Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Locked
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#126 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Duka Dizel II »

sandzokan wrote: 06/07/2020 00:00

Pa kakav si ti Beograđanin koji ne zna gdje je "doktor Laza" :-)

Posavjetuj se sa svojim Predsednikom i Vrhovnim komandantom oko te "sandžačke stvarnosti", jer zamisli i on priznaje postojanje tog Sandžaka.

A ovo oko Višegradske nije zezancija, ako ubrzo ne identifikuješ te sugovornike obavezno otiđi. Sve je za ljude, ni prvi ni posljednji. Samo je bitno na vrijeme potražiti pomoć. :-D
Ne znam druže, nisam Beogradjanin, niti sam posećivao te ustanove.
Hvala ti na preporukama, makar vidim da tebi nije pomoglo puno.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#127 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by animals »

tataćusak wrote: 06/07/2020 00:04

Ma ko se ljuti sto oni pomazu svoj narod? Ljutimo se sto su oni protiv drugih naroda. Ja nigdje ne pisem treba dati autonomiju Bosnjacima a srbe ugnjetavati, nidje veze.
Na kraju krajeva ne kazem ni da im treba dati autonominu, kazem da smo isti narod i da ih podrzavam. Bosnjaci u srbiji = Bosnjaci u BiH
Oki..
Srbi u Srbiji, Srbi u BIH..jedan narod..
tako i Hrvati u Hrvatskoj, Hrvati u BIH..
jedan narod..samo da utvrdimo za sva vremena..
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#128 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by tataćusak »

Ludzak wrote: 05/07/2020 23:49 Ovdje ne moze nista bez politike. Cak ni ove podrske.
Kakvi ba Bošnjaci Sandzaka? Poslije kada se ova hajka smiri, Sarajlijice će na sav glas kuditi Sandzaklije šta su im od grada uradili. Ti isti koji su dali podrsku njima. A ta podrska nije nista drugo vec striktno provokacija. Prvenstveno politička.
Pa kudicemo svoj narod a i podrzavati, nisu oni sandzaklije oni su Bosnjaci iz sandzaka ili ti ga raske ili ti ga srbije nije bitno. Bosnjaci kao i mi
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#129 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by tataćusak »

animals wrote: 06/07/2020 00:06
tataćusak wrote: 06/07/2020 00:04

Ma ko se ljuti sto oni pomazu svoj narod? Ljutimo se sto su oni protiv drugih naroda. Ja nigdje ne pisem treba dati autonomiju Bosnjacima a srbe ugnjetavati, nidje veze.
Na kraju krajeva ne kazem ni da im treba dati autonominu, kazem da smo isti narod i da ih podrzavam. Bosnjaci u srbiji = Bosnjaci u BiH
Oki..
Srbi u Srbiji, Srbi u BIH..jedan narod..
tako i Hrvati u Hrvatskoj, Hrvati u BIH..
jedan narod..samo da utvrdimo za sva vremena..
Pa nastavi niz slobodno
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#130 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by skoronikako »

animals wrote: 05/07/2020 23:48 Da, u pravu si sve..
ali si upao sam u zamku, o braci po religiji..
i u zamku o djeljenju BIH..
Ne bih se slozio.

Btw. Nemoj si laskati da si dovoljno sposoban da se pozivas na "zamke" i pravis pametan posebno kada govorimo o apstraktnim konceptima.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50436
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#131 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Bloo »

tataćusak wrote: 06/07/2020 00:08
Ludzak wrote: 05/07/2020 23:49 Ovdje ne moze nista bez politike. Cak ni ove podrske.
Kakvi ba Bošnjaci Sandzaka? Poslije kada se ova hajka smiri, Sarajlijice će na sav glas kuditi Sandzaklije šta su im od grada uradili. Ti isti koji su dali podrsku njima. A ta podrska nije nista drugo vec striktno provokacija. Prvenstveno politička.
Pa kudicemo svoj narod a i podrzavati, nisu oni sandzaklije oni su Bosnjaci iz sandzaka ili ti ga raske ili ti ga srbije nije bitno. Bosnjaci kao i mi
Ako si ikad imao bliske susrete trece vrste sa njima, primjetio si da ponosno.kazu da su Sandzaklije...
Ne kazu Bosnjaci iz Sandzaka vec Sandzaklije...
Punih usta.
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#132 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by allem_77 »

Ja bih ovu temu zaključao. 🔒

Kakva autonomija i hurac.
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#133 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by sandzokan »

Duka Dizel II wrote: 06/07/2020 00:04

Ne znam druže, nisam Beogradjanin, niti sam posećivao te ustanove.
Hvala ti na preporukama, makar vidim da tebi nije pomoglo puno.
A odakle si druže, reci grad. Siguran sam da i u tvom gradu ima bar jedna zdravstvena institucija koja ti može pomoći.

Ne znam odakle ti ideja da sam ja trebao pomoć u Višegradskoj? Molim te mi objasni kako si došao do tog zaključka, čisto da vidim u kojem se pravcu kreće progresija tog tvog problema. :lol:
sandzokan
Posts: 1137
Joined: 23/10/2014 19:21
Location: ul. Jovana Divjaka

#134 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by sandzokan »

Bloo wrote: 06/07/2020 00:22
tataćusak wrote: 06/07/2020 00:08
Ludzak wrote: 05/07/2020 23:49 Ovdje ne moze nista bez politike. Cak ni ove podrske.
Kakvi ba Bošnjaci Sandzaka? Poslije kada se ova hajka smiri, Sarajlijice će na sav glas kuditi Sandzaklije šta su im od grada uradili. Ti isti koji su dali podrsku njima. A ta podrska nije nista drugo vec striktno provokacija. Prvenstveno politička.
Pa kudicemo svoj narod a i podrzavati, nisu oni sandzaklije oni su Bosnjaci iz sandzaka ili ti ga raske ili ti ga srbije nije bitno. Bosnjaci kao i mi
Ako si ikad imao bliske susrete trece vrste sa njima, primjetio si da ponosno.kazu da su Sandzaklije...
Ne kazu Bosnjaci iz Sandzaka vec Sandzaklije...
Punih usta.
A šta konkretno želiš da kažeš navodeći ovo trivijalno zapažanje? Nisam ni ja sreo čovjeka koji kaže da je Bošnjak iz Krajine, nego Krajišnik i to punih usta. Govori li to šta o njihovom bošnjaštvu, globalna šefice?
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#135 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by cyprus »

palermo wrote: 05/07/2020 22:40
cyprus wrote: 05/07/2020 22:23

Halalite, ali meni ovo previše liči na:

"Herceg Bosno, srce ponosno..."

Jeste da sam FGR haustorče, koje je sudeći po komentarima na društvenim mrežama sad "na aparatima", ali hajde da se stvarno upitamo kakva je poruka večeras poslana iz glavnog grada Bosne i Hercegovine... Da li ovo 'jedno srce - jedan narod' možda znači da su Bosanci i Hercegovci jedan narod kao i stanovnici Sandžaka/Raške? Sumnjam... Imam ja svoje tumačenje, al eto volio bih da čujem i nečije tuđe...
Ne, to znaci Bosnjaci Bosme i Hercegovine i Bosnjaci Sandzaka su jedan narod..
Razumijèm ja tebe, ja bih iskreno vise volio da je moglo pisati Bosna i Hercegovina je uz vas i da to stvarno korelira sa stvarnoscu ( dakle da su svi gradani Bosne i Hercegovinenuz Sandzak, u ovom trenutku, u ovoj nevolji sto ih je zadesila). Ali nisu. Znamo to, i ovaj forum cak to jasno pokazuje.
I zasto onda braniti jwdnom narodu da javno iskaze svoje emocije....mozda to nije dobro politicki, ali uvjeravam tr, mnogo bi bilo gore presutjeti. Presutjeti emociju.
Da li je Sarajevo glavni grad svih građana Bosne i Hercegovine ili glavni grad Bošnjaka?
Da li je Vijećnica sarajevska, bosanskohercegovačka ili bošnjačka?
Da li u Sandžaku žive samo Bošnjaci?
Da li u Sandžaku obolijevaju samo Bošnjaci?
Dali je Sandžak jedini dio Srbije koji je u kritičnom stanju?
Kako se trebaju osjećati oni koji nisu dio tog jednog naroda?

PS O kolektivnim "emocijama" smo se mogli dosta naslušati sa raznoraznih strana, ponajviše od onih koji žive usred Bosne, a "srce im je u Srbiji/Hrvatskoj"... Međutim, to nije tema... Nisu ovdje problem "emocije" (halali što pišem pod navodnicima - jer suosjećanje samo sa sebi sličnima ne doživljavam kao nešto vrijedno divljenja - naprotiv), vjerovao ili ne, suosjećam se i ja sa Novim Pazarom, Tutinom i Sjenicom, čak i na ličnom nivou, jer poznajem neke dobre i drage ljude od tamo - možda me i zato dodatno boli (da, baš boli) ovo uvođenje etnopolitike i nacioidentitluka u čisto ljudsku stvar... Problem je to kakva je službena poruka poslana od glavnog grada Bosne i Hercegovine, države svih naroda i građana koji u njoj žive... U čije se to ime ovdje Grad Sarajevo obratio selektiranim stanovnicima Sandžaka? U ime svih Sarajlija? Ne, i aferim zbog toga...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#136 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

tataćusak wrote: 05/07/2020 21:26
General War wrote: 05/07/2020 21:03
tataćusak wrote: 05/07/2020 20:53

Stvarno ne želim da te ucim historiji a nemam ni snage Bgm. Ako te detaljno zanima mozes i sa interneta iscitati. Ima nas u Bosni prwko 50% i smijem da radim sve sto mi zakon ove drzave dozvoljava.
Jedan narod Bosna-Sandjak Bosnjaci
Haj sto ne znas istoriju, ili neku alternativnu izucavas...vidim da ti i geografija nije jaca strana; Bosna je drzava, a sandjak je valjda regija u Srbiji..A bosnjaci iz bosne i bosnjaci iz sandjaka ako hocete biti jedan narod ili etnicka grupa to je do vas...
Hajde sto necu da te ucim historiju ali necu ni geografiju.
Sandjak nije regija u srbiji i u tome i jeste problem.
Sandjak je bio regija i raskomadan je u vise regija u scg kako bi bili velika manjina u svim regijama gdje au smjesteni. Nije cijeli Sandjak smjesten u jednu regiju u srbiji upravo iz razloga kako Bosnjaci iz Sandjaka ne bi imali nikakav uticaj u politickom zivotu.

A za zadnji dio posta se djelimicno slazem, ne da hocemi, mi jesmo jedan Bosnjacki narod koji je naseljen u par drzava na brdovitom balkanu
NI nemoj pokusavat, naravno da nije "adminstrativna" regija...manjina ste kako god da se saberete naspram sedam miliona plus, srba...a eto najvidjenije Sandjaklije su u srbijanskom parlamentu i ne znam ko tamo glasa za Vucica ako ne Sandzaklije. Ali vidite eto vi kako mislite sa Srbima pa se javite, meni potpuno svejedno, druga drzava- tudji problemi. A drago mi je da dodje neko ko ti, i lijepo napise ono sto sam znao prve sekunde kada je otvorena tema...da humanitara i korona nema nikakve veze...vec jos jedan hazarderski pokusaj SDA da se ispipa puls kod naroda a sve u svoju stetu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#137 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

cyprus wrote: 05/07/2020 21:53 Od mene samo dva brzinska pitanja:

Da li su ovi što se zalažu za autonomiju Sandžaka spremni aminovat autonomiju, šta ja znam, Herceg Bosne, i zašto nisu? :D
Nisu, oni su proBosanski nastrojeni...doduse glasno...ali tiho, slicni ko jaje jajetu.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#138 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

skoronikako wrote: 05/07/2020 23:00
MaksprotivMarksa wrote: 05/07/2020 22:50
skoronikako wrote: 05/07/2020 22:46
Zato nam je sve suprotno tome donijelo dobro.
Donijelo je drzavu, opismenjavanje, nezavisnost, podrsku citavog svijeta, a sada se srlja na drugu stranju, polako, plakat cemo mi gladni u feudalnoj anarhiji begovata porodice Izetbegovic, ali ne u granicama teritorije RBiH.
Pricas gluposti.

Citavo vrijeme mi nesto sutimo jer zelimo biti fini, a svi nas gaze. Sta nam je to donijelo? Nezavisnost, ali u Sarajevu, Zenici, Tuzli i pola Mostara. Podrsku cijelog svijeta? Ako zaboravimo ko je sve podrzavao cetnike i ustase godinama (nije nasa historija 20-30 godina). Drzavu? Citaj kao i u prvom redu.

Mi sutimo, mi fini, a kvazi ustase i cetnici laju. Jesi li isao kroz Grude? Ili mozda Trebinje? A mi sutimo.
MA ja Sutilo se...pa nisu srbi i hrvati stopirali aprilski paket, a da nikad nisu nista ponudili...pusti suplju, ovdje je sutnja od strane proBosanaca znacila odobravanje...a evo polako se prestalo sutiti i karte otkrivaju sta je bila od pocetka stvarna namjera...begovat Izetbegovic.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#139 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by skoronikako »

Tako je. Iza ovoga stoje planovi o Velikoj Bosni (I Hercegovini).

Nakon toga uvodimo bacanje djece lavovima kao nacionalni sport.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#140 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

animals wrote: 06/07/2020 00:06
tataćusak wrote: 06/07/2020 00:04

Ma ko se ljuti sto oni pomazu svoj narod? Ljutimo se sto su oni protiv drugih naroda. Ja nigdje ne pisem treba dati autonomiju Bosnjacima a srbe ugnjetavati, nidje veze.
Na kraju krajeva ne kazem ni da im treba dati autonominu, kazem da smo isti narod i da ih podrzavam. Bosnjaci u srbiji = Bosnjaci u BiH
Oki..
Srbi u Srbiji, Srbi u BIH..jedan narod..
tako i Hrvati u Hrvatskoj, Hrvati u BIH..
jedan narod..samo da utvrdimo za sva vremena..
..eee pa ne moze to tako, ovi su agresori a ovi nisu...samo traze da se nepravda koja im je nametnuta negdje na prelazu iz kamenog u bronzano doba konacno ispravi, i sad je pravi trenutak :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#141 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

skoronikako wrote: 06/07/2020 08:24 Tako je. Iza ovoga stoje planovi o Velikoj Bosni (I Hercegovini).

Nakon toga uvodimo bacanje djece lavovima kao nacionalni sport.
Mmm, daaa
...mozda u medjuvremenu da gadjate maljutkama po prozorima da se dobije na sportskom zamahu?
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#142 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by tataćusak »

Bloo wrote: 06/07/2020 00:22
tataćusak wrote: 06/07/2020 00:08
Ludzak wrote: 05/07/2020 23:49 Ovdje ne moze nista bez politike. Cak ni ove podrske.
Kakvi ba Bošnjaci Sandzaka? Poslije kada se ova hajka smiri, Sarajlijice će na sav glas kuditi Sandzaklije šta su im od grada uradili. Ti isti koji su dali podrsku njima. A ta podrska nije nista drugo vec striktno provokacija. Prvenstveno politička.
Pa kudicemo svoj narod a i podrzavati, nisu oni sandzaklije oni su Bosnjaci iz sandzaka ili ti ga raske ili ti ga srbije nije bitno. Bosnjaci kao i mi
Ako si ikad imao bliske susrete trece vrste sa njima, primjetio si da ponosno.kazu da su Sandzaklije...
Ne kazu Bosnjaci iz Sandzaka vec Sandzaklije...
Punih usta.
Pa to su vec problemi koje su dobili pod vlascu koja im ispira mozak, zato im i treba neki vid autonomije da mogu uciti svoju historiju, jezik itd.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#143 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by tataćusak »

General War wrote: 06/07/2020 05:13
tataćusak wrote: 05/07/2020 21:26

Hajde sto necu da te ucim historiju ali necu ni geografiju.
Sandjak nije regija u srbiji i u tome i jeste problem.
Sandjak je bio regija i raskomadan je u vise regija u scg kako bi bili velika manjina u svim regijama gdje au smjesteni. Nije cijeli Sandjak smjesten u jednu regiju u srbiji upravo iz razloga kako Bosnjaci iz Sandjaka ne bi imali nikakav uticaj u politickom zivotu.

A za zadnji dio posta se djelimicno slazem, ne da hocemi, mi jesmo jedan Bosnjacki narod koji je naseljen u par drzava na brdovitom balkanu
NI nemoj pokusavat, naravno da nije "adminstrativna" regija...manjina ste kako god da se saberete naspram sedam miliona plus, srba...a eto najvidjenije Sandjaklije su u srbijanskom parlamentu i ne znam ko tamo glasa za Vucica ako ne Sandzaklije. Ali vidite eto vi kako mislite sa Srbima pa se javite, meni potpuno svejedno, druga drzava- tudji problemi. A drago mi je da dodje neko ko ti, i lijepo napise ono sto sam znao prve sekunde kada je otvorena tema...da humanitara i korona nema nikakve veze...vec jos jedan hazarderski pokusaj SDA da se ispipa puls kod naroda a sve u svoju stetu.
Ma nije problem prijatelju biti ni manjina u svicarskoj, u srbiji jeste ocigledno. Najvidjeniji Bosnjaci iz Sandjaka jesu u srbijanskom parlamentu ali njih dva-tri nemogu napraviti nista, sem ponekad izaci za govornicu i reci svoje stavove, sto ne pije puno vode.
Bosnjaci iz Sandjaka imaju moju podrsku i kad glasaju za vucica, ili kako ga ovaj moj jedan Bosnjak iz Sandjaka zove cukica. Oni tamo zive i glasaju za koga hoce i imaju moju podrsku i razumijevanje. Ne zelim ja odavde da im govorim sta ce raditi ali ih kao pripadnik njihovog naroda podrzavam, naravno ako ne kolju i ne ubijaju, u tome nebih podrzao ni rodjenog brata.
Humanitarna pomoc je samo pokazala da srbi pokusavaju da razdvoje jedan narod, bolan ti nalazis opravdanje za umiranje ljudi kojima se mozda moglo pomoci. To je moj narod i normalno da cu tako misliti, bez obzira na dnevnopoliticka desavanja.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#144 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

tataćusak wrote: 06/07/2020 08:52
General War wrote: 06/07/2020 05:13
tataćusak wrote: 05/07/2020 21:26

Hajde sto necu da te ucim historiju ali necu ni geografiju.
Sandjak nije regija u srbiji i u tome i jeste problem.
Sandjak je bio regija i raskomadan je u vise regija u scg kako bi bili velika manjina u svim regijama gdje au smjesteni. Nije cijeli Sandjak smjesten u jednu regiju u srbiji upravo iz razloga kako Bosnjaci iz Sandjaka ne bi imali nikakav uticaj u politickom zivotu.

A za zadnji dio posta se djelimicno slazem, ne da hocemi, mi jesmo jedan Bosnjacki narod koji je naseljen u par drzava na brdovitom balkanu
NI nemoj pokusavat, naravno da nije "adminstrativna" regija...manjina ste kako god da se saberete naspram sedam miliona plus, srba...a eto najvidjenije Sandjaklije su u srbijanskom parlamentu i ne znam ko tamo glasa za Vucica ako ne Sandzaklije. Ali vidite eto vi kako mislite sa Srbima pa se javite, meni potpuno svejedno, druga drzava- tudji problemi. A drago mi je da dodje neko ko ti, i lijepo napise ono sto sam znao prve sekunde kada je otvorena tema...da humanitara i korona nema nikakve veze...vec jos jedan hazarderski pokusaj SDA da se ispipa puls kod naroda a sve u svoju stetu.
Ma nije problem prijatelju biti ni manjina u svicarskoj, u srbiji jeste ocigledno. Najvidjeniji Bosnjaci iz Sandjaka jesu u srbijanskom parlamentu ali njih dva-tri nemogu napraviti nista, sem ponekad izaci za govornicu i reci svoje stavove, sto ne pije puno vode.
Bosnjaci iz Sandjaka imaju moju podrsku i kad glasaju za vucica, ili kako ga ovaj moj jedan Bosnjak iz Sandjaka zove cukica. Oni tamo zive i glasaju za koga hoce i imaju moju podrsku i razumijevanje. Ne zelim ja odavde da im govorim sta ce raditi ali ih kao pripadnik njihovog naroda podrzavam, naravno ako ne kolju i ne ubijaju, u tome nebih podrzao ni rodjenog brata.
Humanitarna pomoc je samo pokazala da srbi pokusavaju da razdvoje jedan narod, bolan ti nalazis opravdanje za umiranje ljudi kojima se mozda moglo pomoci. To je moj narod i normalno da cu tako misliti, bez obzira na dnevnopoliticka desavanja.
Pa koliko ti mislis da u Srbiji ima Bosnjaka?
Mene zivo ne interesuje sta Bosnjaci rade u Srbiji to je tudji problem...cukica ne cukica ne znam kako zove onda Ljljica i Zukorlica sto su uz cukicu.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#145 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by skoronikako »

General War wrote: 06/07/2020 08:35
skoronikako wrote: 06/07/2020 08:24 Tako je. Iza ovoga stoje planovi o Velikoj Bosni (I Hercegovini).

Nakon toga uvodimo bacanje djece lavovima kao nacionalni sport.
Mmm, daaa
...mozda u medjuvremenu da gadjate maljutkama po prozorima da se dobije na sportskom zamahu?
Ima doduse i srpskih svatova i mladica. :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#146 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by The 51st State »

Bloo wrote: 06/07/2020 00:22
tataćusak wrote: 06/07/2020 00:08
Ludzak wrote: 05/07/2020 23:49 Ovdje ne moze nista bez politike. Cak ni ove podrske.
Kakvi ba Bošnjaci Sandzaka? Poslije kada se ova hajka smiri, Sarajlijice će na sav glas kuditi Sandzaklije šta su im od grada uradili. Ti isti koji su dali podrsku njima. A ta podrska nije nista drugo vec striktno provokacija. Prvenstveno politička.
Pa kudicemo svoj narod a i podrzavati, nisu oni sandzaklije oni su Bosnjaci iz sandzaka ili ti ga raske ili ti ga srbije nije bitno. Bosnjaci kao i mi
Ako si ikad imao bliske susrete trece vrste sa njima, primjetio si da ponosno.kazu da su Sandzaklije...
Ne kazu Bosnjaci iz Sandzaka vec Sandzaklije...
Punih usta.
ko sto krajisnici, podrinjci, hercegovci kazu, nista sto para usi...
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#147 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by broj dva »

Ja mislim da ima BiH dovoljno unutarnjih problema bez da se plice u unutrasnje uredjenje neprijateljski nastrojeni drzava.
Da imamo neku snagu/ogranizaciju/mogucnosti pa hajde ali ovako nemamo za 100 km autoputa.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#148 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

skoronikako wrote: 06/07/2020 09:15
General War wrote: 06/07/2020 08:35
skoronikako wrote: 06/07/2020 08:24 Tako je. Iza ovoga stoje planovi o Velikoj Bosni (I Hercegovini).

Nakon toga uvodimo bacanje djece lavovima kao nacionalni sport.
Mmm, daaa
...mozda u medjuvremenu da gadjate maljutkama po prozorima da se dobije na sportskom zamahu?
Ima doduse i srpskih svatova i mladica. :lol:
A sta...i oni se samoubili? :shock:
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#149 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Blixen »

_BataZiv_0809 wrote: 03/07/2020 19:59 Zaboli me hašimaga za Sandžak
bol u predjelu genitalija :D
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#150 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by RandomAndCasual »

broj dva wrote: 06/07/2020 09:22 Ja mislim da ima BiH dovoljno unutarnjih problema bez da se plice u unutrasnje uredjenje neprijateljski nastrojeni drzava.
Da imamo neku snagu/ogranizaciju/mogucnosti pa hajde ali ovako nemamo za 100 km autoputa.
Pa i nemamo zato sto se susjedi stalno uplicu u nase poslove. Stalno smo u defanzivi. Oni kod nas otvaraju sva moguca i nemoguca nebulozna pitanja.

A mi stalno "ne talasaj dobro je nek ne puca"
Locked