Da li je covjek bio na mjesecu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
ja71
Posts: 5388
Joined: 31/03/2006 14:45

#551 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by ja71 »

insomnia78 wrote:Ali kakva glupost sa ovim biljkama. Cuj pamuk, cuj za putovanje na mars :lol:
Doduse vidis kaki su minusi, mogu se plesti dzenperi i priglavke
Kako se na francuskom kaže džeNper
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#552 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by insomnia78 »

Le dzenper
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#553 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by REMB »

Zvanicno se vec zna da su amerikanci nekolko puta pokusali frizirati odlazak na mjesec snimajuci sve u nekom studiju a u sta je bio umijesan predsjednik SAD....jasno je da niko nikad nije bio na mjesecu.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#554 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by Maxxtro »

REMB wrote:Zvanicno se vec zna da su amerikanci nekolko puta pokusali frizirati odlazak na mjesec snimajuci sve u nekom studiju a u sta je bio umijesan predsjednik SAD....jasno je da niko nikad nije bio na mjesecu.
Iz svega ovoga je jedino jasno da ti ne znas znacenje rijeci "zvanicno".
REMB
Posts: 66
Joined: 25/01/2016 22:43

#555 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by REMB »

Maxxtro wrote:
REMB wrote:Zvanicno se vec zna da su amerikanci nekolko puta pokusali frizirati odlazak na mjesec snimajuci sve u nekom studiju a u sta je bio umijesan predsjednik SAD....jasno je da niko nikad nije bio na mjesecu.
Iz svega ovoga je jedino jasno da ti ne znas znacenje rijeci "zvanicno".
Da, druze...zvanicno.
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#556 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by broj dva »

REMB wrote:
Maxxtro wrote:
REMB wrote:Zvanicno se vec zna da su amerikanci nekolko puta pokusali frizirati odlazak na mjesec snimajuci sve u nekom studiju a u sta je bio umijesan predsjednik SAD....jasno je da niko nikad nije bio na mjesecu.
Iz svega ovoga je jedino jasno da ti ne znas znacenje rijeci "zvanicno".
Da, druze...zvanicno.

Od strane koje vlade/ogranizacije/zvanicnika ? Ima li link za zvanicni dokument?
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#557 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by Maxxtro »

broj dva wrote: Od strane koje vlade/ogranizacije/zvanicnika ? Ima li link za zvanicni dokument?
...upita on, unaprijed znajuci odgovor na postavljeno pitanje :D
broj dva
Posts: 4456
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#558 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by broj dva »

Maxxtro wrote:
broj dva wrote: Od strane koje vlade/ogranizacije/zvanicnika ? Ima li link za zvanicni dokument?
...upita on, unaprijed znajuci odgovor na postavljeno pitanje :D
Ma na stranu šta ja znam, to nije zvanično. A đe pečat ??
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#559 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by Milenkov buraz »

REMB wrote:
Maxxtro wrote:
REMB wrote:Zvanicno se vec zna da su amerikanci nekolko puta pokusali frizirati odlazak na mjesec snimajuci sve u nekom studiju a u sta je bio umijesan predsjednik SAD....jasno je da niko nikad nije bio na mjesecu.
Iz svega ovoga je jedino jasno da ti ne znas znacenje rijeci "zvanicno".
Da, druze...zvanicno.
Isitna, ZVANIČNO zemlja leži na dvije kornjače a kornjače na slonu.
Bigguss_D
Posts: 14
Joined: 16/12/2018 22:06

#561 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by Bigguss_D »

ima tu naravno i onih drugih po meni manjih upitnika tipa mahanja zastave u vakumu, odsjaja astronautskih kaciga, razlicitih smjerova sjena na istoj slici, nepostojanja zvijezda na nebu...mada i to su legitimna pitanja na koja ne znam da li je neko odgovorio, ne zamjerite nisam previse googlo prije postavljanja ove teme.
To se sve može objasnit, ak je netko to lažiro sigurno nije bio toliko glup da nezna te cake, iako ne znači ak se sve objasni.... ajd ti meni objasni, Mjesec putuje brzinom od 80km/min, putovat 5 dana do njega i stic u minutu, za razliku od naših vlakova koji nemogu pogodit 80km u 10 minuta. A ovi Izraelci putuju na Mjesec 7 tjedana, (6 tjedana putuju i 1 tjedan se odmaraju) i onda se skrše na površinu mjeseca.
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#562 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by zilog »

Bigguss_D wrote:
ima tu naravno i onih drugih po meni manjih upitnika tipa mahanja zastave u vakumu, odsjaja astronautskih kaciga, razlicitih smjerova sjena na istoj slici, nepostojanja zvijezda na nebu...mada i to su legitimna pitanja na koja ne znam da li je neko odgovorio, ne zamjerite nisam previse googlo prije postavljanja ove teme.
To se sve može objasnit, ak je netko to lažiro sigurno nije bio toliko glup da nezna te cake, iako ne znači ak se sve objasni.... ajd ti meni objasni, Mjesec putuje brzinom od 80km/min, putovat 5 dana do njega i stic u minutu, za razliku od naših vlakova koji nemogu pogodit 80km u 10 minuta. A ovi Izraelci putuju na Mjesec 7 tjedana, (6 tjedana putuju i 1 tjedan se odmaraju) i onda se skrše na površinu mjeseca.
Kako su vam dobri ti vlakovi, grijese samo 10 minuta. Nasi vozovi ako potrefe datum - dobro su. :D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3555
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#563 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by RtrnOfSalisbury »

... a tek sta rijet za dvostruki fejk kod apola 13, dje hin je nesto nacerlo da izfejkuju fejk fejka. kobiva puko rezervar i nestalo benzina, jes kako da ne :lol:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#564 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by tuzlak1212 »

Image

:lol:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#565 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by славянин »

Image
zilog
Posts: 7460
Joined: 06/03/2009 11:19

#566 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by zilog »

tuzlak1212 wrote:Image

:lol:
Dakle, slazes se da su Ameri bili na mjesecu? :lol:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#567 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by tuzlak1212 »

zilog wrote:
tuzlak1212 wrote:Image

:lol:
Dakle, slazes se da su Ameri bili na mjesecu? :lol:
Ja to nikad nisam rekao... Al ne smeta mi ta konstatacija, jest da mi mi liči na fantastiku al svejedno mi je jesul bili :skoljka: :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#568 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by dustaban »

Znaci neko od 50 000 uposlenih u NASI je izlanuo...
ratomir
Posts: 176
Joined: 23/07/2013 14:31

#569 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by ratomir »

pa jeste ,bio je njegovo ime je Neil Amstrong.


--Nil Armstrong (5. avgust 1930. - 25. avgust 2012.), astronaut iz SAD, prvi čovek koji je stupio na Mesečevo tle. Najpre je postao mornarički pilot (1949) i u Korejskom ratu (1950-1953) izvršio je 78 borbenih letova. Potom je završio vazduhoplovno-tehničku akademiju (1955), posle je raspodeđen u Centar za istraživanje "Libajs" pri NASA. Septembra 1962. postao je astronaut. Prilikom leta sa vasionskim brodom "Džemini 8" izvršio je 16. marta 1966. prvi uspešno pristrajanje na drugu vasionsku letelicu u letu i spajanje s njom. Kao astronaut vazduhoplovnog broda "Apolo II" izvršio je uspešno let na Mesec i stupio na njegovo tle 20. jula 1969, u 10 sati i 56 minuta po istočnoameričkom vremenu. Prilikom posete Jugoslaviji sa članovima ekspidicije (Majkl Kolinsom i Edvin Oldrinom), oktobra 1969, odlikovan je Ordenom jugoslovenske zvezde sa lentom.--

wikipedia
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#570 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by tranquil »

Čuj, čovjek na Mjesecu.

Barem sto puta sam gledao u Mjesec, i nikada nisam vidio čovjeka na njemu. Dakle situacija je jasna.

Takođe, kada sam prelazio ekvator avionom, gledao sam kroz prozor i nije bilo nikakve linije. Prema tome i ekvator je laž.

Idemo dalje sa otkrivanjem istine :babinsin:
saimidin
Posts: 2749
Joined: 20/05/2011 17:53

#571 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by saimidin »

saimidin wrote:Koji covjek?

:?
Khm

Koji covjek?

:roll:
User avatar
Sanjarko
Posts: 22924
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#572 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by Sanjarko »

Ja cuo da je se ta tehnologija izgubila. Sad kad bi morali tako isto sve, da bi sve ispocetka morali praviti.

Ne znam koliko ima istine u tome i je li istinito. Samo kazem da sam procitao nesto negdje o tome.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#573 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by cyprus »

tranquil wrote:Čuj, čovjek na Mjesecu.

Barem sto puta sam gledao u Mjesec, i nikada nisam vidio čovjeka na njemu. Dakle situacija je jasna.

Takođe, kada sam prelazio ekvator avionom, gledao sam kroz prozor i nije bilo nikakve linije. Prema tome i ekvator je laž.

Idemo dalje sa otkrivanjem istine :babinsin:
Apsolutno :thumbup: Nego, neće ljudi da razmišljaju svojom glavom i vjeruju svojim očima... Kad ti CNN ispere mozak, tako ti je :oops:
focko
Posts: 286
Joined: 15/11/2018 10:07

#574 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by focko »

mjesec je projekcija kroz nebeski svod i kao takav ne postoji u našem univerzumu.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#575 Re: Da li je covjek bio na mjesecu?

Post by drndalo »

focko wrote:mjesec je projekcija kroz nebeski svod i kao takav ne postoji u našem univerzumu.
Ako je to projekcija na svodu s gornje strane ploce, sta je s doRnje strane?

Sta se projektuje, i cime? Figura, obrisi cega? Neko kupio projektor od 78.000.000.000 incha?
Post Reply