Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#1 Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Ne pada mi na pamet »

Tijekom vojno-oslobodilačkih akcija Bljesak i Oluja 1995. godine, Bildt je u više navrata tražio vojnu intervenciju UN-a i NATO-a protiv Hrvatske kako bi se očuvala tzv. SAO Krajina.

Na svjedočenju u slučaju Biljane Plavšić kao bivši prvi visoki predstavnik u BiH izjavio je da: Biljana Plavšić nikada nije bila dio užeg kruga ekstremnog nacionalističkog rukovodstva bosanskih Srba, te je pohvalio njenu ulogu u pomaganju primjene Daytonskog mirovnog sporazuma.

Bildt has also been questioned for his role as a member of the International Advisory Council of the Committee for the Liberation of Iraq, a group with ties to the Bush administration pushing for an invasion of Iraq in 2003.[9][10]

In addition, Carl Bildt has been criticized for opposing an international interference in the War in Bosnia and Hercegovina.[11][12]

In 1995, Croatia declared Carl Bildt a persona non grata announcing that he had "lost the credibility necessary for the role of a peace mediator". Bildt had suggested that the President of Croatia, Franjo Tuđman was as guilty of war crimes as the Krajina Serb leader, Milan Martić.

The opposition parties and other politicians as well as newspaper columnists have questioned Carl Bildt’s suitability as Sweden’s Foreign Minister for his private stands on international issues as well as his private affairs as a businessman with interest in Russian gas giant Gazprom, and Lundin Petroleum, an oil company with activities in war-torn Sudan.

Following his statements during the South Ossetian War where he compared the Russian Federation and Vladimir Putin to Hitler's Nazi Germany, the Russian Foreign Ministry announced that Bildt is no longer considered welcome in Moscow.[15] Bildt also called South Ossetian independence "a joke", and said it would be supported only by a "miserable" lot of countries.


Ko se sjeca njegovog OHR-isanja, zna dobro o kojem gmazu se radi. Sa srecom nam svima.
User avatar
al_akhisari
Posts: 1887
Joined: 25/07/2008 10:28

#2 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by al_akhisari »

Cinjenica je zaista da se radi o osobi koja je naklonjena srbiji i zastupanju srpskih interesa u regionu...Shodno tomu, a uzevsi u obzir znacaj i tezinu trenutne pozicije koju obnasa, ne reba cuditi ukoliko bude pokusaja i akcija koje idu u prilog prije navedenom...

Ipak, BiH je bilo prije bildta, davno prije, ima je sad ( ma koliko), a dina mi, bit ce je i poslije njega....to je jedino sigurno...
User avatar
Andrej4MRN7H
Posts: 327
Joined: 02/06/2009 18:08
Location: Brüssel
Contact:

#3 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Andrej4MRN7H »

Od Karla Bildtha nije ocekivati nista dobro,ja o njemu nebi ni pisao,ne vredi taj pomena.
Cuo sam jednu pricu,ne znam koliko je vjerodostojna,sa Pala sam dobio tu informaciju,kaze mi covjek napili Karla gore Paljani i nabacili mu neku kurvu i on se odusevio kako su srbi dobar narod i gostoprimljiv.
On je za mene trecerazredni politicar,ta misia u BiH ga je nesto malo izdigla iznad,ali inace je ogranicen i ima averziju prema muslimanima. :bih:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#4 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by and »

Tvrdnje Karle del Ponte (Carla) iznesene u intervjuu francuskim medijima, koje je prenio beogradski "Nin", da su u julu 1995. međunarodni zvaničnici znali šta se sprema Srebrenici, samo su još jedna potvrda onog za šta su tadašnji bosanski političari imali konkretne dokaze.

U tom kontekstu Del Ponte je ponovo spomenula ime Carl Bildt-a, u to vrijeme evropskog medijatora za Balkan.

Ne znam da li Del Ponte zna, ali su Bilt, medijator UN-a Torvald Stoltenberg (Thorvald)i francuski general UNPROFOR-a Bertran de Laprel (Bertrand de Lapresle) iznenada stigli u Tuzlu 3. jula 1995. S njima smo se sastali u komandi Švedskog bataljona u Šičkom Brodu - prisjetio se sastanka od prije 11 godina Izet Hadžić, tadašnji guverner Tuzlanskog kantona.

Sa Hadžićem su bili kantonalni ministar pravde Tomislav Ljubić, tadašnji zamjenik tuzlanskog gradonačelnika Sead Avdić i Refik Ahmedinović.

Bilt i Stoltenberg su, kaže Hadžić, u Tuzlu stigli iz Beograda, gdje su se interesirali "šta se ovdje očekuje u budućnosti". Hadžić je, nakon informacija o stezanju obruča oko Srebrenice, zatražio od Bilta i Stoltenberga da međunarodna zajednica zaštiti granicu na Drini, preko koje su tih dana u BiH prelazili vojni transporteri i pripadnici VJ, te da pomogne srebreničkoj enklavi i spriječi humanitarnu katastrofu.

Bilt mu je tada odgovorio da ima 200 pripadnika međunarodnih snaga koji sasvim dobro štite granicu sa Srbijom, ali da oni znaju i da se, "naprimjer, švercuje pivo iz Srbije".

- Gospodine Bilt, ovdje nije problem pivo, već su problem mobilisani Srbi koji dolaze u BiH iz Srbije, teško oružje, gorivo za vojsku... Sve je to, prema našim saznanjima, namijenjeno zauzimanju Srebrenice - odgovorio mu je Hadžić.

Avdićevo upozorenje

Bijesan zbog ove izjave, Sead Avdić je upozorio Bilta da bi se u Srebrenici "moglo dogoditi zlo" ne budu li zaustavljene srpske snage, posebno one koje danonoćno prelaze Drinu iz Srbije. Na to je Bilt rekao da nema razloga za toliku paniku, jer je on "jučer razgovarao sa Slobodanom Miloševićem punih devet sati kako bi riješili određene probleme".

- Odgovorno tvrdim da su i Bilt i Stoltenberg znali šta se priprema u Srebrenici, jer su se raspitivali koliko Tuzla može primiti ljudi sa strane ako bi oni slučajno pristigli iz drugih gradova. Bilo je to samo sedam dana uoči pada Srebrenice - tvrdi Avdić.

Smatra da je za ono što je odradio za neke interesne krugove u međunarodnoj zajednici "Bilt nagrađen imenovanjem na mjesto prvog visokog predstavnika u BiH".

"Hitno" otputovao u Knin

Novinari koji su se, pod firmom "članova delegacije" našli na tadašnjem sastanku u Šićkom Brodu, sjećaju se dobro Biltovih reakcija. On bi se, na izraženi strah članova tuzlanske delegacije šta se to sprema Srebrenici, obratio Stoltenbergu riječima: "Nazvat ćemo gospodina Miloševića...", "Riješit ćemo sa Miloševićem...", "Obećao je Milošević..."

Ne odgovorivši ni na jedno pitanje, Bilt je odjednom skočio iza stola rekavši samo da "mora hitno u Knin".
i čovjek koji između svega ostalog u biografiji ima i ovo dođe na čelo eu?
u najmanju ruku trebao bi mu biti zabranjen rad u politici,a on dođe za nagradu na čelo eu?
to o njima dovoljno govori.
bih je preživjela i veće ljigavce od ovoga
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#5 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by kiky »

bildt je kriminalac, probisvijet i đukac evropskog renomea ...
baš je u klasi sa solanom, rehnom i ostalom, do grla korumpiranom, bandom koja eu vodi u propast ...
to su ljudi koji su americi okrenuli leđa radi ruskog gasa, ruske nafte i ruskih para ...
i strepe zbog svakog eventualnog odlučnijeg angažovanja amerike na ovim prostorima ili u ukrajini ili u zakavkazju, jer bi morali podržat ameriku i odreč se putinove kese bez dna ...
status quo, kakav su nama ali i drugim ( več spomenuta ukrajina & co ) u evropi odredili, je idealno rješenje ...
to je čuvena politika zamrzavanja konflikta ( zbog nesposobnosti da ga riješiš a nedaš drugom da ga riješi ) ...
za njegova mandata u bih se neče ništa dogodit i bit če spriječeno bilo kakvo rješavanje krize ...
oslobađanjem srbadije od viza ( bez ikakvog valjanog argumenta, čak su lopovi srpski več i krivotvorili te famozne pasoše (100 eura komad ))
samo se povečava pritisak na bih ...
kao što sam več negdje rekao ... prikazama je uvijek krivo ogledalo ...
al predurat če mo i njega kao i sve do sada ...
još se nije kondezovala ta količina mržnje i zla koju bosna, svojom iskonskom pravednošču, nemože da podnese ...
irrelevant
Posts: 121
Joined: 19/10/2005 17:19

#6 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by irrelevant »

kiky wrote:još se nije kondezovala ta količina mržnje i zla koju bosna, svojom iskonskom pravednošču, nemože da podnese ...
Bosna je Ljubav itself

Image
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#7 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by stochar »

prezivjeli smo tolike godine sa SDA-HDZ-SDS-SNSD-SBiH na vlasti, pa cemo prezivjeti i tih 6 mjeseci sa Bildtom...
Prirodni
Posts: 66
Joined: 13/02/2009 16:19

#8 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Prirodni »

Prezivljavali smo genocidnu agresiju, zasto nebi prezivili i njegovo presjedavanje EU-om? Mada je on otvoreni neprijatelj BiH i to ne krije.
Veoma je mudar i prefrigan.Ako medjutim dodje za novog VP EU-a onda mozemo zaboraviti na EU.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#9 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by osa »

kakvo pitanje.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#10 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Toto »

Andrej4MRN7H wrote:Od Karla Bildtha nije ocekivati nista dobro,ja o njemu nebi ni pisao,ne vredi taj pomena.
Cuo sam jednu pricu,ne znam koliko je vjerodostojna,sa Pala sam dobio tu informaciju,kaze mi covjek napili Karla gore Paljani i nabacili mu neku kurvu i on se odusevio kako su srbi dobar narod i gostoprimljiv.
On je za mene trecerazredni politicar,ta misia u BiH ga je nesto malo izdigla iznad,ali inace je ogranicen i ima averziju prema muslimanima. :bih:
On je bio ozenjen iz Srbije. Sad: je li to ta ista sa Pala - ne znam?
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#11 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Toto »

Budo75 wrote:Nije da ga branim ali zena mu nije iz srbije vec italije.

Treba isto napomenuti da je za vrijeme Bildtovog vladanja odobren kolektivni trajni boravak BIH gradjana u Svedskoj 1993 godine. Zasto je tako bilo, neznam, ali tako je.
talijanka je taze, s bivsom se razveo jos u proslom stoljecu
Bistra_boza
Posts: 202
Joined: 17/05/2007 13:22
Location: USA

#12 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Bistra_boza »

Eto Vas ko srbi "svi su bre protiv nas"..........paranoja????????? Celi se bre svet zaverio protiv bosnjaka.......a domaci bre politicari.....kriminalac ko kriminalac..........ali ovi su lokalni, a ovi..........?
  • :run: :skoljka:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#13 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by jeza u ledja »

and wrote:
i čovjek koji između svega ostalog u biografiji ima i ovo dođe na čelo eu?
u najmanju ruku trebao bi mu biti zabranjen rad u politici,a on dođe za nagradu na čelo eu?
to o njima dovoljno govori.
bih je preživjela i veće ljigavce od ovoga
Na 'celo' EU automatski dolazi ministar vanjskih poslova zemlje koja tih pola godine predsjedava EU. ;)
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#14 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by travnik »

Naslov teme me podsjeca na otrcano plasenje naroda u vrijeme predizbornih kampanja s ciljem homogenizacije birackog tijela i osvajanja jeftinih glasova. Zvuci totalno pesimisticno, neozbiljno, nerealno i depresivno. BiH ne ovisi o Bildtu, postojala je mnogo prije njega, a on niti moze, a mislim da se i nece znacajnije uplitati u nase unutarnje odnose. Stoga, BiH ce prezivjeti i njega i mnoge druge.
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#15 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by and »

jeza u ledja wrote:
and wrote:
i čovjek koji između svega ostalog u biografiji ima i ovo dođe na čelo eu?
u najmanju ruku trebao bi mu biti zabranjen rad u politici,a on dođe za nagradu na čelo eu?
to o njima dovoljno govori.
bih je preživjela i veće ljigavce od ovoga
Na 'celo' EU automatski dolazi ministar vanjskih poslova zemlje koja tih pola godine predsjedava EU. ;)
hvala na informacijama,poznate su mi,samo mi nije jasno da čovjek koji ima takve stvari u biografiji može raditi u mjesnoj zajednici.kod njih u demokratskim zemljama su zbog švalerki propadale političke karijere,a ne zbog ovakvih stvari ;-)
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#16 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Ne pada mi na pamet »

travnik wrote:Naslov teme me podsjeca na otrcano plasenje naroda u vrijeme predizbornih kampanja s ciljem homogenizacije birackog tijela i osvajanja jeftinih glasova. Zvuci totalno pesimisticno, neozbiljno, nerealno i depresivno. BiH ne ovisi o Bildtu, postojala je mnogo prije njega, a on niti moze, a mislim da se i nece znacajnije uplitati u nase unutarnje odnose. Stoga, BiH ce prezivjeti i njega i mnoge druge.
Sef EU ne moze uticati na BiH unutrasnje stvari? Pokusaj ponovo.

Naslov teme jeste crn, ali sjecate li se vi covjeka?
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#17 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Mahalac »

Nije problem u Karlu Bildtu, problem je sto mi u nasem rukovodstvu nemamo covjeka koji ce javno reci da ne prihvatamo tog covjeka na toj poziciji i da s njim necemo suradjivati.
U principu je nas najveci problem sto nemamo nikoga ko ce lupiti u sto i zatjerati JAVNO mnoge u 3PM gdje ih je davno vec neko trebao zatjerati.
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#18 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by ekvivalent »

Mahalac wrote:Nije problem u Karlu Bildtu, problem je sto mi u nasem rukovodstvu nemamo covjeka koji ce javno reci da ne prihvatamo tog covjeka na toj poziciji i da s njim necemo suradjivati.
U principu je nas najveci problem sto nemamo nikoga ko ce lupiti u sto i zatjerati JAVNO mnoge u 3PM gdje ih je davno vec neko trebao zatjerati.
ali to nije u skladu s politikom kompromisa,politikom realiteta i step by step-ovskom politikom :-) mislim to lupanje po stolovima i tjeranje u izvornu rupu doticnih oponenata :-)
ne znamo mi jesmo li dosli ili posli
definitivno :roll:
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#19 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Hunkar »

stochar wrote:prezivjeli smo tolike godine sa SDA-HDZ-SDS-SNSD-SBiH na vlasti, pa cemo prezivjeti i tih 6 mjeseci sa Bildtom...
:thumbup: :thumbup: naravno :D karl bildt ima jos mnogo da uci o potkopavanju ove bosne od raznih domacih hohstaplera sa svih strana ...
zavrzlama
Posts: 10303
Joined: 15/01/2006 18:35

#20 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by zavrzlama »

Bildt je evropski potrcko i nista vise....Evropsku pa i svjetsku politiku vodi USA uz pomoc Velike Britanije...ono sto je sigurno je da MZ ne zeli podjelu BIH ni u kojoj opciji, a razlog je sto su bosnjaci (po evropi muslimani) prezivjeli biolosko istrebjenje i sto danas cine nadpolovicnu vecinu u BIH izmedju 53-55% ukupnog stanovnistva sa trendom rasta...evropa ima dvije opcije na stolu od kojih su obje sa ciljem stavljanja bosnjaka u geto(za sada),samo je jos pitanje da li taj geto da drze na oku velikosrbi i velikohrvati ili da taj geto drzi MZ...evropa nudi dodiku da drzi uz pomoc srbije i velikohrvatskog faktora u BIH bosnjake u getu u zamjenu da Dodik pristane na ostanak u drzavi BIH i odustane od secesije,ali dodik to ne zeli jer velikosrpski cilj nije ostanak rs-a u BIH ni u kojoj situaciji....sta se desava trenutno...trenutno evropa ceka konacan stav USA u vezi BIH,od USA zavisi rat,mir,postojanje entiteta...bosnjacki lideri znaju za namjeru evrope i zato su skloni opciji da bosnjacima i BIH upravlja USA nego Dodik....status quo i stagnaciju drustva sve strane u BIH pokusavaju da iskoriste za svoje ciljeve,probosanske snage idu na soluciju da velikosrbi krenu u secesiju i zavrse sa nakaradnim dejtonom i poraze fasizam koji vlada na pola teritorije BIH...dok na drugoj strani velikosrbi kontaju da status quo ce natjerati MZ na podjelu BIH jer kao vidjet ce da nema suzivota i sanse da tri naroda zive zajedno...najveci adut za ocuvanje BIH je brojnost bosnjaka i opasnost da bosnjaci sa probosanske politike ne skrenu ka probosnjackoj a to ne zeli MZ iz vec znanih razloga...treceg rjesenja za BIH nema jer velikosrbi ne zele BIH i njen razvitak ni u kojoj opciji....

zato posao Bildta i drugih slicnih njemu je cekanje da velikosrbi dodju tobe, da nebi MZ morala na kraju da urerdi BIH onako kako treba a to kako treba bi prouzrokovalo seliodbu srba iz BIH,sto opet nije cilj MZ....rahat patnja sa Bildtom ili bez njega....kalkulacije da ce EU ukinuti vize srbiji prije BIH je laz|(blef EU da urazumi srbiji )..ukidanje tih viza je uslovljeno necim sto srbija nije trenutno spremna da ispostuje,a znamo sta....sranje je na vratima samo velikosrbi neznaju da li da pocnu u BIH ili sjeveru Kosova...ceka se Ujka Sam da zauzme konacan stav a tad ce svima biti mnogo jasnije kuda ide i BIH i ovaj dio Balkana..evropa je usrana do usta i nije sposobna nista da uradi bez USA...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#21 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Alfons Kauders »

stochar wrote:prezivjeli smo tolike godine sa SDA-HDZ-SDS-SNSD-SBiH na vlasti, pa cemo prezivjeti i tih 6 mjeseci sa Bildtom...
ja isto ovo konto reci :D samo sto bi dodao i reisa.... :D
andrija2007
Posts: 1717
Joined: 16/10/2008 13:13

#22 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by andrija2007 »

Pravo ime i prezime Karla Bildta - Karl Biltimog.
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#23 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Ne pada mi na pamet »

zavrzlama wrote:Bildt je evropski potrcko i nista vise....Evropsku pa i svjetsku politiku vodi USA uz pomoc Velike Britanije...ono sto je sigurno je da MZ ne zeli podjelu BIH ni u kojoj opciji, a razlog je sto su bosnjaci (po evropi muslimani) prezivjeli biolosko istrebjenje i sto danas cine nadpolovicnu vecinu u BIH izmedju 53-55% ukupnog stanovnistva sa trendom rasta...evropa ima dvije opcije na stolu od kojih su obje sa ciljem stavljanja bosnjaka u geto(za sada),samo je jos pitanje da li taj geto da drze na oku velikosrbi i velikohrvati ili da taj geto drzi MZ...evropa nudi dodiku da drzi uz pomoc srbije i velikohrvatskog faktora u BIH bosnjake u getu u zamjenu da Dodik pristane na ostanak u drzavi BIH i odustane od secesije,ali dodik to ne zeli jer velikosrpski cilj nije ostanak rs-a u BIH ni u kojoj situaciji....sta se desava trenutno...trenutno evropa ceka konacan stav USA u vezi BIH,od USA zavisi rat,mir,postojanje entiteta...bosnjacki lideri znaju za namjeru evrope i zato su skloni opciji da bosnjacima i BIH upravlja USA nego Dodik....status quo i stagnaciju drustva sve strane u BIH pokusavaju da iskoriste za svoje ciljeve,probosanske snage idu na soluciju da velikosrbi krenu u secesiju i zavrse sa nakaradnim dejtonom i poraze fasizam koji vlada na pola teritorije BIH...dok na drugoj strani velikosrbi kontaju da status quo ce natjerati MZ na podjelu BIH jer kao vidjet ce da nema suzivota i sanse da tri naroda zive zajedno...najveci adut za ocuvanje BIH je brojnost bosnjaka i opasnost da bosnjaci sa probosanske politike ne skrenu ka probosnjackoj a to ne zeli MZ iz vec znanih razloga...treceg rjesenja za BIH nema jer velikosrbi ne zele BIH i njen razvitak ni u kojoj opciji....

zato posao Bildta i drugih slicnih njemu je cekanje da velikosrbi dodju tobe, da nebi MZ morala na kraju da urerdi BIH onako kako treba a to kako treba bi prouzrokovalo seliodbu srba iz BIH,sto opet nije cilj MZ....rahat patnja sa Bildtom ili bez njega....kalkulacije da ce EU ukinuti vize srbiji prije BIH je laz|(blef EU da urazumi srbiji )..ukidanje tih viza je uslovljeno necim sto srbija nije trenutno spremna da ispostuje,a znamo sta....sranje je na vratima samo velikosrbi neznaju da li da pocnu u BIH ili sjeveru Kosova...ceka se Ujka Sam da zauzme konacan stav a tad ce svima biti mnogo jasnije kuda ide i BIH i ovaj dio Balkana..evropa je usrana do usta i nije sposobna nista da uradi bez USA...
Sve je tu. Eh posto se desava butmir da ozivimo temu.

Gospoda Bildt i Steinberg, predstavnici EU i SAD koji upravo definisu nasu buducnost su clanovi korporacije RAND. Posto mi ova "korporacija" djeluje poprilicno miroljubivo, da li to znaci da ce sunce ipak da svane?
Abacija
Posts: 4493
Joined: 11/01/2008 05:06
Location: Haustor

#24 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by Abacija »

Jos malo pa 3 mjeseca prosla a BiH je jos uvijek tu. :bih:
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#25 Re: Da li ce Bosna prezivjeti 6 mjeseci Carla Bildta ?

Post by shuriken »

da ja opet podsjetim, Carl Bildt odobrio na prvim poslijeratnim izborima u BiH da se kandidira ugledni poslovni covjek Zeljko Raznjatovic Arkan i odbrio da mu se isplate medjunarodne pare za troskove izborne kampanje
Locked