Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...
Locked
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#51 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Better Man »

Kikibombona wrote:
SaraFina wrote:Logičnije je to pitanje postaviti članovima " Naše stranke".

Dakle, je li glas za Borišu Falatar-a =glasu za Dragana Čovića. Denis se bira za člana presjedništva iz reda bošnjačkog naroda, a Boriša, Željko i Dragan iz reda HR naroda. Pa iako svi navedeni pripadaju ljevici, zašto Naša stranka, obzirom na "ograničeni kapacitet" nije podržala SDP eto, ako već Željka degradiraju radi Reufa i Emira. Realno Boriša koliko može glasova dobiti?
On em je " štetočina " za ljevicu, em za izbor HR člana presjedništva.
Znači njegova je uloga dvostruka, šteti dvajema procesima i kandidatima?
Pa je logičnije da to pitanje koje potenciraš postaviš sebi i na temi gdje ordinira g. Pedja K.
Dakle je li Boriša kukavčije jaje postavljen s ciljem da se Draganu Čoviću namaknu glasovi (obzirom na egzodus Hrvata) u BiH?
Nije logicno. Zasto? Nasa stranka je svakako izdajnicka, cetnicko-ustaska stranka. Davno je Mirnes Ajanovic rekao da su to cetnici. Bojan Bajic je pisao da brojnost Bosnjaka predstavlja veliki problem za BiH - tako su mnogi interperetirali jedan njegov pamflet. Ja sam to uzeo kao cinjenicu. Stjepan Kljujic kaze da je Nasa stranka pod kontrolom KOS-a. Mnogi Bosanci kazu da Nasa stranka treba ici u Kalinovik i Grude siriti multikulturalizam. Oni su u javnosti davno prepoznati kao izdajnici i kukavicije jaje. Imaju etiketu, sa njima je gotovo.

Sta cemo sa SDP i Denisom Becirevicem? Zasto su oni podrzali ustase kandidaturom Denisa Becirevica? Da li su se cetnici i ustase infiltrirali u SDP? Kandidatura Denisa Becirevica veoma lako moze dovesti Dragana Covica na vlast. Komsic i Becirevic ce podijeliti glasove ljevice. Veoma lako se moze desiti da Becirevic uzme 180 000 glasova a Komsic 100-120 000. I u tom slucaju imamo Covica u predsjednistvu. Ogroman rizik i neizvjesnost. Da se Denis povuce, Covic ne bi imao apsolutno nikakve sanse. Za koga radi Denis?
Kako možeš da braniš polupismenog neradnika i alkoholičara Komšića? Zato nam i jest ovako jadna država i stanje u istoj.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#52 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by mO k3 »

Bas je drzava u kurcu radi komsica ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#53 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Kikibombona »

Pasiflora wrote:Meni stvarno nije jasno kada će se prestati raditi ova matematika???? Nikada nećemo dobiti nikoga osim ove gamadi koja nas davi već 25 godina, ako stalno budemo radili kalkulacije. Tema je bezvezna, kombinatorika ko je čiji igrač je još bezveznija - naprosto ne vjerujem u te kombinacije. Mislim, ja ne vjerujem, očigledno ima ljudi koji vjeruju.
Hajmo jednom stisnuti i glasati za onoga za koga mislimo da će nam donijeti nešto bolje pa kako god ta osoba prošla na izborima. Za sve postojeće znamo da nam neće donijeti ništa dobro (možda nekome i donose). Logično razmišljanje kaže da nemamo toliko života da bi eksperimentirali, ali za ovu gamad znamo da su nesposobni, korumpirani, loših namjera... pa kakve više kombinacije tu imaju mjesta?????
Pojavili se Mirsad Hadzikadic i Borisa Falatar, obrazovani momci, dokazani u struci, zele da gradimo buducnost. Kazu nam da su predobri za nas, nama trebaju smecari jer smo i sami smece. Ja sam to prihvatio kao dobro utemeljen argument.

Lukavi latin, Dragan Covic, hoce da se uvali u predsjednistvo. Ima plan sa Dodikom razvaliti BiH. Ako pobijedi Covic, BiH ce se 100% raspasti.

Ako mi kazes da je Covic aktuelni predsjednik i da se BiH nije razvalila, odmah cu ti reci ko je spasio Bosnu i Hercegovinu. Spasio je veliki bosanski patriota Mladen Ivanic i patriotska Srpska demokratska stranka. Da njih nije bilo, sada bi nam za Kalinovik i Grude trebao pasos.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#54 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Bobi »

Better Man wrote:
Kikibombona wrote:Gospoda Zeljko i Reuf su predstojece izbore okarakterisali kao sudobnosne za Bosnu i Hercegovinu. 'Milorad Dodik i Dragan Covic imaju plan za unistenje Bosne i Hercegovine' - kaze dr. Emir Suljagic.

BiH se moze spasiti samo ako svi budemo glasali za Zeljka Komsica.
Mislim da bi bilo bolje na čelu države imati zlatnog ljiljana, nekog sa iskustvom u uniformi za razliku od kojekakvih metroseksualaca i sl.
Između čovjeka koji aktivno radi protiv Bosne, i čovjeka koji ne radi ništa, dakle ni za Bosnu, a ni protiv nje, glasat ću za ovog drugog. Kraj priče.
Postavlja se pitanje da li je Denis Becirevic instruisan od SANU i HAZU da podijeli pro-bosansku ljevicu? Svaki glas za Becirevica povecava sanse Dragana Covica da bude izabran za predsjednika drzave. U tom slucaju BiH ce biti blokirana i unistena.

Sramota je da SDP stavlja interese stranke ispred interesa drzave. Zasto se ne ugledaju na Reufa koji je pokazao da je drzava na prvom mjestu odbijajuci kandidaturu za clana predsjednistva. SDP ide 'hadzicevskim stopama', zrtvujuci drzavu za interese ambicioznog rumenka - Denisa Becirevica.

Glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica

Ne smijemo radi ambicije Denisa i SDP-a rizikovati buducnost drzave!
Čiste gluposti. samo budala može glasati za neradnika, alkoholičara, čovjeka, koji za 8 godina mandata u Predsjedništvu BiH i 4 godine mandata kao poslanika u državnom parlamentu nije ništa uradio i SDP je dobro uradio što ga nije podržao. Da smo normalna država, Boriša Falatar bi bio glat izabran za člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda.
:thumbup: ..ne možeš ti s njim ni nerješeno :lol: , @Kikibombona, šta ti je DF obećao ako Željko pobijedi :mrgreen: , činjenica je ta da samo visoko pozicionirani članovi i njima bliski ušičare od uspjeha na izborima :D ? Te ublehe o spašavanju države vec isfurane :mrgreen: .
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#55 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

Better Man wrote:
Kikibombona wrote:
SaraFina wrote:Logičnije je to pitanje postaviti članovima " Naše stranke".

Dakle, je li glas za Borišu Falatar-a =glasu za Dragana Čovića. Denis se bira za člana presjedništva iz reda bošnjačkog naroda, a Boriša, Željko i Dragan iz reda HR naroda. Pa iako svi navedeni pripadaju ljevici, zašto Naša stranka, obzirom na "ograničeni kapacitet" nije podržala SDP eto, ako već Željka degradiraju radi Reufa i Emira. Realno Boriša koliko može glasova dobiti?
On em je " štetočina " za ljevicu, em za izbor HR člana presjedništva.
Znači njegova je uloga dvostruka, šteti dvajema procesima i kandidatima?
Pa je logičnije da to pitanje koje potenciraš postaviš sebi i na temi gdje ordinira g. Pedja K.
Dakle je li Boriša kukavčije jaje postavljen s ciljem da se Draganu Čoviću namaknu glasovi (obzirom na egzodus Hrvata) u BiH?
Nije logicno. Zasto? Nasa stranka je svakako izdajnicka, cetnicko-ustaska stranka. Davno je Mirnes Ajanovic rekao da su to cetnici. Bojan Bajic je pisao da brojnost Bosnjaka predstavlja veliki problem za BiH - tako su mnogi interperetirali jedan njegov pamflet. Ja sam to uzeo kao cinjenicu. Stjepan Kljujic kaze da je Nasa stranka pod kontrolom KOS-a. Mnogi Bosanci kazu da Nasa stranka treba ici u Kalinovik i Grude siriti multikulturalizam. Oni su u javnosti davno prepoznati kao izdajnici i kukavicije jaje. Imaju etiketu, sa njima je gotovo.

Sta cemo sa SDP i Denisom Becirevicem? Zasto su oni podrzali ustase kandidaturom Denisa Becirevica? Da li su se cetnici i ustase infiltrirali u SDP? Kandidatura Denisa Becirevica veoma lako moze dovesti Dragana Covica na vlast. Komsic i Becirevic ce podijeliti glasove ljevice. Veoma lako se moze desiti da Becirevic uzme 180 000 glasova a Komsic 100-120 000. I u tom slucaju imamo Covica u predsjednistvu. Ogroman rizik i neizvjesnost. Da se Denis povuce, Covic ne bi imao apsolutno nikakve sanse. Za koga radi Denis?
Kako možeš da braniš polupismenog neradnika i alkoholičara Komšića? Zato nam i jest ovako jadna država i stanje u istoj.

Pragmatična sam i realna. Za razliku od tebe, koji pušiš HDZ-OVSKEEE ublehe.
Boriša nema šanse, Zelenika je HDZ1990 i priželjkujem da otkine Čoviću 30 k HR glasova, nema kod nje pro BiH Politike ali naštetiće .. konj za trku je Željko. I to je jedina realnost. A vi sanjajte o Boriši i Mirsi.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#56 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

Kikibombona wrote:
Pasiflora wrote:Meni stvarno nije jasno kada će se prestati raditi ova matematika???? Nikada nećemo dobiti nikoga osim ove gamadi koja nas davi već 25 godina, ako stalno budemo radili kalkulacije. Tema je bezvezna, kombinatorika ko je čiji igrač je još bezveznija - naprosto ne vjerujem u te kombinacije. Mislim, ja ne vjerujem, očigledno ima ljudi koji vjeruju.
Hajmo jednom stisnuti i glasati za onoga za koga mislimo da će nam donijeti nešto bolje pa kako god ta osoba prošla na izborima. Za sve postojeće znamo da nam neće donijeti ništa dobro (možda nekome i donose). Logično razmišljanje kaže da nemamo toliko života da bi eksperimentirali, ali za ovu gamad znamo da su nesposobni, korumpirani, loših namjera... pa kakve više kombinacije tu imaju mjesta?????
Pojavili se Mirsad Hadzikadic i Borisa Falatar, obrazovani momci, dokazani u struci, zele da gradimo buducnost. Kazu nam da su predobri za nas, nama trebaju smecari jer smo i sami smece. Ja sam to prihvatio kao dobro utemeljen argument.

Lukavi latin, Dragan Covic, hoce da se uvali u predsjednistvo. Ima plan sa Dodikom razvaliti BiH. Ako pobijedi Covic, BiH ce se 100% raspasti.

Ako mi kazes da je Covic aktuelni predsjednik i da se BiH nije razvalila, odmah cu ti reci ko je spasio Bosnu i Hercegovinu. Spasio je veliki bosanski patriota Mladen Ivanic i patriotska Srpska demokratska stranka. Da njih nije bilo, sada bi nam za Kalinovik i Grude trebao pasos.

Želje su jedno mogućnost drugo. Shvataš ti da njih dvojca nemaju ruku za provodjenje bilo kakvih svojih ideja?
Shvataš li uopće koja je odnosno koje su uloge i ovlasti člana presjedništva iz reda bošnjačkog odnosno hrvatskog naroda?
Ti ko Smrle majke mi ,okupiće ljevicu za provedbu svojih ideja Hadžikadić. :lol:
Zašto bi ljevica podržala recimo Hadžikadićeve " revolucionarne ekonomske ideje"?

VI bi tudjim K gloginje mlatili :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#57 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Kikibombona »

SaraFina wrote:Mani tih moždanih driblinga. Odgovori na direktno postavljena pitanja. Dakle, ako je Naša stranka ljevica, zašto s nekom od ljevičarskih drugih stranaka, nisu dogovorili ("obzirom na svoj ograničeni kapacitet biračkog tijela" )zajedničkog kandidata?

Kakve logike ima izbacivati Borišu u utrku za HR člana presjedništva???

I kakve logike ima tvoja tema o Bećireviću koji će biti iako ljevičar, na listi za bošnjačkog člana presjedništva?
Nisu Bošnje talibani, pa da se slijepo drže SDA nacionalista.Prosječni SDA glasač na listi lako može dati × Bećireviću.
Boriša šteti i otkida i Željku kao HR kandidat a i cjelokupnoj ljevici.
Dakle dvojako.

I libo me što ko i kada rekao. Odgovori na pitanja.
Ja se slazem sa gospodinom Stjepanom Kljujucim, dokazanim patriotom, da je Nasa stranka pod kontrolom KOS-a. Ne zelim vise pricati o njima, za mene su umrli. Svakako ce taj mali metroseksualac dobiti maksimalno 5 000 glasova zalutalih Jugoslovena, Bosanaca i ostalih. Nebitno.

Mene brine SDP i Denis Becirevic. Je li vaznija njegova politicka karijera od drzave. Ako Covic pobijedi, BiH ce u najboljem slucaju biti blokirana, mada Emir Suljagic navodi raspad kao mogucnost. Zasto Denis Becirevic rizikuje? On ce uzeti najmanje 150 000 glasova Komsicu. Za mene apsolutno izdajnicki potez.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#58 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by cyprus »

Novak20 wrote:
cyprus wrote:Ja bih rekao da je glas za Željka Komšića = glas za Dragana Čovića... Smrtno sam ozbiljan...
Ako nije problem, možeš li pojasniti ?
Eventualna pobjeda Komšića daje HDZ-u status hrvatske stožerne stranke za vijeke vjekova, a Čoviću najlagodniju poziciju u univerzumu... Osim toga, to je vrlo vjerovatan uvod u stvaranje treće izborne jedinice (u najmanju ruku)...

Dok su se prethodne dvije Komšićeve kampanje kada je bio izabran u predsjedništvo mogle tumačiti kao dio multietničke i multikulturne platforme, ova sadašnja je građena gotovo isključivo na antihrvatskom sentimentu i bahatoj retorici... A historija je pokazala da se bahatost obično obije o glavu...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#59 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

:run:
Kikibombona wrote:
SaraFina wrote:Mani tih moždanih driblinga. Odgovori na direktno postavljena pitanja. Dakle, ako je Naša stranka ljevica, zašto s nekom od ljevičarskih drugih stranaka, nisu dogovorili ("obzirom na svoj ograničeni kapacitet biračkog tijela" )zajedničkog kandidata?

Kakve logike ima izbacivati Borišu u utrku za HR člana presjedništva???

I kakve logike ima tvoja tema o Bećireviću koji će biti iako ljevičar, na listi za bošnjačkog člana presjedništva?
Nisu Bošnje talibani, pa da se slijepo drže SDA nacionalista.Prosječni SDA glasač na listi lako može dati × Bećireviću.
Boriša šteti i otkida i Željku kao HR kandidat a i cjelokupnoj ljevici.
Dakle dvojako.

I libo me što ko i kada rekao. Odgovori na pitanja.
Ja se slazem sa gospodinom Stjepanom Kljujucim, dokazanim patriotom, da je Nasa stranka pod kontrolom KOS-a. Ne zelim vise pricati o njima, za mene su umrli. Svakako ce taj mali metroseksualac dobiti maksimalno 5 000 glasova zalutalih Jugoslovena, Bosanaca i ostalih. Nebitno.

Mene brine SDP i Denis Becirevic. Je li vaznija njegova politicka karijera od drzave. Ako Covic pobijedi, BiH ce u najboljem slucaju biti blokirana, mada Emir Suljagic navodi raspad kao mogucnost. Zasto Denis Becirevic rizikuje? On ce uzeti najmanje 150 000 glasova Komsicu. Za mene apsolutno izdajnicki potez.

Zašto uvijek zastupaš luzersku politiku, opcije i ideje? Nezavisni Kurdistan i ovladavanje Kurda dijelom Turske. Kurdi neizostavan faktor u turskoj politici... Sad se uhvatio Mirse i Boriše. Promjena i težnji ka boljitku.

Da pošaljem vremeplov? Vrati se molim te u stvarnost. 2018 BiH. :D
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#60 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Bobi »

90% mladih ima namjeru da napusti BiH ..šta to ima Željko njima da ponudi...cjelovitu BiH :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#61 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by MarlboroGold »

SaraFina wrote:Najbolji su ovi napaljeni nabijači, forumske zagondžije :D

Skoče sa podforuma lj/s prepuni multikulturalnog naboja :D i kritike. Te želje.

A sve ih inspirira Kiki :)

Dosadno mu, Sirija mrtva tema. :P
Hvala na napomeni zašto ovaj PF uglavnom izbjegavam i trebam ubuduće izbjegavati. Puno je ovdje ljudi za razne psihoanalize.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#62 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by mO k3 »

Bobi wrote:90% mladih ima namjeru da napusti BiH ..šta to ima Željko njima da ponudi...cjelovitu BiH :mrgreen:
Sta im je ponudio Dragan??Imao je 4 godine vremena, u zadnje 4 godine ih je otislo najvise ...
User avatar
malakh
Posts: 7169
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#63 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by malakh »

Better Man wrote:
Kako možeš da braniš polupismenog neradnika i alkoholičara Komšića? Zato nam i jest ovako jadna država i stanje u istoj.
denis bećirović, od 1993. godine, do danas, nije izlazio iz institucija bosne i hercegovine. gradsko vijeće tuzle, kantonalna skupština tk, državni parlament. i šta ono reče, samo komšić neradnik?

žalosno je čime se mi bavimo, umjesto da podržavamo obojicu, jer je realno da je za obojicu potrebno samo 400 hiljada glasova, pa da imamo možda i najbolje i najjače poslijeratno predsjedništvo.
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#64 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by dulekrele »

U potpunosti se slazem sa postavljacem teme. Koji su razlozi kandidature Becirovica ne znam ali da moze napraviti veliku stetu to znam.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#65 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

cyprus wrote:
Novak20 wrote:
cyprus wrote:Ja bih rekao da je glas za Željka Komšića = glas za Dragana Čovića... Smrtno sam ozbiljan...
Ako nije problem, možeš li pojasniti ?
Eventualna pobjeda Komšića daje HDZ-u status hrvatske stožerne stranke za vijeke vjekova, a Čoviću najlagodniju poziciju u univerzumu... Osim toga, to je vrlo vjerovatan uvod u stvaranje treće izborne jedinice (u najmanju ruku)...

Dok su se prethodne dvije Komšićeve kampanje kada je bio izabran u predsjedništvo mogle tumačiti kao dio multietničke i multikulturne platforme, ova sadašnja je građena gotovo isključivo na antihrvatskom sentimentu i bahatoj retorici... A historija je pokazala da se bahatost obično obije o glavu...

A pobjeda Čovića, donosi nam provedbu ideje o bosanstvu kao jedinstvenom identitetu svih gradjana BiH :lol: ili makar FBIH?

U kombinaciji sa srpskim članom presjedništva Dodikom, Čović će uduplati svoje napore, koje je zorno provodio i u protekle 4 godine mandata i relaksiraće medjunacionalne i medjuljuske odnose na relaciji Hrvati - Bošnjaci :lol: tj Bosanci - Hercegovci.
Takodjer će zaboraviti i nacionalnu huškačku retoriku, odlučno se protiv Dodika na državnom nivou svrstati prilikom svake odluke na stranu bošnjačkog člana presjedništva, zaboraviti blokade i odlučno odbiti bilo kakve procese koji bi unazadili BiH.
O razbijanju države i trećem entitetu da ne govorim :D :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#66 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Bobi »

mO k3 wrote:
Bobi wrote:90% mladih ima namjeru da napusti BiH ..šta to ima Željko njima da ponudi...cjelovitu BiH :mrgreen:
Sta im je ponudio Dragan??Imao je 4 godine vremena, u zadnje 4 godine ih je otislo najvise ...
Šta im je ponudio Bake, Dodik...haj..svi autobusi iz Sarajeva i BL za Njemačku puni...očera ih Dragan za Njemačku :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#67 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote:
SaraFina wrote:Najbolji su ovi napaljeni nabijači, forumske zagondžije :D

Skoče sa podforuma lj/s prepuni multikulturalnog naboja :D i kritike. Te želje.

A sve ih inspirira Kiki :)

Dosadno mu, Sirija mrtva tema. :P
Hvala na napomeni zašto ovaj PF uglavnom izbjegavam i trebam ubuduće izbjegavati. Puno je ovdje ljudi za razne psihoanalize.

Obzirom da si krenuo "nabijati" neistomišljenike/ce, mislim da je moj odgovor bio više nego prigodan. O kulturi u komunikaciji ne bih se hvalila.
Novak20
Posts: 13964
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#68 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Novak20 »

cyprus wrote:
Novak20 wrote:
cyprus wrote:Ja bih rekao da je glas za Željka Komšića = glas za Dragana Čovića... Smrtno sam ozbiljan...
Ako nije problem, možeš li pojasniti ?
Eventualna pobjeda Komšića daje HDZ-u status hrvatske stožerne stranke za vijeke vjekova, a Čoviću najlagodniju poziciju u univerzumu... Osim toga, to je vrlo vjerovatan uvod u stvaranje treće izborne jedinice (u najmanju ruku)...

Dok su se prethodne dvije Komšićeve kampanje kada je bio izabran u predsjedništvo mogle tumačiti kao dio multietničke i multikulturne platforme, ova sadašnja je građena gotovo isključivo na antihrvatskom sentimentu i bahatoj retorici... A historija je pokazala da se bahatost obično obije o glavu...
Hvala na odgovoru. :thumbup:

Što rek'o Komšić krajišnicima: "Ne kolje se vo radi jedne šnicle". Problem je što ta šnicla sada treba njemu lično pa je spreman zaklati vola. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#69 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by Kikibombona »

Bobi wrote: :thumbup: ..ne možeš ti s njim ni nerješeno :lol: , @Kikibombona, šta ti je DF obećao ako Željko pobijedi :mrgreen: , činjenica je ta da samo visoko pozicionirani članovi i njima bliski ušičare od uspjeha na izborima :D ? Te ublehe o spašavanju države vec isfurane :mrgreen: .
Svima je poznato da sam donedavno podrzavao Hadzikadica i Nasu stranku. Mladost i ludost, naivnost. Hocu buducnost, hocu nesto novo, hocu promjene... bla, bla... znas i sam, metroseksualna prica, liberalizam, pacifizam... bla, bla...

Onda se desio sastanak sa gospodinom dr. Reufom koji mi je kao djetetu objasnio da se na ovim izborima brani Bosna. Bio je veoma fin i pristojan. Poslije je dosao Emir i malo zescim tonom objasnio istu stvar. Vec tada sam shvatio; na ovim izborima se brani Bosna. Ipak, imao sam neke nedoumice i dileme koje su me kopkale. Otisli smo do Zeljka u stan. On nas je docekao u maskrinoj jakni sa zlatnim ljiljanom na reveru. Osjetio sam snazan nalet adrenalina, skoro da je suza potekla. Okupili smo se oko Zeljka, bilo je jos nekoliko meni nepoznatih drugova. Onaj prokleti crv sumnje u meni ponovo proradio, iznio sam neke nedoumice i isprovocirao zestoku reakciju Zeljka koji je burno i emotivno reagovao rijecima: jebote te bog Kiki, ovdje se radi o drzavi, hoce li nas biti ili nece...'.. Tada se u meni nesto prelomilo, svi crvi sumnje uginuse u meni. Konacno sam shvatio.

Pristao sam reducirati pisanje na temi o Kurdistanu i dati sebe za Bosnu i Hercegovinu. Domovina na prvom mjestu. Moj avatar sve govori. Sto se tice naknade, nije problem, reci cu sta se desilo. Emir je u jednom trenutku rekao: 'Zeljko, treba covjeka platiti'. Komsic je na to planuo i rekao da mu ne trebaju placenici vec patriote. Dakle, radim potpuno besplatno.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21577
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#70 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by MarlboroGold »

SaraFina wrote:
MarlboroGold wrote:
SaraFina wrote:Najbolji su ovi napaljeni nabijači, forumske zagondžije :D

Skoče sa podforuma lj/s prepuni multikulturalnog naboja :D i kritike. Te želje.

A sve ih inspirira Kiki :)

Dosadno mu, Sirija mrtva tema. :P
Hvala na napomeni zašto ovaj PF uglavnom izbjegavam i trebam ubuduće izbjegavati. Puno je ovdje ljudi za razne psihoanalize.

Obzirom da si krenuo "nabijati" neistomišljenike/ce, mislim da je moj odgovor bio više nego prigodan. O kulturi u komunikaciji ne bih se hvalila.
I drugi put. Ko vama daje za pravo da drugima pametujete za koga će glasati?
User avatar
BHCluster
Posts: 23408
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#71 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by BHCluster »

cyprus wrote:
Novak20 wrote:
cyprus wrote:Ja bih rekao da je glas za Željka Komšića = glas za Dragana Čovića... Smrtno sam ozbiljan...
Ako nije problem, možeš li pojasniti ?
Eventualna pobjeda Komšića daje HDZ-u status hrvatske stožerne stranke za vijeke vjekova, a Čoviću najlagodniju poziciju u univerzumu... Osim toga, to je vrlo vjerovatan uvod u stvaranje treće izborne jedinice (u najmanju ruku)...

Dok su se prethodne dvije Komšićeve kampanje kada je bio izabran u predsjedništvo mogle tumačiti kao dio multietničke i multikulturne platforme, ova sadašnja je građena gotovo isključivo na antihrvatskom sentimentu i bahatoj retorici... A historija je pokazala da se bahatost obično obije o glavu...
Naravno i to iskljucivo na HDZ-ovskoj, da pojasnim od Izbornog zakona, slavljenja HB, podrske ratnim zlocincima, jednonacionalno okupljanje BiH diplomatije, stavljanja znaka jednakosti izmedju gradjanske i islamske drzave, zelena transverzala itd.. i sad takvu kampanju koju ti HDZ odradi ne iskoristiti. Realy?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#72 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

malakh wrote:
Better Man wrote:
Kako možeš da braniš polupismenog neradnika i alkoholičara Komšića? Zato nam i jest ovako jadna država i stanje u istoj.
denis bećirović, od 1993. godine, do danas, nije izlazio iz institucija bosne i hercegovine. gradsko vijeće tuzle, kantonalna skupština tk, državni parlament. i šta ono reče, samo komšić neradnik?

žalosno je čime se mi bavimo, umjesto da podržavamo obojicu, jer je realno da je za obojicu potrebno samo 400 hiljada glasova, pa da imamo možda i najbolje i najjače poslijeratno predsjedništvo.

Ljudi ne posjeduju ni 1% pragmatičnosti. A velika većina ne zna izgleda ni kako "sistem" fercera :D

Čim se nadaju da će Boriša sa Našom limitiranom strankom i Mirso donijeti neko revolucionarno poboljšanje.

Iako čast svaka njima kao ljudima.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#73 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by high_volume »

Mislim da ću poslije ove teme sigurno glasati za Čovića :D

Pokretaču teme zahvaljujem na prikazu stanja i prilici da definišem svoje stavove spram Komšića i GS jastrebova :thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#74 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by SaraFina »

MarlboroGold wrote:
SaraFina wrote: Hvala na napomeni zašto ovaj PF uglavnom izbjegavam i trebam ubuduće izbjegavati. Puno je ovdje ljudi za razne psihoanalize.

Obzirom da si krenuo "nabijati" neistomišljenike/ce, mislim da je moj odgovor bio više nego prigodan. O kulturi u komunikaciji ne bih se hvalila.
I drugi put. Ko vama daje za pravo da drugima pametujete za koga će glasati?
Ko tebi daje zapravo da ti nekog "nabijaš" ko je tvoj neistomišljenik/ca?
Kakav je to krkanluk?
Last edited by SaraFina on 11/09/2018 09:39, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#75 Re: Da li je glas za Denisa Becirevica = glas za Dragana Covica?

Post by cyprus »

Btw, nakon otvaranja ove teme, sad sam siguran da je kiki trol... I prije mi je to padalo na um, ali sam kontao "ma nemoguće da je trol kad ulaže ovolike energije u ovo što tipka ovdje"... Međutim, mislim da je ovom temom istjero i to na čistac...

PS Ili je pak samo ironičan? :)
Last edited by cyprus on 11/09/2018 09:43, edited 1 time in total.
Locked