve bilo. nije nam baš sve to trebalo ali eto naučili smo svašta nešta novo ... ko i u ratu. da bogdo nismo!
Najljepse ljetovanje u CG je bilo ljeto u prvoj godini korone. Nigdje nikoga. Iz srbije nisu mogli doci pa se na praznim plazama bas fino uzivalo.
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#115 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by mayab »

User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#116 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

Mozemo li konacno prestati prati ruke? :?
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#117 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Munjevito se širi novi soj korone, već je stigao u Evropu

Nova varijanta koronavirusa koja izaziva haos u Indiji već je u Večlikoj Britaniji, piše Daily Mail.

Zdravstveni predstavnici objavili su da je “arcturus” otkriven u zemlji prošlog mjeseca. Uočeno je gotovo 50 slučajeva.

Bolnice u Indiji sada su pod znakom crvenog upozorenja. U nekim državama vraćene su obavezne maske za lice kako bi se suzbile eksplozivne stope zaraze koje su u posljednjih mjesec porasle 13 puta.

Novi soj je varijanta omikrona
Arcturus je varijanta omikrona. Smatra se dosad najzaraznijom varijantom.

Međutim, vrhunski naučnici ne očekuju da će varijanta — naučno nazvana XBB.1.16 — biti smrtonosnija od ostalih tipova covida koji trenutno kruže, prenosi Jutarnji list.

Danas bolest uzrokovana koronavirusom jako nalikuje gripi, za razliku od najranijih dana pandemije.

Agencija za zdravlje i sigurnost Ujedinjenog Kraljevstva objavila je prošlog mjeseca u svom izvještaju da je varijanta već otkrivena u UK. Odvojeni podaci različitih izvještaja pokazuju da je Velika Britanija sada sekvencionirala gotovo 50 uzoraka arcturusa.

Profesor Paul Hunter, stručnjak za zarazne bolesti sa Univerziteta East Anglia, rekao je da je prerano reći hoće li XBB.1.16 uzrokovati značajan porast slučajeva u Večlikoj Britaniji. Ali, napomenuo je da se čini da ova varijanta srećom ne uzrokuje ozbiljniju bolest.

“Iako je u Indiji uzeo maha u proteklih nekoliko sedmica, do sada se globalno nije brzo proširio.

Pretpostavljam da ćemo vidjeti val infekcija s ovom varijantom, ali sumnjam da će izazvati veliki val. Vjerovatno čak ni tako velik kao onaj koji smo upravo imali u Ujedinjenom Kraljevstvu. Vjerojatno neće biti toliki pritisak na zdravstvene usluge kao nedavno”, rekao je Hunter.

No dodao je da bi skok broja slučajeva u Sjedinjenim Američkim Državama početkom aprila, gdje XBB.1.16 čini gotovo 6 posto testiranih uzoraka, mogao dati naslutiti što se sprema za zemlje poput Ujedinjenog Kraljevstva.

Najnoviji val
Ipak, zvaničnici u Indiji vjeruju da ova varijanta pokreće najnoviji val.

Indijsko nacionalno ministarstvo zdravstva ove je sedmice provelo probe kako bi provjerilo koliko su bolnice pripremljene za novi potencijalni priliv pacijenata.

A neke su države vratile maske za lice u javnim prostorima, prvi put nakon više od godinu u nekim područjima.

Indijsko ministarstvo zdravstva objavilo je da je 12. aprila bilo 40.215 aktivnih slučajeva Covida. To je povećanje od 3.122 u samo jednom danu.

Ti slučajevi covida mogu uključivati ​​one koji su bili pozitivni dok nisu bili dobro kod kuće, kao i one u bolnici.

Powsebne brojke platforme Our World in Data, koju vodi Univerzitet Oxford, pokazuju da su 4. aprila novi dnevni slučajevi dosegli brojku 3.108, u odnosu na 242 mjesec ranije.

Svjetska zdravstvena organizacija (WHO) trenutno prati arcturus, znanstveno poznat kao XBB.1.16. Prvi put je otkriven krajem januara. Zvaničnici su rekli da ima zabrinjavajuće mutacije.
Počnimo, ponovo
Ispočetka...... :izet:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#118 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Njanjavi »

Zasto bi bio kraj ne kontam.
Stvarno mislis da je ovo bio slucajni dogadjaj?
Omaklo se cikama pa virus slucajno pobjegao iz laboratorija?
Dosta raje uvidja koliki su magarci ispali, koliko je društvo trulo u korjenu, koliko malo treba da se društvo okrene naizvrat a i koliko je toga ovca spremna samovoljno predati gospodarima.
I mislis da ce oni poslije svega odustati?
Dosta vas misli na jako plitak nacin i sutra da se desi slicno vecina bi po istom.
Recimo sad da vam ja kazem da mi je najvise sumnjivo sto se toliko narod testirao, vecina bi mi rekla da sam teoretičar zavjere i ludi magarac.
A ja recimo vjerujem da je sav genetski materijal prikupljen od naroda preko testiranja zavrsio na kraju na istom mjestu.
Vjerujem recimo da ce se upomoć toga napraviti jos zajebaniji virus koji ce na osnovu tih parametara sljedeći put bit dosta efektivniji virus, precizniji i smrtonosniji.
Imam osjećaj da je ovo bila samo testna faza da se vidi ucinkovitost sirenja govneta.
Blaza verzija pravog sranja koje spremaju.
I garantujem da ce ljudi vecinom postupiti slicno i drugi put.
Vecina ce popusit opet strah, većina ce opet slijepo poslusati "struku" i brze bolje zalajati na nas lude teoreticare zavjere cim primjete da pricamo bilo sta sto se ne uklapa u narativ.
Halalite sto nisam ovca, halalite sto od starta vidjeh svjesne greške struke koja je u prvi mah djelila sakom i kapom antibiotike prepadnutim ovcama sto je samo po sebi doprinjelo širenju govneta ubijajuci prvu liniju odbrane tjela.
Halalite sto odma na startu skontah da ce prevelka upotreba dezinfekcijskih sredstava doprinjeti rapidnoj mutaciji i jacanju govneta.
Halalite sto na startu skontah da se govno najprije potkaci u zatvorenom a ne na suncu i otvorenom.
Halalite jbga, najteze od svega je pogledat se u ogledalo i skontat da si ispao ovca pa i da ces opet jer si navikao biti poslusni mali legalista bez obzira na logiku i cinjenice.
Kraj pandemije nije nit ce bit skoro, ovo je tek pocelo.
Zasto bi gospodari odustali od necega sto tako dobro fercera i preko cega su ostvarili neopisivu prednost o kojoj su mogli sanjati prije par godina.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#119 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ajs_Nigrutin »

Ja mu halalit’ neću.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#120 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ateista »

Ajs_Nigrutin wrote: 13/04/2023 05:00 Ja mu halalit’ neću.
Kome?
RtrnOfSalisbury
Posts: 3597
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#121 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by RtrnOfSalisbury »

ja bi spicio turu protesta pa nek se misle dze ce 8)
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#122 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ajs_Nigrutin »

Ateista wrote: 13/04/2023 13:53
Ajs_Nigrutin wrote: 13/04/2023 05:00 Ja mu halalit’ neću.
Kome?
Njanjavom, vidiš da traži halala.
User avatar
Ateista
Posts: 46504
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#123 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ateista »

Ajs_Nigrutin wrote: 14/04/2023 04:48
Ateista wrote: 13/04/2023 13:53

Kome?
Njanjavom, vidiš da traži halala.
Aha, ja kontam virusu. :D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2043
Joined: 14/06/2017 17:07

#124 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

Ja sam prestao prati ruke pa sta bude nek bude
Locked