Da li je EMS servis funkcionalan u BiH?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...
Post Reply
Heva

Da li je EMS servis funkcionalan u BiH?

Post by Heva » 05/10/2017 20:46

Obično kupujem stvari sa eBay i tu nikad nema problema koji se ne mogu riješiti, sve je udešeno. Nekoliko puta kupovao sam iz online dućana i to je prošlo uglavnom glatko, ponajviše zahvaljujući PayPal plaćanju. belaj sa carinom nije dio ove priče.
Onda sam zapeo za neke artikle koje sam našao na AliBaba sajtu. Poodavno sam kupio neki artikl ali se nije mogao poslati sa EMS već je morao ići na Holandiju i onda ga je tamo osoba preusmjerila za mene. Gledam sada na spomenutom sajtu EMS služba ima u svim zemljama ex-Yu, u sklopu cijene artikla je i slanje, ali naše zemlje - nigdje, niđe! :o
Odem kasnije na web sajt http://www.ems.post/operators/bosnia-and-herzegovina i vidim tamo BiH, pa me sada zanima da li je to - to ili je posrijedi samo identičan naziv? Može li se ovo koristiti kod kupovine sa Alibabe i izabrati EMS jer Fedex, USP, DHL i TNT ubiše brašno u meni cijenom? :roll:

drndalo

Re: Da li je EMS servis funkcionalan u BiH?

Post by drndalo » 05/10/2017 21:11

Ja koliko znam, EMS kao brend brze poste Postanskih operatera postoji kod nas, ali samo s npr. 24 drzave... Vjerovatno samo s onima s kojima se moglo potpisati ugovor...

orinoco

Post by orinoco » 06/10/2017 00:08

Heva wrote:Obično kupujem stvari sa eBay i tu nikad nema problema koji se ne mogu riješiti, sve je udešeno. Nekoliko puta kupovao sam iz online dućana i to je prošlo uglavnom glatko, ponajviše zahvaljujući PayPal plaćanju. belaj sa carinom nije dio ove priče.
Onda sam zapeo za neke artikle koje sam našao na AliBaba sajtu. Poodavno sam kupio neki artikl ali se nije mogao poslati sa EMS već je morao ići na Holandiju i onda ga je tamo osoba preusmjerila za mene. Gledam sada na spomenutom sajtu EMS služba ima u svim zemljama ex-Yu, u sklopu cijene artikla je i slanje, ali naše zemlje - nigdje, niđe! :o
Odem kasnije na web sajt http://www.ems.post/operators/bosnia-and-herzegovina i vidim tamo BiH, pa me sada zanima da li je to - to ili je posrijedi samo identičan naziv? Može li se ovo koristiti kod kupovine sa Alibabe i izabrati EMS jer Fedex, USP, DHL i TNT ubiše brašno u meni cijenom? :roll:
Mislim da može, jer je BH Pošta članica Svjetske poštanske unije, kojoj pripada i EMS, ako je i država iz koje se šalje neki proizvod članica UPU.

Heva

Post by Heva » 10/10/2017 00:25

Danas sam bio opet kod onog istog trgovca na Alibaba express ali i dalje EMS se ne može izabrati za BiH ali 'ladno ide Srbija, Hrvatska... :cry: kao da tamo ljudi još nisu čuli za nas

orinoco

Post by orinoco » 10/10/2017 00:28

Heva wrote:Danas sam bio opet kod onog istog trgovca na Alibaba express ali i dalje EMS se ne može izabrati za BiH ali 'ladno ide Srbija, Hrvatska... :cry: kao da tamo ljudi još nisu čuli za nas
Pošalji pitanje UPU, e-mailom.

Heva

Post by Heva » 10/10/2017 00:33

orinoco wrote:
Heva wrote:Danas sam bio opet kod onog istog trgovca na Alibaba express ali i dalje EMS se ne može izabrati za BiH ali 'ladno ide Srbija, Hrvatska... :cry: kao da tamo ljudi još nisu čuli za nas
Pošalji pitanje UPU, e-mailom.
probaću, nemaju email adresu već email obrazac, što je možda i lakše. Hvala

orinoco

Post by orinoco » 10/10/2017 00:39

Javi nam odgovor, da znamo...

Post Reply