Da li ce se Sandzak osloboditi?

Post Reply

Da li ce se Sandzak ikada oslobodit cetnicke okupacije?

Da
40
51%
Ne
39
49%
 
Total votes: 79

User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#26

Post by stickitout »

bedrudin wrote:
stickitout wrote:
bedrudin wrote:Vjerovatno imputiras da sam ja nacionalista, ali na tvoju zalost, ja se ne osjecam tako, pa bi volio da cujem zasto i na osnovu cega si to zakljucio. Ako zelis da ja potkrijepim tvrdnju da si ti ksenofob (a to se ne razlikuje bas puno od nacionalizma, ista je logika u pitanju) samo reci. Posteno?
kao prvo, Sarajevo, ti je svo iz'shicano,. he'bo te, kad sam bio proshle godine,, nijesam se mogao ka chovik, provozat.. mora sam pazit koja je chija ulica.. a bilo je najvishe serbskih..

sta ste vi radili,doli,. jeste branili svoj dom,.. ili ste chekali da mnogi larijevci izginu dok vi drhtite u podrumima..????
Toliko o ksenofobiji, nacionalizmu, patriotizmu i primitivizmu.... :oops: :oops: sve u jednom paketu...
Ti se uhvatio ove budale Fisteka. Vidis da je potpuno odvaljen, ali moram priznati i zabavan s ovim smajlijima :D
A bas me cudi da ti on ne smeta a ostale forumase pomno zapazas i pratis :D jest, jest, simpa su mu ovi smajliji pravo :oops:
Fistek
Posts: 11
Joined: 04/12/2006 12:43

#27

Post by Fistek »

sticky: A bas me cudi da ti on ne smeta a ostale forumase pomno zapazas i pratis jest, jest, simpa su mu ovi smajliji pravo


nemoj dosadan si ba', a k' tome i :-)

hajde yebote.. vishe.. odleprshaj :faraon:
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#28

Post by stickitout »

Fistek wrote:sticky: A bas me cudi da ti on ne smeta a ostale forumase pomno zapazas i pratis jest, jest, simpa su mu ovi smajliji pravo


nemoj dosadan si ba', a k' tome i :-)

hajde yebote.. vishe.. odleprshaj :faraon:
:lol: :lol: :lol: Prdez u skafanderu klasicni, niko se tebi ne obraca seljoberu, hej, razumis li?? :lol: :lol: :lol:
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#29

Post by bedrudin »

stickitout wrote: A bas me cudi da ti on ne smeta a ostale forumase pomno zapazas i pratis :D jest, jest, simpa su mu ovi smajliji pravo :oops:

Vjerujem da Fistek nema vise od 9 godina (ne, nemam nista protiv 9-ogodisnjaka :D ), pa sam se odlucio da ne reagujem jer nisam vidio nikakav smisao u tome, ali mi se ucinilo da si ti ipak malo ozbiljniji. Ocito je da sam bio u krivu.
Last edited by bedrudin on 03/01/2007 04:48, edited 1 time in total.
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#30

Post by Jastreb35 »

Da li ce se Sandzak ikada oslobodit cetnicke okupacije?
Zavisi o postojanju potrebe za destabilizacijom Srbije. Sto je Srbija politicki i ekonomski bliza Vasingtonu, to je Sandzak pod cvrscom kontrolom Beograda. Sto se Srbija vise bude okretala Kremlju, to ce "Free world" intenzivnije raditi na osiguravanju "ljudskih prava" Bosnjaka, Albanaca i Madjara na tlu Srbije. Tok stvari nece biti odredjen parametrima morala, nego interesima medjunarodnih centara moci. Ako se Srbija, duboko u zaledjini NATO-a, bude igrala s ruskim pravom veta po pitanju Kosmeta, sasvim je vjerovatno da se SAD zainteresuju i za "ugrozene manjine" nad kojim beogradski rezim vrsi represiju, ili kako bi vec to tada srocili.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#31

Post by stickitout »

bedrudin wrote:
stickitout wrote: A bas me cudi da ti on ne smeta a ostale forumase pomno zapazas i pratis :D jest, jest, simpa su mu ovi smajliji pravo :oops:

Vjerujem da Fistek nema vise od 9 godina, pa sam, (ne, nemam nista protiv 9-ogodisnjaka :D ). radije odlucio da ne reagujem jer nisam vidio smisla u tome, ali mi se cinilo da si ti ipak malo ozbiljniji. Ocito je da sam bio u krivu.
Pa ti si fakat vidovit neki tip koji za sve neistomisljenike ima pecat, ksenofobi, cionisti, staljinisti... :) Jel ti fakat ocekujes da budem ozbiljan sa ovakvim sagovornicima poput tebe, larry3-ja, fisteka, mr bosnjak, daj ba. Pa gdje je nestao smisao za humor ili si ti podobro zagrizao zelenu jabuku? Jel ti fakat ocekujes da bih ja trebao ozbiljno shvatiti ove primitivne provokacije ovih malih hepo kockica, anti-sarajevo-x ublehasa, prozivaca, itd. E moj bedrudine, zao mi je sto te vec dva puta razocarah veceras, previse si se uozbiljio :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#32

Post by stickitout »

Jastreb35 wrote:
Da li ce se Sandzak ikada oslobodit cetnicke okupacije?
Zavisi o postojanju potrebe za destabilizacijom Srbije. Sto je Srbija politicki i ekonomski bliza Vasingtonu, to je Sandzak pod cvrscom kontrolom Beograda. Sto se Srbija vise bude okretala Kremlju, to ce "Free world" intenzivnije raditi na osiguravanju "ljudskih prava" Bosnjaka, Albanaca i Madjara na tlu Srbije. Tok stvari nece biti odredjen parametrima morala, nego interesima medjunarodnih centara moci. Ako se Srbija, duboko u zaledjini NATO-a, bude igrala s ruskim pravom veta po pitanju Kosmeta, sasvim je vjerovatno da se SAD zainteresuju i za "ugrozene manjine" nad kojim beogradski rezim vrsi represiju, ili kako bi vec to tada srocili.
Sve je to mrka kapa ako sandzokani recept za naftu ne naprave, sad imaju sve uslove za to, cak i univerzitet :D :D
Fistek
Posts: 11
Joined: 04/12/2006 12:43

#33

Post by Fistek »

:kravata:

:sleep: :D

hvala vi, za ovih 9 godin',


forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#34

Post by forUMASH »

...trazi co'jek neki oblik kulturne autonomije .... :D :D :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#35

Post by PipiDugaDevetka »

Jastreb35 wrote:
Da li ce se Sandzak ikada oslobodit cetnicke okupacije?
Zavisi o postojanju potrebe za destabilizacijom Srbije. Sto je Srbija politicki i ekonomski bliza Vasingtonu, to je Sandzak pod cvrscom kontrolom Beograda. Sto se Srbija vise bude okretala Kremlju, to ce "Free world" intenzivnije raditi na osiguravanju "ljudskih prava" Bosnjaka, Albanaca i Madjara na tlu Srbije. Tok stvari nece biti odredjen parametrima morala, nego interesima medjunarodnih centara moci. Ako se Srbija, duboko u zaledjini NATO-a, bude igrala s ruskim pravom veta po pitanju Kosmeta, sasvim je vjerovatno da se SAD zainteresuju i za "ugrozene manjine" nad kojim beogradski rezim vrsi represiju, ili kako bi vec to tada srocili.
Metohija=Imanje oko manastira
Nikakvog utemeljenja nema naziv Kosmet ili Kosovo i Metohija. Rankovićevština!
KosovA ili Kosovo je ispravno.
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#36

Post by rajvosa^ »

Fistek wrote:

stickitout Poslano: 31.12.2006.

Forumski nacionalisti ne zasluzuju ni prezir, samo podjebavanje


(.
maleni guzonja.. mnogo prdickash..

ogledni primjer balijske fukareshtine i licemjerstva: a tako josh i ponekih clanova,,no i na njih che vakat dochi.. :D

kao prvo, Sarajevo, ti je svo iz'shicano,. he'bo te, kad sam bio proshle godine,, nijesam se mogao ka chovik, provozat.. mora sam pazit koja je chija ulica.. a bilo je najvishe serbskih..

sta ste vi radili,doli,. 8-) :x jeste branili svoj dom,.. ili ste chekali da mnogi larijevci izginu dok vi drhtite u podrumima..???? :skoljka:


vidish jadan nebijo, da cili svit vam se smije,sta radite jendi medju drugima.. samo ochi kopate na zhivo,. pa vi onda neko drugi kriv... 8-)
Da ti nisi onaj pijacar kod Hece ili Merkatora? Ipak ti stil pisanja tako pokazuje. Mada mi se sve cini da si ti Sarajevo samo na razglednicama vidio.
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#37

Post by bedrudin »

stickitout wrote:
bedrudin wrote:
stickitout wrote: A bas me cudi da ti on ne smeta a ostale forumase pomno zapazas i pratis :D jest, jest, simpa su mu ovi smajliji pravo :oops:

Vjerujem da Fistek nema vise od 9 godina, pa sam, (ne, nemam nista protiv 9-ogodisnjaka :D ). radije odlucio da ne reagujem jer nisam vidio smisla u tome, ali mi se cinilo da si ti ipak malo ozbiljniji. Ocito je da sam bio u krivu.
Pa ti si fakat vidovit neki tip koji za sve neistomisljenike ima pecat, ksenofobi, cionisti, staljinisti... :) Jel ti fakat ocekujes da budem ozbiljan sa ovakvim sagovornicima poput tebe, larry3-ja, fisteka, mr bosnjak, daj ba. Pa gdje je nestao smisao za humor ili si ti podobro zagrizao zelenu jabuku? Jel ti fakat ocekujes da bih ja trebao ozbiljno shvatiti ove primitivne provokacije ovih malih hepo kockica, anti-sarajevo-x ublehasa, prozivaca, itd. E moj bedrudine, zao mi je sto te vec dva puta razocarah veceras, previse si se uozbiljio :D
Grijesis, nemam za sve neistomisljenike, kako kazes, pecat. Naprotiv, mnoge od njih postujem i ne koristim nikakav pecat ni slicne stvarcice. Ono sto ne podnosim su iskljucivosti, koje su zasnovane uglavnom na predrasudama, zlonamjerno izvrtanje i podvaljivanje sto se cesto radi na ovom forumu, kao i jos neke druge stvari o kojima mi se ne da sad. Sto se tice staljiniste i ksenofoba, stojim iza toga i mogu ponuditi dokaze na osnovu cega imam takvo misljenje. Ti si odbio, vjerovatno i sam znas, ali ja sam i dalje rad da ti pokazem na osnovu cega tvrdim da si ksenofob, sto ne znaci da ces takav i umrijeti. Sto se tice cioniste ponositog, ni tu nista nisam izmislio, sam je punih usta to javno obznanio na ovom forumu, uz prigodnu ikonografiju i poklice. Grijesis i kada kazes da sam previse ozbiljan, mozda samo ne razumijem taj vas "humor". Ne svidja mi se brate, kao sto mi se ne svidjaju vicevi o crncima, jevrejima, glupim bosancima, lijenim crnogorcima, najgorim medju najgorim - romima, ne svidja mi se gerealizovanje, ne prihvatam trpanje svih srba, hrvata, bosnjaka, petih-desetih u isti kos (zapravo svaki ponaosob), ne svidjaju mi se stereotipi o tome da su svi hercegovci i sandzaklije zatucani, tajkuni i nema sta sve ne, kad znam mnoge koji nisu, itd. Ne svidja mi se ni to sto su uvijek neki drugi krivi, bilo izbjeglice, sandzaklije, dodjosi, seljaci, ovi-oni, a mi smo uvijek najbolji, a oni, iako gotovo uvijek manjina, ugrozavaju nas koji smo vecina, iako smo u mi svemu naj, naj, ali eto, oni su dosli da nas ugrozavaju... Ne trpim da neko odredjuje ko je srbin, ko je bosnjak, ko je hrvat, kao ni to ko je pravi, a ko krivi sarajlija, niti da uskracuje pravo ljudima da se tako osjecaju i da se tako izjasnjavaju, a to se radi uveliko. Zar ne moze neko ko je dosao iz Sjenice, Novog Pazara, Kalesije, Pariza, Berlina ili od bilo kuda biti pravi sarajlija, ako dozivljava ovaj grad svojim? Nije Sarajevo cijelo nicija babovina, pa da se tako ponasa. Za to nema nikakvog osnova, a najmanje je to od kad mu tu zive preci. Mozda bi i proslo, ali koliko znam Sarajevo ipak ne zeli da bude kakva kasaba, vec otvoren grad, i to ravnopravan sa drugim evropskim gradovima. Nije mi zabavno ni srbe nazivati srbendama, vlasima, sve srbe chetnicima, sve hrvate ustasama ili sokcima, bosnjake balijama, a one bosnjake iz sandzaka sandzokanima, kao ih ti volis nazvati... Ne znam, opet ponavljam mozda je do mene, vjerovatno ne razumijem taj vas, kako ga zovete, "humor", a da sam preozbiljan, nisam. Kada mene poredis sa likovima poput Fistek, larry3 i slicnim, imas slobodu da to cinis, samo sto se meni cini na osnovu onoga sto si pokazao da si ipak ti puno blize navedenim. Ne ocekujem nista od tebe, a da li si ozbiljno shvatio " male hepo kockice, anti-sarajevo-x ublehase", kako ih nazivas, da se vidjeti i na ovoj i na drugim temama. To je samo moj licni dojam, mozda sam u krivu. Kako god, samo polako i opusteno, nema nikakvog razloga ovo nastavljati dalje.
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#38

Post by bedrudin »

forUMASH wrote:...trazi co'jek neki oblik kulturne autonomije .... :D :D :D
I?
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#39

Post by forUMASH »

....ovo je nesto novo na SA-X....behrudin i fistek odabrali "good cop-bad cop" strategiju.... :D
....cestitam.... :D
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#40

Post by biscanka84 »

Bedrudine,ne mozes porediti BIH sa Srbijom ili Hrvatskom.Bosnjaci dijele drzavu sa srbima i hrvatima i ne mogu se tek tako brinuti za Bosnjake u Sandzaku,i ako zele.Da je BIH preko 70% bosnjacka bila bi druga prica i tad bi vidio kako bi Bosnjaci vodili drugaciju politiku
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#41

Post by bedrudin »

@biscanka84

Znam kakvo je trenutno realno stanje. Bosnajci u BiH su konstuitutivan narod i da su odnosi izmedju sva tri konstitutivna naroda normalni (a na zalost to izgleda gotovo kao utopija) ni to ne bi bio problem. Ne vidim sta bi to ugrozavalo ostala dva naroda, ako bi ta briga bila "zdrava". Bosnjaci u Sandzaku kao nac. manjina u okviru Srbije i CG moraju imati odredjena prava, medju ostalim pravo na ocuvanje nac. identiteta, jezik, kulturu, slobodu vjere itd.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#42

Post by stickitout »

Bedrudine druze, svaka cast, sve je to lijepo i krasno samo ima dosta toga sto ti ne volis. Za razliku od tebe ja volim, al bas uzivam u tome da podjebavam "papke" i ako me to cini ksenofobom, sta mogu, mora da si u pravu kao i za sve drugo. Ako se neko otvoreno predstavi kao vulgarni "sandzokan" ja cu ga maksuz za to proganjati, isto vazi i za "srbende", "mundjose", itd, itd isl. Opet mislim da i ako vidis u drugima sve neke mane, da skreces pogled sa samog sebe? To jebi ga nije fer drug moj. Upravo teme koje si naveo za kub lajkana i fratrisa najbolji primjer daju. Imas 1600 mojih postova pa kreni od pocetka pa lijepo donesi zkljucke, isto tako imas i kublajkanove. Mislim da si preozbiljan i da previse ti tu nesto ne volis, nije red samo zbog toga ljude zigosati, naveo si mnogo stvari, opusti se covjece dragi. Ja kad prozovem nekoga radim to iz ciste reakcije na post tog covjeka koga uglavnom smatram primitivcem, na sta isti reaguje kao pas na macku. Daj ba malo shvati i ti drugi ugao, nije ti smetao fistek jer ga zamisljas kao balavca a moze da pljuje po Sarajevu i Sarajlijama do ujutro, ne smeta ti ni larry3 jer ti znas par snadzaklija ili vise njih koji nisu generalno lopovi, sverceri i profiteri, te stoga mogu da pisu i vrijedjaju raju kako im padne na pamet. E jesu ti kriteriji u mp3, fakat. Taj "nas" humor si trebao malo proucavati sa strane bedrudine. Zbog tog laprdavog Larry3 lika jedan od meni dragih forumasa je dobio bananu jer je isprovociran, e sad nek vidi malo kako je kad ga neko jebe u zdrav mozak. Uostalom, kakav si ti ba robin hud s duplim standardima, misli brate sta hoces, ne znam ni sto ti se toboze pravdam. Previse si uzeo k srcu neke stvari i tu ti ja ne mogu pomoci. Sam svrstavas ljude u tabore zbog stvari koje ti ne volis kod ljudi, bujrum brate, nadji jos stvari u sebi koje ne volis kod drugih pa proganjaj po forumima. A ja cu i dalje pricati viceve i crncima, crnogorcima, kurvama, balijama, srbendama, hercegovcima, glupima bosancima, papcima, seljacima, kravama i ovcama.....koji nije smijesan necu se ni smijat ali koji vala jeste s' grohotom i zadovoljstvom.

ostaj zdrav
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#43

Post by rajvosa^ »

stickitout wrote:Bedrudine druze, svaka cast, sve je to lijepo i krasno samo ima dosta toga sto ti ne volis. Za razliku od tebe ja volim, al bas uzivam u tome da podjebavam "papke" i ako me to cini ksenofobom, sta mogu, mora da si u pravu kao i za sve drugo. Ako se neko otvoreno predstavi kao vulgarni "sandzokan" ja cu ga maksuz za to proganjati, isto vazi i za "srbende", "mundjose", itd, itd isl. Opet mislim da i ako vidis u drugima sve neke mane, da skreces pogled sa samog sebe? To jebi ga nije fer drug moj. Upravo teme koje si naveo za kub lajkana i fratrisa najbolji primjer daju. Imas 1600 mojih postova pa kreni od pocetka pa lijepo donesi zkljucke, isto tako imas i kublajkanove. Mislim da si preozbiljan i da previse ti tu nesto ne volis, nije red samo zbog toga ljude zigosati, naveo si mnogo stvari, opusti se covjece dragi. Ja kad prozovem nekoga radim to iz ciste reakcije na post tog covjeka koga uglavnom smatram primitivcem, na sta isti reaguje kao pas na macku. Daj ba malo shvati i ti drugi ugao, nije ti smetao fistek jer ga zamisljas kao balavca a moze da pljuje po Sarajevu i Sarajlijama do ujutro, ne smeta ti ni larry3 jer ti znas par snadzaklija ili vise njih koji nisu generalno lopovi, sverceri i profiteri, te stoga mogu da pisu i vrijedjaju raju kako im padne na pamet. E jesu ti kriteriji u mp3, fakat. Taj "nas" humor si trebao malo proucavati sa strane bedrudine. Zbog tog laprdavog Larry3 lika jedan od meni dragih forumasa je dobio bananu jer je isprovociran, e sad nek vidi malo kako je kad ga neko jebe u zdrav mozak. Uostalom, kakav si ti ba robin hud s duplim standardima, misli brate sta hoces, ne znam ni sto ti se toboze pravdam. Previse si uzeo k srcu neke stvari i tu ti ja ne mogu pomoci. Sam svrstavas ljude u tabore zbog stvari koje ti ne volis kod ljudi, bujrum brate, nadji jos stvari u sebi koje ne volis kod drugih pa proganjaj po forumima. A ja cu i dalje pricati viceve i crncima, crnogorcima, kurvama, balijama, srbendama, hercegovcima, glupima bosancima, papcima, seljacima, kravama i ovcama.....koji nije smijesan necu se ni smijat ali koji vala jeste s' grohotom i zadovoljstvom.

ostaj zdrav
Svaka tebi cast kad mozes ovoliko pisati da bi bedrudin shvatio neke stvari.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#44

Post by stickitout »

Mora se moj rajvosa, kad nece sami research da prave ukazat cu im ja koliko mogu i pomoci, nije bedrudin los ali srlja :D
bedrudin
Posts: 194
Joined: 08/09/2006 15:06

#45

Post by bedrudin »

stickitout wrote: ostaj zdrav
I ti isto.

Mozemo se natezati do sutra, a to nema nikakvog smisla.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#46

Post by stickitout »

bedrudin wrote:
stickitout wrote: ostaj zdrav
I ti isto.

Mozemo se natezati do sutra, a to nema nikakvog smisla.
Svaka diskusija urodi nekim plodom, samo pokusaj razumjeti da ja nikoga ne mrzim zaista. Ali dusa mi je ove "programirane" koji samo pravo vide izbijati iz cipela, ovde im nije mjesto. Imaju oni te nacional-fasisticke forume pa nek udaraju tamo u talambase, nek pusu u diple i guslaju do mile volje.
Ja necu dozvoliti pa i po cijenu bana s ovog foruma da ovde dolaze provokatori i pljuju po mom gradu, mojim sugradjanima, izmisljajuci neke istorije ili direktno vulgarno vrijedjajuci Sarajlije.
Cim im nisi niz dlaku ili si komunista, petokolonas, cetnik, ustasa, balija ili neka zivotinja. nema frke, imam ja pencilin i za to.
Selektivno simpatisanje je pocetak gubljenja zdravog razuma. Upiranje prsta je korak dalje, a vrijedjanje je vec ogrezlost u nacionalizmu i fasizmu....

svako dobro
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#47

Post by biscanka84 »

da bar branis tuzlake,ali ti branis sarajlije koji su najvise glasova dali SBIH,pa SDA... :D
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#48

Post by stickitout »

biscanka84 wrote:da bar branis tuzlake,ali ti branis sarajlije koji su najvise glasova dali SBIH,pa SDA...
A jbg, nije niko savrsen, uostalom imamo dosta "branitelja" doseljenika, mahom glasaju za "svoje" :)
biscanka84
Posts: 343
Joined: 20/12/2006 10:03

#49

Post by biscanka84 »

da naravno,ali i vecina sarajlija
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#50

Post by stickitout »

biscanka84 wrote:da naravno,ali i vecina sarajlija
a sta ces, minderli begovska politicka svijest :D
Post Reply