Da li je kraj pandemije?

Moderator: O'zone

MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#51 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MUNAFIK »

Mishelinke wrote: 21/02/2023 08:57
Bluemore wrote: 20/02/2023 19:16
Maskice na zalost ne pomazu, dobro onda se Nije znalo I mislilo. Pa ni vakcina Nije zaustavila sirenje virusa, jedva stiti osobu Par sedmica… a mjera nema jer du isfurane :-)
Dobro ljudi ikako vise medijima vjeruju nakon pandemijskog iskustva
Ovo jednostavno nije tačno i u pitanju su čiste teorije zavjere, koje bi, da se ja pitam, trebale biti rigorozno kažnjive.

Maske su itekako pomagale, posebno u periodu kada su bile obavezne i na otvorenom. Pogledaj broj zaraženih tad, i broj umrlih tad i sada.

Vakcina itekako pomaže da se ne razvije teški oblik covida i da ne završiš na respiratoru.

A mjere su itekako korisne, posebno lockdown i policijski sat. Spriječava javna okupljanja, koji su izvor svih zaraza, a i sa sigurnosnog aspekta su jako dobre.
Tako je treba sve zatvorit i pustit da ze moze izaci samo 2 puta sedmicno po 30 minuta i svi cd biti sigurni.
biglebovski
Posts: 3167
Joined: 02/11/2005 16:43

#52 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by biglebovski »

dvajt wrote: 21/02/2023 11:48 Ja mislim da je najveći krivac za korona kataklizmu u BiH zapravo Halid Bešlić. Za vrijeme najstrožijih mjera i lockdowna bio je jedan od glavnih aktera sada već čuvenog korona partija na golf terenima. Sada kada covid opet uzima maha i nekontrolisano i rapidno raste u BiH, on je zakazao koncert u Zetri. Nečuveno !!!
Pa u određenim krugovima se šuška da je Halid Gates-ov čovjek za Sarajevski i Srednjobosanski kanton. :D
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#53 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

dvajt wrote: 21/02/2023 11:48 Ja mislim da je najveći krivac za korona kataklizmu u BiH zapravo Halid Bešlić. Za vrijeme najstrožijih mjera i lockdowna bio je jedan od glavnih aktera sada već čuvenog korona partija na golf terenima. Sada kada covid opet uzima maha i nekontrolisano i rapidno raste u BiH, on je zakazao koncert u Zetri. Nečuveno !!!
Slažem se. Mada nisam upoznat za to ranije, vezano za partijanje na golf terenima, ali ovo u Zetri je za mene katastrofa. Ne znam zaista da li nadležni uopšte imaju oči? Preko 16 000 umrlih, domovi zdravlja puni, a niko da reaguje. Umire se isto kao u ratu što se ginulo i niko ni mukajet, samo im bitno ko će biti vlast, ko će koju fotelju zagrabiti, a zdravstvo nam u banani :(
MUNAFIK wrote: 21/02/2023 11:54
Mishelinke wrote: 21/02/2023 08:57

Ovo jednostavno nije tačno i u pitanju su čiste teorije zavjere, koje bi, da se ja pitam, trebale biti rigorozno kažnjive.

Maske su itekako pomagale, posebno u periodu kada su bile obavezne i na otvorenom. Pogledaj broj zaraženih tad, i broj umrlih tad i sada.

Vakcina itekako pomaže da se ne razvije teški oblik covida i da ne završiš na respiratoru.

A mjere su itekako korisne, posebno lockdown i policijski sat. Spriječava javna okupljanja, koji su izvor svih zaraza, a i sa sigurnosnog aspekta su jako dobre.
Tako je treba sve zatvorit i pustit da ze moze izaci samo 2 puta sedmicno po 30 minuta i svi cd biti sigurni.
Pa realno, to je jedno od, možda i najboljih rješenja, jer virus se samo tako može staviti pod kontrolu. Uzmi primjer Kine, gdje su do skora bile upravo takve mjere i virus je bio u potpunosti obuzdan. Čim su to ukinuli, nastala je opšta kataklizma.

Kina jest svakakva, ali možemo mi dosta toga naučiti od Kine.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#54 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by konoplja »

Image
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#55 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MUNAFIK »

Mishelinke wrote: 21/02/2023 12:05
dvajt wrote: 21/02/2023 11:48 Ja mislim da je najveći krivac za korona kataklizmu u BiH zapravo Halid Bešlić. Za vrijeme najstrožijih mjera i lockdowna bio je jedan od glavnih aktera sada već čuvenog korona partija na golf terenima. Sada kada covid opet uzima maha i nekontrolisano i rapidno raste u BiH, on je zakazao koncert u Zetri. Nečuveno !!!
Slažem se. Mada nisam upoznat za to ranije, vezano za partijanje na golf terenima, ali ovo u Zetri je za mene katastrofa. Ne znam zaista da li nadležni uopšte imaju oči? Preko 16 000 umrlih, domovi zdravlja puni, a niko da reaguje. Umire se isto kao u ratu što se ginulo i niko ni mukajet, samo im bitno ko će biti vlast, ko će koju fotelju zagrabiti, a zdravstvo nam u banani :(
MUNAFIK wrote: 21/02/2023 11:54

Tako je treba sve zatvorit i pustit da ze moze izaci samo 2 puta sedmicno po 30 minuta i svi cd biti sigurni.
Pa realno, to je jedno od, možda i najboljih rješenja, jer virus se samo tako može staviti pod kontrolu. Uzmi primjer Kine, gdje su do skora bile upravo takve mjere i virus je bio u potpunosti obuzdan. Čim su to ukinuli, nastala je opšta kataklizma.

Kina jest svakakva, ali možemo mi dosta toga naučiti od Kine.
Tako je...

Moramo biti svjesni da je bolje umrijeti u depresiji zakljucan nego razboliti se od korone i setati jer mozemo tako zaraziti neciju nanu i dedu koji ce onda umrijeti.

Ovo je 21 stoljece ipak trebamo biti odgovorni. Pa jel?
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#56 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

MUNAFIK wrote: 21/02/2023 12:32 Moramo biti svjesni da je bolje umrijeti u depresiji zakljucan
Ovo te nisam baš najbolje shvatio na šta si tačno mislio.

A to za odgovornost, slažem se u potpunosti :thumbup:
dvajt
Posts: 115
Joined: 09/08/2022 15:47

#57 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by dvajt »

umjesto djecijeg i obrazovnog programa na javnim servisima treba vrtiti one spotove kako se ruke peru. školu prebaciti na online i privremeno redovno gradivo zamijeniti covid edukacijom.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#58 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Tromblon »

Mishelinku banovati zbig lažnog širenja panike i straha među općom populacijom. Ovakvi likovi prave više štete nego koristi.
BlackRiver
Posts: 421
Joined: 11/07/2012 10:36

#59 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by BlackRiver »

Ko god ne nosi masku na ulici, zaustaviti ga i nabiti k***c u usta dok ne bude molio za masku!

Da li se slazete?

#misliNaDruge
#zastitiBakice
#ovoSeOtimaKontroli
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#60 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Tromblon wrote: 21/02/2023 14:41 Mishelinku banovati zbig lažnog širenja panike i straha među općom populacijom. Ovakvi likovi prave više štete nego koristi.
Mene banovati, a ti da nastaviš sa širenjem teorija zavjere?

Pogledaj dobro bojku. Preko 16000 (šestnaest hiljada) ljudi je umrlo, i ti sada, sram te bilo, pišeš da neko širi paniku? To je kao da na srednji gradić baciš atomsku i sve pobiješ, i staro i mlado, sve.

Razloga za paniku nema, ali da treba vratiti mjere, treba.

A ti nastavi i dalje živjeti u svojim teorijama zavjere, i nemoj zaboraviti staviti aluminijumsku foliju na glavu, ubi ovaj 5G.
Tromblon
Posts: 2184
Joined: 18/01/2015 19:37

#61 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Tromblon »

Problemu treba pristupiti razumno. Sagledati sve podatke i činjenice. Korona je bila i prije nas, bit će i poslije.

Na tvoja vrijeđanja nivoa poluretardirane osobe se neću obazirati.

Maske ne štite. Vakcine više donose psihološku zaštitu onima koji ih prime. Štiti nas naš imunološki sistem. Zato pravilna ishrana bogata vitaninima i mineralima, vježba, šetnja na planini ili gdje drugo po čistom zraku. Bez unošenja štetnih supstanci i namirnica. Tako se stvaraju preduslovi za zdrav život i jak imunološki sistem koji će se oduprijeti bolesti.

Korona, kao i druge bolesti, udara tamo gdje je čovjek najslabiji ili već ima neku slabost, bolest ili nešto slično. Plus u BiH ne postoji svijest kod većine o preventivnom djelovanju. I navažnije i najžalosnije sistem zdravstvene zaštite je na jako niskom nivou. Svi ti faktori su doprinijeli velikoj stopi smrtnosti.

Činjenica je da korona slabi sa svakim novim "talasom" i to se vidi jako dobro. Prošlo je već tri godine i ako nekome nije jasno kako pomoći sebi i najbližima onda je najblaže rečeno kontraproduktivno raditi što ti radiš.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#62 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by tramvajtrojka »

Mishelinke wrote: 21/02/2023 15:41
Tromblon wrote: 21/02/2023 14:41 Mishelinku banovati zbig lažnog širenja panike i straha među općom populacijom. Ovakvi likovi prave više štete nego koristi.
Mene banovati, a ti da nastaviš sa širenjem teorija zavjere?

Pogledaj dobro bojku. Preko 16000 (šestnaest hiljada) ljudi je umrlo, i ti sada, sram te bilo, pišeš da neko širi paniku? To je kao da na srednji gradić baciš atomsku i sve pobiješ, i staro i mlado, sve.

Razloga za paniku nema, ali da treba vratiti mjere, treba.

A ti nastavi i dalje živjeti u svojim teorijama zavjere, i nemoj zaboraviti staviti aluminijumsku foliju na glavu, ubi ovaj 5G.
Tesla tebi bas nije bilo dosta da najavljujes ovdje bagere pa nakon i desetog bana ne popustas sa jednom te istom pricom :lol: :lol:
User avatar
MTV
Posts: 14347
Joined: 21/08/2013 19:39

#63 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MTV »

Hrvatska se sprema za proglasenje kraja pandemije.
Veliko zanimanje za izradu novih dokumenata očekuje se nakon proglašenja kraja epidemije, tijekom koje su se istekli dokumenti smatrali valjanima.

Više od 220 tisuća ljudi ima osobne iskaznice koje više ne vrijede. Nevaljanih putovnica više je od 400 tisuća. Dok traje epidemija, takvi se dokumenti priznaju, ali kada se proglasi njezin prestanak, građani će dobiti još 30 dana za izradu novih isprava.
https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... 39682.aspx

Slovenija je to uradila jos 2021.
https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... 83736.aspx

Mi cemo abd 2025 jer kasnimo u svemu :mrgreen:
Last edited by MTV on 21/02/2023 17:03, edited 1 time in total.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#64 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

tramvajtrojka wrote: 21/02/2023 16:04
Mishelinke wrote: 21/02/2023 15:41

Mene banovati, a ti da nastaviš sa širenjem teorija zavjere?

Pogledaj dobro bojku. Preko 16000 (šestnaest hiljada) ljudi je umrlo, i ti sada, sram te bilo, pišeš da neko širi paniku? To je kao da na srednji gradić baciš atomsku i sve pobiješ, i staro i mlado, sve.

Razloga za paniku nema, ali da treba vratiti mjere, treba.

A ti nastavi i dalje živjeti u svojim teorijama zavjere, i nemoj zaboraviti staviti aluminijumsku foliju na glavu, ubi ovaj 5G.
Tesla tebi bas nije bilo dosta da najavljujes ovdje bagere pa nakon i desetog bana ne popustas sa jednom te istom pricom :lol: :lol:
Izvini, ali zaista ne razumijem poentu sa tim nekim teslom što konstantno pišeš. Ako može kakvo objašnjenje bio bih zahvalan, jer iz teme u temu ti me citiraš, sa skoro pa istim postom i spominješ nekog Teslu. Mislim, znam ko je Tesla, ali ne razumije poentu niti vidim bilo kakvu poveznicu sa mojim pisanjem.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#65 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Dope_Man »

Mishelinke wrote: 21/02/2023 12:05 Kina jest svakakva, ali možemo mi dosta toga naučiti od Kine.
Kina je upravo primjer kako ne treba. Evropa je generalno OK prosla, virus je danas dosao u domenu nebitnog i zivot se vratio u normalu, i sve to puno brze od Kine gdje su jos bili zakljucani u stanovima dok ovamo ljudi idu na utakmice Lige Prvaka.

I da, komentar iznad je na mjestu, bezveze panicaris po ovoj temi. Tih 16 000 je UKUPNA cifra, a ne broj ljudi koji su umrli u Februaru ove godine ili sta vec. Pogledas nove slucajeve i to su jako niski brojevi, a broj umrlih na sedmicnom nivou se sada broji na prste jedne ruke. Zato moze i Halid pjevati u Zetri.

I ovaj komentar:
Sa podacima sa Worldmetersa, u BiH trenutno ima više aktivnih slučajeva nego u aprilu 2020. godine.
ti je izmisljotina.

Prvo, u Aprilu 20te je to tek pocinjalo, pa su brojevi bili relativno niski, oko 300 aktivnih slucajeva u sedmici. Danas je to oko 100 zadnjih par mjeseci, dakle 3 puta manje nego u pocetnoj fazi ovoga, sa tendencijom pada naravno. Podaci dostupni na WHO: https://covid19.who.int/region/euro/country/ba
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#66 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MUNAFIK »

Dajte ljudi svima je vec jasno oko korone da je to bila medijska pandemija...

Ljudi se jesu razboljevali, evo i danas je bolesno kamara raje... ljidi jesu umirali ali jako puno ih je umrlo radi zatvorenog zdravstvenog sistema opterecenog zdravim ljudima koji su radi medijske panike navalili u bolnice pa oni stvarno bolesni nisu mogli doci...

A onda treba li objasnjavati kako strah i panika utice na organizam?

Dakle mediji (njihovi vlasnici) su sirili strah i paniku, vlasti su to ili pratile ili podrzavale, ekonomija sj*bana, jos veca nesigurnost kod građana, glupe mjere, jos veca nesigurnost, zatvoren zdravstveni sistem itd...

Cim su mediji presli na Putina odmah je korona nestala.
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#67 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

MUNAFIK wrote: 21/02/2023 17:46 Dajte ljudi svima je vec jasno oko korone da je to bila medijska pandemija...

Ljudi se jesu razboljevali, evo i danas je bolesno kamara raje... ljidi jesu umirali ali jako puno ih je umrlo radi zatvorenog zdravstvenog sistema opterecenog zdravim ljudima koji su radi medijske panike navalili u bolnice pa oni stvarno bolesni nisu mogli doci...

A onda treba li objasnjavati kako strah i panika utice na organizam?

Dakle mediji (njihovi vlasnici) su sirili strah i paniku, vlasti su to ili pratile ili podrzavale, ekonomija sj*bana, jos veca nesigurnost kod građana, glupe mjere, jos veca nesigurnost, zatvoren zdravstveni sistem itd...

Cim su mediji presli na Putina odmah je korona nestala.
Pa ko pobi 16 000 osoba? Korona ili mediji.

Pustite se teorija zavjere života vam, pokažite bar malo odgovornosti i empatije.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#68 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by bitanga_sa_otesa »

MUNAFIK wrote: 21/02/2023 17:46 Dajte ljudi svima je vec jasno oko korone da je to bila medijska pandemija...

Ljudi se jesu razboljevali, evo i danas je bolesno kamara raje... ljidi jesu umirali ali jako puno ih je umrlo radi zatvorenog zdravstvenog sistema opterecenog zdravim ljudima koji su radi medijske panike navalili u bolnice pa oni stvarno bolesni nisu mogli doci...

A onda treba li objasnjavati kako strah i panika utice na organizam?

Dakle mediji (njihovi vlasnici) su sirili strah i paniku, vlasti su to ili pratile ili podrzavale, ekonomija sj*bana, jos veca nesigurnost kod građana, glupe mjere, jos veca nesigurnost, zatvoren zdravstveni sistem itd...

Cim su mediji presli na Putina odmah je korona nestala.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :kiss:

ne upratih nigdje godisnju statistiku umrlih recimo od 2017. do 2022. pa da uporedimo (umrli od bilo cega u cijeloj bih)
RJ57
Posts: 3403
Joined: 10/04/2017 15:12

#69 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by RJ57 »

interesantno je kako kod korone ima jako malo sredine, samo ekstremno nema veze na koju stranu

neznam koliko pameti treba za skontat da nije korona ni nestala niti je putin otjerao nego je virus već odavno prešao u oblik koji nije ni nalik na prvobitnu verziju ili deltu i odavno ne pravi belaj, a i opšti imunitet je veliki jer su ga manje više svi već imali .
naravno može se polemisati o nesposobnostima vlasti, lošim odlukama u krizi, o ulozi farmaceutske industrije kao i o širenju teorija zavjere, ali negirati ne tako mali broj mrtvih zbog zaraze koronom je stvarno dno dna
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#70 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Sanjarko »

Sve ce bit vise mrtvih jer nazalost tim generacijama je reda da umiru, a to su bejbibumer generacije. Njih ima najvise u strukturi stanovnistva. A sad u vezi korone, pa bilo je nesto, i sad ima nesto i dalje samo nije korona. Bila nedavno streptokokna infekcija, a sad ima neka viroza.

Ja bio malo bolestan, grlo i prehlada, sad samo prehlada. Nazalost nece tako lako proci. Drzi me i dalje malo. Sve zbog klime|vremena je. Ujutro hladno, popodne toplo. Danas ili juce je bilo ako sam dobro upratio 21 stepen ovdje. A ujutro minus bio.
RJ57
Posts: 3403
Joined: 10/04/2017 15:12

#71 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by RJ57 »

ova trenutna viroza je grozna, ja kašljem ko mahnit od sredine januara, ali to nema baš veze sa ovom temom :D
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#72 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

RJ57 wrote: 21/02/2023 20:01 ova trenutna viroza je grozna, ja kašljem ko mahnit od sredine januara, ali to nema baš veze sa ovom temom :D
Isti sam a još sam i pozitivan. Naravno u ambulanti nikome ni na pamet nije palo da me testira, već sam kupio antigenski. Zato me to sve i ljuti, još kad čitam ove forumske teoretičare zavjere, zlo mi.
HelaS
Posts: 5670
Joined: 22/09/2018 13:21

#73 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by HelaS »

Mishelinke wrote: 21/02/2023 18:33
MUNAFIK wrote: 21/02/2023 17:46 Dajte ljudi svima je vec jasno oko korone da je to bila medijska pandemija...

Ljudi se jesu razboljevali, evo i danas je bolesno kamara raje... ljidi jesu umirali ali jako puno ih je umrlo radi zatvorenog zdravstvenog sistema opterecenog zdravim ljudima koji su radi medijske panike navalili u bolnice pa oni stvarno bolesni nisu mogli doci...

A onda treba li objasnjavati kako strah i panika utice na organizam?

Dakle mediji (njihovi vlasnici) su sirili strah i paniku, vlasti su to ili pratile ili podrzavale, ekonomija sj*bana, jos veca nesigurnost kod građana, glupe mjere, jos veca nesigurnost, zatvoren zdravstveni sistem itd...

Cim su mediji presli na Putina odmah je korona nestala.
Pa ko pobi 16 000 osoba? Korona ili mediji.

Pustite se teorija zavjere života vam, pokažite bar malo odgovornosti i empatije.
Upravo :thumbup:
User avatar
Bluemore
Posts: 4333
Joined: 18/06/2010 21:18

#74 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Bluemore »

Mishelinke wrote: 21/02/2023 20:04
RJ57 wrote: 21/02/2023 20:01 ova trenutna viroza je grozna, ja kašljem ko mahnit od sredine januara, ali to nema baš veze sa ovom temom :D
Isti sam a još sam i pozitivan. Naravno u ambulanti nikome ni na pamet nije palo da me testira, već sam kupio antigenski. Zato me to sve i ljuti, još kad čitam ove forumske teoretičare zavjere, zlo mi.
Pa kako pozitivan možda ti je vrijeme opet za
Buster?
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#75 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Bluemore wrote: 21/02/2023 22:53
Mishelinke wrote: 21/02/2023 20:04

Isti sam a još sam i pozitivan. Naravno u ambulanti nikome ni na pamet nije palo da me testira, već sam kupio antigenski. Zato me to sve i ljuti, još kad čitam ove forumske teoretičare zavjere, zlo mi.
Pa kako pozitivan možda ti je vrijeme opet za
Buster?
Kažu doktori da ne treba, a vakcina svakako služi da ne završim na Barama, a ne da ne budem inficiran. Zbog vakcine sam na nogama, inače....

Kao i svaka druga vakcina.


Zato 21 dan rad od kuće, pa opet testiranje i ako bude negativan, maska i lagano u svakodnevne aktivnosti.
Locked