Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10462
Joined: 27/04/2021 22:52

#301 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by tramvajtrojka »

foxlife wrote: 04/06/2021 08:38 ove lanc pakete ako me sjecanje sluzi trazili se 3 i 7 jer je tu bio kikiriki puter a nije se trazilo 8 i 13 cini mi se jer je kao bila svinjetina
Image



Image

evo koga hoce zelja da mine da izabere sadasnje americke mre sa izborima po paketima
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#302 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by foxlife »

nije to to oni paketi su imali dusu
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#304 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Billy The Pljuc »

Eh kad se samo sjetim....

Prvo založim vatricu, ne prejaku, čim prve grančice zahvati plamen ubacim one malo deblje i pustim da sve sagori dok se ne stvori žar. Tavu sumnjive prošlosti prethodno opranu u obližnjem kanalu stavim na taj žar da se posuši i zagrije. Na "očišćenom" panju pažljivo istresem Ikar, vodeći računa da se ne ošteti o stranice konzerve ili padom na površinu. Onda uzmem svoj nož, koji sam ponosno nosio čitav rat i koji je svemu ostalom služio osim onome za šta je kao bio namijenjen a to je bliska borba sa neprijateljem, oštar zbog navedenog razloga poput žileta i pažljivo isječem tu masu na kriškice ne deblje od 0,8 cm. Iskusnom rukom, gotovo sa strahopoštovanjem, poredam kriške po već dobro zagrijanoj tavi. Poznati miris i sivo-crni dim brzo zavladaju šumarkom u kojem se nalazio naš bunker dok glasno cvrčanje ikar sadržine ne probudi i saborca koji je odradio zadnju smjenu straže pred samu zoru. Onda istim nožem okrenem sve i jednu kriškicu na onu drugu nezapečenu stranu uživajući pri tom u pogledu na hrskavu koricu koja se formirala pečenjem. Opet pojačano cvrčanje, dim i miris koji u meni bude neopisivu radost i zadovoljstvo, čekanje do momenta kad će iskusno oko prepoznati po ivicama kriškica da se hrskava korica formirala i na ovoj drugoj strani i slijedi sklanjanje tave lijevom rukom. Onako u zanosu, rekao bih prije svega, zbog samog rituala i trajanja istog, blago poguren se okrećem prema livadi koja se naslanjala na naš šumarak....

Desnicom, poznatom po nižim ligama Posavine i Semberije iz vremena dok se lopta ganjala, hvatam strahovit volej kojim nabijam i tavu i njenu sadržinu u tri lijepe pičke materine...

Eh et', toliko o Ikaru.
Last edited by Billy The Pljuc on 04/06/2021 12:21, edited 1 time in total.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10462
Joined: 27/04/2021 22:52

#305 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by tramvajtrojka »

foxlife wrote: 04/06/2021 10:57 nije to to oni paketi su imali dusu
Imagescreen capture

Image
Image
Image


evo nesto sto ima dušu sto sam nafatao jesenas u napustenom hotelu na Jahorini i zadrzao za licnu kolekciju :thumbup: :thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#306 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by foxlife »

Ovih se paketa ne sjecam
Ma zajebancija za dusu nego jednostavno sa onim lanc paketima si eksperimentisao od jednog lanc paketa za jednu osobu znalo je nekom magijom biti sto za 4
Onda se ova plasticna kesa iskoristavala itd
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#307 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by VladaFBiH »

Sve ove što im Ikar nije valjao mogu samo reći da sam svima u ratu govorio kome ne valja da ga da meni i znate koliko sam ih dobio - nit jedan jedini!

Kada sam njega imao kući znao sam da neću gladan zaspati zato od*ebite sa sranjima jer nije svako imao mogućnost da bira i preserava se u ratu a ima nas koji smo dobro zapamtili šta znači biti gladan i željan svega.

Izvinjavam se na rječniku ali me vučete za jezik već godinama na ovakvim temama.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#308 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Piaty »

foxlife wrote: 04/06/2021 10:50
u-pet-deka wrote: 04/06/2021 10:48
JanuaryJones wrote: 03/06/2021 17:43 Image

Famozni lunch paketi proizvedeni u McAllen, TX.
Ovo su nama na putu iz Beograda za Dansku 1992. dali :cry: Od Crvenog i UNHCR. Toliko suho da samo Tabasco je kao sredstvo za dezinfekciju usta i želudca koristio. Ove pakete su tokom gladi u Etiopiji i Sudanu odbili.
ja bi tebe majke mi ubio u rovu kad bi zajedno bili na strazi
Vala bas
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#309 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Piaty »

tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 10:55
foxlife wrote: 04/06/2021 08:38 ove lanc pakete ako me sjecanje sluzi trazili se 3 i 7 jer je tu bio kikiriki puter a nije se trazilo 8 i 13 cini mi se jer je kao bila svinjetina
Image



Image

evo koga hoce zelja da mine da izabere sadasnje americke mre sa izborima po paketima
Ja imam sad 4 takva, neotpakovana.
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#310 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by holowey »

foxlife wrote: 04/06/2021 11:37 Ovih se paketa ne sjecam
Ma zajebancija za dusu nego jednostavno sa onim lanc paketima si eksperimentisao od jednog lanc paketa za jednu osobu znalo je nekom magijom biti sto za 4
Onda se ova plasticna kesa iskoristavala itd
sta kazes? iskoristavala? :mrgreen:

Image
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#311 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by BiBi911 »

Piaty wrote: 04/06/2021 11:55
tramvajtrojka wrote: 04/06/2021 10:55
foxlife wrote: 04/06/2021 08:38 ove lanc pakete ako me sjecanje sluzi trazili se 3 i 7 jer je tu bio kikiriki puter a nije se trazilo 8 i 13 cini mi se jer je kao bila svinjetina
Image



Image

evo koga hoce zelja da mine da izabere sadasnje americke mre sa izborima po paketima
Ja imam sad 4 takva, neotpakovana.

Svako kampovanje mi je ovo. Ne zauzima mnogo prostora u ruksaku, a "mogu se najesti" I nema puno brige hocel se pokvarit, hocel bit povareno.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#312 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Billy The Pljuc »

Druže, moj post je humorističnog sadržaja i isti je napisan u tom cilju, da eventualno nekome donese osmijeh na lice.

Apsolutno si u pravu i dugujem i tebi i drugima izvinjenje, koje ćeš nadam se ti prihvatiti.

Na moju sreću, u toku rata nisam nikad osjetio šta znači biti gladan, bilo je svega ali se generalno nije bilo gladno i u najgora vremena, ne znam kojim linijama nabavke, su nas opskrbljivali nekim Podravka paketima ili američkim MREs. Ne mogu iskreno staviti ruku u vatru da nikad nisam vidio Ikar konzervu ali znam sasvim sigurno da sadržaj iste nisam nikad jeo i zato se još jednom izvinjavam svima koje moj prethodni post vrijeđa.

Živ bio i halali ako možeš!

:thumbup:
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#313 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by corsa »

VladaFBiH wrote: 04/06/2021 11:46 Sve ove što im Ikar nije valjao mogu samo reći da sam svima u ratu govorio kome ne valja da ga da meni i znate koliko sam ih dobio - nit jedan jedini!

Kada sam njega imao kući znao sam da neću gladan zaspati zato od*ebite sa sranjima jer nije svako imao mogućnost da bira i preserava se u ratu a ima nas koji smo dobro zapamtili šta znači biti gladan i željan svega.

Izvinjavam se na rječniku ali me vučete za jezik već godinama na ovakvim temama.
:thumbup:
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#314 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by TRANCE »

Ikar iz današnje perspektive jeste bio smeće, ali je u ratu bilo slavlje kad ga dobijemo, barem za nas djecu iz miješanih brakova što smo bili nepodobni za Merhamet, Karitas i slične vjerske humanitarne organizacije, a nisu nam ni roditelji bili snalažljivi za pljačku prodavnica, stanova, fabrika i šverc komerc tokom rata. A da je bilo onih koji su hranili ulične kerove ispred zgrade Ikarom i kojima u ratu ništa nije falilo, bilo je.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#315 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by geralt »

Ikar i ostala humanitarna su u ratu spasili zivote meni i mojoj porodici, tako da sam iskreno zahvalan onima koji su ga slali. Jbg, volio bih i ja da je bila mlada teletina umjesto Ikara, ali sam zahvaljujuci Ikaru ostao ziv da danas mogu jesti mladu teletinu.

Americki lanc paketi su bili drama dobri, i zahvaljujuci njima imam dozivotnu ljubav prema kikiriki puteru u svim kombinacijama. Jos su mi dobre bile konzerve tunjevine sa japanskom zastavom.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#316 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by preselio na ahiret »

Sta sam ikara satro u ratu,samo kad se sjetim sta je ljudi pojelo klempe a da nisu ni znali,famozni omlet sa sunkom :lol:
Kako se tada nismo potrovali bog sami zna.
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#317 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by DahZmaja »

TRANCE wrote: 04/06/2021 20:06 Ikar iz današnje perspektive jeste bio smeće, ali je u ratu bilo slavlje kad ga dobijemo, barem za nas djecu iz miješanih brakova što smo bili nepodobni za Merhamet, Karitas i slične vjerske humanitarne organizacije, a nisu nam ni roditelji bili snalažljivi za pljačku prodavnica, stanova, fabrika i šverc komerc tokom rata. A da je bilo onih koji su hranili ulične kerove ispred zgrade Ikarom i kojima u ratu ništa nije falilo, bilo je.
Fuj patetike, eto mješane porodice nepodobne !!!

Šta kažeš na to da sam i ja iz čiste muslimanske porodice bio nepodoban merhametu i da sam dobio "kur.inu" od njih !!!
Da ne spominjem karitas i ostale vjerske organizacije...
Priča ti je fuj i baca ljagu direkt na ljude evo konkretno poput mene.
Kada ti to tako izjaviš, koji si preživio džehenem opkoljenog Sarajeva, šta će neko drugi reći.
Možda da mene izjednači sa bradati spodobama koju su pokušavale da me skrate za glavu...

I da jeo sam redovno i uredno Ikar...naravno kada sam ga imao.
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#318 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by DahZmaja »

VladaFBiH wrote: 04/06/2021 11:46 Sve ove što im Ikar nije valjao mogu samo reći da sam svima u ratu govorio kome ne valja da ga da meni i znate koliko sam ih dobio - nit jedan jedini!

Kada sam njega imao kući znao sam da neću gladan zaspati zato od*ebite sa sranjima jer nije svako imao mogućnost da bira i preserava se u ratu a ima nas koji smo dobro zapamtili šta znači biti gladan i željan svega.

Izvinjavam se na rječniku ali me vučete za jezik već godinama na ovakvim temama.
To je to, ukratko i 100% tačno
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#319 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by nivla »

sto se ikara tice, specijalitet i kvalitet je u odnosu na to sta nam se nudi u ovim danasnjim grilovima
znam da smo jedno vrijeme odnekud dobijali

Image
i sad imam traume kad vidim ovo u frizideru nekog marketa

ona japanska tunjevina nije bila losa ali ikar se jeo jer bolje i nista drugo nismo imali, a ne znam da je neko umro od ikara, nismo imali ni vode
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#320 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by suspect_zero »

Nisam fakat ikar okusila nikada, odbijao me šmek i ono bijelo po njemu.....al je bilo vazda alternative, haringa u crvenom sosu, feta sir, sve ribe.....od one najgore, velike ovalne, se moglo napraviti par kombinacija da su jestive....ako ništa bilo je graha.
Od lanč paketa sam onaj sa tunjevinom i piletinom, inače se iz njih sve moglo iskoristiti....šibice, žvake, mm bobe, sok i čokolada u prahu.....
Onaj keks smo mi zvali vijetnamski i odlične bombice smo pravili od istog :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#321 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by sime_cipol »

Meni je najviše ostala u sjecanju suha vocna salata iz launch paketa :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#322 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Edin H. »

sime_cipol wrote: 05/06/2021 12:15 Meni je najviše ostala u sjecanju suha vocna salata iz launch paketa :D

Salate se ne sjećam, ali su generalno bili dobri. :D
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#323 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by suspect_zero »

sime_cipol wrote: 05/06/2021 12:15 Meni je najviše ostala u sjecanju suha vocna salata iz launch paketa :D
I to :lol: ....kaže meni komšinica da ubacim u vodu i da će isplivati pravo voće :oops: .....ne moram reći da je bilo nikakvo tako :oops:

Dobre su bile i one čokoladne pločice, ness kafa....a kesica soli i šećera sam baš znala nakupiti :lol:

Bile su i one male vlažne maramice koliko se sjećam?
DahZmaja
Posts: 158
Joined: 09/02/2021 12:49

#324 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by DahZmaja »

suspect_zero wrote: 05/06/2021 13:00
sime_cipol wrote: 05/06/2021 12:15 Meni je najviše ostala u sjecanju suha vocna salata iz launch paketa :D
I to :lol: ....kaže meni komšinica da ubacim u vodu i da će isplivati pravo voće :oops: .....ne moram reći da je bilo nikakvo tako :oops:

Dobre su bile i one čokoladne pločice, ness kafa....a kesica soli i šećera sam baš znala nakupiti :lol:

Bile su i one male vlažne maramice koliko se sjećam?
Kojoj si ti mjesnoj zajednici pripadala ili si bila iz neke prigradske MZ i prijavljena na još jednoj adresi pa dobijala 2x humanitarnu da bi ih stigla "nakupiti"

Ja bi se smio u život kladiti da kroz humanitarnu na Koševskom brdu nismo dobili lanč pakete više od 20 puta tokom cijelog rata...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#325 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by dječak sa šibicama »

TRANCE wrote: 04/06/2021 20:06 Ikar iz današnje perspektive jeste bio smeće, ali je u ratu bilo slavlje kad ga dobijemo, barem za nas djecu iz miješanih brakova što smo bili nepodobni za Merhamet, Karitas i slične vjerske humanitarne organizacije, a nisu nam ni roditelji bili snalažljivi za pljačku prodavnica, stanova, fabrika i šverc komerc tokom rata. A da je bilo onih koji su hranili ulične kerove ispred zgrade Ikarom i kojima u ratu ništa nije falilo, bilo je.
Karitas nikoga nije odbijao, u redu pred crkvom na marin dvoru je bilo vise bosnjaka i srba nego hrvata.

Da bilo je, kod nas se u vrijeme najvece gladi haustorom sirio miris bureka, neko je imao i zna se i ko. Lik sto je "strazario" pred skladistem TO i tako ta ekipa.
Post Reply