Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Locked
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#151 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by tataćusak »

General War wrote: 06/07/2020 09:02
tataćusak wrote: 06/07/2020 08:52

Ma nije problem prijatelju biti ni manjina u svicarskoj, u srbiji jeste ocigledno. Najvidjeniji Bosnjaci iz Sandjaka jesu u srbijanskom parlamentu ali njih dva-tri nemogu napraviti nista, sem ponekad izaci za govornicu i reci svoje stavove, sto ne pije puno vode.
Bosnjaci iz Sandjaka imaju moju podrsku i kad glasaju za vucica, ili kako ga ovaj moj jedan Bosnjak iz Sandjaka zove cukica. Oni tamo zive i glasaju za koga hoce i imaju moju podrsku i razumijevanje. Ne zelim ja odavde da im govorim sta ce raditi ali ih kao pripadnik njihovog naroda podrzavam, naravno ako ne kolju i ne ubijaju, u tome nebih podrzao ni rodjenog brata.
Humanitarna pomoc je samo pokazala da srbi pokusavaju da razdvoje jedan narod, bolan ti nalazis opravdanje za umiranje ljudi kojima se mozda moglo pomoci. To je moj narod i normalno da cu tako misliti, bez obzira na dnevnopoliticka desavanja.
Pa koliko ti mislis da u Srbiji ima Bosnjaka?
Mene zivo ne interesuje sta Bosnjaci rade u Srbiji to je tudji problem...cukica ne cukica ne znam kako zove onda Ljljica i Zukorlica sto su uz cukicu.
Tebe ne interesuje , mene interesuje svako ima pravo da ga interesuje sta on zeli. Koliko ima Bosnjaka nije bitno, da ih je 1000 mene interesuju.
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#152 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by megaribi1 »

animals wrote: 05/07/2020 23:15 Mozda bi, neko zelio mjenjati Sandzak za RS..
to je ono, cijelovita BIH, za koju se zalazu Bosnjaci :D
Sefer Halilović tvrdi da mu je tu ideju spomenuo jednom Alija Izetbegović - zamjena Sandžaka za istočnu Hercegovinu.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#153 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Point. »

Kad Srbi mogu u BiH dobiti nekakav entitet sa još imenom Republika u njemu, ne vidim razloga da i Bošnjaci u Srbiji dobiju neki vid autonomije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#154 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by _BataZiv_0809 »

Point. wrote: 06/07/2020 09:50 Kad Srbi mogu u BiH dobiti nekakav entitet sa još imenom Republika u njemu, ne vidim razloga da i Bošnjaci u Srbiji dobiju neki vid autonomije.
Za takvo nesto treba napraviti genocid ocigledno.
skoronikako
Posts: 1026
Joined: 08/10/2018 12:09

#155 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by skoronikako »

I nakon toga opet mi sutimo kao da smo mi krivi.

Medjunarodno priznate granice su takve kakve su. To treba postovati, ali ako neko ne postuje, onda vratiti istom mjerom.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#156 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

Point. wrote: 06/07/2020 09:50 Kad Srbi mogu u BiH dobiti nekakav entitet sa još imenom Republika u njemu, ne vidim razloga da i Bošnjaci u Srbiji dobiju neki vid autonomije.
Mozda je jedna od razloga:
Srba u BiH preko 30% (i konstitutivni)i Bosnjaci aminovali... a Bosnjaka u Srbiji sve ukupno? I jos nacionalna manjina...
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#157 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Point. »

General War wrote: 06/07/2020 13:05
Point. wrote: 06/07/2020 09:50 Kad Srbi mogu u BiH dobiti nekakav entitet sa još imenom Republika u njemu, ne vidim razloga da i Bošnjaci u Srbiji dobiju neki vid autonomije.
Mozda je jedna od razloga:
Srba u BiH preko 30% (i konstitutivni)i Bosnjaci aminovali... a Bosnjaka u Srbiji sve ukupno? I jos nacionalna manjina...
Gledaj ga kako brani Srbiju. I kažeš bio si u Armiji. Bude li te ikad stid ovakvih prosrpskih stavova?

Srbi u Hrvatskoj su bili nacionalna manjina pa su balvanima furali separatizam. Da su prihvatili mirovni sporazum imali bi neki vid autonomije. Kako to da Srbi vazda traže autonomiju, posebnost bed obzira bili konstitutivni ili nacionalna manjina.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#158 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by The 51st State »

Point. wrote: 06/07/2020 13:17
General War wrote: 06/07/2020 13:05
Point. wrote: 06/07/2020 09:50 Kad Srbi mogu u BiH dobiti nekakav entitet sa još imenom Republika u njemu, ne vidim razloga da i Bošnjaci u Srbiji dobiju neki vid autonomije.
Mozda je jedna od razloga:
Srba u BiH preko 30% (i konstitutivni)i Bosnjaci aminovali... a Bosnjaka u Srbiji sve ukupno? I jos nacionalna manjina...
Gledaj ga kako brani Srbiju. I kažeš bio si u Armiji. Bude li te ikad stid ovakvih prosrpskih stavova?

Srbi u Hrvatskoj su bili nacionalna manjina pa su balvanima furali separatizam. Da su prihvatili mirovni sporazum imali bi neki vid autonomije. Kako to da Srbi vazda traže autonomiju, posebnost bed obzira bili konstitutivni ili nacionalna manjina.
popustila cerada sa kamiona..., inace ko da je to sta novo to je njegov klasicni modus operandi, fol voli bosnu i brani je ali uvijek preko ledja bosnjaka.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#159 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

Point. wrote: 06/07/2020 13:17
General War wrote: 06/07/2020 13:05
Point. wrote: 06/07/2020 09:50 Kad Srbi mogu u BiH dobiti nekakav entitet sa još imenom Republika u njemu, ne vidim razloga da i Bošnjaci u Srbiji dobiju neki vid autonomije.
Mozda je jedna od razloga:
Srba u BiH preko 30% (i konstitutivni)i Bosnjaci aminovali... a Bosnjaka u Srbiji sve ukupno? I jos nacionalna manjina...
Gledaj ga kako brani Srbiju. I kažeš bio si u Armiji. Bude li te ikad stid ovakvih prosrpskih stavova?

Srbi u Hrvatskoj su bili nacionalna manjina pa su balvanima furali separatizam. Da su prihvatili mirovni sporazum imali bi neki vid autonomije. Kako to da Srbi vazda traže autonomiju, posebnost bed obzira bili konstitutivni ili nacionalna manjina.
Halo bolan, ko brani Srbiju? Jesam li ja potpisao dejton? Jesam li ja isao u ABiH radi rjesavanja bosnjackog pitanja?? Jesam li ja sta slagao?
Nevjerovatno koji nivo primtivne malicioznosti :-)

Zaboli me ba za autonomiju...a i kad je trazis valjda ima neka posebnost...eto koja je to posebnost Bosnjaka u Srbiji?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#160 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

The 51st State wrote: 06/07/2020 13:21
popustila cerada sa kamiona..., inace ko da je to sta novo to je njegov klasicni modus operandi, fol voli bosnu i brani je ali uvijek preko ledja bosnjaka.
:lol: :-)
Tacno ko ovca bez cobana...bas me briga za bosnjake i vase nacionalno pitanje koje niko ne moze da desifruje sta ustvari hocete...ali totalno iralevantni za Bosnu i Hercegovinu.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#161 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by The 51st State »

General War wrote: 06/07/2020 14:57
The 51st State wrote: 06/07/2020 13:21
popustila cerada sa kamiona..., inace ko da je to sta novo to je njegov klasicni modus operandi, fol voli bosnu i brani je ali uvijek preko ledja bosnjaka.
:lol: :-)
Tacno ko ovca bez cobana...bas me briga za bosnjake i vase nacionalno pitanje koje niko ne moze da desifruje sta ustvari hocete...ali totalno iralevantni za Bosnu i Hercegovinu.
Ko si ti da ti se polazu racuni?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#162 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

The 51st State wrote: 06/07/2020 15:21
General War wrote: 06/07/2020 14:57
The 51st State wrote: 06/07/2020 13:21
popustila cerada sa kamiona..., inace ko da je to sta novo to je njegov klasicni modus operandi, fol voli bosnu i brani je ali uvijek preko ledja bosnjaka.
:lol: :-)
Tacno ko ovca bez cobana...bas me briga za bosnjake i vase nacionalno pitanje koje niko ne moze da desifruje sta ustvari hocete...ali totalno iralevantni za Bosnu i Hercegovinu.
Ko si ti da ti se polazu racuni?
Promjeni lijekove, ti se glupiras sa prozivkama...ne znam ko ti je lago da je odbrana drzave i odbrana bosnjaka ti isto...nije.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#163 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by The 51st State »

Tvoja odbrana drzave se svodi na konstantnu pljuvacinu po bosnjacima, a za tu dijagnozu nema medikamenata.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#164 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

Kad uradite nesto pametno, imate moju podrsku...Bosnjaci nemaju nista sa ovim vec ti i tvoja raja...nemoj se kriti iza bosnjaka...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#165 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by The 51st State »

Zaboli nas za tvoju petokolonasku podrsku. Ti kao nebosnjak mozes da budes samo neutralni posmatrac ali si se opredjellio da izljevas provkacije i sovinizam tokom visegodisnjeg forumanja.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#166 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by BHCluster »

General War wrote: 06/07/2020 16:18 Kad uradite nesto pametno, imate moju podrsku...Bosnjaci nemaju nista sa ovim vec ti i tvoja raja...nemoj se kriti iza bosnjaka...
Pa kakva nula moras biti da ti treba podrska nekog poput tebe? :pisnuo:
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#167 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Kejn »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/srbija- ... /200706137

Pade đeneral za krs' časni i slobodu zlatnu :lol: Nije uspeo da zaustavi bosanske Turke u njihovoj nameni da odu u Rašku
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#168 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by BHCluster »

Image
User avatar
dumpa
Posts: 392
Joined: 16/04/2020 12:47

#169 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by dumpa »

General War wrote: 05/07/2020 20:06
dumpa wrote: 05/07/2020 19:59
I ne samo da mu je to maksimum nego mu je i Klix krajnji domet djelovanja, s obzirom da je jedino ovdje dozvoljeno prisustvo takvih sitnih provokatora bez života. Svugdje drugo ih banuju čim ih vide sa karadžićevim ideologijama, samo im Klix daje prostora i na portalu i na forumu. Da li ih sažaljevaju, šta li, nije jasno. 😁
Nek si ti do'so da udahnes novi zivot na ovom forumu, vidi se da si mali od akcije...zamisli molim te, bosnajcki forum, bosnjacka zemlja...a vamo ti neki sa kako kazes karadJicevim ideologijama ruju...pa moze li tako? doklen?
Iskenjam ti se na "tvrđavu". I, poštujući preporuke @Bloo, tu se ova diskusija prekida. Da se držiš teme, diskusija ne bi ni otišla u krivom smjeru, ali oskudijevaš argumentima. ✌️
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#170 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Point. »

General War wrote: 06/07/2020 14:52
Point. wrote: 06/07/2020 13:17
General War wrote: 06/07/2020 13:05
Mozda je jedna od razloga:
Srba u BiH preko 30% (i konstitutivni)i Bosnjaci aminovali... a Bosnjaka u Srbiji sve ukupno? I jos nacionalna manjina...
Gledaj ga kako brani Srbiju. I kažeš bio si u Armiji. Bude li te ikad stid ovakvih prosrpskih stavova?

Srbi u Hrvatskoj su bili nacionalna manjina pa su balvanima furali separatizam. Da su prihvatili mirovni sporazum imali bi neki vid autonomije. Kako to da Srbi vazda traže autonomiju, posebnost bed obzira bili konstitutivni ili nacionalna manjina.
Halo bolan, ko brani Srbiju? Jesam li ja potpisao dejton? Jesam li ja isao u ABiH radi rjesavanja bosnjackog pitanja?? Jesam li ja sta slagao?
Nevjerovatno koji nivo primtivne malicioznosti :-)

Zaboli me ba za autonomiju...a i kad je trazis valjda ima neka posebnost...eto koja je to posebnost Bosnjaka u Srbiji?
Čuj ko brani Srbiju, čača moj eto ko. Odavno ti furaš tu anti bošnjačku mantru na forumu, odnosno prosrpsku. Dosta je to ljudi primjetilo. Čudno ponašanje za jednog bivšeg pripadnika Armije.

Šta je posebnost Vojvodine pa ima autonomiju? Govorim hipotetički šta je problem da i Sandžak dobije neki vid posebnosti? Ako može Vojvodina sa svojih 16 posto mađara i 2% hrvata biti posebna za autonomnost, zašto jedan Sandžak koji, sa 49% Bošnjaka, nije ni bio dio Srbije do 1912 godine ne može imati istu ili sličnu stvar?
Duka Dizel II
Posts: 1127
Joined: 01/04/2020 09:04

#171 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by Duka Dizel II »

Point. wrote: 06/07/2020 18:23
Šta je posebnost Vojvodine pa ima autonomiju? Govorim hipotetički šta je problem da i Sandžak dobije neki vid posebnosti? Ako može Vojvodina sa svojih 16 posto mađara i 2% hrvata biti posebna za autonomnost, zašto jedan Sandžak koji, sa 49% Bošnjaka, nije ni bio dio Srbije do 1912 godine ne može imati istu ili sličnu stvar?
Vojvodina je komunistička tekovina iz 1945 godine, pa je eto ostala kao neka autonomna oblast...mada ja kao neko ko živi u Vojvodini, nemam pojma u kom smislu smo autonomni.

S druge strane, Sandžak nema ni formalne granice, sem neke zamišljene iz turskog vakta.

Bošnjaci bi mogli dobiti neku autonomiju kroz povezivanje opština s bošnjačkom većinom.
Znači, Novi Pazar, Tutin i Sjenica. Kao Madjari što imaju u Vojvodini.
Nikakav problem.
Ja sam već napomenuo da Novi Pazar ima državni univerzitet, što je velika privilegija za jedan grad, koji nije ni u deset najvećih u Srbiji
To nema recimo jedna Subotica, koja ima 100 hiljada stanovnika i srednjoevropsku bogatu istoriju.

Ali ne, jebo univerzitet, dajte nam Sandžaka, vratite nam janjičare i slično...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#172 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

Kejn wrote: 06/07/2020 16:57 https://www.klix.ba/vijesti/bih/srbija- ... /200706137

Pade đeneral za krs' časni i slobodu zlatnu :lol: Nije uspeo da zaustavi bosanske Turke u njihovoj nameni da odu u Rašku
Vala mogo si i ti Fatmire :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#173 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

dumpa wrote: 06/07/2020 17:29
General War wrote: 05/07/2020 20:06
dumpa wrote: 05/07/2020 19:59
I ne samo da mu je to maksimum nego mu je i Klix krajnji domet djelovanja, s obzirom da je jedino ovdje dozvoljeno prisustvo takvih sitnih provokatora bez života. Svugdje drugo ih banuju čim ih vide sa karadžićevim ideologijama, samo im Klix daje prostora i na portalu i na forumu. Da li ih sažaljevaju, šta li, nije jasno. 😁
Nek si ti do'so da udahnes novi zivot na ovom forumu, vidi se da si mali od akcije...zamisli molim te, bosnajcki forum, bosnjacka zemlja...a vamo ti neki sa kako kazes karadJicevim ideologijama ruju...pa moze li tako? doklen?
Iskenjam ti se na "tvrđavu". I, poštujući preporuke @Bloo, tu se ova diskusija prekida. Da se držiš teme, diskusija ne bi ni otišla u krivom smjeru, ali oskudijevaš argumentima. ✌️
Ok, haj sad razguli..ne znas ni sta znaci diskusija
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#174 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by tataćusak »

Duka Dizel II wrote: 06/07/2020 19:05
Point. wrote: 06/07/2020 18:23
Šta je posebnost Vojvodine pa ima autonomiju? Govorim hipotetički šta je problem da i Sandžak dobije neki vid posebnosti? Ako može Vojvodina sa svojih 16 posto mađara i 2% hrvata biti posebna za autonomnost, zašto jedan Sandžak koji, sa 49% Bošnjaka, nije ni bio dio Srbije do 1912 godine ne može imati istu ili sličnu stvar?
Vojvodina je komunistička tekovina iz 1945 godine, pa je eto ostala kao neka autonomna oblast...mada ja kao neko ko živi u Vojvodini, nemam pojma u kom smislu smo autonomni.

S druge strane, Sandžak nema ni formalne granice, sem neke zamišljene iz turskog vakta.

Bošnjaci bi mogli dobiti neku autonomiju kroz povezivanje opština s bošnjačkom većinom.
Znači, Novi Pazar, Tutin i Sjenica. Kao Madjari što imaju u Vojvodini.
Nikakav problem.
Ja sam već napomenuo da Novi Pazar ima državni univerzitet, što je velika privilegija za jedan grad, koji nije ni u deset najvećih u Srbiji
To nema recimo jedna Subotica, koja ima 100 hiljada stanovnika i srednjoevropsku bogatu istoriju.

Ali ne, jebo univerzitet, dajte nam Sandžaka, vratite nam janjičare i slično...
Kakav ba univerzizet eno kobiljace pa sta to znaci
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#175 Re: Da li je doslo vrijeme da se uspostavi konacno autonomija Sandzaka?

Post by General War »

Point. wrote: 06/07/2020 18:23
General War wrote: 06/07/2020 14:52
Point. wrote: 06/07/2020 13:17
Gledaj ga kako brani Srbiju. I kažeš bio si u Armiji. Bude li te ikad stid ovakvih prosrpskih stavova?

Srbi u Hrvatskoj su bili nacionalna manjina pa su balvanima furali separatizam. Da su prihvatili mirovni sporazum imali bi neki vid autonomije. Kako to da Srbi vazda traže autonomiju, posebnost bed obzira bili konstitutivni ili nacionalna manjina.
Halo bolan, ko brani Srbiju? Jesam li ja potpisao dejton? Jesam li ja isao u ABiH radi rjesavanja bosnjackog pitanja?? Jesam li ja sta slagao?
Nevjerovatno koji nivo primtivne malicioznosti :-)

Zaboli me ba za autonomiju...a i kad je trazis valjda ima neka posebnost...eto koja je to posebnost Bosnjaka u Srbiji?
Čuj ko brani Srbiju, čača moj eto ko. Odavno ti furaš tu anti bošnjačku mantru na forumu, odnosno prosrpsku. Dosta je to ljudi primjetilo. Čudno ponašanje za jednog bivšeg pripadnika Armije.

Šta je posebnost Vojvodine pa ima autonomiju? Govorim hipotetički šta je problem da i Sandžak dobije neki vid posebnosti? Ako može Vojvodina sa svojih 16 posto mađara i 2% hrvata biti posebna za autonomnost, zašto jedan Sandžak koji, sa 49% Bošnjaka, nije ni bio dio Srbije do 1912 godine ne može imati istu ili sličnu stvar?
Hajde bogati, a bas te bili puni ideja u ime bosnjaka na forumu ali eto ja se isprijecio..inace sve bi bilo med i mlijeko....Haj ti Bosnjak prvo dodji vamo u bosnu sa tim ljudima sto su primjetili pa cemo onda pricati.
Zabili me za vojvodinu kao i za sandjak..ali eto pitaj Tita kad ga vidis zasto...ja koliko se sjecam nije ni bilo tada Bosnjaka kad je vojvodina bila autonomija...mozda zato...tko ce ga tznat...eto ti i takvi sto su primjetili da sam ja antibosnjak siguran sam da imate objasnjenje, predpostavljam da sam ja uzrok a ne sto pokusavate proturiti lafinu.
Locked