Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#26 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by insomnia78 »

hrle1976 wrote:Dovuku na prikolici velis :D

Vecina da.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#27 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hrle1976 »

Mozda su na prikolici dovukli gajbe piva a ne ova auta... pogledaj video pa ces vidjeti kaki olupina na cesti i pred sam kraj imas... :D

Moj zakljucak Svedjani se svojih Cevljanovica ponose dok u BiH se stide... :oops: :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#28 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by insomnia78 »

hrle1976 wrote:Mozda su na prikolici dovukli gajbe piva a ne ova auta... pogledaj video pa ces vidjeti kaki olupina na cesti i pred sam kraj imas... :D

Moj zakljucak Svedjani se svojih Cevljanovica ponose dok u BiH se stide... :oops: :lol:
Covjece dragi auto se dovuce na prikolici na mjesto skupa pa se onda malo voza tamo. To naravno vazi za ove koji ne mogu proci tehnicki ili ove sto cuvaju auta
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#29 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hrle1976 »

Vuces me za jedik za 2018 odem tamo da sve dokumentujem video snimkom... :D Nema bolan logike da ga dovuce na prikolici onaj krs a da ona moze malo vozati po gradu, ilegalno bi bilo kako god okrenes, ma da ga postavis na javni prostor a ne da ga uplais :D :D Meni je Sved rekao da im zatvaraju oci i da ove cak ako hoce i nalokati se mogu i voziti nebi im niko nista. Kaze vecina zivi u selendrama od 2.000 stanovnika gdje policija dodje jednom u godinu dana ako ko koga ubije inace nikad. On tvrdi da brojna mjesta nikad policije nisu vidila jer su daleko a i mala kaze tu ljudi slabo kad maknu osim kad je neko okupljanje.

Tipa ovog:

ali ovo ispade kao za gradjane neki krkanluk vidi plesa :lol: :lol: :lol: :lol:

Last edited by hrle1976 on 18/11/2017 16:52, edited 2 times in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#30 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by insomnia78 »

A ima logike da ga onakog regiatruje?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#31 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hrle1976 »

insomnia78 wrote:A ima logike da ga onakog regiatruje?

Objasni ti seljaku da traktorom ne treba silaziti u grad ili na konjskim kolima... cuj ima li logike, ovi su ljudi po mojoj ocjeni teski za plesati i na kraju ako ti imas zivaca se s njima nedjebavati inace ces takvom popusti neka radi sta hoce... prozirno ko dan i noc evo preveo nekoliko komentara svedskih da google translate, zakljucak "ja vidi krakana i seljaka", stidim se biti svedjanin, dno dna itd.

:D :lol: :lol: nesto me jako podsjecaju na one kad klix objavi clanak o Cevljanovicima :lol: :lol:
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#32 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hrle1976 »

EVo s prevodom :lol: :lol: :lol: oplaka

User avatar
Altair_SA
Posts: 632
Joined: 09/06/2013 15:16

#33 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by Altair_SA »

Koja je poenta ove teme na ovom podforumu?

Valjda teme treba da budu o nasoj dijaspori...

A ovaj hrle, zviz, to je onaj lik sto je pozivao na masovno ubijanje sirijskih izbjeglica u konc logorima i zato mu je nick zviz i banovan? I jos mu se dopusta da pise gluposti po forumu?
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#34 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hrle1976 »

Nemoj mene mjesati u neke stvari stonisam nigdje na ovom forumu napisao. Sta ste ti i Zviz pisali i radili neka to ostane kod vas. Smisao je ove teme vrlo jasan i ucestvuju u debati ljudi koji zive vani, koji su rodjeni vani itd. Nije dijaspora dezurni kaskader da daje savjete kako i sto drugima, koji samo zapitkivaju kako ono kako ovo.
User avatar
Altair_SA
Posts: 632
Joined: 09/06/2013 15:16

#35 Re: Da li ima seljaka u Nordiskim zemljama?

Post by Altair_SA »

insomnia78 wrote:Zovu se NordiJske
A pisalo je, pretpostavljam, Nordiske :lol:

Ne cudi, frajer je totalno nepismen, sto se da primjetiti iz njegovih postova :-D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#36 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by Zoya »

Je li se ovdje sad nešto treba priznati? Jes', seljačina sam. I šta sad?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#37 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by insomnia78 »

Sta te briga sad mozes vozati neregistrovano auto
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#38 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by Zoya »

insomnia78 wrote:Sta te briga sad mozes vozati neregistrovano auto
Fala vi.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#39 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by paladinka »

Seljaka ? Meni ne smetaju seljaci ni u Bosni, ako postoji alternativa .
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#40 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hrle1976 »

U BiH se cesto podjela izmedju tkz seljacina i extremno urbano civilizovanih gradjana iz gradova dijeli na krajnje ekstreme razlicnosti. Pa reko da vidimo kako to izgleda u ovim drzavama gdje hara depresija, gdje dobar procenat stanovnistva se kljuka anti depresivima itd. Da su ljudi u BiH vako opremili kante i nabavili par novojih starih modela auta i vako sjedili po krovovima i u gepecima ovdje bi se pisalo ja seljacina itd. Mozda ovi sto se vide na snimku nisu seljacine zamo zato sto je rijec o SveCkoj pa brojni dozivljavaju istu kao da je na drugom planetu? Pitam jarana u Danskoj da li ima seljacina, daje mi odgovor da ima teferica, samo sto ih zovu marketima, kaze ima ringspiel, radio karting autici, brdo standova gdje se prodaje polovno i stoka. Imas satore gdje ima striptizeta i muzike, te sa raznja pecene svinjetine. Vako nesto ce neko iz Sarajeva reci da je u BiH skup tipa ovog za seljacine sa dna kace. Mozda je isti vakav teferic u Skandinaviji ili Njemackoj za gospodu sa kravatama, plavim kosuljama i biznis tasnama. Nije da branim jedn i druge. Nego ispada da BiH ima vece seljacine nego bilo ko drugi ali ako je tako ona zasigurno u BiH zive i veca 'gospoda' od bilo gdje drugo, ili?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#41 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by exliberal-ex »

hrle1976 wrote:U BiH se cesto podjela izmedju tkz seljacina i extremno urbano civilizovanih gradjana iz gradova dijeli na krajnje ekstreme razlicnosti. Pa reko da vidimo kako to izgleda u ovim drzavama gdje hara depresija, gdje dobar procenat stanovnistva se kljuka anti depresivima itd. Da su ljudi u BiH vako opremili kante i nabavili par novojih starih modela auta i vako sjedili po krovovima i u gepecima ovdje bi se pisalo ja seljacina itd. Mozda ovi sto se vide na snimku nisu seljacine zamo zato sto je rijec o SveCkoj pa brojni dozivljavaju istu kao da je na drugom planetu? Pitam jarana u Danskoj da li ima seljacina, daje mi odgovor da ima teferica, samo sto ih zovu marketima, kaze ima ringspiel, radio karting autici, brdo standova gdje se prodaje polovno i stoka. Imas satore gdje ima striptizeta i muzike, te sa raznja pecene svinjetine. Vako nesto ce neko iz Sarajeva reci da je u BiH skup tipa ovog za seljacine sa dna kace. Mozda je isti vakav teferic u Skandinaviji ili Njemackoj za gospodu sa kravatama, plavim kosuljama i biznis tasnama. Nije da branim jedn i druge. Nego ispada da BiH ima vece seljacine nego bilo ko drugi ali ako je tako ona zasigurno u BiH zive i veca 'gospoda' od bilo gdje drugo, ili?

De bolan kako ti nedosadi vise pljuvat po skandinavij....ima seljaka svugdje nije to barem problem
ovo sto ti postavljas je vise kako fan klub, ima i ovdje kod mene "seljacina" iliti rednecks koji samo sanjaju da voze pick up i da nabace neke specijalne gume koje kostaju vise od 2000 $...isto tako sanjaju o nekim starim americkim autima...i sta je to problem
On mene nemoze da skonta kad vidi da mi gospoja vozi ficu, cuj fico jel to auto....

sad da ja postavim slike kad je petak 13 pa se skupe bajkeri u port dover ....ima to od nepismenih seljacina preko hell agels to ceo velikih kompanija a svi imaju jednu zajednicku stvar , vole motore...

tako i te tvoje "seljacine"....opusti se malo....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#42 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by insomnia78 »

Da. Bude mozda jedan CEO na 200 dusa. To isto one price u mene jaran magistar na tribini.

U jednom je u pravu. U Bosni bi se najstrasnije pljuvalo po ovome
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#43 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by animals »

A sta ima seljak sa ovom temom..
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#44 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by Bluemore »

Jao trola i teme
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#45 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by broj dva »

Koncept "seljak" u skandinaviji i u BiH je poprilicno razlicit. Ovdje si seljak ako ne ocistis za sobom u parku, ako ides u krivolov, ako ne cistis snjeg ispred svog ulaza, ako si samohrana majka sa 3 djece od tri razlicita oca, ako ces popit pa za volan..nema veze sa cistim noktima, bjelim carapama i izgledom i odjecom generalno..
Inace su skandinavci veoma neformalni sto se tice izgleda/stila i slicnih kerefeka..
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#46 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by Seyfo »

Sjoo teme..prvo pitanje pa onda nakon par postova vidjesmo šta pisac hoće reći. Nemoj ti dolaziti u BiH ako je ikako moguće
User avatar
hellhammer
Posts: 513
Joined: 06/01/2015 19:24

#47 Re: Da li ima seljaka u Nordijskim zemljama?

Post by hellhammer »

hrle1976 wrote:Vi koji zivite u jednoj od Nordijskih zemalja tj. u Svedskoj, Danskoj, Norveskoj, Islandu ili Finskoj, da li ima kod vas seljaka odnosno seljacina? Znaci kad kazem seljacina onda mislim na onaj izraz kad neko nekoga u BiH opise seljacinom. Ljudi iz vukojebine sto bi rekli neki. Mislim, da li ima ljudi koji ce u malo veci grad traktorom otici? Mozda u trgovinu otici u kalosama, klompama, odjelu za stalu, ljudi koji nisu narocito obrazovani, klasicni/moderni hillbillies ili rednecksi, mozda nisu dalje makli od radiusa 50km, da im je ono bonton cisti seljacki?



:mrgreen:
boze dragi sta tebe muci u zivotu, samo se na balkanu gleda ko je sa sela a ko ne, nadji dobrog psihologa st prije bolje po tebe
Post Reply