Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Locked
User avatar
daisy80
Posts: 50
Joined: 08/02/2011 12:05
Location: USA

#801 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by daisy80 »

pa šta misliš zašto RS (otkad je Dodik na vlasti) potroši milione na lobiranje? Ili on sam zna šta radi ili ima dobre savjetnike.

A jesi u pravu da ipak postoje neke granice preko kojih plaćeni lobisti ne idu, ali u slučaju BiH dovoljno je da se priča razvodni i već je cilj ostvaren.
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#803 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by PM72 »

Moje skromno mišljenje...glede teme...
Bili smo daleko od pobjede.Trebalo je izginuti još desetine hiljada ljudi da bi sve Srbe zgurali u Drinu,ako se to računa kao pobjeda.Također,svakom vojniku,rezervisti,četniku...koji je opalio metak ili granatu prema Sarajevu,Olovu ili Žepi,sprašio bih metak u čelo bez bismile. :lol: i ne žalim niti jednu jedinu srpsku žrtvu koja je pala u napadima na nesrbe...
Iskreno žalim svoje pobijene komšije Srbe koji su ubijeni na pravdi Boga,samo radi imena i prezimena,radi golfa ili štedne knjižice...od strane klošara i kompleksaša što su u ime ljiljana na jakni radili zločine u ime "odbrane" ....e i ta bi govna pobio bez milosti.Nisu to bile hiljade slučajeva nego desetine,u svakom slučaju,sramota me toga jer ih nisam mogao spasiti ili zaštititi.

Pobjeda...šta je pobjeda?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#804 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by Bobi »

Kakav moral, pun kurac rata svima bilo.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#805 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by high_volume »

PM72 wrote:Pobjeda...šta je pobjeda?
:thumbup: :thumbup: Tačno :(
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#806 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by decembar2017 »

Sarajmen wrote:Imali smo ljudski faktor, moral i na raspolaganju novac za nedostajuće oružje. Sasvim dovoljno za nastavak rata. Šta bi bilo-kad' bi bilo, to je već priča svojstvena ženama i generalima nakon bitke.
kakav ljudski faktor, moral i nedostajuce oruzje ???

1) Ljudski faktor a vecina vojnika koji su imali iskustvo i volju , a koji su ostali zivi do tada su bili i fizicki a i psihicki iscrpljeni.
2) I vojsci a i civilima je bilo svega preko glave, nikome se nije ratovalo ni jedan dan vise, svi su jedva cekali da se zaustavi, bilo kako. Ovo sto se danas pljuje iz udobnih i ugrijanih fotelja na Aliju jer je potpisao dejton je samo mlacenje prazne slame, 90 % ljudi je jedva docekalo da im granate prestanu letjeti iznad glava.
3) Mozes imati sve pare svijeta kada nam je jedini dotok oruzja isao preko ustasa i franje , koji su isli toliko da su blokirali cak i oruzje koje je Armija imala u Bosni a eto oni bi nam pustali da stigne izvana sta nam je nedostajalo :-) Koliko su samo zijanili svojih vojnika u onoj akciji preko Une i Save jer su se prepali da ce Armija da oslobodi Prijedor pa da preduhitre, koliko su samo mrcvarili svakog vojnika, granatu, metak koji je isao kao ispomoc u to podrucje i onda ocekvati da ce da puste da dolazi ono sto nam je nedostajalo ????

I jos na to "fina i postena" MZ koja je jedva cekala da porazimo cetnike i ustase, prvi medju njima Engleska i Francuska :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#807 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by seln »

Dvije godine, 10 -20 000 mrtvih i moguce sankcije protiv nas ako bi granate pocele padati na Banjaluku i Bijeljinu...
i sve to pod uslovom da se Srbija ne umijesa direktnom intervencijom.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#808 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by decembar2017 »

seln wrote:Dvije godine, 10 -20 000 mrtvih i moguce sankcije protiv nas ako bi granate pocele padati na Banjaluku i Bijeljinu...
i sve to pod uslovom da se Srbija ne umijesa direktnom intervencijom.

ma imao si vec sankcije, embargo je bio i sve sto je dolazilo do tada je bilo tacno dozirano , i od Amerikanaca a pogotovo od ustasa. Zato da se nastavilo bez podrske Amerikancima uopste nije bilo potrebno da uvode neke nove sankcije ili salju avione da nas bombarduju, bilo je dovoljno samo da namignu franji a da ovaj vrlo rado zatvori sve puteve i bez oruzja,goriva, hrane nikakve ostale sankcije im nisu potrebne.
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#809 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nepoznati988 »

PM72 wrote:
Pobjeda...šta je pobjeda?

pitanje ko iz alan forda.

"Pobjeda je uspjeh, povoljan ishod u ratu. Kasnije je pojam proširen i na druga područja, te pobjeda znači i osvajanje prvog mjesta na nekom natjecanju ili natječaju"
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#810 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by tempuser »

Sa 23 godine distance, nakon xy procitanog i pregledanog, misljenja sam da je ARBiH bila prilicno daleko i od kakve pobjede i da je u svom vrhuncu 1995. godine bila samo partneru HV-u u operacijama Oluja, Maestral i Juzni potez. Cak sta vise, vremenom sam postao ubjedjen da je mozda i do same Ouje Bihacki dzep bio vecoj opasnosti da padne nego da 5. korpus nesto osvoji.
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#811 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by PM72 »

nepoznati988 wrote:
PM72 wrote:
Pobjeda...šta je pobjeda?

pitanje ko iz alan forda.

"Pobjeda je uspjeh, povoljan ishod u ratu. Kasnije je pojam proširen i na druga područja, te pobjeda znači i osvajanje prvog mjesta na nekom natjecanju ili natječaju"
Pitanje na mjestu...šta je pobjeda?

U zemlji zvanoj Bosna i Hercegovina,samo nerješen ishod rata je moguć za njen dalji opstanak.Da bi pobjedili Bošnjaci i zastava s ljiljanima na komplet teritoriji trebalo je zgurati sve Srbe i Hrvate preko granice,jedne u Drinu drugu preko kamenjara u Hrvatsku.To nije bilo realno jer nam ne bi dopustile ni komšije ni međunarodna zajednica.Niti smo imali snage,znanja i opreme za tako nešto.
To što nam sad bacaju ublehe da nam je samo malo falilo da oslobodimo sve do Drine je šuplja priča.Bez vojne podrške HV i zapada,bez stotine zapadnih brodova u Pločama nakrcanih oružjem i financijske podrške arapa ...ratovali bi još deset godina da ih pomaknemo od Sarajeva bar par kilometara.Meni je dodijala uniforma i čizme i još da oslobađam Višegrad jal zauzimam Bileću nije mi padalo na pamet.Već mi je bio pun klinac svega,željan sam bio života,čokolade,auta,cura a ne automatskih pušaka i VBR-ova.

Mi bolan nismo u stanju formirati opštinsko vijeće a ne da nam neko da čitavu državu da s njom raspolažemo.Mi smo marva koja je navikla na šuplju,socijalu,humanitarnu,da nam drugi komanduju i taj se mentalitet nikad neće promjeniti.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#812 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by muha_sa »

PM72 wrote:
nepoznati988 wrote:
PM72 wrote:
Pobjeda...šta je pobjeda?

pitanje ko iz alan forda.

"Pobjeda je uspjeh, povoljan ishod u ratu. Kasnije je pojam proširen i na druga područja, te pobjeda znači i osvajanje prvog mjesta na nekom natjecanju ili natječaju"
Pitanje na mjestu...šta je pobjeda?

U zemlji zvanoj Bosna i Hercegovina,samo nerješen ishod rata je moguć za njen dalji opstanak.Da bi pobjedili Bošnjaci i zastava s ljiljanima na komplet teritoriji trebalo je zgurati sve Srbe i Hrvate preko granice,jedne u Drinu drugu preko kamenjara u Hrvatsku.To nije bilo realno jer nam ne bi dopustile ni komšije ni međunarodna zajednica.Niti smo imali snage,znanja i opreme za tako nešto.
To što nam sad bacaju ublehe da nam je samo malo falilo da oslobodimo sve do Drine je šuplja priča.Bez vojne podrške HV i zapada,bez stotine zapadnih brodova u Pločama nakrcanih oružjem i financijske podrške arapa ...ratovali bi još deset godina da ih pomaknemo od Sarajeva bar par kilometara.Meni je dodijala uniforma i čizme i još da oslobađam Višegrad jal zauzimam Bileću nije mi padalo na pamet.Već mi je bio pun klinac svega,željan sam bio života,čokolade,auta,cura a ne automatskih pušaka i VBR-ova.

Mi bolan nismo u stanju formirati opštinsko vijeće a ne da nam neko da čitavu državu da s njom raspolažemo.Mi smo marva koja je navikla na šuplju,socijalu,humanitarnu,da nam drugi komanduju i taj se mentalitet nikad neće promjeniti.
:thumbup:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#813 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by CPT »

PM72 wrote:
nepoznati988 wrote:
PM72 wrote:
Pobjeda...šta je pobjeda?

pitanje ko iz alan forda.

"Pobjeda je uspjeh, povoljan ishod u ratu. Kasnije je pojam proširen i na druga područja, te pobjeda znači i osvajanje prvog mjesta na nekom natjecanju ili natječaju"
Pitanje na mjestu...šta je pobjeda?

U zemlji zvanoj Bosna i Hercegovina,samo nerješen ishod rata je moguć za njen dalji opstanak.Da bi pobjedili Bošnjaci i zastava s ljiljanima na komplet teritoriji trebalo je zgurati sve Srbe i Hrvate preko granice,jedne u Drinu drugu preko kamenjara u Hrvatsku.To nije bilo realno jer nam ne bi dopustile ni komšije ni međunarodna zajednica.Niti smo imali snage,znanja i opreme za tako nešto.
To što nam sad bacaju ublehe da nam je samo malo falilo da oslobodimo sve do Drine je šuplja priča.Bez vojne podrške HV i zapada,bez stotine zapadnih brodova u Pločama nakrcanih oružjem i financijske podrške arapa ...ratovali bi još deset godina da ih pomaknemo od Sarajeva bar par kilometara.Meni je dodijala uniforma i čizme i još da oslobađam Višegrad jal zauzimam Bileću nije mi padalo na pamet.Već mi je bio pun klinac svega,željan sam bio života,čokolade,auta,cura a ne automatskih pušaka i VBR-ova.

Mi bolan nismo u stanju formirati opštinsko vijeće a ne da nam neko da čitavu državu da s njom raspolažemo.Mi smo marva koja je navikla na šuplju,socijalu,humanitarnu,da nam drugi komanduju i taj se mentalitet nikad neće promjeniti.
Pobjeda je ono sto se desilo u HR. Sve je ostalo je za zemlju koje se zove Bosna i Hercegovina PORAZ. Pogotovo za drzavu kao sto je BIH.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#814 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nemoj to »

Pa nismo mogli Sarajevo osloboditi kakva crna pobjeda.

Da nije hrvata američkih projektila Bihac bi pao isto i samim tim hiljade i hiljade mrtvih.

A da smo ušli u Banja Luku tad bi se i Srbija oficijalno ukljucila u rat i nastao bi pakao.
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#815 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nepoznati988 »

Banjaluka bi pala i sjeverni dio genocidne bi bio oslobođen. Ovaj istocni bi se sam reintegrisao. Rat bi potrajao jos godinu dvije. Srbija bi se ukljucila isto kao i u hrvatskoj. U zapisnicima vrhovnog vojnog davjeta vidljivo je da su bili zabrinuti i za granice srbije.
Poglefajte video cetnickog generala koji objasnjava u kakvom su rasulu bili.
No lahko je sada palamuditi.
PM72
Posts: 17784
Joined: 30/04/2012 16:54

#816 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by PM72 »

nepoznati988 wrote: No lahko je sada palamuditi.
Ovo si jedino u pravu.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#817 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nemoj to »

nepoznati988 wrote:Banjaluka bi pala i sjeverni dio genocidne bi bio oslobođen. Ovaj istocni bi se sam reintegrisao. Rat bi potrajao jos godinu dvije. Srbija bi se ukljucila isto kao i u hrvatskoj. U zapisnicima vrhovnog vojnog davjeta vidljivo je da su bili zabrinuti i za granice srbije.
Poglefajte video cetnickog generala koji objasnjava u kakvom su rasulu bili.
No lahko je sada palamuditi.
Ako misliš da je Srbija bila jaka s paravojnim jedinicama zamisli kakvo bi sranje tek nastalo nakon pada Banjaluke i opšte mobilizacije u Srbiji.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#818 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by studiorum_tuzlaensis »

ARBiH nije bila ni blizu pobjede u jesen 1995 godine.

Kad se malo zaboravi šta se desilo, nove generacije debila kad izrastu u momčiće, Bošnjaci ako ništa imaće dosta bolju početnu poziciju nego u martu 1992.

Brčko Distrikt je ključna teritorija svakog budućeg eventualnog sukoba. Idući rat ćemo aBd dobiti (ako ovdje bude iko htio živjeti) i Drina će biti kapija ko u Huletovoj pjesmi.
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#819 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nemoj to »

studiorum_tuzlaensis wrote:ARBiH nije bila ni blizu pobjede u jesen 1995 godine.

Kad se malo zaboravi šta se desilo, nove generacije debila kad izrastu u momčiće, Bošnjaci ako ništa imaće dosta bolju početnu poziciju nego u martu 1992.

Brčko Distrikt je ključna teritorija svakog budućeg eventualnog sukoba. Idući rat ćemo aBd dobiti (ako ovdje bude iko htio živjeti) i Drina će biti kapija ko u Huletovoj pjesmi.
Nema više da ti komšija rov iskopa dok mu ti ideš na slavu, nema više ni lovačkih..
A nema više ni elementa iznenađenja.

Baš bi se lijepo istočno provelo da pukne.
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#820 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nepoznati988 »

nemoj to wrote:
nepoznati988 wrote:Banjaluka bi pala i sjeverni dio genocidne bi bio oslobođen. Ovaj istocni bi se sam reintegrisao. Rat bi potrajao jos godinu dvije. Srbija bi se ukljucila isto kao i u hrvatskoj. U zapisnicima vrhovnog vojnog davjeta vidljivo je da su bili zabrinuti i za granice srbije.
Poglefajte video cetnickog generala koji objasnjava u kakvom su rasulu bili.
No lahko je sada palamuditi.
Ako misliš da je Srbija bila jaka s paravojnim jedinicama zamisli kakvo bi sranje tek nastalo nakon pada Banjaluke i opšte mobilizacije u Srbiji.
Nema od toga nista. Opet upucujem na zapisnike vrhovnog vojnog savjeta. Srbija izmorena sankcijama, albanci na granici...
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#821 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nepoznati988 »

studiorum_tuzlaensis wrote:ARBiH nije bila ni blizu pobjede u jesen 1995 godine.

Kad se malo zaboravi šta se desilo, nove generacije debila kad izrastu u momčiće, Bošnjaci ako ništa imaće dosta bolju početnu poziciju nego u martu 1992.

Brčko Distrikt je ključna teritorija svakog budućeg eventualnog sukoba. Idući rat ćemo aBd dobiti (ako ovdje bude iko htio živjeti) i Drina će biti kapija ko u Huletovoj pjesmi.
Brcko i onaj dzep sto razdvaja bihac od ostatka slobodne teritorije.
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#822 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nepoznati988 »

PM72 wrote:
nepoznati988 wrote: No lahko je sada palamuditi.
Ovo si jedino u pravu.
Eto vidiš
nemoj to
Posts: 661
Joined: 15/11/2018 09:38

#823 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nemoj to »

:D
nepoznati988
Posts: 481
Joined: 20/11/2018 09:27

#824 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by nepoznati988 »

santo gral wrote:988 je godište ?
Kamo srece.
Vilajet_Bosna
Posts: 542
Joined: 03/11/2018 13:51

#825 Re: Da li je ARBIH bila na domak pobjede ili je to Hoax?

Post by Vilajet_Bosna »

nemoj to wrote:Pa nismo mogli Sarajevo osloboditi kakva crna pobjeda.

Da nije hrvata američkih projektila Bihac bi pao isto i samim tim hiljade i hiljade mrtvih.

A da smo ušli u Banja Luku tad bi se i Srbija oficijalno ukljucila u rat i nastao bi pakao.
pakao je bio i do tada doduše samo za Bošnjake a tada bi ga osjetili i četničke familije po Banja Luci i Bijeljini, naravno da se nastavilo.
Locked