Da li je kraj pandemije?

Moderator: O'zone

User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#1 Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Vidim niko o pandemiji više ne priča. Nisam upratio da li je WHO proglasio kraj pandemije? Ako nije, zašto onda nemamo više nikakvih mjera? Maske se ne nose čak ni u medicinskim ustanovama, a dnevni broj zaraženih više se nigdje ne može pronaći.
Meni je ovi jako neodgovorno ponašanje, kako vlasti, tako medija i naroda. Gledam domovi zdravlja puni djece i omladine, djeca najnormalnije idu u školu i šire zarazu, javni prijevoz pravi rasadnik zaraze, Kraken se vjerovatno širi i to nekontrolisano, a sumnjam da imamo više i podatke koliko je u zadnjem periodu preminulo od posljedica Covida.

Sve u svemu, jako loša epidemiološka situacija, a niko ni mukajet. Čerkez nestao, krizni štab ne znam ni da li zasjeda više, Ednan Drljević također nestao. Žalosno :(
Trappist
Posts: 4301
Joined: 12/09/2020 08:52

#2 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Trappist »

Kad su mediji nasli novi "breaking news" o kojem ce pisati 0-24, pandemija je prestala.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Truba »

Jos rat nije zavrsio kakva pandemija
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#4 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Radar71 »

Evo pa prati, doduše svako 5 dana objave :lol:
https://zzjzks.ba/covid-19-bilteni/
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#5 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by tap3ah75 »

Bageri su spremni ... čekaju
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#6 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Dope_Man »

Kako ne mozes naci informacije zivota ti? Da ukucas na google bilo koju zemlju i covid, dobijes info.

Da odes na stranicu WHO (na koji se pozivas ovdje) prva stvar koju vidis je statistika i mozes kliknuti na svaku zemlju i gledati detaljne informacije.

https://covid19.who.int/region/euro/country/ba

Dakle, prvo treba MALO, bar OSNOVNU PRETRAGU uraditi prije izvaljivanja nekakvih recenica koje veze sa stvarnoscu nemaju.

A pandemiji nije proglasen kraj, ali svaka zemlja za sebe odlucuje o mjerama, i ocito je vecina dosta u stadij gdje smatraju da isti vise ne utjece na populaciju kako jeste na pocetku, i da je uredu smanjiti restrikcije.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by bitanga_sa_otesa »

pLandermija cega?
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#8 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by probook »

Mishelinke wrote: 11/02/2023 09:26 Vidim niko o pandemiji više ne priča. Nisam upratio da li je WHO proglasio kraj pandemije? Ako nije, zašto onda nemamo više nikakvih mjera? Maske se ne nose čak ni u medicinskim ustanovama, a dnevni broj zaraženih više se nigdje ne može pronaći.
Meni je ovi jako neodgovorno ponašanje, kako vlasti, tako medija i naroda. Gledam domovi zdravlja puni djece i omladine, djeca najnormalnije idu u školu i šire zarazu, javni prijevoz pravi rasadnik zaraze, Kraken se vjerovatno širi i to nekontrolisano, a sumnjam da imamo više i podatke koliko je u zadnjem periodu preminulo od posljedica Covida.

Sve u svemu, jako loša epidemiološka situacija, a niko ni mukajet. Čerkez nestao, krizni štab ne znam ni da li zasjeda više, Ednan Drljević također nestao. Žalosno :(
Pametni i strucni ljudi su rekli na pocetku korone da ce virus vremenom oslabiti i preci u obicnu gripu. I tako je i bilo.
RJ57
Posts: 3403
Joined: 10/04/2017 15:12

#9 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by RJ57 »

pametni i knjiški ljudi :mrgreen:


apropo pandemije, većine zemalja čekaju da WHO kaže da je prestala pandemija i prešla u endemiju ili kako se to već zove pa će onda i na lokalnim nivou to isto objaviti. šta WHO čeka nemam pojma ali vjerovatno neće još predugo čekati, pod uslovom da se ne desi kakav novi belaj. svjet već svakako živi normalno tako da objava WHOa i nije važna
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#10 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

Ima dvije godine da je zavrsena, ako je uopste ikad i postojala
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#11 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by billy organ »

MehmedPasaMoric wrote: 12/02/2023 16:28 Ima dvije godine da je zavrsena, ako je uopste ikad i postojala
To sto se ti licno nisi opekao ili ti neki clan porodice nije umro od korone, ne mora znaciti da korona nikad nije postojala. Malo postovanja prema nama koji smo izgubili najblizeg clana porodice od posljedica iste.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#12 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

billy organ wrote: 13/02/2023 09:29
MehmedPasaMoric wrote: 12/02/2023 16:28 Ima dvije godine da je zavrsena, ako je uopste ikad i postojala
To sto se ti licno nisi opekao ili ti neki clan porodice nije umro od korone, ne mora znaciti da korona nikad nije postojala. Malo postovanja prema nama koji smo izgubili najblizeg clana porodice od posljedica iste.
Meni je zao svakoga ko je umro od bilo cega, ali da imas bolest koja danas ubija hiljade ljudi, pa onda nocas Putin digne tenkove i vec sutra ta bolest ne ubije vise nikoga, poprilicno je nerealno
User avatar
avetinja
Posts: 31428
Joined: 19/07/2014 13:31

#13 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by avetinja »

Nije kraj. Trenutno je zastoj u informisanju zbog rata u Ukrajini.
User avatar
billy organ
Posts: 1448
Joined: 04/07/2021 19:19

#14 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by billy organ »

MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 10:09
billy organ wrote: 13/02/2023 09:29

To sto se ti licno nisi opekao ili ti neki clan porodice nije umro od korone, ne mora znaciti da korona nikad nije postojala. Malo postovanja prema nama koji smo izgubili najblizeg clana porodice od posljedica iste.
Meni je zao svakoga ko je umro od bilo cega, ali da imas bolest koja danas ubija hiljade ljudi, pa onda nocas Putin digne tenkove i vec sutra ta bolest ne ubije vise nikoga, poprilicno je nerealno
Sutra kad nesto fasujes nemoj ganjati doktore, i nekome zauzimati red u ambulanti. Imas privatne ordinacije doktora Nestorovica, Curkuzove i raznih ostalih "naucnika".
Ako nista, ova epidemija je pokazala sa kakvim psihopatama koji ne znaju sta znaci empatija se dijeli vazduh.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#15 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by dulekrele »

billy organ wrote: 13/02/2023 10:37
MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 10:09

Meni je zao svakoga ko je umro od bilo cega, ali da imas bolest koja danas ubija hiljade ljudi, pa onda nocas Putin digne tenkove i vec sutra ta bolest ne ubije vise nikoga, poprilicno je nerealno
Sutra kad nesto fasujes nemoj ganjati doktore, i nekome zauzimati red u ambulanti. Imas privatne ordinacije doktora Nestorovica, Curkuzove i raznih ostalih "naucnika".
Ako nista, ova epidemija je pokazala sa kakvim psihopatama koji ne znaju sta znaci empatija se dijeli vazduh.
Komentarisete lika kojem je McDonalds najveci neprijatelj,a Covid nije nikad ni postojao. Takvi likovi se s gnusanjem pustaju u wc solju.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#16 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by probook »

MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 10:09
billy organ wrote: 13/02/2023 09:29

To sto se ti licno nisi opekao ili ti neki clan porodice nije umro od korone, ne mora znaciti da korona nikad nije postojala. Malo postovanja prema nama koji smo izgubili najblizeg clana porodice od posljedica iste.
Meni je zao svakoga ko je umro od bilo cega, ali da imas bolest koja danas ubija hiljade ljudi, pa onda nocas Putin digne tenkove i vec sutra ta bolest ne ubije vise nikoga, poprilicno je nerealno
Bilo je pri kraju prije rata u Ukrajini. Virus je oslabio kako su i prognozirali.

Nego, za sve ove sto kazu da je to izmisljeno samo me interesuje koliko znate ljudi prije pojave korone da su umrli od upale pluca? Eto obicna upala pluca? Znaci prije korone ja nzm nikoga, jednostavno kad dobijes info da neko ima upalu pluca ne brines se ni sekund znas da ce uzeti terapiju, odlezsti kuci i gotovo.

Sada ih znam X koji su umrli od upale pluca.
User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#17 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by dulekrele »

Mishelinke wrote: 11/02/2023 09:26 Vidim niko o pandemiji više ne priča. Nisam upratio da li je WHO proglasio kraj pandemije? Ako nije, zašto onda nemamo više nikakvih mjera? Maske se ne nose čak ni u medicinskim ustanovama, a dnevni broj zaraženih više se nigdje ne može pronaći.
Meni je ovi jako neodgovorno ponašanje, kako vlasti, tako medija i naroda. Gledam domovi zdravlja puni djece i omladine, djeca najnormalnije idu u školu i šire zarazu, javni prijevoz pravi rasadnik zaraze, Kraken se vjerovatno širi i to nekontrolisano, a sumnjam da imamo više i podatke koliko je u zadnjem periodu preminulo od posljedica Covida.

Sve u svemu, jako loša epidemiološka situacija, a niko ni mukajet. Čerkez nestao, krizni štab ne znam ni da li zasjeda više, Ednan Drljević također nestao. Žalosno :(
Da ima dosta bolesnih sigurno ne bi nestali. Situacija je dobra i nema razloga da doktori vise na TV po citav dan. I ako znam ljude koji su sa omikronom imali teze simptome nego kada su imali prvi put sa deltom.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#18 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by bitanga_sa_otesa »

kad pocinje 14 val ??? znal se sta ???
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 2563
Joined: 28/02/2010 19:25

#19 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Plavo-bijeli »

Mishelinke wrote: 11/02/2023 09:26 Vidim niko o pandemiji više ne priča. Nisam upratio da li je WHO proglasio kraj pandemije? Ako nije, zašto onda nemamo više nikakvih mjera? Maske se ne nose čak ni u medicinskim ustanovama, a dnevni broj zaraženih više se nigdje ne može pronaći.
Meni je ovi jako neodgovorno ponašanje, kako vlasti, tako medija i naroda. Gledam domovi zdravlja puni djece i omladine, djeca najnormalnije idu u školu i šire zarazu, javni prijevoz pravi rasadnik zaraze, Kraken se vjerovatno širi i to nekontrolisano, a sumnjam da imamo više i podatke koliko je u zadnjem periodu preminulo od posljedica Covida.

Sve u svemu, jako loša epidemiološka situacija, a niko ni mukajet. Čerkez nestao, krizni štab ne znam ni da li zasjeda više, Ednan Drljević također nestao. Žalosno :(
Ne priča kod nas, jer nije zanimljiva tema i jer je 95% građana je imalo i prebolovalo. Sad je na nivou gripe. Bio sam nedavno na pulmologiji i idalje neki ljudi dobiju koronu, a neki se i dalje testiraju.

Maske su se na pulmologiji uveliko nosile.

Kod nas manje jer kazem ljudi su je prebolovali, međutim, po tome sto je sad opet pola grada bolesno bilo očigledno da nam je svima imunitet uslijed korone opao, to mi je rekla i jedna stručna hirurginja.

Kraj pandemije i tih mjera jeste mozda kod nas, ali nije napr u Kini, nije u Australiji.

Inače sama korona za većinu naroda nije ni malo opasna, ali...
ja sam mlad, 29godina, zdrav i potrefim tešku upalu pluća prije par mjeseci. Umalo u bolnicu nisam otisao. Da sam napr jos dobio koronuu na to, eh onda bi bio baš belaj i sigurno da bi na respiratoru zavrsio.

Stare ljude često ubije upala pluća, a jos ako dobijes koronu onda je smrtnost bila ogromna, eh zato je korona opasna bila. Sama ništa, ali kombinacija je ubilacka...

ove ostale komentare ovih sto su odgledali 1 dokumentarac i procitali jednu i po knjigu za 40 godina zivota, je glupo komentarisati.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#20 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by MehmedPasaMoric »

probook wrote: 13/02/2023 11:21
MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 10:09

Meni je zao svakoga ko je umro od bilo cega, ali da imas bolest koja danas ubija hiljade ljudi, pa onda nocas Putin digne tenkove i vec sutra ta bolest ne ubije vise nikoga, poprilicno je nerealno
Bilo je pri kraju prije rata u Ukrajini. Virus je oslabio kako su i prognozirali.

Nego, za sve ove sto kazu da je to izmisljeno samo me interesuje koliko znate ljudi prije pojave korone da su umrli od upale pluca? Eto obicna upala pluca? Znaci prije korone ja nzm nikoga, jednostavno kad dobijes info da neko ima upalu pluca ne brines se ni sekund znas da ce uzeti terapiju, odlezsti kuci i gotovo.

Sada ih znam X koji su umrli od upale pluca.
Jel to na osnovu rezultata obdukcije utvrdjeno da su umrli od upale pluca?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#21 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Sanjarko »

Dok je prisutno po internetu od Fejsbuka pa nadalje, nije kraj.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#22 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by dr_Evil »

Mishelinke wrote: 11/02/2023 09:26 Vidim niko o pandemiji više ne priča. Nisam upratio da li je WHO proglasio kraj pandemije? Ako nije, zašto onda nemamo više nikakvih mjera? Maske se ne nose čak ni u medicinskim ustanovama, a dnevni broj zaraženih više se nigdje ne može pronaći.
Meni je ovi jako neodgovorno ponašanje, kako vlasti, tako medija i naroda. Gledam domovi zdravlja puni djece i omladine, djeca najnormalnije idu u školu i šire zarazu, javni prijevoz pravi rasadnik zaraze, Kraken se vjerovatno širi i to nekontrolisano, a sumnjam da imamo više i podatke koliko je u zadnjem periodu preminulo od posljedica Covida.

Sve u svemu, jako loša epidemiološka situacija, a niko ni mukajet. Čerkez nestao, krizni štab ne znam ni da li zasjeda više, Ednan Drljević također nestao. Žalosno :(
Proglaseno jos prosle godine! Na kraju kad je sve proslo, a nije proslo, ali je proslo, osjecas se kao jebo lud zbunjenog, komentar svega :D
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#23 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by probook »

MehmedPasaMoric wrote: 13/02/2023 14:40
probook wrote: 13/02/2023 11:21

Bilo je pri kraju prije rata u Ukrajini. Virus je oslabio kako su i prognozirali.

Nego, za sve ove sto kazu da je to izmisljeno samo me interesuje koliko znate ljudi prije pojave korone da su umrli od upale pluca? Eto obicna upala pluca? Znaci prije korone ja nzm nikoga, jednostavno kad dobijes info da neko ima upalu pluca ne brines se ni sekund znas da ce uzeti terapiju, odlezsti kuci i gotovo.

Sada ih znam X koji su umrli od upale pluca.
Jel to na osnovu rezultata obdukcije utvrdjeno da su umrli od upale pluca?
Aj ne seruckaj previse pametnije ti je. Znao sam da ce odmah biti pametnjakovic sa obdukcijom. Eto ako nije upala pluca, onda su bubrezi uostalom zar je bitno od cega je? Ljudi su masovno umirali od virusa i nekome otkaze ovaj organ, nekome onaj. Kad su prije ljudi umirali od gripe? Vrlo rijetko
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#24 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by Mishelinke »

Preko 10000 ljudi umrlo, samo u BiH!

Pa to je kataklizma, cijeli jedan gradić zbrisan sa lica zemlje, ali bukvalno.
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#25 Re: Da li je kraj pandemije?

Post by kuli1961 »

billy organ wrote: 13/02/2023 09:29
MehmedPasaMoric wrote: 12/02/2023 16:28 Ima dvije godine da je zavrsena, ako je uopste ikad i postojala
To sto se ti licno nisi opekao ili ti neki clan porodice nije umro od korone, ne mora znaciti da korona nikad nije postojala. Malo postovanja prema nama koji smo izgubili najblizeg clana porodice od posljedica iste.
Imao sam srecu da nisam zakacio kovid, trenutno me ovaj grip zaobilazi, niko od uze i sire porodice nije, na srecu, preminuo. Izgubio sam dugodisnjeg
prijatelja, u oktobru 2020. je otisao doslovno u 12 sati, i dan danas je ostala velika praznina za njim...
Ali ovo sto je @billy organ napisao, potpisujem!
:thumbup:
Locked