Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Nenad-BIH
Posts: 22
Joined: 20/04/2018 15:01
Location: http://najboljicitati.com
Contact:

#176 Re: Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Post by Nenad-BIH »

Ne mislim da je jednako ropstvu. Radio sam za druge ljude, sad radim za sebe. Neke se stvari moraju proći i neke žrtve dati za bolju budućnost, ako već nisi naslijedio dobre pare.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#177 Re: Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Post by Russki »

MarlboroGold wrote:Bolje i freelancer nego da sam kod poslodavca koji me jebe za mizernu platu. Prošao sam to i već neko vrijeme sam freelancer. Za sad ide super. Ima toga da bih mogao još više zaraditi, ali sebe zaustavim kad vidim da ne mogu ili da će mi biti previše nakon nekog perioda. Naravno, ako pretjeraš i ako apetit ne možeš zasititi, onda ćeš i postati rob posla.

Sve je bolje nego iživljavanje poslodavca koji nema pojma o upravljamju ljudskim resursima. Ujutru ti mrak padne na oči kad moraš na posao, a kad dođeš jedva čekaš kraj radnog vremena... i još ti kaže treba ostati duže a plata ista.
Dobro zapažanje i razmišljanje.

Ovo boldano je krucijalna stvar u svemu. 99 % ljudi koji se bave freelancom i sličnim stvarima počinje raditi nešto svoje samo zbog ovoga. I tako i treba.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#178 Re: Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Post by zippoo87 »

kazi bilo kome da je "sef","menaĐer","poslovodja" i dobio si dvoglavu azdaju...ljudi se toliko umisle i onda pocnu kinjiti sve oko sebe,valjda ih uhvati "moc" ili sta li

a poslodavci kod nas redovno odabiru najgore ljude za poslovodje i sefove,da "stado" drze u toru i da nema talasanja
razmisljanje o ljudima i o tome kakav je ko radnik ne postoji kod 99% poslodavaca...njih samo zanima zarada a zaradu kod nas jedino mozes imati tako sto ces uzimti od radnika ili od drzave...vecina uzima od oboje :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#179 Re: Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Post by Russki »

zippoo87 wrote:kazi bilo kome da je "sef","menaĐer","poslovodja" i dobio si dvoglavu azdaju...ljudi se toliko umisle i onda pocnu kinjiti sve oko sebe,valjda ih uhvati "moc" ili sta li

a poslodavci kod nas redovno odabiru najgore ljude za poslovodje i sefove,da "stado" drze u toru i da nema talasanja
razmisljanje o ljudima i o tome kakav je ko radnik ne postoji kod 99% poslodavaca...njih samo zanima zarada a zaradu kod nas jedino mozes imati tako sto ces uzimti od radnika ili od drzave...vecina uzima od oboje :D
:thumbup: :thumbup:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#180 Re: Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Post by S4mpion »

Od ovakve države sevap je uzet' sve što se može, svakako država živi na kreditu.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#181 Re: Da li je fiksno radno vrijeme jednako ropstvu?

Post by Russki »

S4mpion wrote:Od ovakve države sevap je uzet' sve što se može, svakako država živi na kreditu.
Veliš da kada ide krava, neka ide i sidžim.
Post Reply