Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#351 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Bosanac sa dna kace »

MorningStar wrote: 05/06/2021 20:51
preselio na ahiret wrote: 05/06/2021 17:30 Onaj keks vijetnamski je bio specijalitet
Image
Samo tople vode sa secerom pospes preko da "odmekne" :D
nas u provinciji zap'o malo ukusniji, mi djeca stalno zobali, jednom-dvaput nas u umjesto vijetnamskog zapala tura iz korejskog rataü jednom se uzasno osjetio na deterdzent, ali ne puno...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#352 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by vjeshalica »

Snake Eyes wrote: 09/06/2021 14:59 Ratna haringa u paradajz sosu je ista ova koja se sada prodaje po trznim centrima. Jedna od skupljih konzerviranih riba, ona iz rata jedino nije bila brendirana. Sta hocu reci, ne treba biti rat da ti ona bude prihvatljiva na meniju, preukusna riba. Isto kao i danska feta.
prihvatljiva je samo ona u senfu, a u ostalim je smece,pogotovo ona nekakva dimljena,nije htio ni macak da to pojede fuj
cudi me da apsolutno niko nije uradio neku analizu zdravlja ljudi iza rata,a ni ovolika pojava bolesti rijetkih nije dzaba :(
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#353 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Snake Eyes »

vjeshalica wrote: 09/06/2021 18:34
Snake Eyes wrote: 09/06/2021 14:59 Ratna haringa u paradajz sosu je ista ova koja se sada prodaje po trznim centrima. Jedna od skupljih konzerviranih riba, ona iz rata jedino nije bila brendirana. Sta hocu reci, ne treba biti rat da ti ona bude prihvatljiva na meniju, preukusna riba. Isto kao i danska feta.
prihvatljiva je samo ona u senfu, a u ostalim je smece,pogotovo ona nekakva dimljena,nije htio ni macak da to pojede fuj
cudi me da apsolutno niko nije uradio neku analizu zdravlja ljudi iza rata,a ni ovolika pojava bolesti rijetkih nije dzaba :(
Tu u senfu i dimljenu sam jednom probao i nikada više, posebno mi je dimljena bila teška nekakva. U paprika i tomato sosu su meni dobre.
suspect_zero
Posts: 25639
Joined: 11/10/2008 21:45

#354 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by suspect_zero »

A ratni recepti :D
Pita od riže, pita od ničega (prazna jufka sa malo ulja i mlijeka u prahu umućenog), ćufteta od riže i leće, kafa od ječma, eurokrem i majoneza u domaćoj varijanti..... :oops:
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#355 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by drag_gost »

suspect_zero wrote: 09/06/2021 22:42 A ratni recepti :D
Pita od riže, pita od ničega (prazna jufka sa malo ulja i mlijeka u prahu umućenog), ćufteta od riže i leće, kafa od ječma, eurokrem i majoneza u domaćoj varijanti..... :oops:
Pisao sam vec, pasteta od germe, salata od maslacaka, kafa od lece...
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#356 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Piaty »

:run:
preselio na ahiret wrote: 05/06/2021 17:30 Onaj keks vijetnamski je bio specijalitet
Image
Nikad ga necu zaboraviti. Svaka cast za slike.
User avatar
forum_selektor
Posts: 593
Joined: 15/11/2009 14:27
Location: Villa Ravijojla

#357 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by forum_selektor »

93-94 dosao mamin tetak u goste, za rucak haringa, posto je ulje i deterdzent iz humanitarne bio u istim flašama, ne znam kako, ali se riba isprzila na deterdzentu. Tetak jede i govori malo je ova riba kisela, ali sto kazu kad si gladan nisi svoj. :D
Svoj prvi lunch paket dobijam od ogromnog crnca, vozaca kamiona UN-a. Ono sto me se dojmilo, jest ona juha od graška - kakav je to tonbe bio :). Kasnije sam dobijao maksuzije od američkih vojnika, jednom mi dadoše kesu od sigurno 2 kg bombona. Mango sam probao zahvaljujući dobroj volji jednog malezijskog vojnika. Jednom sam napravio incident, skinuo onaj dio pancira sa UN transportera. Kasnije su iz naše komande dolazili kući da se to vrati, ma cirkus pravi, imao sam tad nekih 11 godina. Sa holandskim UN-ovcima sam se svađao, ono fuck you fazoni, baš su bili kreteni.
User avatar
drag_gost
Posts: 5497
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#358 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by drag_gost »

Mi smo se ubijali pitom od zare.
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#359 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by alica.k »

DahZmaja wrote: 06/06/2021 18:55 Btw palac gore za franjevce, ako ne griješim, iz ulice Fuada Midžića. Tada smo imali bebca '92 godište za kojeg su svakom prilikom davali mlijeko u prahu kad god su mogli.
FRA MIRKO!

Oni nisu gledali ko je ko niti prebrojavali krvna zrnca - davali su svakome kome je trebalo i ja tog covjeka nikad u zivotu necu zaboraviti. Sjecam se, nas 15, sve djeca smo visili kod njih u ratu, nahrane nas, davali nam igracke, uvijek posalju brasna, mlijeka, jaja u prahu i kuci da poneses... ne postoji rijec za tu vrstu i kolicinu zahvalnosti koju ja osjecam prema tim divnim ljudima...
Post Reply