Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post Reply

Ima li sličnosti u vladavini Nikolaja i Elene Čaušesku i Bakira i Sebije-Seke Izetbegović?

Da-
101
78%
Ne-
29
22%
 
Total votes: 130

User avatar
drunken tiger
Posts: 1428
Joined: 27/04/2008 21:24

#51 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by drunken tiger »

howdy wrote:
Opetja033 wrote:Bagra Crvena svjesna da nece doci na vlast putem izbora narednih barem 15 godina pa sada trazi ulice, revolucije, krv.
Evo vam kurac. Demokratska smo zemlja. Kod nas se na vlast dolazi putem glasackih kutija.
Ako vam se taj sistem ne svidja kupite lijepo kartu u jednom pravcu za Kubu, Kinu, Sj. Koreju i tamo zivite sa svojim istomisljenicima. Ovdje ce te samo cir od muke zaraditi.




adnane, jes to ti? :D :lol: :lol:
Je li ovo neka zajebancija s ovim Adnanom ili je lik ozbiljan?
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#52 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by MuaDib »

drunken tiger wrote:
howdy wrote:
Opetja033 wrote:Bagra Crvena svjesna da nece doci na vlast putem izbora narednih barem 15 godina pa sada trazi ulice, revolucije, krv.
Evo vam kurac. Demokratska smo zemlja. Kod nas se na vlast dolazi putem glasackih kutija.
Ako vam se taj sistem ne svidja kupite lijepo kartu u jednom pravcu za Kubu, Kinu, Sj. Koreju i tamo zivite sa svojim istomisljenicima. Ovdje ce te samo cir od muke zaraditi.




adnane, jes to ti? :D :lol: :lol:
Je li ovo neka zajebancija s ovim Adnanom ili je lik ozbiljan?
Mene više brine ljevica, koja ni na ovakve bolide nema odgovor...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#53 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Banksy »

Ima ljevica odgvor, ima ...
Crvene_brigade wrote:
Sa ovakvim bezočnim kršenjem zakona, procedura i nepoitizmom bračnog para Izetbegović svugdje se u normalnim i pravno uređenim zemljama odlazi u (dugotrajni) zatvor.

"Znam da nije po zakonu, al' nama se žuri".

Jasenko Selimović, šef Kluba SDP-a u Parlamentu FBiH
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#54 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by gospodja profiterka »

Banksy wrote:Ima ljevica odgvor, ima ...
Crvene_brigade wrote:
Sa ovakvim bezočnim kršenjem zakona, procedura i nepoitizmom bračnog para Izetbegović svugdje se u normalnim i pravno uređenim zemljama odlazi u (dugotrajni) zatvor.

"Znam da nije po zakonu, al' nama se žuri".

Jasenko Selimović, šef Kluba SDP-a u Parlamentu FBiH
Javnost u BiH bila je zgranuta kada je prije pet godina tadašnji premijer Vlade Federacije BiH Nermin Nikšić svog brata Mirsada imenovao za direktora u JP Autoceste. Prethodno je vlast SDP-a promijenila statut ovog javnog preduzeća kako bi Nerminov brat Mirsad ispunio i formalne uvjete za imenovanje na odgovornu dužnost, koje po ranijem statutu nije ispunjavao.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#55 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Banksy »

Mislim, kad već spominje ''kršenje zakona i procedura''.
Oni su krivi, za sve, potrošili su i nas i ideju i sve buduće proteste i vjeru da su promjene moguće, njima sve ovo ide na račun, nikome drugom ...
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#56 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by gospodja profiterka »

Banksy wrote:Mislim, kad već spominje ''kršenje zakona i procedura''.
Oni su krivi, za sve, potrošili su i nas i ideju i sve buduće proteste i vjeru da su promjene moguće, njima sve ovo ide na račun, nikome drugom ...
Krivi, krivi, jašta. Kad se nazirala neka promjena, neki zamah, oni su se na to pokenjali, oni, njihovi poslušnici, mediji, biografi, jarani, kume i komšinice.
Nema sad ništa, gotovoooo.
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#57 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by pici »

Nek nam poživi u veselju u raHatluka feMilija izetbegoviĆa...sretna im krsna slava i dan republike šHumske

Image
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#58 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by gospodja profiterka »

pici wrote:Nek nam poživi u veselju u raHatluka feMilija izetbegoviĆa...sretna im krsna slava i dan republike šHumske

Image
Ojsa!!! :lol:
(ove smaje razvaljuju, spomenik treba dići autoru)
User avatar
pici
Posts: 43586
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by pici »

Image

da ne propada ovo zdanje 500 godina staro pa da stegnemo kajšHe i dadnemo u sedam braĆe da se feMiliji izetbegoviĆa ovo renovira i da kao zaHvalnost na svemu što su dali i postigli zanaske :bih:
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#60 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Zeljocity »

and wrote:
Zeljocity wrote:Ujedinjavanje bolnica se manje vise svuda po svijetu radi, sta misli bosnjo da se moze po ex-Yu sistemu radit??? E pa bosnjo moj ne moze. Doticna koju prozovate i pljujete je to zasluzila cime? Svojim prezimenom? Pa to je smijesno. Najbolji sud mogu donijeti rezultati njenog rada a koliko sam uspio procitati oni koji su radili u ustanovama gdje je ona sefica bila je hvale, barem dobar dio njih. Smanjila je dugove, troskove, osoblje se bolje ponasa tako da ne vjerujem da je tu gdje jeste samo radi svog prezimena.

Ako imate dokaze ljudi iznesite ih jer mi je muka fakat da citam samo žalopojke a nigdje konkretnih dokaza.
a kakve dokaze?

svugdje u svijetu ,pa i kod nas postoje procedure i zakonski okviri kako se to radi.
da li su kod nas ispoštovane te zakonske procedure?

Pa sta je uradjno mimo zakona?? To mene interesuje.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#61 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Zeljocity »

Crvene_brigade wrote:
Arteta wrote:
Zeljocity wrote:Ujedinjavanje bolnica se manje vise svuda po svijetu radi, sta misli bosnjo da se moze po ex-Yu sistemu radit??? E pa bosnjo moj ne moze. Doticna koju prozovate i pljujete je to zasluzila cime? Svojim prezimenom? Pa to je smijesno. Najbolji sud mogu donijeti rezultati njenog rada a koliko sam uspio procitati oni koji su radili u ustanovama gdje je ona sefica bila je hvale, barem dobar dio njih. Smanjila je dugove, troskove, osoblje se bolje ponasa tako da ne vjerujem da je tu gdje jeste samo radi svog prezimena.

Ako imate dokaze ljudi iznesite ih jer mi je muka fakat da citam samo žalopojke a nigdje konkretnih dokaza.
Nemoj se nervirati zbog budala, pusti ih i slobodno zaokruzuj.

Samo SDA, na svim nivoima!
Samo se igrajte sa strpljenjem opljačkanog i poniženog naroda.

Siguran sam da će ovaj put morati pući.

Previše je lopovluka, korupcije, nepotizma, bahatosti i bezobrazluka u režiji zloglasnog bračnog para Izetbegović-Čaušesku.
Daj bolan sve vise i vise mi licis na nekog huskaca ovdje. Ja fino pitam sta je uradjeno mimo zakona pa da prodiskutujemo kao ljudi.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#62 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by and »

Zeljocity wrote:
and wrote:
Zeljocity wrote:Ujedinjavanje bolnica se manje vise svuda po svijetu radi, sta misli bosnjo da se moze po ex-Yu sistemu radit??? E pa bosnjo moj ne moze. Doticna koju prozovate i pljujete je to zasluzila cime? Svojim prezimenom? Pa to je smijesno. Najbolji sud mogu donijeti rezultati njenog rada a koliko sam uspio procitati oni koji su radili u ustanovama gdje je ona sefica bila je hvale, barem dobar dio njih. Smanjila je dugove, troskove, osoblje se bolje ponasa tako da ne vjerujem da je tu gdje jeste samo radi svog prezimena.

Ako imate dokaze ljudi iznesite ih jer mi je muka fakat da citam samo žalopojke a nigdje konkretnih dokaza.
a kakve dokaze?

svugdje u svijetu ,pa i kod nas postoje procedure i zakonski okviri kako se to radi.
da li su kod nas ispoštovane te zakonske procedure?

Pa sta je uradjno mimo zakona?? To mene interesuje.
zatvaranje bolnice i prebacivanje kadra,formiranje te komisije(u kojoj postoji polna diskriminacija,nema ni jedan muškarac),a ne znam da li je po zakonu i taj izbor za direktora samo sa jednim kandidatom...
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#63 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Crvene_brigade »

Banksy wrote:Mislim, kad već spominje ''kršenje zakona i procedura''.
Oni su krivi, za sve, potrošili su i nas i ideju i sve buduće proteste i vjeru da su promjene moguće, njima sve ovo ide na račun, nikome drugom ...
Ovo je klasična i otrcana relativizacija koja ide u korist bahatim otimačima bolnice oličenim u zloglasnom bračnom paru Izetbegović.
Last edited by Crvene_brigade on 10/01/2016 17:53, edited 1 time in total.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#64 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Zeljocity »

@AND

Pa sta je uradjno mimo zakona?? To mene interesuje.[/quote]

zatvaranje bolnice i prebacivanje kadra,formiranje te komisije(u kojoj postoji polna diskriminacija,nema ni jedan muškarac),a ne znam da li je po zakonu i taj izbor za direktora samo sa jednim kandidatom...[/quote]

---------------------------------------------------------------------------------------

Vidi ocigledno imamo razlicito misljenje o ovome ali evo npr. kazes POLNA DISKRIMINACIJA, NEMA NI JEDAN MUSKARAC meni to ne igra ulogu jer hocu da vjerujem da ljudi na odgovornim pozicijama se nalaze tu zbog svog znanja, iskustva itd.. a ne da li je musko ili zensko.

Sto se tice IZBOR DIREKTORA SAMO SA JEDNIM KANDIDATOM iskreno da ti kazem ne znam ali vjerujem da je po zakonu jer cisto sumnjam da bi bilo ko rizikovao da napravi ovakvu glupost jer se znalo unaprijed da ce se oko ovoga dici buka, prasina itd..

Sto se tice ZATVARANJA BOLNICE I PRBACIVANJA KADRA mogu ti sa 100% sigurnoscu reci da to nije protiv zakona jer se gleda efektivizacija i usteda, znaci sto vise usluge za sto manje para i to se radi svuda po svijetu pogotovo po EU i ostalim razvijenim zemljama. Znam iz pouzdanih izvora za slucaj u juznoj Svedskoj gdje su 2 velike bolnice ujedinili u jednu i to bolnice nisu cak ni u istim gradovima. Prebacili kadar iz jedne u drugu radi ustede novca i u jednoj je specijlizacija za to i to u drugoj za to i to i itd..
User avatar
nemampojma0
Posts: 1913
Joined: 27/11/2013 19:57
Location: Bosna ponosna

#65 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by nemampojma0 »

Nije pitanje da li su njih dvoje krenuli stopama Nikolaja i Elene, vec jesmo li mi spremni krenuti stopama rumuskog naroda?
I da odmah odgovorim - nismo!
Mi nismo sposobni da se sluzimo olovkom na izborima, a da pokrenemo neku veliku promjenu...ma hajde. Suti i trpi, u tome smo svjetski prvaci i treba sacuvati tu titulu. Na dusu nam, jer casti nemamo.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#66 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Crvene_brigade »

Neki su na ljepšem mjestu, neki su nas napustili, neki su penzioneri, a neki su još i danas, u Općoj bolnici "Prim.dr. Abulah Nakaš", nijemi i bez odgovora na činjenicu da BOLNICU koja im je sve omogućila i dala, sada neki skorojevići koji su agresiju na Bosnu i Hercegovinu proveli u "izbjeglištvu" i bogatstvu susjedne Hrvatske i "bratske" Turske uništavaju i pretvaraju u neke druge servise, napisao je dr. Bakir Nakaš na svom Facebook profilu komentirajući posljednja dešavanja sa bolnicom koja nosi ime po njegovom bratu, piše bh. novinska agencija Patria.

- Aferim, ostanite vjerni sebi i svom stavu..Ima nekih koji se ne boje i koji se javno suprotstavljaju uništavanju onoga što je bilo i ostali naša svetinja. Njima HVALA u ime svih onih kojima je ova bolnica pomogla u proteklih 150 godina rada, a posebno onih godina u periodu od 1992. do 2013. godine - napisao je doktor Nakaš.

Pobjegulje, lopovi i skorojevići uništavaju sve čega se domognu.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#67 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Crvene_brigade »

GeeTnT wrote:
Crvene_brigade wrote:
Sa ovakvim bezočnim kršenjem zakona, procedura i nepoitizmom bračnog para Izetbegović svugdje se u normalnim i pravno uređenim zemljama odlazi u (dugotrajni) zatvor.
Zajebi ba pricu o krsenju zakona, jer nema nikakvog osnova za takvu osudu.. ako, ima bujrum dostavi materijal na sud i pokreni prijavu. Mani se tog usporedjivanja sa diktatorom jer niti smo mi Rumuni, niti imamo sta zajednicko. Osim toga, i danas u Rumuniji imas mnogo onih koji smatraju da Nikolaj i Elena nisu trebali biti ubijeni nego skinuti demokratskim sredstvima...i danas dan njihove grobove obilaze i oplakuju mnogi, a sam cin pogubljenja smatraju nacionalnom sramotom..

Drugo.. U ovoj drzavi postoji opozicija koja treba da se ocituje u vezi Izetbegovicevog rada i rada njegove zene te narodu predstavi sliku o losem stanju, a ne da se sva kritika svodi na podizanje kobajagi tenzija nadrkane omladine...ko ste ba vi? Koga bi eto vi da uporedjujete sa Nikolajom, a garant niste ni vidjeli niti jedan grad Rumunije, a za vrijeme Nikolaja vjerovatno niste bili ni u "planu" da se rodite..

Evo malo prije lik pokreno temu u fazonu "sta je misevi"...to ko fol on je faca, ima adrenalina, ali fali mu "desavanja"...cisto radi praznjenja.

...idi begaj...
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#68 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Crvene_brigade »

Crvene_brigade wrote:
GeeTnT wrote:
Crvene_brigade wrote:
Sa ovakvim bezočnim kršenjem zakona, procedura i nepoitizmom bračnog para Izetbegović svugdje se u normalnim i pravno uređenim zemljama odlazi u (dugotrajni) zatvor.
Zajebi ba pricu o krsenju zakona, jer nema nikakvog osnova za takvu osudu.. ako, ima bujrum dostavi materijal na sud i pokreni prijavu. Mani se tog usporedjivanja sa diktatorom jer niti smo mi Rumuni, niti imamo sta zajednicko. Osim toga, i danas u Rumuniji imas mnogo onih koji smatraju da Nikolaj i Elena nisu trebali biti ubijeni nego skinuti demokratskim sredstvima...i danas dan njihove grobove obilaze i oplakuju mnogi, a sam cin pogubljenja smatraju nacionalnom sramotom..

Drugo.. U ovoj drzavi postoji opozicija koja treba da se ocituje u vezi Izetbegovicevog rada i rada njegove zene te narodu predstavi sliku o losem stanju, a ne da se sva kritika svodi na podizanje kobajagi tenzija nadrkane omladine...ko ste ba vi? Koga bi eto vi da uporedjujete sa Nikolajom, a garant niste ni vidjeli niti jedan grad Rumunije, a za vrijeme Nikolaja vjerovatno niste bili ni u "planu" da se rodite..

Evo malo prije lik pokreno temu u fazonu "sta je misevi"...to ko fol on je faca, ima adrenalina, ali fali mu "desavanja"...cisto radi praznjenja.

...idi begaj...
Dr. Dragan Stevanović: Neformalna politička moć Sebije Izetbegović jača od zakona!

I mnoge druge ugledne ličnosti su ukazale na političku samovolju, bahatost i neviđenu aroganciju bošnjačke Elene-Sebije Izetbegović.
Last edited by Crvene_brigade on 10/01/2016 18:08, edited 1 time in total.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#69 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by and »

Zeljocity wrote:@AND

Pa sta je uradjno mimo zakona?? To mene interesuje.
zatvaranje bolnice i prebacivanje kadra,formiranje te komisije(u kojoj postoji polna diskriminacija,nema ni jedan muškarac),a ne znam da li je po zakonu i taj izbor za direktora samo sa jednim kandidatom...[/quote]

---------------------------------------------------------------------------------------

Vidi ocigledno imamo razlicito misljenje o ovome ali evo npr. kazes POLNA DISKRIMINACIJA, NEMA NI JEDAN MUSKARAC meni to ne igra ulogu jer hocu da vjerujem da ljudi na odgovornim pozicijama se nalaze tu zbog svog znanja, iskustva itd.. a ne da li je musko ili zensko.

Sto se tice IZBOR DIREKTORA SAMO SA JEDNIM KANDIDATOM iskreno da ti kazem ne znam ali vjerujem da je po zakonu jer cisto sumnjam da bi bilo ko rizikovao da napravi ovakvu glupost jer se znalo unaprijed da ce se oko ovoga dici buka, prasina itd..

Sto se tice ZATVARANJA BOLNICE I PRBACIVANJA KADRA mogu ti sa 100% sigurnoscu reci da to nije protiv zakona jer se gleda efektivizacija i usteda, znaci sto vise usluge za sto manje para i to se radi svuda po svijetu pogotovo po EU i ostalim razvijenim zemljama. Znam iz pouzdanih izvora za slucaj u juznoj Svedskoj gdje su 2 velike bolnice ujedinili u jednu i to bolnice nisu cak ni u istim gradovima. Prebacili kadar iz jedne u drugu radi ustede novca i u jednoj je specijlizacija za to i to u drugoj za to i to i itd..[/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
za polnu diskriminaciju piše u svakom zakonu.
ti se baš praviš budala ili?
čuj nije protiv zakona,gleda se ušteda??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
ima procedura kako se to radi po zakonu u normalnim državama,a ima i pjongjang opcija.
da li je ta procedura ispoštovana?????????????po zakonu
nema misli ko misli?ko je neko da misli?????
boli me k.... šta neko misli.to može misliti kad kuhinju bira ili šerpe.
ovdje ima elaborat i zvanična procedura.


pojasni na osnovu koje odluke je počelo zatvaranje i premještanje bolnice.
Novak20
Posts: 13969
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#70 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Novak20 »

Zeljocity wrote:@AND

Pa sta je uradjno mimo zakona?? To mene interesuje.
zatvaranje bolnice i prebacivanje kadra,formiranje te komisije(u kojoj postoji polna diskriminacija,nema ni jedan muškarac),a ne znam da li je po zakonu i taj izbor za direktora samo sa jednim kandidatom...[/quote]

---------------------------------------------------------------------------------------

Sto se tice ZATVARANJA BOLNICE I PRBACIVANJA KADRA mogu ti sa 100% sigurnoscu reci da to nije protiv zakona jer se gleda efektivizacija i usteda, znaci sto vise usluge za sto manje para i to se radi svuda po svijetu pogotovo po EU i ostalim razvijenim zemljama. Znam iz pouzdanih izvora za slucaj u juznoj Svedskoj gdje su 2 velike bolnice ujedinili u jednu i to bolnice nisu cak ni u istim gradovima. Prebacili kadar iz jedne u drugu radi ustede novca i u jednoj je specijlizacija za to i to u drugoj za to i to i itd..[/quote]


Ako je u pitanju zatvaranje bolnice sa 600 bolesničkih kreveta onda se ni u snu ne treba porediti sa Svedskom koja ima višak kreveta a manjak pacijenata. Kod nas narod traži veze i dodatno plaća da sebi omogući liječenje u pretrpanim sobama sa 6 - 10 kreveta.
Last edited by Novak20 on 10/01/2016 18:48, edited 1 time in total.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#71 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Crvene_brigade »

Edin Zubčević: Operacija Laufer i druge priče

Da je neko ili nešto ugrozilo opstanak bolnice u periodu '92-'95, da je došlo da zatvori bolnicu, odvede osoblje i odnese opremu, izginuli bi mnogi braneći je, a danas nijemo gledamo, kao mutavi


Kada padne bolnica pao je grad. Nijedan grad nije preživio pad gradske bolnice. Kao što, mimo rata, niko nigdje nikad ne zatvara bolnice, naročito ne ako su najbolje, a pogotovo ne ako imaju simboličku vrijednost za građane. Naša je bolnica preživjela sve, na ponos građana; u Bolnici su nekada radili Heroji u bijelom. Danas su ostali samo ljudi u bijelom, već sutra više neće biti ni ljudi u bijelom. Bolnica je preživjela svjetske ratove, okupaciju, opsadu, granatiranje i rad praktično na liniji fronta. Sve je preživjela, ali neće preživjeti SDA.

Ne zanima me ko je direktor Kliničkog centra na Koševu! Prošli direktor je, naprimjer, zapravo bivši ministar zdravstva koji je sam sebe imenovao na poziciju direktora. SDP "stručnjak" čija je stručnost završila u vicu još prije rata. Pa, šta? Ništa.

Ne zanima me šta slavi Dodik danas - šta god da slavi treba to činiti 21. novembra. Ne zanima me Dodik jer on ne zatvara Bolnicu. Dodik slavi. Bolnicu zatvara SDA, nepreciznije, moćni Bošnjaci, da oslobode zgradu za svoje potrebe i ambicije. To je operacija Laufer. Dugo pripremana složena operacija otimanja kompleksa Opće bolnice, promjena namjene iste, i usputni preustroj moći i odnosa snaga u segmentu zdravstva u carstvu Bošnjaka.

Da li će uspjeti suludo drzak plan gašenja jedne od potrebnih i rijetkih ustanova koje uopšte funkcioniraju u našem društvu, ne ostaje da se vidi - to je gotova stvar. Sve je "završeno" prije nego je i "počelo", iza leđa, serijom praznika, uspavane javnosti. Da li će i ovo proći kao i sve ostalo? Ostaje da se uskoro vidi.

Svaki put kada političari pobijede - postaju jači, svaki put kada političari pobijede - građani postaju slabiji. Nesrazmjer snaga je sve veći i uskoro više možda nećemo moći učiniti ništa da pomognemo sami sebi. Iako možda mislimo da ionako već odavno možemo samo posmatrati, potpisivati jalove peticije, objavljivati statuse.

Da je neko ili nešto ugrozilo opstanak bolnice u periodu '92-'95, da je došlo da zatvori bolnicu, odvede osoblje i odnese opremu, izginuli bi mnogi braneći je, a danas nijemo gledamo, kao mutavi.

Posljednji pacijent koji će preminuti u slavnoj Bolnici je Sarajevo koje sam volio i izgleda uglavnom samo sanjao. Kad je moje Sarajevo postalo njihovo, lijepo sarajevsko lice moje mladosti postalo je ružna, groteskna, grimasa. Kao i lice društva u kojem živimo. Kada zatvore Bolnicu tada će biti izvjesno da u Sarajevu više nema nikoga da se bori za ono što je ispravno, protiv nepravde i loše uprave.

SDA je tihi i strpljivi ubica Bosne i Hercegovine. Mi, ostali, preostali, nekonstitutivni ili ne, izvan političkih halki i spirala, svi smo svjedoci. Svjedoci silovanja društva, zajednice kojoj i sami pripadamo. Shizofreno smo i svjedoci i žrtve, a i počinioci nečineći, jer puštamo druge da čine šta i kako hoće a mi ne činimo ništa.

Teško je shvatiti zašto je tako teško nekome shvatiti zašto je važna Opća bolnica. Teško je prihvatiti da moćnim Bošnjacima ništa nije sveto. Čak ni vlastita nedavna i davna istorija. Ni živi ni mrtvi. Ni bolesni. Ni oni koji će se tek razboljeti. Djecu moćnih Bošnjaka ionako neće liječiti bilo ko, već Neko. A djecu nemoćnih Bošnjaka neće liječiti niko. Ipak, nemoćni Bošnjaci vole moćne Bošnjake, više vole njihovu djecu nego svoju vlastitu. Moćni Bošnjaci možda ne jedu svinjetinu, ali zato jedu žive, mrtve i bolesne Bošnjake. Najveća je zabluda Bošnjaka da je SDA garant opstanka Bosne. Od kada SDA daje tu vrstu garancija, od tada ništa nije zagarantovano.

Čini se da se Bosna ipak neće probuditi iz kome, možda je vrijeme da isključimo aparate.
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#72 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by bjelave »

howdy wrote:




adnane, jes to ti? :D :lol: :lol:
Ovaj orangutan, da mi majmuni halale na komparaciji, pljuje i proziva Mirzi Delibasicu, 'on Mirza a sinu mu ime Danko'.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#73 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Banksy »

Crvene_brigade wrote:
Banksy wrote:Mislim, kad već spominje ''kršenje zakona i procedura''.
Oni su krivi, za sve, potrošili su i nas i ideju i sve buduće proteste i vjeru da su promjene moguće, njima sve ovo ide na račun, nikome drugom ...
Ovo je klasična i otrcana relativizacija koja ide u korist bahatim otimačima bolnice oličenim u zloglasnom bračnom paru Izetbegović.
Jedini koji su ovoj bandi išli u korist su isti takvi kleptomani banditi, SDP i DF, koji su najbolji dio bosanske populacije - njen građanski, napredni, inteligentni, nacijom neopterećeni dio - iskoristili za svoje najprljavije političke ciljeve brutalne pljačke i istog ovakvog bezakonja, i 2010. i 2014.

Vi, i samo vi ste odgovorni što Bosna, svjesna i vašim radom jasno uvjerena da ste ISTI, danas deprimirano šuti i više nikome ne vjeruje niti će vjerovati.
Da se boga ne bojim, proklinjala bih vas danas do neba, sve, bando pokvarena ...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#74 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by It_is_a_Leclerc »

Izvjestaj koji je na Nadzornom odboru OB podnio menadzment ove ustanove, pokazuje da su dugovi ustanove smanjeni za oko 2 miliona maraka te sad iznose nesto malo manje od 1 milion km.

SDP-ovi "levicari" na aparatima - a i njih ce uskoro premjestiti na KCUS.
User avatar
Crvene_brigade
Posts: 1592
Joined: 19/10/2014 21:31

#75 Re: Da li je bračni par Izetbegović krenuo političkim stopama Nikolaja i Elene Čaušesku?

Post by Crvene_brigade »

It_is_a_Leclerc wrote:Izvjestaj koji je na Nadzornom odboru OB podnio menadzment ove ustanove, pokazuje da su dugovi ustanove smanjeni za oko 2 miliona maraka te sad iznose nesto malo manje od 1 milion km.

SDP-ovi "levicari" na aparatima - a i njih ce uskoro premjestiti na KCUS.
Građanke i građani Sarajeva su odlučno rekli NE! Brutalnom kršenju zakona, neviđenom nepotizmu i banditizmu u režiji ratno-profiterskih skorojevića iz privatne stranke Bakira i Sebije Izetbegović-Čaušesku.

U anketi FACE TV u subotnjem izdanju Centralnog dnevnika sa Senadom Hadžifejzovićem postavljeno je pitanje: Da li ste za spajanje Opće bolnice i Kliničkog centra?, piše bh. novinska agencija Patria.

Za odgovor DA glasalo je 4%, a za odgovor NE 96% građana.

Protiv spajanja ove dvije bolnice je i više od 6.900 potpisnika online peticije koji u brojnim komentarima izražavaju ogorčenost i nezadovoljstvo što se ta ideja već počela sprovoditi u djelo iako za to ne postoje formalno-pravni uslovi niti su osnivači u ovom slučaju Skupština KS i Vlada FBiH i Parlament FBiH donijeli bilo kakvu odluku. No, samovolju bivše direktorice Opće bolnice Sebije Izetbegović, a sadašnje direktorice UKCS-a koja je izabrana dok je još bila direktorica Opće bolnice niko ne želi, neće ili ne smije spriječiti.

- Sramota... Kako pojedinci sebi daju za pravo da uništavaju državnu imovinu.

- Nisam iz Sarajeva, ali vidim koliko ova bolnica znači građanima Sarajeva. Mislim da je dvadeset godina nečije samovolje i previše.

- Krajnje je vrijeme da se kaže STOP!!!

- Čovjek na ovakvu vijest ostaje bez komentara, umjesto da otvore još jednu bolnicu oni zatvaraju i ovu.
Last edited by Crvene_brigade on 10/01/2016 19:31, edited 1 time in total.
Post Reply