Da li je kraj pandemije?

Moderator: O'zone

User avatar
Ateista
Posts: 46592
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#26 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Ateista »

probook wrote: 13/02/2023 16:18
MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 14:40

Jel to na osnovu rezultata obdukcije utvrdjeno da su umrli od upale pluca?
Aj ne seruckaj previse pametnije ti je. Znao sam da ce odmah biti pametnjakovic sa obdukcijom. Eto ako nije upala pluca, onda su bubrezi uostalom zar je bitno od cega je? Ljudi su masovno umirali od virusa i nekome otkaze ovaj organ, nekome onaj. Kad su prije ljudi umirali od gripe? Vrlo rijetko
Ljudi umiru i od gripe, samo sto nema brojaca da prave paniku.
Da ne bude zabune, ne kazem da ljudi nisu umrli od covida, naravno da mnogi jesu i to uopste nije upitno. To sto se svasta pripisivalo covidu isto tako ne umanjuje opasnost tog vurusa.
Problem je u histeriji i panici, te nebuloznim mjerama kije su donijele vise stete nego koristi. Virus je na kraju prosao kroz vecinu populacije, mjere su malo koga zastitile a pri tome sjebale ekonomiju zbog cega sad imamo svo ovo sranje sa inflacijom koje imamo, sjebalo mnogim ljudima fizicko i psihicko zdravlje, imamo omladinu koju je lock down totalno sjebo i pitanje je kakve xe posljedice umati i slicno.
Da ne govorimo o nametanju vakcine koja se i nije bas pokazala toliko efikasna, a bila je obavezna ako hoces normalno da zivis. Meni je ta vakcina koj sam bio skoro pa primoran primiti unistila zdravlje vise nego covid koji sam dva puta prebolovao.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#27 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

probook wrote: 13/02/2023 16:18
MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 14:40

Jel to na osnovu rezultata obdukcije utvrdjeno da su umrli od upale pluca?
Aj ne seruckaj previse pametnije ti je. Znao sam da ce odmah biti pametnjakovic sa obdukcijom. Eto ako nije upala pluca, onda su bubrezi uostalom zar je bitno od cega je? Ljudi su masovno umirali od virusa i nekome otkaze ovaj organ, nekome onaj. Kad su prije ljudi umirali od gripe? Vrlo rijetko
Jel ni od otkazivanja bubrega nisu umirali prije plandemije? Da je neko umro od upale pluca ne mozes tvrditi bez obdukcije jer ako je gusenje uzrok smrti, to gusenje moglo nastati iz hiljadu i jednog razloga.

Pravi problem kojeg niko ne spominje i prava pandemija koju danas imamo je pandemija mentalnih oboljenja i suicida, a kao direktna posljedica svega sto je plandemija donijela, strah, paranoju, desocijalozaciju, ekonomske poteskoce itd
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#28 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by probook »

MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 22:43
probook wrote: 13/02/2023 16:18

Aj ne seruckaj previse pametnije ti je. Znao sam da ce odmah biti pametnjakovic sa obdukcijom. Eto ako nije upala pluca, onda su bubrezi uostalom zar je bitno od cega je? Ljudi su masovno umirali od virusa i nekome otkaze ovaj organ, nekome onaj. Kad su prije ljudi umirali od gripe? Vrlo rijetko
Jel ni od otkazivanja bubrega nisu umirali prije plandemije? Da je neko umro od upale pluca ne mozes tvrditi bez obdukcije jer ako je gusenje uzrok smrti, to gusenje moglo nastati iz hiljadu i jednog razloga.

Pravi problem kojeg niko ne spominje i prava pandemija koju danas imamo je pandemija mentalnih oboljenja i suicida, a kao direktna posljedica svega sto je plandemija donijela, strah, paranoju, desocijalozaciju, ekonomske poteskoce itd
Sa mnogim mjerama se ne slazem, ali se ne slazem ni sa pricama “ljudi su umirali i prije”! Jesu, ali ne u ovom broju. Godisnje saznam za par ljudi od rodbine, poznanika da je neko umro, a sada ih je umiralo na mjesecnom nivou koliko hoces.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#29 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

probook wrote: 14/02/2023 13:15
MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 22:43

Jel ni od otkazivanja bubrega nisu umirali prije plandemije? Da je neko umro od upale pluca ne mozes tvrditi bez obdukcije jer ako je gusenje uzrok smrti, to gusenje moglo nastati iz hiljadu i jednog razloga.

Pravi problem kojeg niko ne spominje i prava pandemija koju danas imamo je pandemija mentalnih oboljenja i suicida, a kao direktna posljedica svega sto je plandemija donijela, strah, paranoju, desocijalozaciju, ekonomske poteskoce itd
Sa mnogim mjerama se ne slazem, ali se ne slazem ni sa pricama “ljudi su umirali i prije”! Jesu, ali ne u ovom broju. Godisnje saznam za par ljudi od rodbine, poznanika da je neko umro, a sada ih je umiralo na mjesecnom nivou koliko hoces.
Niko ne spori umiranje, ali subjektivni osjecaj nesigurnosti i straha za zivot je bio mnogo pojacan naslovima tipa: ZENSKA OSOBA IZ SARAJEVA PREMINULA OD KORONE SAMO 24 SATA NAKON DIJAGNOZE; pa onda ide tekst koji vecina ni ne procita nasa sugradjanka M.L rodjena 1940 godine danas je preminula od korone

Pa onda te brojke zarazenih, daj molim te da se saberu svi koji su u tim izvjestajima, koji su dnevno objavljivani, zavodjeni pod pozitivne, ispalo bi da je samo u BiH bilo preko 5 miliona pozitivnih. Dakle ako se manipulisalo sa tim brojevima, a jeste, ko moze garantovati da se nije manipulisalo i sa brojevima umrlih? Kad vec govorimo o licnim primjerima, ja znam za covjeka koji je umro od mozdanog udara gdje je porodica vodila tesku bitku sa doktorima koji su htjeli da navedu da je umro od korone. Covjek sjedio na fotelji zdrav prav i umro
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#30 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by probook »

Slazem se da su pretjerali i da su brojke bile uglavnom napihane. Tipa imas koronu kao oblik prehlade, sjedis kuci i ulazis u statistiku nigdje veze.

Mediji seru kao i o svemu ostalom cega se uhvate. Ali stanje nije bilo za zajebanciju, znam ljude koji su za 5-6 dana umirali od pojave simpotma.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#31 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

....
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#32 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Sanjarko »

Kola ovdje neka prehlada opet. Ja opet prehladzen. Moji srecom nisu. U par mjeseci 2 puta. :twisted:
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#33 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Sanjarko wrote: 15/02/2023 20:05 Kola ovdje neka prehlada opet. Ja opet prehladzen. Moji srecom nisu. U par mjeseci 2 puta. :twisted:
Ma kraken hara, samo izgleda više nikoga nije briga, niti se vrše masovna testiranja, a testiranja i izolacija su najbolja preventiva. O masovnoj vakcinaciji da i ne pričam. Covid drive-in punktovi za testiranje odavno zatvoreni, Zetra zatvorena za imunizaciju, a otvorena za dalje širenje zaraze. Djeca noramlno idu u školu, iako su odjeljenja desetkovana, ogroman broj bolesne djece, granice totalno otvorene, ulazi i izlazi kako ko hoće, Covid pasoši postali samo uspomena, o VTP pravilu više niko i ne govori. Izgleda svakoga boli briga, sve dok se ljudi ne počnu izvrtati po ulici, tad će, kao što to obično i biva, nadležni reagovati i početi raditi na prevenciji, samo što će tada biti kasno :(.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#34 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Sanjarko »

Mishelinke wrote: 16/02/2023 10:27
Sanjarko wrote: 15/02/2023 20:05 Kola ovdje neka prehlada opet. Ja opet prehladzen. Moji srecom nisu. U par mjeseci 2 puta. :twisted:
Ma kraken hara, samo izgleda više nikoga nije briga, niti se vrše masovna testiranja, a testiranja i izolacija su najbolja preventiva. O masovnoj vakcinaciji da i ne pričam. Covid drive-in punktovi za testiranje odavno zatvoreni, Zetra zatvorena za imunizaciju, a otvorena za dalje širenje zaraze. Djeca noramlno idu u školu, iako su odjeljenja desetkovana, ogroman broj bolesne djece, granice totalno otvorene, ulazi i izlazi kako ko hoće, Covid pasoši postali samo uspomena, o VTP pravilu više niko i ne govori. Izgleda svakoga boli briga, sve dok se ljudi ne počnu izvrtati po ulici, tad će, kao što to obično i biva, nadležni reagovati i početi raditi na prevenciji, samo što će tada biti kasno :(.
Nije ovo korona, neka streptokokna infekcija, bilo u medijima. Zbog vremena|klime je ovo, cas hladno, cas toplije, -2 do -4 ujutro, a +12 do +14 popodne, raskomoti se raja i prehladi se lako. Sad najavljuju prelaz, kisovito vrijeme|klimu pa ce opet shvatati prehlade raju.

Mene uhvatilo zbog osjetljivih krajnika. Jeo nesto hladno neki dan, i od toga malo uhvatilo grlo, pa sad ostalo, a grlo proslo. Povlaci se uglavnom ova moja prehlada.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#35 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Sanjarko wrote: 16/02/2023 10:47
Mishelinke wrote: 16/02/2023 10:27

Ma kraken hara, samo izgleda više nikoga nije briga, niti se vrše masovna testiranja, a testiranja i izolacija su najbolja preventiva. O masovnoj vakcinaciji da i ne pričam. Covid drive-in punktovi za testiranje odavno zatvoreni, Zetra zatvorena za imunizaciju, a otvorena za dalje širenje zaraze. Djeca noramlno idu u školu, iako su odjeljenja desetkovana, ogroman broj bolesne djece, granice totalno otvorene, ulazi i izlazi kako ko hoće, Covid pasoši postali samo uspomena, o VTP pravilu više niko i ne govori. Izgleda svakoga boli briga, sve dok se ljudi ne počnu izvrtati po ulici, tad će, kao što to obično i biva, nadležni reagovati i početi raditi na prevenciji, samo što će tada biti kasno :(.
Nije ovo korona, neka streptokokna infekcija, bilo u medijima. Zbog vremena|klime je ovo, cas hladno, cas toplije, -2 do -4 ujutro, a +12 do +14 popodne, raskomoti se raja i prehladi se lako. Sad najavljuju prelaz, kisovito vrijeme|klimu pa ce opet shvatati prehlade raju.

Mene uhvatilo zbog osjetljivih krajnika. Jeo nesto hladno neki dan, i od toga malo uhvatilo grlo, pa sad ostalo, a grlo proslo. Povlaci se uglavnom ova moja prehlada.
Sretno i čuvaj se :thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#36 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Sanjarko »

Mishelinke wrote: 16/02/2023 10:50
Sanjarko wrote: 16/02/2023 10:47

Nije ovo korona, neka streptokokna infekcija, bilo u medijima. Zbog vremena|klime je ovo, cas hladno, cas toplije, -2 do -4 ujutro, a +12 do +14 popodne, raskomoti se raja i prehladi se lako. Sad najavljuju prelaz, kisovito vrijeme|klimu pa ce opet shvatati prehlade raju.

Mene uhvatilo zbog osjetljivih krajnika. Jeo nesto hladno neki dan, i od toga malo uhvatilo grlo, pa sad ostalo, a grlo proslo. Povlaci se uglavnom ova moja prehlada.
Sretno i čuvaj se :thumbup:
+1 hvala :kakoste:
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#37 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by qlface »

Koprcaju se sa povremenim izmišljanjem novih sojeva, ali ne mogu da napušu kao prije. Niti imaju potrebe, sada su zabavljeni drugim stvarima.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#38 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by billy organ »

dulekrele wrote: 13/02/2023 11:18
billy organ wrote: 13/02/2023 10:37

Sutra kad nesto fasujes nemoj ganjati doktore, i nekome zauzimati red u ambulanti. Imas privatne ordinacije doktora Nestorovica, Curkuzove i raznih ostalih "naucnika".
Ako nista, ova epidemija je pokazala sa kakvim psihopatama koji ne znaju sta znaci empatija se dijeli vazduh.
Komentarisete lika kojem je McDonalds najveci neprijatelj,a Covid nije nikad ni postojao. Takvi likovi se s gnusanjem pustaju u wc solju.
:thumbup: Slazemo se. Imas na redditu qanoncasuities gdje se ljudi zale kako vise ne pricaju sa vlastitim ocevima, majkama, bracama, sestrama zbog teorija zavjera koje im je qanon plasirao. Zamisli kolika budala i maloumnik moras da budes da sa vlastitim sinom prekines sve komunikacije jer sin ti ne vjeruje da korona ne postoji i da vjeruje u efikasnost vakcina.Na tim budalama neko dobro zaradjuje a i ne kontaju da su oni upravo te ovce koje oni non stop spominju.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#39 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by megaribi1 »

bitanga_sa_otesa wrote: 13/02/2023 11:24 kad pocinje 14 val ??? znal se sta ???
Ako valom smatramo kada na dijagramu "Daily New Cases" na linku ispod brojevi počnu da rastu, dostignu maksimum i opadaju:
https://www.worldometers.info/coronavirus/
sada svijetu slijedi tek jedanaesti val. Do četrnaestog će trebati još godina dana.

A što se BiH tiče, kod nas još nije počeo ni deveti val, pa četrnaestog neće ni biti, jer će do tada toliko stanovništva iseliti da preostalim neće padati na pamet da broje.
https://www.worldometers.info/coronavir ... rzegovina/
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#40 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by bitanga_sa_otesa »

megaribi1 wrote: 18/02/2023 19:12
Ako valom smatramo kada na dijagramu "Daily New Cases" na linku ispod brojevi počnu da rastu, dostignu maksimum i opadaju:
https://www.worldometers.info/coronavirus/
sada svijetu slijedi tek jedanaesti val. Do četrnaestog će trebati još godina dana.

A što se BiH tiče, kod nas još nije počeo ni deveti val, pa četrnaestog neće ni biti, jer će do tada toliko stanovništva iseliti da preostalim neće padati na pamet da broje.
https://www.worldometers.info/coronavir ... rzegovina/
hvala :thumbup: ,ja mislio da je 13-ti u toku...preracunao sam se nesto.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#41 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by qlface »

https://www.weforum.org/agenda/2020/11/ ... us-podcast
So far, we've recruited 110,000 information volunteers, and we equip these information volunteers with the kind of knowledge about how misinformation spreads and ask them to serve as kind of 'digital first-responders' in those spaces where misinformation travels," Fleming says.
Kladim se da je barem dvocifren broj ovih "usmjeravača narativa" sa WEF-ove platne liste na ovom forumu. Ne samo zbog pandemije, nego i generalne WEF agende.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#42 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Sa podacima sa Worldmetersa, u BiH trenutno ima više aktivnih slučajeva nego u aprilu 2020. godine.

Umrlih je preko 16 000. :shock: :(

Niko ni mukajet :(.

Bojim se samo da će ovo izmaći kontroli. Nikakvih mjera trenutno nema, a zdravstveni sistem je pred slomom. Domovi zdravlja puni, Opšta bolnica blokirana od strane pacijenata.

Bar maske opet da budu obavezne, i zbog korone, a dobro dođu i zbog zagađenja. I policijski sat ne bi bilo loše uvesti, bar preko vikenda, jer sad nemamo ništa, a broj zaraženih raste. Vlast se očigledno zaigrala oko fotelja, a struku više niko i ne sluša.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#43 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by biglebovski »

I am following the science :lol:

BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#44 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by BlackRiver »

Mishelinke wrote: 20/02/2023 05:54 Sa podacima sa Worldmetersa, u BiH trenutno ima više aktivnih slučajeva nego u aprilu 2020. godine.

Umrlih je preko 16 000. :shock: :(

Niko ni mukajet :(.

Bojim se samo da će ovo izmaći kontroli. Nikakvih mjera trenutno nema, a zdravstveni sistem je pred slomom. Domovi zdravlja puni, Opšta bolnica blokirana od strane pacijenata.

Bar maske opet da budu obavezne, i zbog korone, a dobro dođu i zbog zagađenja. I policijski sat ne bi bilo loše uvesti, bar preko vikenda, jer sad nemamo ništa, a broj zaraženih raste. Vlast se očigledno zaigrala oko fotelja, a struku više niko i ne sluša.
:D
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#45 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

Cekaj da prvo kupim brasna i toalet papira pa nek onda objavljuje pandemiju
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4485
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#46 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by VladaFBiH »

Mishelinke wrote: 11/02/2023 09:26 Vidim niko o pandemiji više ne priča. Nisam upratio da li je WHO proglasio kraj pandemije? Ako nije, zašto onda nemamo više nikakvih mjera? Maske se ne nose čak ni u medicinskim ustanovama, a dnevni broj zaraženih više se nigdje ne može pronaći.
Meni je ovi jako neodgovorno ponašanje, kako vlasti, tako medija i naroda. Gledam domovi zdravlja puni djece i omladine, djeca najnormalnije idu u školu i šire zarazu, javni prijevoz pravi rasadnik zaraze, Kraken se vjerovatno širi i to nekontrolisano, a sumnjam da imamo više i podatke koliko je u zadnjem periodu preminulo od posljedica Covida.

Sve u svemu, jako loša epidemiološka situacija, a niko ni mukajet. Čerkez nestao, krizni štab ne znam ni da li zasjeda više, Ednan Drljević također nestao. Žalosno :(
Pitaj Solaka :run:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#47 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Bluemore »

Roba se plasirala zato sad nikog Nije briga :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#48 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Bluemore »

BlackRiver wrote: 20/02/2023 14:36
Mishelinke wrote: 20/02/2023 05:54 Sa podacima sa Worldmetersa, u BiH trenutno ima više aktivnih slučajeva nego u aprilu 2020. godine.

Umrlih je preko 16 000. :shock: :(

Niko ni mukajet :(.

Bojim se samo da će ovo izmaći kontroli. Nikakvih mjera trenutno nema, a zdravstveni sistem je pred slomom. Domovi zdravlja puni, Opšta bolnica blokirana od strane pacijenata.

Bar maske opet da budu obavezne, i zbog korone, a dobro dođu i zbog zagađenja. I policijski sat ne bi bilo loše uvesti, bar preko vikenda, jer sad nemamo ništa, a broj zaraženih raste. Vlast se očigledno zaigrala oko fotelja, a struku više niko i ne sluša.
:D
Maskice na zalost ne pomazu, dobro onda se Nije znalo I mislilo. Pa ni vakcina Nije zaustavila sirenje virusa, jedva stiti osobu Par sedmica… a mjera nema jer du isfurane :-)
Dobro ljudi ikako vise medijima vjeruju nakon pandemijskog iskustva
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#49 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Bluemore wrote: 20/02/2023 19:16
BlackRiver wrote: 20/02/2023 14:36

:D
Maskice na zalost ne pomazu, dobro onda se Nije znalo I mislilo. Pa ni vakcina Nije zaustavila sirenje virusa, jedva stiti osobu Par sedmica… a mjera nema jer du isfurane :-)
Dobro ljudi ikako vise medijima vjeruju nakon pandemijskog iskustva
Ovo jednostavno nije tačno i u pitanju su čiste teorije zavjere, koje bi, da se ja pitam, trebale biti rigorozno kažnjive.

Maske su itekako pomagale, posebno u periodu kada su bile obavezne i na otvorenom. Pogledaj broj zaraženih tad, i broj umrlih tad i sada.

Vakcina itekako pomaže da se ne razvije teški oblik covida i da ne završiš na respiratoru.

A mjere su itekako korisne, posebno lockdown i policijski sat. Spriječava javna okupljanja, koji su izvor svih zaraza, a i sa sigurnosnog aspekta su jako dobre.
dvajt
Posts: 115
Joined: 09/08/2022 15:47

#50 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by dvajt »

Ja mislim da je najveći krivac za korona kataklizmu u BiH zapravo Halid Bešlić. Za vrijeme najstrožijih mjera i lockdowna bio je jedan od glavnih aktera sada već čuvenog korona partija na golf terenima. Sada kada covid opet uzima maha i nekontrolisano i rapidno raste u BiH, on je zakazao koncert u Zetri. Nečuveno !!!
Locked