da li ce Radovan Karadzi i Ratko Mladic biti ikada uhvaceni?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
djape

da li ce Radovan Karadzi i Ratko Mladic biti ikada uhvaceni?

Post by djape » 06/02/2007 22:22

jedno od onih vjecitih pitanja....

- da li se medjunarodna zajednica "umorila" od trazenja
- zasto radovana karadzica skoro vise niko ni ne pominje
- dokle ce se tolerisati da kadrovi vojske srbije (valjda se tako sada zove) stite ratka mladica

anketa i vise o tome na

http://birnba.mediaonweb.org/apps/forum ... opic=131.0
Last edited by djape on 07/02/2007 11:59, edited 1 time in total.

zavrzlama
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post by zavrzlama » 06/02/2007 22:31

Trenutno sve strane imaju koristi od toga sto ovaj dvojac nije u Hagu...

Srbi imaju koristi jer jer ih mogu u svakom momentu dati u kompezaciju za Status Kosova ili opstanku rs-a (odnosno postojecih institucija koje se trebaju reformisati policija,skolstvo i rtv)a kako je srpska politika slijepa i netakticna,nece nikad uspjet izvuci nista u zamjenu za ovu dvojicu jer inat nigdje nije odradio posao.

MZ-a ima adut za prisilu i ucjene prema Srbiji sve dok su ova dvojica na slobodi....

A kad ce biti uhvaceni...biti ce uhvaceni onda kad BIH bude stala na sopstvene noge sa jakim drzavnim institucijama i nebude se dovodila njena cjelovitost u pitanje....a za isto vrijeme ce cijena pomenute dvojice biti nikakva ,pa ce ih srbi sami izruciti jer nemogu nista za njih dobiti u zamjenu,jer ce biti samo bez potrebni teret i ljaga na srpski narod....

Sezam

Post by Sezam » 06/02/2007 22:38

veca_sa wrote:da se razumijemo. medjunarodna zajednice NE ZELI da uhapsi radoana i ratka. treba puno da se promijeni stari u sijetu da do toga dodje. pa brate mili uhapsise sadama ko sposlom a njih dvojicu "ne mogu", jos se ovaj sakrio u buharu naku dok oni setaju beogradom i ostalim spskim gradovima i smiju nam se svima u facu. jebo te svak, juce godisnjica masakra na markalama a onaj clan "predsjdnistva" iz cetnickog entiteta nije se ni pojavio, pa sta onda ocekivati da ce uraditi vlasti RS-a kad ni predsjednik "drzave" nece da oda pocast ubijenima. Slusam jutros na pauzi na poslu u jednoj buregdzinici (dobra pita prao) pricaju dvije zene, ocigledno srpkinje i ova jedna se zali kako zbog nekog skupa i guzve kod katedrale 40 minuta stajala sa autom i nema pojma sta se dogadja, a oa druga slijeze ramenima. ostavim pitu objasnim "gospodjama" o cemu se radi i pokupim se. gazda ne htjede da naplati. nidje mi necemo ljudi moji sa ovakvom politikom. serem se ja na drzavu, sa svojih 20 matere mi odo nedje ha prilika se pruzi

Trebo si joj sav onaj jogurt u facu sasut...

Salko sto je u vodu skako

Post by Salko sto je u vodu skako » 06/02/2007 23:37

veca_sa wrote:da se razumijemo. medjunarodna zajednice NE ZELI da uhapsi radoana i ratka. treba puno da se promijeni stari u sijetu da do toga dodje. pa brate mili uhapsise sadama ko sposlom a njih dvojicu "ne mogu", jos se ovaj sakrio u buharu naku dok oni setaju beogradom i ostalim spskim gradovima i smiju nam se svima u facu. jebo te svak, juce godisnjica masakra na markalama a onaj clan "predsjdnistva" iz cetnickog entiteta nije se ni pojavio, pa sta onda ocekivati da ce uraditi vlasti RS-a kad ni predsjednik "drzave" nece da oda pocast ubijenima. Slusam jutros na pauzi na poslu u jednoj buregdzinici (dobra pita prao) pricaju dvije zene, ocigledno srpkinje i ova jedna se zali kako zbog nekog skupa i guzve kod katedrale 40 minuta stajala sa autom i nema pojma sta se dogadja, a oa druga slijeze ramenima. ostavim pitu objasnim "gospodjama" o cemu se radi i pokupim se. gazda ne htjede da naplati. nidje mi necemo ljudi moji sa ovakvom politikom. serem se ja na drzavu, sa svojih 20 matere mi odo nedje ha prilika se pruzi

nije kulturno prisluskivati tudje razgovore... :P :P :P

Suicidal Siberian

Post by Suicidal Siberian » 06/02/2007 23:57

Mladic ce biti uhvacen ili ce se predati, mada mislim da ce se vjerovatno ubiti...

a Karadzica nece nikada uhvatiti jer ga cuvaju bivsi pripadnici Mossada, pored toga da ga stite...oni koji ga ganjaju....

Dezze

Post by Dezze » 07/02/2007 00:08

Ne. Ne vjerujem da ce bilo koji od njih dvojice biti uhvaceni.

Vozdra_123

Post by Vozdra_123 » 07/02/2007 00:11

Suicidal Siberian wrote:Mladic ce biti uhvacen ili ce se predati, mada mislim da ce se vjerovatno ubiti...

a Karadzica nece nikada uhvatiti jer ga cuvaju bivsi pripadnici Mossada, pored toga da ga stite...oni koji ga ganjaju....

sta sad su nama krivi jevreji? :roll:

nece ni jedan ni drugi nikada biti uhvaceni dok mi sami ne potplatimo tim da ih ode i upeca...
Last edited by Vozdra_123 on 07/02/2007 00:16, edited 1 time in total.

sveu16

Post by sveu16 » 07/02/2007 00:14

Zanimljivo je da su dvije zene 'ocigledno srpkinje', s malim 's'? :)

Nazalost, mali su izgledi da ce Karadzic i Mladic uskoro biti uhapseni, pogotovo ako je istina da se Karadzic skriva u Rusiji.

Dezze

Post by Dezze » 07/02/2007 00:16

Vozdra_123 wrote:
Suicidal Siberian wrote:Mladic ce biti uhvacen ili ce se predati, mada mislim da ce se vjerovatno ubiti...

nece ni jedan ni drugi nikada biti uhvaceni dok mi sami ne poplatimo tim da ih ode i upeca...

Da. Zato predlazem da SBiH i SDA udruze svojne snage i barem jednom da njihova koalicija, onako iskreno, pokusa nesto konkretno uraditi za siru drustvenu zajednicu u BiH! Neka svaki clan SDA i SBiH da po 10KM, a neka se ministri, doministri, parlamentarci itd. iz tih stranaka odreknu jedne mjesecne plate i eto im lova za private investigation team. Neka ovu dvojicu likvidiraju (bez sudjenja!) i svi cemo biti sretni. Cak i raja iz RS-a jer ih niko nece prozivati vise :)

pike

Post by pike » 07/02/2007 00:18

sveu16 wrote:Zanimljivo je da su dvije zene 'ocigledno srpkinje', s malim 's'? :)

Nazalost, mali su izgledi da ce Karadzic i Mladic uskoro biti uhapseni, pogotovo ako je istina da se Karadzic skriva u Rusiji.

Sto se mene tice treba i veliko slovo zasluzit.

sveu16

Post by sveu16 » 07/02/2007 00:24

Sto se mene tice, nacionalizam ne valja. :)

_BosanaC

Post by _BosanaC » 07/02/2007 09:13

Nego po cemu bi ocigledno da su te dvije zene Srpkinje?

Ni tebi ne bi bilo lose malo preletiti teme i procitati pravila foruma.

ameritius

Post by ameritius » 07/02/2007 10:04

Dezze wrote:
Vozdra_123 wrote:

nece ni jedan ni drugi nikada biti uhvaceni dok mi sami ne poplatimo tim da ih ode i upeca...

... i eto im lova za private investigation team. Neka ovu dvojicu likvidiraju (bez sudjenja!) i svi cemo biti sretni.

Mene je vazda to kopkalo: zasto se nije nasao neko/neki koji imaju love i kontakte da plati jednom timu komandosa koji bi pronaslii i uhvatili/likvidirali Karadzica i Mladica. Ja znam da SAD ima i usi i oci u BiH, i da bi vjerovatno to pokusale sprijeciti. I takodjer vrlo dobro znam da ih cuvaju vjerni i nauruzani pripadnici licne bezbjednosti, ali ti komandosi ne bi bili obicni drumski razbojnici, vec ljudi sa dugogodisnjim iskustvom u npr Legiji stranaca, marincima, SAS-u itd. Zar je moguce da 11 godina nakon zavrsetka rata niko nije pa makar pokusao sa takvim jednim podvigom? Jer da jeste, garant bi se proculo makar o jednom takvom (propalom) pokusaju.

Ja mislim da ce Mladic i Karadzic biti uhvaceni/likvidirani tek kad se neko potplati da to uraditi - dobre volje u ovakvim "igrama" ne postoji.
Last edited by ameritius on 07/02/2007 14:29, edited 2 times in total.

celija001

Post by celija001 » 07/02/2007 10:48

Mladić da, Karadžić ne.

zlatiborka

Post by zlatiborka » 07/02/2007 11:58

ameritius wrote:
Dezze wrote:
Vozdra_123 wrote:

... i eto im lova za private investigation team. Neka ovu dvojicu likvidiraju (bez sudjenja!) i svi cemo biti sretni.

Mene je vazda to kopkalo: zasto se nije nasao neko/neki koji imaju love i kontakte da plati jednom timu komandosa koji bi pronaslii i uhvatili/likvidirali Karadzica i Mladica. Ja znam da SAD ima i usi i oci u BiH, i da bi vjerovatno to pokusala sprijeciti. I takodjer vrlo dobro znam da ih cuvaju vjerni i nauruzani pripadnici licne bezbjednosti, ali opet ti komandosi ne bi bili obicni drumski razbojnici, vec ljudi sa dugogodisnjim iskustvom u npr Legiji stranaca, marincima, SAS-u itd. Zar je moguce da 11 godina nakon zavrsetka rata niko nije pa makar pokusao sa takvim jednim podvigom? Jer da jeste, garant bi se proculo makar o jednom takvom (propalom) pokusaju.

Ja mislim da ce Mladic i Karadzic biti uhvaceni/likvidirani tek kad se neko potplati da to uraditi - dobre volje u ovakim "igrama" ne postoji.

Dobra ideja!

Jastreb35

Post by Jastreb35 » 11/02/2007 18:26

ameritius wrote:
Dezze wrote:
Vozdra_123 wrote:

Mene je vazda to kopkalo: zasto se nije nasao neko/neki koji imaju love i kontakte da plati jednom timu komandosa koji bi pronaslii i uhvatili/likvidirali Karadzica i Mladica. Ja znam da SAD ima i usi i oci u BiH, i da bi vjerovatno to pokusale sprijeciti. I takodjer vrlo dobro znam da ih cuvaju vjerni i nauruzani pripadnici licne bezbjednosti, ali ti komandosi ne bi bili obicni drumski razbojnici, vec ljudi sa dugogodisnjim iskustvom u npr Legiji stranaca, marincima, SAS-u itd. Zar je moguce da 11 godina nakon zavrsetka rata niko nije pa makar pokusao sa takvim jednim podvigom? Jer da jeste, garant bi se proculo makar o jednom takvom (propalom) pokusaju.

Ja mislim da ce Mladic i Karadzic biti uhvaceni/likvidirani tek kad se neko potplati da to uraditi - dobre volje u ovakvim "igrama" ne postoji.

Zato sto (ti) to nije u interesu. Da ih se uhapsi, imali bi mikrofon i platformu za osiono ponasanje kojim su se Milosevic i Seselj proslavili. Likvidacija istih, ili jos gore, samoubistvo tokom hapsenja, bi od njih napravila svece. Puno su korisniji drzavi BiH kao bjegunci, trajno obiljezavajuci svoje djelovanje kao hajduciju, te otezavajuci posao Dodiku i drugim umivenim velikosrbima.

A zna se gdje su, ko im kuha kafu i s kim komentarisu televizijski program.

mawerick

Re: da li ce Radovan Karadzi i Ratko Mladic biti ikada uhvac

Post by mawerick » 12/02/2007 00:43

djape wrote:jedno od onih vjecitih pitanja....

- da li se medjunarodna zajednica "umorila" od trazenja
- zasto radovana karadzica skoro vise niko ni ne pominje
- dokle ce se tolerisati da kadrovi vojske srbije (valjda se tako sada zove) stite ratka mladica

anketa i vise o tome na

http://birnba.mediaonweb.org/apps/forum ... opic=131.0

mozda kad bi mu stavili malo soli na rep?
:-)
nikad ga nije ni trazila. suvise zna, pa im nije bas u interesu da propjeva o medunarodnim pizdarijama koje su pravili.

Post Reply